סמרטפון עכשיו!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצלמה, סמרטפון, מסך מחשב, תמונת נייר בגודל סטנדרטי
מה הקשר?...
ראשית, אני משתמש במסך המחשב כדי להנות מהתמונות שאני מצלם. אם לא במחשב אז במסך הטלוויזיה בסלון, אירוע יחסית נדיר.
בימים אלה אשתי עורכת ספר מאוסף התמונות שצילמנו בטיול האחרון באנגליה. בספר תמונות בגודל רגיל כשהגדולה ביותר היא בגודל עמוד שלם.
עם מה צילמנו?
סוני נקס 7 עם עדשה סטנדרטית 18 55.
וואווי פי 10.
סאמסונג ברמת כניסה של אשתי.

את כל התמונות מכל המכשירים אפשר להציג בכייף על מסך מחשב.
האם יש הבדלים באיכות התמונות?
קיים הבדל משמעותי וניכר באיכות התמונות בין הסמרטפון הזול לסמרטפון היקר.
קיים הבדל באיכות התמונות בין הסמרטפון היקר למצלמה, הבדל משמעותי הרבה פחות מההבדל בין שני הסמרטפונים.

אני משתמש בוואווי כאשר אני רוצה לצלם תמונה בזווית רחבה. הזווית בוואווי רחבה בהרבה מה 18 מ"מ בעדשת המצלמה.
איכות התמונה של הוואווי היא מספיק טובה, כך שלו הייתי מצלם רק תמונות בזווית רחבה, המצלמה הייתה הופכת למכשיר מיותר.

נראה לי שאנחנו בדרך הבטוחה לכך שמי שמצלם תמונות משפחה ותמונות נוף בזווית רחבה, לא צריך מצלמה. פשוט וברור.

רעיון נוסף נכון לטעמי, מי שמשתמש במצלמה לתמונות נוף, עדיף שישקיע בסמרטפון עם מצלמה איכותית במקום להשקיע בעדשה רחבת זווית. התמונות שיקבל תהיינה מצויינות ועם הסמרטפון ניתן לבצע עוד כמה דברים חוץ מצילום...

כמובן שכל מה שאני מתייחס אליו הוא ברמת התחביב, אבל אי אפשר להתעלם מהחשיבות ההולכת וגדלה שמצלמות הסמרטפון תופסות בצילומי עיתונות. ניתן לראות לא פעם במסיבות עיתונאים שימוש בסמרטפון לצילום ולהקלטה.

אני מצביע סמרטפון.

אריה

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
מסכים איתך לגמרי.
הסמרטפונים של היום עברו כברת דרך לא קטנה מהימים שהתמונות היו לא משהו בלשון המעטה.
מכשירי הדגל וגם הביניים מניבים תוצאות מעולות וכמעט מבטלות את הצורך במצלמה יעודית.
אני גם מצביע סמרטפון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה להכליל?

לא יודע מה להמליץ לכם, תחליפו ציוד או זוג עיניים חדשים

סמרטפון טוב בהצגת תמונות ע"ג.. סמרטפון :)
כלומר, באמת אם המטרה היא מדיה חברתית, זה בהחלט מספק.

אבל לבוא כאן בהכרזות כאלה..

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למה להכליל?

לא יודע מה להמליץ לכם, תחליפו ציוד או זוג עיניים חדשים

סמרטפון טוב בהצגת תמונות ע"ג.. סמרטפון :)
כלומר, באמת אם המטרה היא מדיה חברתית, זה בהחלט מספק.

אבל לבוא כאן בהכרזות כאלה..

כבר כמה זמן זרוק אצלנו Canon 5D mk3 עם כל העדשות שלו (בפרט 24-70)
בן ביקש לקחת לצלם לספר מחזור, הוא בכיתת י"ב.

כן, יש לו סמרטפון. של סמסונג + עדשה של סוני חיצונית.
זה מגוחך לטעון כי אין הבדל. אפילו שמסך מחשב אצלו זה BenQ

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לצלם כיתה עם קנון 5 די מרק 3 זה כמו להוביל קופסת גפרורים עם סמי טריילר.

בוא נתחיל עם זה שבצילומים כאלה לא תמצא הבדל בין הסוני שלי לקנון שלך.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
א - הבחור מצלם טוב
ב - מה קשר לסוני שלך? אמרת טלפון

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
לדעתי מצלמה של סמארטפון "מספיק טובה" רק בשביל תמונות רחבות שנלקחות בתאורה טובה, ומשותפות ברשתות חברתיות. בכל מקרה אחר, בד"כ יהיה הבדל משמעותי וניכר בין סמארטפון למצלמה ייעודית איכותית.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
א - הבחור מצלם טוב
ב - מה קשר לסוני שלך? אמרת טלפון

לא התייחסתי ליכולת הצילום אלא למצלמה.

אני חושב שלציין קנון 5די מארק 3 עם עדשה 24 70 2.8 אני מניח, ואולי אפילו מקורית, בהקשר של צילום כיתתי, מוכיח בדיוק את הטיעון שאנשים משתמשים בציוד מאוד יקר בהרבה מקרים שלא לצורך.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תחליף לסמארטפון איכותי ותראה את ההבדל....

הבדל קיים, על זה אני מדבר :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא התייחסתי ליכולת הצילום אלא למצלמה.

אני חושב שלציין קנון 5די מארק 3 עם עדשה 24 70 2.8 אני מניח, ואולי אפילו מקורית, בהקשר של צילום כיתתי, מוכיח בדיוק את הטיעון שאנשים משתמשים בציוד מאוד יקר בהרבה מקרים שלא לצורך.

אריה

מה זאת אומרת "אולי אפילו מקורית"?

אשתי עברה להסלבלאד כך שמצלמה שכבה בארון כחצי שנה ללא שימוש

אז אולי (וכנראה) גם תגיד כי אין הבדל בין הסלבלאד לקנון, ואמרת כבר כי סוני שלך מצלמת לא פחות טוב

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אתה רוצה לצלם מנגנון של שעון ולקבל תמונה באיכות גבוהה, אז לך על הסלבלאד.

אני מתייחס אל עצמי כאל משתמש ממוצע שלא מבצע פרוייקטים מיוחדים בצילום, כמו פחות או יותר מיליארד אנשים שמצלמים ברחבי הגלובוס.

מתוך המיליארד שמצלמים, כמה לדעתך יפיקו תועלת מהסלבלאד או מקנון 5 די מארק 3?

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני מתייחס אל עצמי כאל משתמש ממוצע

:בעד:

רוב האנשים שומעים מוזיקה מרסיבר של הדיוטי פרי, נוסעים במזדה 3, נופשים ביוון או אילת, עושים 4 ילדים, ומצלמים עם טלפון.

מה זה אומר למעשה? ;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה אומר שהאנושות ברובה היא עדר ורק גדלה ככזה עם התעצמות השליטה המפחידה של חברות הטכנולוגיה והמידע הגדולות, נא לא להתלונן בבקשה שהפוליטיקאים שמודעים לכך משתינים על העדר שממשיך לחשוב שזה גשם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיליארד אנשים צפו ב-gangnam style

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
:בעד:

רוב האנשים שומעים מוזיקה מרסיבר של הדיוטי פרי, נוסעים במזדה 3, נופשים ביוון או אילת, עושים 4 ילדים, ומצלמים עם טלפון.

מה זה אומר למעשה? ;)
כל מה שכתבת נכון לגבי חוץ מזה שיש לי 5 ילדים...

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אתם מנסים לרמוז שכל אחד צריך לקנות קנון 5 די מארק 3, אתם טועים. יש הבדל גדול בין נהיגה במזדה 3 לנהיגה ב אודי אי 4.

אין הבדל למי שמצלם טיולים ומשפחה בין הקנון המוזכרת לבין סוני 6000 שעולה כ 2500 ש"ח שהם כעשירית ממחיר הקנון.

אריה

נ. ב. בנוסף הסוני קלה בהרבה...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין הבדל למי שמצלם טיולים ומשפחה בין הקנון המוזכרת לבין סוני 6000 שעולה כ 2500 ש"ח שהם כעשירית ממחיר הקנון.

אריה

נ. ב. בנוסף הסוני קלה בהרבה...

א - הבדל קיים. נגיד, שלך זה לא משנה או שאתה באמת לא יודע להבדיל (זה לא אודיו, פה רואים דברים או שלא)
ב - קנון היא באמת כבדה, והיא הייתה מצלמת סטודיו של אשתי עד שהוחלפה ל-Hasselblad. מחוץ לבית היא מצלמת עם Leica

מחיר זה משהו אחר לגמרי. גם אני מצלם עם טלפון. אבל אני לא מנסה לטעון שום דבר. סתם מזכרת לעצמי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
א - הבדל קיים. נגיד, שלך זה לא משנה או שאתה באמת לא יודע להבדיל (זה לא אודיו, פה רואים דברים או שלא)
ב - קנון היא באמת כבדה, והיא הייתה מצלמת סטודיו של אשתי עד שהוחלפה ל-Hasselblad. מחוץ לבית היא מצלמת עם Leica

מחיר זה משהו אחר לגמרי. גם אני מצלם עם טלפון. אבל אני לא מנסה לטעון שום דבר. סתם מזכרת לעצמי
ברור שיש הבדל, לא חושב שתראה אותו על מסך מחשב וגם אם כן, הוא לא יהייה משמעותי כשאתה בוחן תמונה של בני משפחה יושבים סביב השולחן בסלון. אני באומץ רב (!!! (-: ) מדבר על עדשה סטנדרטית, אני מוכן להתערב שעם עדשה ברמה של הקנון על הסוני, לא תמצא הבדל.

אנחנו יכולים לבדוק את הנושא הזה בקלות רבה.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור