עזרה בבחירת מגבר סטריאו

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא ידעתי :)

תמיד טוב ללמוד...

האם מגבר זה יכול להתחבר גם למחשב כמקור עם כבל pl/rca?

האם יש אפשרויות חיבור יותר איכותיות?

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
חיבורים

אם למחשב יש יציאה אנאלוגית - אין בעיה, יתחבר לכל מגבר או קדם מגבר.

אם יש לו יציאה דיגיטלית או USB זו בעיה, קיימים מעט מאוד מגברים עם המרה בתוכם (פרט לרסיברים לקולנוע ביתי כמובן, שזה סיפור אחר).

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יש יציאה אנלוגית ,
אם אני מבין נכון אז יש יציאה שמצד אחד זה כמו חיבור אוזניות ומצד שני זה בננות רגילות מסומנות לבן ואדום.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
חיבורים

נכון, זה תקע PLL בקצה אחד, RCA בשני.

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איל, שלחתי לך הודעה פרטית קודם אשמח לתשובתך.

אורי

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היי,

כפתורי טרבל ובאס נחשבים לדבר שלילי כשמדובר באיכות צליל גבוהה. הם מאריכים את מסלול הסיגנל, מכניסים עיוותי פאזה ואפילו אם יש כפתור שעוקף אותם, הוא בעצמו מכניס עוד עיוות מיותר.

אייל

אתה מפתיע אותי.
אתה אומר שלמהנדסים של אקיופייז ומקינטוש אין את הידע המספיק והם מכניסים עיוותים לא רצויים במגברים שלהם?

תגיד לי איפה אתה רואה כאן את אחוזי העיוותים שגורמים לפגיעה בשמע של האוזן האנושית?
http://www.axissaudio.com/pdfs/E-213.pdf

ומה עם העיוותים שיוצר החדר וכפתורי הבאס והטרבל עוזרים לתקן אותם?

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי רוזי,
אולי אני טועה אבל ממה שראיתי בשבוע האחרון בשיטוטי באינטרנט הוא שככל שמתקדמים בדגמים ובחברות לכיוון high end כך פוחתים הכפתורים על המכשירים לכדי כפתור ווליום אחד ו-power.
מאחר ואינני בקיא בתחום אני אומר זאת בזהירות אבל זה מה שראיתי אצל החברות המובילות בציוד high end.

אורי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוזי.

העיניין הוא אינו רק בעיוותים {לא יצא לי למדוד זאת} אלה אקולייזר גורם בהיתערבות המאזין בצליל המקורי.
אתה מכיר את אלה שאם חסר להם בס מוסיפים בס? אז זהו שזה לא נכון לעשות זאת עם שניים או שלושה פוטנציומטרים שמרימים קבוצת תדרים. אם החליטו שעוצמת ערוץ הבס היא כזו אז אין סיבה להרים אותה.

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זה נשמע מאוד נכון נמר,

אך מה קורה אם אין אפשרות להוסיף באס והסאונד נשמע רזה ולא חמים בעליל?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה אומר שההקלטה היא כזו.

לא הכל צריך להישמע מושלם, המערכת אמורה לשקף את מה שהוקלט ככל האפשר. כל היתערבות אקולייזר רק גורעת מבחינתי.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
אני חושב שזו סתם אופנה שנכנסה לתודעה

אייל

אתה מפתיע אותי.
אתה אומר שלמהנדסים של אקיופייז ומקינטוש אין את הידע המספיק והם מכניסים עיוותים לא רצויים במגברים שלהם?

תגיד לי איפה אתה רואה כאן את אחוזי העיוותים שגורמים לפגיעה בשמע של האוזן האנושית?

וכל החברות נסחפו איתה!

יסלח לי גם איל, אבל קדם מגברים ברמות בסיסיות נשמעים לרב בינוניים מאוד ואולי עדיף להוסיף להם קצת באס וטרבל , הבקרים הללו הם לא אלו שיהרסו את הצליל...אלא התכנון והרכיבים הזולים שהמכשירים הזולים בנויים.
זה פשוט חוסך כסף , שני פוטנציומטרים איכותיים מייקרים עלויות- והאופנה תומכת בהקרבת הבקרים על מזבח ה"נאמנות למקור".
לדעתי זו תוספת מבורכת לבעיות אקוסטיות והקלטות מחורבנות אם משתמשים ברכיבים איכותיים.

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אייל

אתה מפתיע אותי.

אני אנצל את השירשור , מישהו מכיר את האקיופייס הזה ? מי מוכר אותם בארץ אם בכלל ? והאם מישהו מכיר עוד מגבר שיש לו אפשרות כניסה לכרטיס של DAC כמו שיש לו ? מעניין כמה זה עולה הכרטיס וכמה עולה המגבר ?

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
זה נשמע מאוד נכון נמר,

אך מה קורה אם אין אפשרות להוסיף באס והסאונד נשמע רזה ולא חמים בעליל?

אל תקנה מערכת כזו, פשוט מאוד.

אחת המטרות בשיטוט ארוך והשקעה בהרבה האזנות היא לקנות מוצר שאתה מחבר אותו לחשמל -

וזהו

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וכל החברות נסחפו איתה!

יסלח לי גם איל, אבל קדם מגברים ברמות בסיסיות נשמעים לרב בינוניים מאוד ואולי עדיף להוסיף להם קצת באס וטרבל , הבקרים הללו הם לא אלו שיהרסו את הצליל...אלא התכנון והרכיבים הזולים שהמכשירים הזולים בנויים.
זה פשוט חוסך כסף , שני פוטנציומטרים איכותיים מייקרים עלויות- והאופנה תומכת בהקרבת הבקרים על מזבח ה"נאמנות למקור".
לדעתי זו תוספת מבורכת לבעיות אקוסטיות והקלטות מחורבנות אם משתמשים ברכיבים איכותיים.

מסכים.

אכן בעולם מושלם נמר, כשהמערכת, החדר, ההקלטה והאוזניים של המאזין הם פרפקט, כנראה שאין צורך בבקרים, אבל מה לעשות וכפי שאתה כבר יודע העולם אינו מושלם. חוץ מזה נמר אתה חוזר לשאלה הנצחית של נאמנות למקור, שמבחינתי אינה קיימת, מה שקיים זה רק ההנאה של המאזין.
המערכת שלך תשמע אצלי בחדר אותו הדבר כמו בחדר שלך? אם לא, אז איפה הנאמנות?

אתה או מישהו אחר יכול להבטיח לי שמצב ה- "FLAT" של מגבר X זהה למצב ה- "FLAT" של מגבר Y? אז זהו בדיוק - לא.

ערן העלה את הנקודה הכי חשובה, וזה אייכות הבנייה.
אני מעריך שחברות כמו אקיופייז ומקינטוש בונות מגברים ו- PRE באלפי ועשרות אלפי דולרים, ולא חוסכים באייכות הבקרים הללו.

ערן אני מבין שהתכוונת שהאופנה שהשתרשה היא של מגברי אקיופייז ומקינטוש עם בקרי טון - אז באותה מידה השתרשה האופנה של מגברים בינוננים למדי ללא בקרים ואפילו ללא כפתור בלאנס

אנו כאודיופילים, מתוך פלצנות, ומהרגל שחברות ההיי אנד השרישו בנו "נגעלים" ממכשירים עם בקרים.

אף פעם לא הצעתי, אבל מכייון שהדיון הנ"ל עולה פה וגם בפורום השני, אני מוכן לשים את האקיופייז שלי עם בקרי הטון מול כל מגבר טרנזיסטורי באותו סדר גודל כספי (ואפילו יותר) למבחן של פירוט רזולוצייה ודינמיות.
כמו כן נמר, אני מבטיח לך שאין סיכוי שבעולם שתבחין מתי כפתור הטון לחוץ ומתי לא.

אייל, כאחד ממורי הראשונים בתחום, זכור לי המשפט המאוד נכון (מבחינתי כיום) שאמרת לי: לאחוזי עיוות אין משמעות (כמובן עד גבול מסוים שהוא גדול בהרבה מהנתונים שכל היצרנים מספקים).

נערך לאחרונה ב:

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
מסכים עם ערן ורוזי 1 .

תאמת שלא יצא לי לשמוע הרבה מכשירי High End עם בקרים , אבל אני יודע דבר אחד , שפוטנציומטרים
איכותיים עולים הרבה כסף , ולכן מכשירים זולים המגיעים עם בקרים פשוט גורעים מאיכות הצליל , ובתוספת לאיכות בנייה , רכיבים, ותכנון בינוניים, עדיף היה להם אלו היו מגיעים ללא בקרים ,מכיון שבמקור הם בינוניים.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
תיאוריות ומעשיות

לרוזי: זה שבמגבר שלך יש כפתורי טרבל ובאס, וזה שניסו לעשות אותם כמה שיותר "שקופים" לא אומר שהמגבר לא היה נשמע טוב יותר בלעדיהם.

העובדה היא, שהרוב המכריע של יצרני ה - HIGH END נמנעים בפנאטיות מכל הארכה מיותרת של מסלול הסיגנל. אני לא חושב שחוץ ממקינטוש ומאקופייז יש עוד מישהוא בתחום שמשתמש בכפתורים האלה (אם כי בטח יש עוד אחד או שניים).

לערן: מניסיון של מודיפיקציות של מכשירים ישנים, אני יכול להגיד לך שקדם מגברים גרועים למדי דווקא הושפעו מאוד לטובה מכיטול מעגלים אלה. מכשירים שהיו כמעט לא שמיעים מרוב סתימות, הפכו לסבילים פלוס.

uri_av

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איל,
בהנחה שמיותר להוסיף בקרים אלו מדוע כלקחתי את הרסיבר שלי ושמתי את בקרי הטרבל והבאס באמצע(שעה 12) הסאונד נשמע כמו הטרנזיסטור של אבא שלי נטול באס ונטול מתכתיות וחדות שנותן הטרבל?

לא נראה לי שכך התכוון המשורר שאשמע את המוסיקה שלו.

מה דעתך?

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
היי אורי,

הסיבה פשוטה - הרסיבר הזה פשוט באיכות ירודה...מכשיר טוב שבנוי נכון לא צריך BAND AID שאתה משלם עליו הרבה גם בכסף וגם בביצועים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אורי.

זה אומר שללא תיקונים ותוספות המגבר נישמע רע.
במערכת שלי נניח יש רק בורר עוצמה וזהו, לא ניתקלתי במצב בו היה חסר לי משהו בס או גבוהים.
מערכת אמורה להיות מאוזנת תמיד, התחביב של לכוון בסים ולכוון גבוהים הוא נחמד כל עוד אתה משלים עם זה שבלעדי תיקונים המערכת תשמע רע.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איל.
שים לב שענינו ביחד בדיוק אותה תשובה.:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור