סימנים שאתה אודיופיל מחורפן

בעז

אוהב את התחום
מעורבות
28
נקודות
18
אני מבקש רק להציג את ההנחה המטרידה, שבמהלך תהליך הפיכתו של אוהב המוסיקה "לאודיופיל", מתוך הקפדה נוקדנית על "איכות הצלילים" (תאימותם למקור?), הוא מאבד את הנטייה הטבעית למוסיקה. יצא לי לשמוע בעבר כמה מערכות יקרות ועמוסות מאד שהשמיעו מוסיקה בצורה לא מהנה (לאוזניי, יש לומר). במובן הזה עלול להתברר מסעו של האודיופיל הלא זהיר כמשהו שלא קשור כלל למוסיקה. מעין פטיש (fetish)- מכך כדאי להזהר.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
אני מבקש רק להציג את ההנחה המטרידה, שבמהלך תהליך הפיכתו של אוהב המוסיקה "לאודיופיל", מתוך הקפדה נוקדנית על "איכות הצלילים" (תאימותם למקור?), הוא מאבד את הנטייה הטבעית למוסיקה. יצא לי לשמוע בעבר כמה מערכות יקרות ועמוסות מאד שהשמיעו מוסיקה בצורה לא מהנה (לאוזניי, יש לומר). במובן הזה עלול להתברר מסעו של האודיופיל הלא זהיר כמשהו שלא קשור כלל למוסיקה. מעין פטיש (fetish)- מכך כדאי להזהר.

יש דברים בפיך, בהרבה מיקרים כל המוסיף גורע!

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
בעז, צודק 100%.

אני הייתי מחלק בגסות את הטיפוסים ל-3 קטגוריות:

ציודופיל =
1. שומע בעיקר קטעים לבדיקה ואוספים אודיופיליים או לכל הפחות רק כאלו שמאוד מחמיאים למערכת
2. מקשיב למערכת ולא למוזיקה
3. לא מסוגל לשמוע אלבום שלם מהתחלה עד הסוף
4. רק מחפש להחליף ולשפר כל הזמן
5. מוסיף המון (לא בציניות!) לתרבות האודיו בארץ מכיוון שמשחרר חדשות לבקרים ציוד טוב ליד-שניה
ובכך מאפשר לאנשים להיחשף לציוד טוב ולבצע שיפור משמעותי

מוזיקופיל =
1. העיקר ששומעים מוזיקה. כל השאר קצת פחות מעניין
2. לא נורא לו שהבאס "קצת" מהדהד או שהגבוהים "קצת" צורחים. אם זה יותר מ"קצת" אז פועל מיידית לשיפור
3. כשיש לו קצת כסף מחליף איזה כבל. כשמשתחררת לו קרן השתלמות פעם ב-6 שנים מחליף רמקולים או הגברה
4. כששומע מערכת הרבה יותר טובה משלו לוקח לו בדיוק 2 דקות להתאושש ולחזור לשמוע את שלו בכיף

אודיופיל =
1. שומע מוזיקה ולא קטעים
2. מסוגל לשמוע אלבום שלם מהתחלה עד הסוף
3. מקשיב למוזיקה אבל גם למערכת
4. מתבאס טילים מכל דבר שלא נשמע לו טוב
5. חולם בלילה על שדרוגים אבל לא גר באוהל במדבר עם מערכת במיליון ש"ח
6. לוקח חודש פרוזאק אחרי ששומע מערכת הרבה יותר טובה משלו
7. לאחר התאוששות ממשיך לשמוע במערכת הצנועה שלו כי לא יכול לוותר על מוזיקה
8. משנה את הטעם המוזיקלי שלו לכזה ש"מחמיא" למערכת במקום להחליף את הציוד כך ש"יחמיא" למוזיקה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא שיניתי טעם המוזיקלי בגלל הציוד. לי זה נשמע הזוי לגמרי. באמת, בגלל המכשיר כזה או אחר אני אשמע מטאל?

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
לא שיניתי טעם המוזיקלי בגלל הציוד. לי זה נשמע הזוי לגמרי. באמת, בגלל המכשיר כזה או אחר אני אשמע מטאל?

הפוך גוטה, הפוך
אני מדבר על רוקיסטים, מטאליסטים, אלקטרוניסטים ופיוז'ניסטים בדימוס שהתחילו לשמוע
פתאום ג'אז ומוזיקת עולם כי זה עושה למערכת שלהם נעים בגב
וקצת קשה לה עם הגברה לא מספיק חזקה ו/או רמקול חמים שמדגיש את המיד
להשמיע הופעה חיה של Dream Theater (בתור דוגמא) בלי לקרוס או להישמע מאוד לא נכון טונאלית

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני נחשפתי למוסיקה קלאסית סימפונית בזכות המערכת.
היום זה הפך להיות הסגנון הראשי אצלי.

ולא. לא בגלל שהמערכת החמיאה למוסיקה הזו. בדיוק להיפך, היא היתה קורסת חופשי.
היום, עם המערכת הנוכחית, זה סיפור אחר.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אחרי כמה שנים "בתחום" אני מרגיש שהניתוח של בובו די מדוייק.
שיהיה ברור : אין בעייה גם עם מישהו שרק אוהב לשחק בציוד. זו זכותו. באמת.והאמת שמי שלא מתעניין ולו בקצת בציוד הרי לא היה משתתף פה בפורום ...
מצד שני : חשבתם שאתם פטישיסטים ? היה השבוע כנס של חובבי הארלי ליד הבית שלי. מי שלא ראה מכונה ועוד מכונה עומדות בשורה וכולן מדוגמות ומצוחצות כמו כלים בחדר ניתוח לא ראה ציודופיל מימיו.

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
אני נחשפתי למוסיקה קלאסית סימפונית בזכות המערכת.
היום זה הפך להיות הסגנון הראשי אצלי.

ולא. לא בגלל שהמערכת החמיאה למוסיקה הזו. בדיוק להיפך, היא היתה קורסת חופשי.
היום, עם המערכת הנוכחית, זה סיפור אחר.

נמר,
שים לב שרשמתי ג'אז ומוזיקת עולם ולא "קלאסית".
היות וגם אני שומע בעיקר קלאסית (אצלי אני מעריך שזה פלוס מינוס שני שליש)
אין ספק שעבור מספר תתי-ז'אנרים נדרש מגבר "גיבור" מצד אחד ורמקולים
"Flat" שלא מדגישים תחום תדרים כלשהו מצד שני.

מצד שני, חובבי מוזיקה עתיקה (בארוק,רנסאנס ומטה) ו/או חובבי מוזיקה קאמרית דווקא יוכלו, לעניות דעתי הלא קובעת, להגיע לתוצאה יותר טובה עם רמקולים שמדגישים את המיד יחד עם הגברת מנורות טובה מאשר עם מגבר עתיר וואטים ורמקולים "Flat".

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ואני רוצה לומר ברשותכם עוד משהו, ואני מקווה שאני לא היחיד פה : מעולם לא ביקרתי אצל חבר או הייתי בהדגמה כלשהי של ציוד מעולה ככל שיהיה וחזרתי הביתה והתבאסתי מהמערכת שלי. מעולם ! בדיוק כמו שמעולם לא הלכתי לתצוגת אופנה או כל כנס כוסיות כלשהו וחזרתי הביתה והתבאסתי מזה שאני עם זוגתי. המערכת שלי היא שלי ואני אוהב אותה מאד. היא לא לטעמו של כל אחד. היא אולי לא תתאים לחדר אחר, גדול יותר, וגם לא לטעמו המוסיקלי של כל אחד. אבל הרכבתי אותה במשך תקופה והיא מתאימה לי. אולי אוכל לשפצר משהו פה או שם אבל היא ב 90% או אפילו יותר טובה ומתאימה לצרכיי ולטעמי. האמת ? אני לא בטוח אפילו שאם אשפוך עליה עוד עשרות או מאות אלפים היא תשתפר בצורה מורגשת ומוחשית. מכל מה ששמעתי עד היום לא שמעתי מערכת שאמרתי וואלה אני רוצה לזרוק את המערכת שלי לפח ולקחת במקומה את המערכת הנוצצת ששמעתי. האם זה אומר שאני אודיופיל ציודופיל או מוסיקופיל ? לא ממש משנה. אולי אני סתם בנאדם שיודע ליהנות ממה שיש לו ...

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
איזו נאמנות:אצבע מורמת האם היא קיימת גם למין החלש;)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ואני רוצה לומר ברשותכם עוד משהו, ואני מקווה שאני לא היחיד פה : מעולם לא ביקרתי אצל חבר או הייתי בהדגמה כלשהי של ציוד מעולה ככל שיהיה וחזרתי הביתה התבאסתי מהמערכת שלי. מעולם ! . האם זה אומר שאני אודיופיל ציודופיל או מוסיקופיל ? לא ממש משנה. אולי אני סתם בנאדם שיודע ליהנות ממה שיש לו ...

אני מאמין ומקווה מאד שאתה היחיד פה.
מוזר, לפתע אני מרגיש פרץ של רחמים

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28
אני מאמין ומקווה מאד שאתה היחיד פה.
מוזר, לפתע אני מרגיש פרץ של רחמים

WTF??

הלכה לך התקווה. אני בדיוק כמו ברק.
מעולם לא התבאסתי מהמערכת שלי. מקסימום רציתי לשפר אותה.
גם לאחר ששמעתי את המערכת של רמי (Magico Q5 + ESR Emitter II) שמהווה מבחינתי עד היום רפרנס (לא שמעתי עדיין משהו יותר טוב) הגעתי הביתה בסביבות 22:00, הדלקתי את המערכת ושמעתי לי בשיא הכיף.
ובדיוק כמו ההגדרה הר"מ שלי למוזיקופיל, בין קרן השתלמות אחת לשניה או פיצויי התפטרות של כמה שנים טובות (ששם עשיתי את השדרוגים הרציניים) מקסימום החלפתי איזה כבל.

רוצה לרחם עלי גם?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
WTF??

הלכה לך התקווה. אני בדיוק כמו ברק.
מעולם לא התבאסתי מהמערכת שלי. מקסימום רציתי לשפר אותה.
גם לאחר ששמעתי את המערכת של רמי (Magico Q5 + ESR Emitter II) שמהווה מבחינתי עד היום רפרנס (לא שמעתי עדיין משהו יותר טוב) הגעתי הביתה בסביבות 22:00, הדלקתי את המערכת ושמעתי לי בשיא הכיף.
ובדיוק כמו ההגדרה הר"מ שלי למוזיקופיל, בין קרן השתלמות אחת לשניה או פיצויי התפטרות של כמה שנים טובות (ששם עשיתי את השדרוגים הרציניים) מקסימום החלפתי איזה כבל.

רוצה לרחם עלי גם?

עומר

ככלל התקווה תמיד מתה אחרונה :p

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
הפוך גוטה, הפוך
אני מדבר על רוקיסטים, מטאליסטים, אלקטרוניסטים ופיוז'ניסטים בדימוס שהתחילו לשמוע
פתאום ג'אז ומוזיקת עולם כי זה עושה למערכת שלהם נעים בגב
וקצת קשה לה עם הגברה לא מספיק חזקה ו/או רמקול חמים שמדגיש את המיד
להשמיע הופעה חיה של Dream Theater (בתור דוגמא) בלי לקרוס או להישמע מאוד לא נכון טונאלית

אני אומנם יכול לשמוע עכשיו אצלי במערכת מוזיקה קלאסית, אבל זה לא שלי.
אני שומע את מה שאני אוהב בסופו של דבר, לא צלילים
וטעם שלי השתנה עם הזמן (מן הסתם), התבגרתי.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
"אודיופיליה" היא מחלה ידועה שגורמת לנגועים לחשוב שמערכות קול כפופות לסט חוקים עצמאי, במקום כללי הפיסיקה והאלקטרוניקה (ורד)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
פגעת מיכאל!
הרמקולים האילו עושים קלאסית מדהים, פתאום הבנתי למה אוהבים קלאסית.
עדיין מעדיף את הרוק ה״פושטי״ שלי.
וגם הטעם אצלי השתנה לאורך השנים, לא יודע אם בגלל הגיל או רמקולים כאילו ואחרים.
עכשיו אני בשיפוץ מאסיבי של הבית ואין מערכת מכל סוג...
התכנה של tidal מטריפה אותי עכשיו בתור חובב מוסיקה מושבע - כמויות התוכן האדירות מטמטמות לי את החושים. שוב מתעדכן על החדש ביותר בניגוד לגל הרטרו שתקף אותי בשנים האחרונות.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בואו נשחק לרגע משחק נדמה לי חביב ביותר :
נגיד שהדוד העשיר (מאד !) באמריקה נפטר והוריש לי סכום בלתי מוגבל - ובתנאי אחד : אני יכול להוציא אותו רק על ציוד אודיו, ובלי לעבור דירה (מדירתי השכורה) או לעשות כל שינוי אחר בחיי.
שמח וטוב לי אני אץ קופץ אל ערן שיזמין לי במישלוח מיוחד רמקול Q1 של מג'יקו ב 26,500$ (אין לי מקום לרצפתיים בקונפיגורציה שאני שומע). משם ממשיך לזיו שמזמין לי פרה + מונובלוקים של קונסטלשן (65,000$ לפרה ו 140,000$ לזוג מונובלוקים). גומר את היום אצל יגאל שמטיס לארץ סט של 4 קומפוננטים המהווים את ה DCS וויוולדי (108,496$). אני משלים בסט כבלים של סטילט' כמו הנמר, או סילטק, אודיומיקה וכו - בגדול כ60-70,000$ על סט מלא. בכמה אלפי דולרים אני הופך את החדר (השכור !) למאורה אקוסטית מושלמת. ומקנח בפיוזים רזונטורים וכו'. יצאנו בזול פה כי לא לקחנו את ה Q7 (229,000$ לזוג).
עכשיו אני מדליק מזגן (שמותקן במרחק ומוביל אוויר לחדר בתעלות מושתקות), מתרווח על הכסא הישן (כאמור כללי המשחק קובעים שמותר לי להוציא כסף רק על ציוד אודיו נטו בלבד) - ומאזין ...
ואז השאלה - האם אני מאושר יותר ?
האם אני נהנה יותר ?
האם אשמע יותר מוסיקה ?
האם צריך עדיין לרחם עלי ?

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אז אני אגיד שהזמנת את הרמקול הלא נכון...

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
....
ואז השאלה - האם אני מאושר יותר ?
האם אני נהנה יותר ?
האם אשמע יותר מוסיקה ?
האם צריך עדיין לרחם עלי ?

1. בהחלט, יש סיכוי לאושר אבל זה ממש לא מחויב המציאות, תלוי מה הוא החוסר לאושר.
2. סביר להניח שבתחילה בוודאי תשמע יותר אבל לאורך זמן זה לא מוכרח.
3. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא נרחם עליך....
4. בקיצור, חסרים לנו נתונים רבים מעבר לציוד האודיו (גם אופי ותכונות) בשביל לענות תשובה מדויקת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור