סטרימר לסטריאו

קובי88

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
שלום לכולם
אני שומע היום מוזיקה דרך בלוטוס. השאלה שלי, האם יהיה הבדל משמעותי בשמע, אם אשמע דרך wi fi?
אם זה רלוונטי לשאלה, מגבר Magnat ma900 ורמקולים של revival audio sprint4.
תודה מראש לעונים

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
בגדול, איכות ההזמה הטובה ביותר היא קווית. משמע דרך כבל רשת. מכאן יש לך עולם שלם של מוצרים ברמות איכות וכמובן תמחור שונות שידעו לתת לך מענה.
ספציפית הבדל בין BT ל-WIFI אני לא יודע. אבל בין שתיהן לבין כבל רשת אני מאמין שתשמע הבדלים באיכות גם ברמת הציוד שאתה מדבר עליה.
בציוד קצה היי אנד לצורך העניין, יש הבדלים בין כבלי רשת שונים. ממש ברמה הזו. בין הזרמה אלחוטית לקווית ההבדלים הם דרמטיים!

עם מה אתה מזרים היום?

nir8e

אוהב את התחום
מעורבות
287
נקודות
63
במידה ותחליט לקנות סטרימר תבדוק באיזה שירותי מוזיקה הוא תומך.
אני קניתי Wiim pro plus ומרוצה ביותר.
יש למכשיר שלט ותמיכה ברחבה בשירותי מוזיקה שונים (טידל,דיזר,ספוטייי) לכולם connect.
connect זה אומר שהמכשיר משדר באופן ישיר למגבר והשליטה עליו דרך הטלפון/טבלט/מחשב.
הdac של המכשיר בסדר גמור ביחס למחיר.
Wiim pro plus

קובי88

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
בגדול, איכות ההזמה הטובה ביותר היא קווית. משמע דרך כבל רשת. מכאן יש לך עולם שלם של מוצרים ברמות איכות וכמובן תמחור שונות שידעו לתת לך מענה.
ספציפית הבדל בין BT ל-WIFI אני לא יודע. אבל בין שתיהן לבין כבל רשת אני מאמין שתשמע הבדלים באיכות גם ברמת הציוד שאתה מדבר עליה.
בציוד קצה היי אנד לצורך העניין, יש הבדלים בין כבלי רשת שונים. ממש ברמה הזו. בין הזרמה אלחוטית לקווית ההבדלים הם דרמטיים!

עם מה אתה מזרים היום?
תודה גיא
היום מזרים דרך ספוטיפיי בעיקר וקצת יוטיוב.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
תודה גיא
התכוונתי דרך מה אתה מזרים. מחשב, פלאפון, סטרימר וכו׳.
יוטיוב זה בסדר לאוטו, לגינה מאחורה בערב ולמטבח. שום דבר שתעשה לא יישפר את זה. גם במערכת של מיליון שקל עדיין סאונד סביר לא תוציא מזה.

ספוטיפיי כבר יותר סביר ודרך סטרימר סבבה אני מאמין שתשמע את ההבדל באיכות ביןBT לחיבור לרשת בכבל.

קובי88

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
התכוונתי דרך מה אתה מזרים. מחשב, פלאפון, סטרימר וכו׳.
יוטיוב זה בסדר לאוטו, לגינה מאחורה בערב ולמטבח. שום דבר שתעשה לא יישפר את זה. גם במערכת של מיליון שקל עדיין סאונד סביר לא תוציא מזה.

ספוטיפיי כבר יותר סביר ודרך סטרימר סבבה אני מאמין שתשמע את ההבדל באיכות ביןBT לחיבור לרשת בכבל.
דרך פלאפון

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
דרך פלאפון
אז אם כך, לא חושב שתמצא הבדלים באיכות בין הזרמה כזו או אחרת. תהנה ממה שיש לך ואל תתפתה לבזבז כסף על כל מיני קסמים והבטחות. חבל.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תודה גיא
שמע, קובי, אני אקח את מה שגיא אומר צעד אחד קדימה:
"אתה כרגע שומע באיכות פח שכמעט בלתי אפשרי לשפר אותה, בגלל יוטיוב, וקצת בגלל ספוטיפיי. "

לכן, צעד ראשון, אני ממליץ בחום - נסה את טידל. זה הההרררבה יותר טוב מספוטיפיי, ושמעתי הבדל גם ברמקול JBL עם בלותות' ברכב. מכאן אפשר להתחיל לשפר דברים.
לגבי WIFI או לא, יש דברים שככל הנראה משפיעים יותר. בלותות' למשל זה חולה רעה.

טידל / חיבור שונה מבלותות'. אחר כך תחשוב על להוציא כסף אמיתי, אם בכלל.

קובי88

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
שמע, קובי, אני אקח את מה שגיא אומר צעד אחד קדימה:
"אתה כרגע שומע באיכות פח שכמעט בלתי אפשרי לשפר אותה, בגלל יוטיוב, וקצת בגלל ספוטיפיי. "

לכן, צעד ראשון, אני ממליץ בחום - נסה את טידל. זה הההרררבה יותר טוב מספוטיפיי, ושמעתי הבדל גם ברמקול JBL עם בלותות' ברכב. מכאן אפשר להתחיל לשפר דברים.
לגבי WIFI או לא, יש דברים שככל הנראה משפיעים יותר. בלותות' למשל זה חולה רעה.

טידל / חיבור שונה מבלותות'. אחר כך תחשוב על להוציא כסף אמיתי, אם בכלל.
איכות פח????? קצת נסחפנו.
מזמין אותך באהבה להתרשם והלוואי שכל חיי אשמע באיכות פח כזו

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איכות פח????? קצת נסחפנו.
מזמין אותך באהבה להתרשם והלוואי שכל חיי אשמע באיכות פח כזו
לא אמרתי שהמערכת שלך פח. אמרתי שהאיכות של ספוטיפיי ושל יוטיוב זה פח בהשוואה למה שסטרימינג איכותי כמו טידל ואחרים יכול לתת.

קובי88

חבר אתר
מעורבות
6
נקודות
3
לא אמרתי שהמערכת שלך פח. אמרתי שהאיכות של ספוטיפיי ושל יוטיוב זה פח בהשוואה למה שסטרימינג איכותי כמו טידל ואחרים יכול לתת.
אני שומע באמת יפה ונקי, מעניין אותי לדעת אם בצורה אחרת, אשמע משמעותית טוב יותר?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
למיטב הבנתי קיבלת תשובה על השאלה הזאת, והתשובה היא: כן.
1. בלותות' זה חיבור נחות מבחינת איכות סאונד.
2. האם WIFI יותר טוב מבלותות'? ככל הנראה כן.
3. האם חיבור קווי עדיף על WIFI? תלוי ברכיבים ובמבנה הרשת.

ובכל מקרה, ספוטיפיי ויוטיוב מציעות איכות סאונד פחות טובה משירותים אחרים.

ariku

חבר אתר
מעורבות
18
נקודות
3
אנסה לפרט קצת יותר במענה לשאלות שלך
הזרמת קבצים דיגיטליים נעשית בד"כ בתצורה דחוסה , יש שתי תצורות דחיסה lossless - שמשמעה ללא איבוד מידע ו lossy שמאבדת מידע , הראשונה זו דחיסה שגורמת למידע להיות קומפקטי יותר במשלוח ללא איבוד מידע (בד"כ יחס של 1:2 מהגודל הלא דחוס - בערך למשל flac) ,והדחיסה המאבדת היחס נקבע בהתאם לגודל החבילה שנרצה לשלוח (mp3 למשל).
הפגיעה הגדולה ביותר באיכות מתרחשת כאשר דוחסים את המידע בצורה "מאבדת" , באנלוגיה זה כמו לקחת תערובת קפה 90% רובוסטה ולחלוט במכונה של עשרות אלפי שקלים , זה עדיין יהיה רובוסטה , הטעם לא ישתפר כי המכונה טובה משמעותית .אם חומרי הגלם לא מוצלחים התבשיל לא יכול להיות מוצלח.
החלוקה הזו מסבירה את ההבדל בין יוטיוב וספוטיפיי שמזרימות מידע lossy ,וטידאל,קובוז,אפל מיוזיק ודומיהן שמאפשרות הזרמה lossless.
גם שימוש באלגוריתמי אחזור כבדים (מפוסט אחר hqplayer ) לא ישנה את התוצאה , עדיין תזהה את ההבדל ... כמובן שעכשיו זה כן תלוי בציוד , כי בסוף כל שרשרת תלויה באלמנט הכי חלש שלה ...

לגבי שיטת ההזרמה - קיים הבדל מהותי בין הזרמה ב BT ל Wifi , בלוטות' הוא פתרון מדהים בפשטות שלו שני שחקנים בוחרים מתוך עשרות ערוצי תדר - שניים ומדברים ביניהם תדר אחד מיצג 0 והשני 1 , זה מאפשר למכשירים מאוד פשוטים לתקשר ביניהם , החסרון שגודל הצינור (רוחב הסרט) מוגבל מאוד , ועד לאחרונה לא אפשר הזרמה ללא דחיסה "מאבדת" משמעותית , עם ההתקדמות בטכנולוגיה שיפרו את יחס הדחיסה ולאחרונה מדובר הרבה על אפשרות להזרים באיכות דיסק , אבל כל התהליך הזה כולל מניפולציות בשני הצדדים שלא רק מאבדות מידע אלא מייצרות עליו מניפולציות...
ולכן כתוצאה, ההזרמה פחות איכותית ...

Wifi זה ארוע אחר , זה אתרנט ברדיו , עקרונית מאפשר להזרים באיכות של חיבור קוי (מבחינת נפח התעבורה) , ולכן כנראה שתאורטית ברור שוויפיי עדיף משמעותית , בנוגע לחיבור קוי או אלחוטי , זה כבר ארוע שקשור יותר למימוש של יצרן המזרים , חיבור ברדיו מכניס הפרעות (בכל זאת אנטנה , בכל זאת מקלט רועש חשמלית) , אם היצרן עשה עבודה טובה בלהפריד את המקלט מהאלקטרוניקה הרגישה , טכנית לא צפוי הבדל , בד"כ זה לא פשוט , וגם (נחוש שלי) , יצרנים כבדים לא רוצים להראות "הכוונה לחובבנים" ולכן מעדיפים לותר על הממשק הזה ....

בסופו של דבר אין clear cut , זה תלוי ביצרן - אני משוכנע שיצרנים כמו matrix או IFI במוצרי הדגל שלהם לא חסכו כדי לאפשר הזרמה אלחוטית באיכות דומה לאיכות קווית (לא ניסיתי להשוות , אבל שמעתי מוצרים שלהם בחיבור קוי וזה נשמע טוב מאוד )
מקווה שזה מסביר לך את ההבדלים התאורטיים , בין תאוריה לפרקטיקה לפעמים יש הבדלים (צורת מימוש) , שווה להקשיב ולהחליט לבד .....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור