עזרה בבחירת טלוויזיה

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב,

אנחנו מעוניינים לקנות טלוויזיית Lcd בגודל 42" או 40". התאמנו נישה בקיר במיוחד לגודל זה ולכן לא נתפשר על פחות או יותר ממנו. יכול להיות גם שחלקכם יזעקו לי לקנות פלסמה אך כבר שמעתי אין ספור עמדות וויכוחים בנושא ולפי דעתי (ומנסיון בצפיה) ה-lcd לוקחת. כרגע לפחות, איננו מעוניינים בפלסמה.

בכל אופן, אנו צופים דרך ממיר Hot (לכן חשובה כניסת Scart) בערוץ 2, בביפ, בערוצי הסרטים ולמעשה בכל שאר הערוצים (גם ספורט). רוב הצופים בסלון יישבו במרחק של כ-4 מטרים מן הטלוויזיה.
בסה"כ חשובה לנו איכות מספקת (מאוד) עד טובה, ושהטלוויזיה תוכל להתמודד עם שידורים מגוונים.

התקציב שלנו מאפשר טלוויזיה בטווח המחירים של 7000-8500 ש"ח.

וכמו לרבים, גם לנו התלבטות רבה בין הדגמים והפירמות השונות. בטווח המחירים הנ"ל ומניסיונינו חשבנו על טלוויזיה של Lg או טושיבה.
ידוע לנו על דגם 42c3000 המומלץ של טושיבה (ביחס לדגם A מאותה סדרה שמשווק במחיר דומה לו אך פחות מומלץ - האם זה נכון שדגם C נותן רזולוצית 1080p? ), האם הוא אכן מומלץ ושווה עוד כמה מאות שקלים ביחס לדגם A?

עם זאת, לא שמענו המלצה ספציפית לדגמים (הרבים והזולים יותר) של Lg. מישהו יכול להמליץ לנו על דגם טוב של Lg?

כמו כן, הייתי רוצה לדעת על דגמים טובים באותו טווח המחירים של הפירמות הנ"ל, אם קיימים:
Philips - למשל, דגם 42pfl5322
Samsung
Sony
Panasonic
Sharp (אם קיימים, כפי שראיתי רוב הדגמים נוסקים למחירים בסביבות ה-10000)

שאלות אחרונות - האם שווה לחכות לירידת המחירים המובטחת של כ-15%-30% במחירי המסכים? אם כן, מתי זאתי תתבצע בכלל - אחרי החגים, אולי? ומה עם הסרת מס הקניה?

אשמח לקבל תשובות ספציפיות לשאלות שהצגתי, וכמו כן אשמח שתמליצו לי על חנויות באזור תל אביב-יפו בהן ניתן לראות מה המסכים הללו שווים באמת, לאו דווקא לקנות דרך חנויות אלו.

תודה רבה מראש!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום,

קודם כל, לגבי מחירי מסך LCD, אלו יורדים כל הזמן בקצב שנתי של 10%-20% (הערכה לא מדעית).
אכן, אם תמשיכו להמתין המחיר ירד, אך, מצד שני מתי שהוא צריך להחליט ולקנות...
לי לא ידוע על ירידה גדולה צפויה וההורדה האחרונה במס קניה (שנגעה בעיקר למוצרי חשמל לבנים) לא השפיעה במאומה על מחירי המוצרים הרלוונטים.
התקציב שלכם מאפשר רכישה של דגמי 42" ברמת "התחלה" במותגים הידועים (ניתן לרכוש מסכי מדבקה בגודל זה במחירים זולים יותר), מה שאומר פשרה על יכולות עיבוד הוידאו במסך.
בפועל, זה אומר שיכולת עיבוד התמונה פחות טובה בהשוואה למסכים יקרים וזה משפיע בעיקר בצפיה בשידורי טלוויזיה (שדורשים שיפור).
חבר שלי רכש לפני חודש מסך 42" מדגם LC41 של LG ולא היה מרוצה מאיכות שידורי הטלוויזיה, חבר אחר שקנה איתו דגם זהה דווקא לא התלונן...
זה אומר שעל טעם וריח אין להתווכח ולכן צריך לבחור את הדגם שנותן לכם את מירב הכניסות הדרושות ולבדוק בשטח האם איכות התמונה מספקת: לבקש בחנות לחבר את המסך לממיר YES או HOT, לעמוד במרחוק הצפיה שזהה לזה בבית ולהחליט האם זה מספק אתכם.
שמות של מספר חנויות במרכז תמצא כאן

galbez

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה ליאור.

בקשר לטלוויזיה של טושיבה עליה דיברתי (42c3000), האם אתה (או מישהו אחר) ממליצים עליה?

מהחנויות שהיינו בהן עד כה, ראינו שטושיבה נותנת את האיכות הכי טובה לדעתנו בשביל התקציב שלנו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ממה ששמעתי, הפידבקים בסה"כ חיובים.
אם ראיתם בעיניים, האיכות סיפקה אתכם ושאר התכונות מתאימות אז דיינו...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור