עדשה למצלמה ניקון D3300

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
יש לי מצלמה ניקון D3300 עם העדשה אותה מקבלים שקונים.
אני מעוניין לקנות עדשה למצלמה, נראה לי 18-140 או 18-200 (אין לי יידע ומושג יותר מדי).
איזו עדשה כדאי לקנות, מה ההבדלים?
אשמח לקצת עזרה בנושא :)

תודה מראש.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה אתה מצלם ומה חסר לך בקיימת?

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
צילום לטיולים (נופים, משפחה וכו). פשוט הזום הוא יחסית קטן לכן חשבתי על עדשה עם זום גדול יותר. זו עדשה אשר מגיע יחד עם הקיט ולכן אני רוצה כרגע לקנות עדשה עם זום גדול יותר.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מה התקציב שקבעת לנושא

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המטרה שלי כרגע זה לקנות עדשה שתחליף את העדשה הקיימת, לכן אני רוצה זום שמתחיל ב-18 (כמו שמגיע עם הקיט). אני עדיין לא הולך להיות צלם מקצועי ולכן אלו העדשות שחשבתי עליהן.
אני יודע שיש טמרון, ניקון, אבל לא יודע מה עדיף על מה.
עדיין לא ממש חשבתי על תקציב. רציתי לדעת פרטים על עדשות מומלצות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הייתי הולך על 18-140 היא מספקת זום גדול יותר מזה של עדשת הקיט והיא גם טובה ממנה אופטית בהפרש גדול.
מאוד לא אוהב את עדשות 18-200 ו 18-300 שמביאות איכות אופטית ממש לא מוצלחת לדעתי והן לא מאפשרות להפיק מהמצלמה את איכות התמונה שהיא מסוגלת לספק.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אין ספק שה 18-140 טובה מעדשת הקיט 18-55
עם זאת אין ספק שהיא אינה הטובה ביותר מבין האפשרויות הקיימות בשוק [לרבות הטווח מספיק, צילומים בתנאי תאורה קשה ועוד]
כדי לתת תשובה יותר מדויקת, צריך לדעת לפחות: מה בעיקר מצלמים, האם חלק משמעותי מהצילומים יהיו בתנאי ראות לקויה, האם יש רצון להתמחות בהמשך ומסגרת תקציבית [שאולי תאפשר 2 עדשות וכיו"ב].

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על העזרה.
בעיקר הצילומים יהיו משפחתי, טיולים, נופים וכו'.(זה רק התחלה של תחביב, נראה לי - אולי בהמשך יהיה הרבה יותר), לכן נראה לי שכרגע אלך על 18-140, לגבי העתיד אולי אחשוב על 2 עדשות וכו'.
אני יודע שיש tamronו- nikon. איזו עדיפה מהשתיים, האם יש סוגים שונים של עדשות כאלו?

נערך לאחרונה ב:

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
בחנות "ארליך" מתקיימים יומיים של מכירות (02-03/11/2017), כך שבמידה ואתה כבר מתכנן לרכוש כדאי לבדוק את המחירים אצלם באתר
קישור לאתר https://www.erlich.co.il/

בהצלחה

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה נוספת,
האם כדאי לקנות עדשה 18-140 או עדשה 55-300?

נערך לאחרונה ב:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שאלה נוספת,
האם כדאי לקנות עדשה 18-140 או עדשה 55-300

יש כאן שיקול של טווח ארוך משמעותית [בהנחה שאתה נשאר עם עדשת הקיט] עם הרבה יותר אפשרויות צילום, למול הטווח הקצר, באיכות מעט יותר טובה.
אם אתה צריך עד 300 מ"מ [אני אוהב] לך על העדשה הזאת עדשה Nikon AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR שעולה כמו ה18-140 ובתנאי תאורה נוחים תהייה לא פחות איכותית. [ה55-300 לדעתי עדשה לא מוצלחת]

yaronis

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה. יש לי מספר שאלות:
1. מה ההבדל בין AF-S ל- AF-P?
2. איך העדשה הזו : AFS DX NIKKOR 18-140mm 1:3.5-5.6 G ED VR.?
תודה מראש.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
AF-S היא הסדרה הישנה \ ותיקה, מתוכה העדשה המומלצת [שכבר אינה מיובאת] עדשה Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED
AF-P היא הסדרה החדשה [שלא כולה מופיעה בזאפ] בגדול היא שקטה יותר [חשוב בוידאו], מהירה יותר, קומפקטית יותר ובדגם הבכיר [מעל 3300 ש"ח] גם חדה יותר.
לסעיף 2 זו העדשה שכרמי המליץ עליה ואכן היא טובה יחסית למחירה.

מעין

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
היי, לא יודעת אם זה עדיין תקף אבל לפני שנתיים הייצי במצב שלך (צלמת מתחילה סוג צילום של נוף טיולים וכו..)
ואני בחרתי לקנות ניקון D3300 (כמו שלך) ובמקום העדשת קיט קניתי 18-140 אני מאוד ממליצה על הסט הזה, הוא מעולה העדשה ממש טובה ומתאימה לסוג צילום שאתה מצלם.
מניסיון אישי אני מאוד ממליצה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור