סרט לשבת : שאטר איילנד

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
אולי נפתח איזו פינה חדשה . השבוע יצא לי לצפות בסרט "שאטר איילנד" בכיכובם של ליאונרדו דה קפריו ובן קינגסלי . לא יודע מה איתכם אבל בכל פעם שאני רואה את השם של בן קינגסלי מתנוסס על איזה סרט אני מבין שמשחק טוב יהיה כאן . בכלל אני די אוהב את השחקן הזה, הוא פשוט נפלא ואני בטוח שהרבה אנשים יסכימו איתי .

הסרט לא מיועד לאנשים עם לב חלש והוא בגדול מדבר על שני סוכנים פדרליים שמגיעים לאי ששוכן מול בוסטון ומאכלס בתוכו מוסד לחולי נפש כדי לחקור העלמות של אחת החוסות . במהלך הסרט אנחנו מתוודעים למקום , לנפשות הפועלות בו וכומבן לסיפורו האישי של אחד הבוכנים , הכל כמובן באווירת מתח ולא אחת גם אימה שעטופה בקדרות של מזג האוויר והמקום בו מתרחשת העלילה.

הסרט משוחק היטב ושומר על מתח לאורך כל הסיפור על לסיום שלו . מדקה לדקה העלילה הופכת למבלבלת יותר ויותר ונעה בין מציאות לדמיון , בין הווה לעבר , עד שלפעמים בגבולות מטשטשים והצופה בהחלט יכול לאבד את הגבול ( מה שכנראה מצפים ממנו ) , לדעתי לפעמים קצת יותר מידי והצופה גם יכול לאבד את הסבלנות שלו .

קצת טכניקה : צילום מצויין ובחלקו מרהיב , כמה מהסצינות שם מכילות נוף מדהים ושקט פסטרלי שעטוף באווירת באימה ומתח ולא אחת קצת פחד . כמה מהסצנות נעשו באפקטים מיוחדים כדי להבהיר שמדובר בדמיון ויש כמה סצנות חזקות שחוזרות לנקודות בעבר הנורא של הסוכן וששיחזרו כמה אירועים מצמררים מהעבר שלו בצורה מעוררת השתאות , לאור העובדה שהיה צריך הרבה מאוד ניצבים בחלק סצנות הללו והעובדה שמדובר באמת בכמה רגעים מצמררים לכל מי שהיה שם או חווה חלק מהמאורעות שהוא עבר .

בסך הכל מי שאוהב את הז'אנר יהנה , המשחק פשוט מצויין והסיום שלטעמי די מתאים למי שמחפש פשטניות , רק מבלבל עוד יותר ומשאיר עוד סימני שאלה .

בסך הכל למי שאוהב מתח וקצת אימה , זה סרט מצויין .

8 בסולם דני ( למרות החסרונות ) .

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
סרט באווירה שמזכירה את היצ'קוק

קודרת,מסתורית,מצולמת באומנות,מותחת ומעניינת.

למרות שיש על הסרט הרבה חילוקי דעות, הבעיה בסרט היא מי שקולט את העניין כבר
באמצע הסרט - מאבד במעט עניין מהעלילה...

בכל זאת זהו סרט טוב. 7.5/10

* ליאור,אולי תפתח שרשור נעוץ על סרטים? (בעבר נהגתי לכתוב הרבה ביקורות בכחול
על סרטים שאני רואה,ואני צופה ברבים,היום כמעט שאני לא לא כותב שם ביקורות)

נערך לאחרונה ב:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
קראתי את הספר וכמי שמכיר את העלילה עם הטוויסט בסוף אני חושש שאתבאס לראות את הסרט..

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אישית, לא סבלתי את הסרט. נראה כמו גיבוב של מטאפורות ונסיון שקוף לחקות את היצ'קוק ושאר במאים קלאסיים וטובים מהבמאי של הסרט היומרני ומעצבן הזה.
אם לא הייתי עם אנשים הייתי יוצא מהסרט הזה באמצע, ואני אף פעם לא עושה את זה. כולל בסרטי נעורים צפויים כמו שמש באוגוסט.

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
סרט מעולה - ראיתי פעמיים , עם זאת ישנם קצעים קצת מצמררים .

לא מומלץ לבעלי לב חלש !

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אישית, לא סבלתי את הסרט. נראה כמו גיבוב של מטאפורות ונסיון שקוף לחקות את היצ'קוק ושאר במאים קלאסיים וטובים מהבמאי של הסרט היומרני ומעצבן הזה.
אם לא הייתי עם אנשים הייתי יוצא מהסרט הזה באמצע, ואני אף פעם לא עושה את זה. כולל בסרטי נעורים צפויים כמו שמש באוגוסט.
:בעד: מסכים עם כל מילה.
סרט רע ,מבולבל,מבלבל ולא ברור.
בכלל,נראה שדי קפריו אוהב לשחק בסרטים מתוסבכים.
גם סרטו האחר התחלות כמדומני היה פלופ אחד גדול,עם הרבה רעש וצלצולים על כלום.

ציון - 10\5

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור