סטרימינג עם טידל, בינתיים ככה ככה

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
שלום חברים,
במשך שבועיים אני מנסה את הזרמת המוסיקה עם טידל.
התוכנה היא על גבי מחשב שמחובר ל dac. התוכנה מעודכנת ל hifi
כיף שכל המוסיקה נגישה (לפחות הרוב), למרות שאין שליטה מהנייד כמו ב foobar.
החיסרון מבחינתי זה הסאונד, בעיקר לגבי הבמה שהיא מאד ממורכזת.
המוסיקה באיכות גבוהה לפורמט של סטרימינג, אבל זה מרגיש כמו חצי צעד אחורה, לעומת ניגון קבצים שכבר על המחשב.
אני יכול לומר די בביטחון שקובץ FLAC מאסטרינג פור אייטיונז נשמע ממש נהדר ואין מרכוז (הקטנה) של הבמה. התוצאה טובה מאשר טידל.
יש טרקים שהתופעה הנ"ל פחות מורגשת (המרכוז), ויש אחרים שהיא מורגשת הרבה יותר. אנחנו בתחום של דו-ערוצי ולכן הקטנת הבמה והמרכוז קצת פוגעים בחוויה.
מישהו נוסף נתקל בזה ?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
כדי לקבל תוכנת שליטה, נסה את roon. אני מניח שאתה מנגן דרך התוכנה ולא הדפדפן.
תבדוק שאתה עובד ב exclusive mode בטידל.
יש פה חברה שעשו דוקטורט על הבדלים בין פורמטים, האוזן שלי לא ממש מצליחה להבדיל בין טידל, דיסק או וואטאבר. ההבדל היחיד שנשמע לי שמיע הוא בין קובוז הי רז לטידל mqa. קובוז נשמע לי יותר טוב (גם כן, ממש בקטנה)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כן, זה די מבאס ההבדל בין קבצים לבין טידל.
אני משתמש בסטרימר איכותי אז ההבדלים האלה קצת הצטמצמו לי.
טרנספורט אופטי עדין נשמע הכי טוב.

הטרנד של השנה האחרונה - סוויצ'ים אודיופיליים - הוא משהו שפסחתי עליו שלא ביודעין, ויכול להיות שיעזור לך עם טידל.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
קובוז עדיף על טידאל. בהחלט. אולי גם ברד בוק, וממש בטוח בהיי רז.

אבל בטידאל הממשק טוב יותר והוא מציע לי מיקסים מדליקים בסגנונות שאני אוהב.

מנסה עכשיו גם roon. היתרון שמשלב את כל המקורות. אבל לטעמי הממשק שלו לא מאד מגניב, וההצעות שלו לא מוצלחות כמו בטידאל.
מה שעשיתי זה להפוך את המיקסים שיש בטידאל לפלייליסט כדי לייבא אותם ל roon.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כדי לקבל תוכנת שליטה, נסה את roon. אני מניח שאתה מנגן דרך התוכנה ולא הדפדפן.
תבדוק שאתה עובד ב exclusive mode בטידל.
יש פה חברה שעשו דוקטורט על הבדלים בין פורמטים, האוזן שלי לא ממש מצליחה להבדיל בין טידל, דיסק או וואטאבר. ההבדל היחיד שנשמע לי שמיע הוא בין קובוז הי רז לטידל mqa. קובוז נשמע לי יותר טוב (גם כן, ממש בקטנה)

+1
בטוח שזאת בעיה קונפיגורציה, לא מבדיל בגדול בין Tidal לקובץ ע"ג הדיסק, לא מכיר את "הקטנת הבמה והמרכוז"

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אצלי קובץ נשמע הרבה יותר טוב מטידל וגם מקובוז. בטידל הבמה נעלמת לעומת קובץ, פחות מפורט ופחות נעים באוזן.
טידל דרך הסטרימר נשמע אצלי יותר טוב מדרך הroon.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני משתמש ב ROON עם טידל ועם CD שנשמרו למחשב,
וכמה האגרות שלי לדיון,
בטידל יש מבחר גדול של שירים, חלקם באיכות כו וחלקם באיכות אחרת, לא כל הקטעים טובים ויש כאלו מוצלחים יותר. עדיין ברוב המקרים המקור מה CD נשמע טוב יותר, לפעמיים ההבדל מאוד קטן, יש בטידל יכולת לשמוע שירים ב MQA עם DAC שתומך בכך ואז מקבלים בדרך כלל איכות טובה יותר שכולה להיות טובה יותר גם מה CD - וה MQA זו הפקה שונה של השיר מהמסטר.

כדי לשמוע טוב טידל,צריך מחשב טוב שעושה המרה טובה ללא הוספת רעש, זה חשוב מאוד - כמו כן עבודה עם ROON עושה המרה שונה של המוזיקה מההמרה של טידל.
בכל מקרה DAC איכותי עושה הרבה הבדל בכל הקשור לשמיעת מוזיקה דיגיטלית וזה לא משנה מה המקור.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
קובוז עדיף על טידאל. בהחלט. אולי גם ברד בוק, וממש בטוח בהיי רז.

אבל בטידאל הממשק טוב יותר והוא מציע לי מיקסים מדליקים בסגנונות שאני אוהב.

מנסה עכשיו גם roon. היתרון שמשלב את כל המקורות. אבל לטעמי הממשק שלו לא מאד מגניב, וההצעות שלו לא מוצלחות כמו בטידאל.
מה שעשיתי זה להפוך את המיקסים שיש בטידאל לפלייליסט כדי לייבא אותם ל roon.
קובוז הרי לא ניתן להתחבר בארץ... או שיש דרך?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
קובוז הרי לא ניתן להתחבר בארץ... או שיש דרך?
קובוז ניתן להתחבר ולשמוע מהארץ הדבר היחיד שאי אפשר זה להירשם ולשלם אבל ברגע שנרשמת ושילמת ממדינה שבא קובוז מאפשר אין שום בעיה לשמוע...
עשיתי, התאמצתי, שילמתי ודי התאכזבתי...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קובוז ניתן להתחבר ולשמוע מהארץ הדבר היחיד שאי אפשר זה להירשם ולשלם אבל ברגע שנרשמת ושילמת ממדינה שבא קובוז מאפשר אין שום בעיה לשמוע...
עשיתי, התאמצתי, שילמתי ודי התאכזבתי...

אפשר להבין למה התאכזבת?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצלי קובץ נשמע הרבה יותר טוב מטידל וגם מקובוז. בטידל הבמה נעלמת לעומת קובץ, פחות מפורט ופחות נעים באוזן.
טידל דרך הסטרימר נשמע אצלי יותר טוב מדרך הroon.

אם אתה שם את roon במצב בו כל העיבוד מועבר לסטרימר bypassed האם גם אז יש הבדל שמיע בין roon לבין ניגון מה תוכנה של הסטרימר, באופן תאורטי לא אמור להיות הבדל ברגע שאת מבקש לעקוף את העיבוד של roon

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אפשר להבין למה התאכזבת?
מבחר הרבה פחות גדול מטידל והאיכות לא תמיד טובה יותר, נמאס לי להשוות והגעתי למסכנה שלהוריד קבצים איכותיים זו הדרך הכי נוחה לי...

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אם אתה שם את roon במצב בו כל העיבוד מועבר לסטרימר bypassed האם גם אז יש הבדל שמיע בין roon לבין ניגון מה תוכנה של הסטרימר, באופן תאורטי לא אמור להיות הבדל ברגע שאת מבקש לעקוף את העיבוד של roon
עוד מעט אני אבדוק שוב את ההגדרות אבל בכל מקרה יותר נוח לי לא לערבב את טידל עם ספרית המוזיקה שלי בroon

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
מבחר הרבה פחות גדול מטידל והאיכות לא תמיד טובה יותר, נמאס לי להשוות והגעתי למסכנה שלהוריד קבצים איכותיים זו הדרך הכי נוחה לי...
מסכים לחלוטין!

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תודה לגיא שיידע אותי שיש מצב שהאות בroon עובר פילטר מסויים! ביטלתי את הפילטר ועשיתי השוואה נוספת, הפערים הצטמצמו כמעט לגמרי בין השמעה עם roon לבין השמעה דרך הסטרימר. נראה לי שההבדל היחיד הוא שהווליום טיפה שונה ביניהם וזה מבלבל את האוזן. בכל מקרה יותר נוח לי להפריד את הספריה שעל ההארד דיסק שלי ולשמוע טידל דרך הסטרימר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אפשר להבין למה התאכזבת?

ההבדל
תודה לגיא שיידע אותי שיש מצב שהאות בroon עובר פילטר מסויים! ביטלתי את הפילטר ועשיתי השוואה נוספת, הפערים הצטמצמו כמעט לגמרי בין השמעה עם roon לבין השמעה דרך הסטרימר. נראה לי שההבדל היחיד הוא שהווליום טיפה שונה ביניהם וזה מבלבל את האוזן. בכל מקרה יותר נוח לי להפריד את הספריה שעל ההארד דיסק שלי ולשמוע טידל דרך הסטרימר.

שמחתי לעזור (ורד)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
היכן ההגדרה נמצאת ובאיזה פילטר מדובר?

תודה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היכן ההגדרה נמצאת ובאיזה פילטר מדובר?

תודה.

תחת ה DSP תדאג שהכל יהיה מבוטל והעיבוד יעשה ע״י ה DAC שלך.
הדרך הכי קלה להגיע ל DSP מצד ימין למטה יש אייקון של רמקול, תלחץ עליו ובתפריט שיפתח תוכל לגשת ל DSP

מי שרוצה לראות את שלבי העיבוד אצלו, בזמן שמוזיקה מתנגנת יש ללחוץ על הכוכבית הזוהרת בבאנר התחתון (בסמוך לצילום האלבום), שם ניתן לראות כך את כל המניפולציות המבוצעות.

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
תחת ה DSP תדאג שהכל יהיה מבוטל והעיבוד יעשה ע״י ה DAC שלך.
הדרך הכי קלה להגיע ל DSP מצד ימין למטה יש אייקון של רמקול, תלחץ עליו ובתפריט שיפתח תוכל לגשת ל DSP

מי שרוצה לראות את שלבי העיבוד אצלו, בזמן שמוזיקה מתנגנת יש ללחוץ על הכוכבית הזוהרת הבאנר התחתון (בסמוך לצילום האלבום), ניתן לראות כך את כל המניפולציות המבוצעות.
אלוף.

תבורך!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור