עדשות

רונן כהן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם
שמי רונן חדש בפורום
ברשותי מצלמה ניקון d3000 עם עדשה 18-200 אשר משמשת אותי טוב מאוד
ברצוני לרכוש שני עדשות לא יקרות כל כך האחת לצילומי נוף בעלת צמצם פתוח יותר מ 18-200 (אשר לה צמצם 3.5- 6.5 ) ועדשה לצילומי פורטרט.
אודה לכם על העזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אישית לא מכיר את העדשות של ניקון (יש לי קנון)
אפשר לרכוש עדשה של טמרון או סיגמה עבור ניקון
17-50 עם צמצם F2.8 (לכל האורך) העלות היא בסביבות ה 1700 ש"ח בסיגמה יש דגם גם מייצב ובטמרון אין (כלומר יש דגם עם אבל הוא יקר יותר) רוב באנשים רוכשים טמרון - כאמור לי אישית אין נסיון עם העדשות האלו

לדעתי עדשה כזו יכולה לספק לך את רוב הצרכים לצילומי נוף ופורטרט - כמובן שאים יש לך תקציב גבוהה יותר, אז לניקון יש עדשות מוצלחות מאוד שגם יהיה יקרות יותר מהתציב הזה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום רונן וברוך הבא.

לצילומי נוף רצוי להשתמש בעדשה רחבה ככל היותר על מנת לתפוס מקסימום נוף.
יחד עם זאת, לצילומי פורטרטים אתה יכול להסתפק ב-70 מ"מ.

מה שאני מציע הוא דבר אחר.
במקום לרכוש שתי עדשות לך על עדשה אחת שתיתן מענה לשתי המטרות.
אני הייתי הולך על ה-24-70 של ניקון. היא לא זולה, כנראה תעלה לך כמו שתי העדשות שאתה רוצה לרכוש, אבל היא העדשה האולטימטיבית עבורך.

נכון, 24 זה לא מספיק רחב אך היא עדיפה מבחינת איכות זכוכית.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בעדשה אחת, יחסית זולה: סיגמא 17-70 מיוצבת. תתן תוצאות די טובות.
פתרון הרבה יותר איכותי: סיגמא 10-20 f/3.5 לנופים, וניקון 85 f/1.8 לפורטרטים
או שתתנסה גם במבחר העדשות שצוינו 17-50 f/2.8

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מביו למה ממלצים על עדשת 85 לפורטרטים עבור מצלמות קרופ - ה 85 זה גודל נהדר לפורטרטים ב FF בקרופ זה 50 ממ

m27x4

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
עדשת פורטרטים זולה? אין בעיה

אם אתה מחפש את העדשה הזולה ביותר לצילום פורטרטים, אז עדשות legacy הן הפתרון הטוב ביותר.
ניתן למצוא בנקל עדשות ממוצעות בפחות מ-20$ (לפני משלוח) ועדשות טובות בסביבות ה-50$ ב-ebay.
כמובן שברוב המקרים צריך לרכוש מתאם שעולה $$$ בודדים (אה, אז צריך להיות $ או $$ ולא $$$).
זו גם הזדמנות טובה להתאמן בצילום במצב ידני, ללמוד לשלוט על הצמצם והפוקוס בצורה ידנית.
יש לי מספר עדשות prime שקניתי במהלך שיטוטי ב-ebay.
בתמונות המצורפות אפשר לראות את התוצאות עם Yashica 50mm F1.9 שעלתה 20$ (חדשה בקופסא - דיל קרוקודיל) ו-Canon 50mm F1.8 משומשת קלות שעלתה כמעט 40$ (ממש התפרעתי עם ההוצאות, הא?).
התמונה עם עדשת בקאנון (של העמיתה החיננית מהעבודה) צולמה ביום חורפי במסעדה עם תאורה לא מיטבית - כאן רואים את האיכות של הקאנון בלי מייצב.
התמונה שצולמה עם היאשיקה גם מאתגרת עקב הדמויות היושבות בחדר לא מואר עם השמש מאחוריהן (ותודה לאימי ובתי הקטנה על עבודת הדוגמנות). canon50mm.jpgyashica50mm.jpg

תמונות מצורפות

• canon50mm.jpg
    canon50mm.jpg
    KB 54.7 · צפיות: 416
  • yashica50mm.jpg
    yashica50mm.jpg
    KB 66 · צפיות: 438

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני לא מביו למה ממלצים על עדשת 85 לפורטרטים עבור מצלמות קרופ - ה 85 זה גודל נהדר לפורטרטים ב FF בקרופ זה 50 ממ
אם אתה שואל אז אני אסביר... אורך מוקד העדשה זה לא הדבר היחיד: בפורטרטים אנו רוצים עומק שדה צר ככל שניתן, וככל שהסנסור קטן עומק השדה גדל (ולכן אגב מצלמות P&S לא זקוקות לפוקוס מדויק). לדוגמא: 50/2.8 על קרופ של ניקון (1.5x) שווה ל 76ממ f/4.3 על FF - זה יתן תמונה זהה ממרחק צילום זהה. לכן ברור ש 50/2.8 רחוק מאידיאלי לפורטרטים.
אם נסתכל על 50/1.4 על ניקון קרופ נראה שזה מתאים ל 76ממ f/2.1 על FF - שזה מתחיל להיות טוב מאוד לפורטרטים. אישית, אני מעדיף עדשה ארוכה יותר. זה מאפשר לצלם פורטרט אינטימי וקרוב ללא צורך להתקרב מדי לאובייקט. בכל אופן עדשות הזום הנורמליות הן לא עדשות פורטרטים על קרופ. בכל מקרה פורטרטים זה לא המקרה האידיאלי לקרופ - תחשוב שעל FF עדשות הפורטרטים האוליטמטיביות הן 85/1.2 לקנון ו 85/1.4 על ניקון - הסיבה העיקרית היא שהן מספקות עומק שדה צר מאוד במרחקי צילום מקובלים. 50/1.4 ו 85/1.8 מתחילים לתת עומק שדה צר מספיק על קרופ.
אגב - השתמשתי לדוגמאות במחשבון כאן:
http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/digital-camera-sensor-size.htm
"Depth of Field Equivalents"

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה על ההסבר המלמד, אבל עדיין לדעתי 85 ממ על קרופ זה יותר מידי הגדלה עבור פורטרטים

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תודה על ההסבר המלמד, אבל עדיין לדעתי 85 ממ על קרופ זה יותר מידי הגדלה עבור פורטרטים
"גדול" או "קטן" זה עניין של טעם - אני אוהב פורטרטים שמתקרבים בלי שאצטרך להתקרב מדי פיסית. אבל מבחינה טכנית גרידא, אם 50ממ לפורטרט על קרופ אז זה לצלם ב f/1.4. עדשת 50/2.8 היא מוגבלת מדי - תתן לך עומק שדה צר מספיק אם ורק אם תצלם מאוד מקרוב, שאת זה אני ממש לא אוהב.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
m27x4 יפה מאד ומתחבר לראש.
בזמנו צילמתי עם עדשת ניקון ידנית ישנה (75$ באיביי) על הקנון 5D שלי - תענוג של חווייה ותוצאות מהממות.
פוקוס אוטומטי זה לעצלנים...:)
כל החוקים שמדוקלמים בפורומים לגבי צמצמים ואורכי מוקד מיותרים ובעיקר מבלבלים, בעיקר כי אין חוקים
לצלם חדש הכי משתלם זה להתנסות מה שיותר, ניתן לקנות עדשות יד שנייה ישנות באיביי (ובארץ) בגרוש ורבע,
וללמוד איך אורכי מוקד/צמצמים משפיעים.
http://www.ebay.com/itm/Nikon-Micro...84132566?pt=Camera_Lenses&hash=item1c1f4b99d6

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מאוד פשוט - לפורטרטים על מצלמת קרופ קנה עדשה עם אורך מוקד קבוע, f/1.4 או f/1.8, תנסה בחנות מה מרגיש לך יותר נוח (50 או 85) וזהו. בטווח הזה יש מבחר טוב של עדשות במחירים סבירים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור