סוני A7R III הושקה, עם וידאו 4K HDR

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
ליאור לא הבנתי בשביל מצלמה מעולה אני חייב לקנות עדשה של 10.000 שח?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כתבת שעדשה של 4000 ₪ יקרה לך, מצלמות כמו ה- A7R III (שהיא בעצמה יקרה) דורשות עדשות חדות ואיכותיות, אחרת לחיישן לא יגיע המידע המלא בשביל להפיק ממנו את היכולות המלאות.
אתה צריך לעשות שיעורי בית וללמוד מה זה פירוש "עדשה איכותית", יסודות הצילום.

maccabi

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אז אני מתקן, עדשה של 10000 היא יקרה לי, עד 4000 אני יכול לספוג.
אני חושב על 24-200

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כתבת שעדשה של 4000 ₪ יקרה לך, מצלמות כמו ה- A7R III (שהיא בעצמה יקרה) דורשות עדשות חדות ואיכותיות, אחרת לחיישן לא יגיע המידע המלא בשביל להפיק ממנו את היכולות המלאות.
אתה צריך לעשות שיעורי בית וללמוד מה זה פירוש "עדשה איכותית", יסודות הצילום.
אותי מעניינת השאלה - כמי שמצלם טיולים ואירועים משפחתיים, ונניח שיש לי את כל הכסף הנדרש למצלמה ולעדשה 24 70, האם הייתי מפיק איתה תמונות טובות יותר מאלה שאני מפיק עם ה nex 7?

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אותי מעניינת השאלה - כמי שמצלם טיולים ואירועים משפחתיים, ונניח שיש לי את כל הכסף הנדרש למצלמה ולעדשה 24 70, האם הייתי מפיק איתה תמונות טובות יותר מאלה שאני מפיק עם ה nex 7?

אריה

צריך להבין בצילום, לעבוד עם התמונות ברמה של פיקסל, כדי להעריך איכות

כמו באודיו

כמו ביין ואוכל.

עד שהיה לנו לייקה חשבנו כי קנון הכי טובה. עד שלא התחלנו להשתמש בהסלבלאד, חשבנו כי לייקה מצוינת (אם כי היא עדיין מצוינת, אבל לא כמו..)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63

אריה

השאלה מה זה אומר תמונות יותר טובות. טכנית, כן!
בחדות, במידת הפירוט באזורים מוארים בחוזקה, או חשוכים למחצה ובמעבר ביניהם, בתפיסת תנועה מהירה וחדה, בעומק צבע, אלו דברים ששילוב בין מצלמה ועדשות איכותיות ויקרות יבצעו טוב יותר, חד משמעית.

עם זאת לדעתי ההבדל העיקרי הוא בצלם ובנושא הצילום.
הצלם הוא זה שמביא את הערך המוסף המשמעותי לתמונה על ידי גילוי יצירתיות, חשיפת רגשות, תפיסת סיטואציה ייחודית ועוד ועוד.
לדעתי צלם טוב עם מצלמה ועדשות מדרג ביניים, יצליח לגרום לצופיו חוויה גדולה יותר, מצלם בינוני עם המילה האחרונה בציוד צילום הכי יקר [ובדר"כ כבד].

וצריך לזכור עוד נקודה:
הטופ של הציוד היום יהפוך לבינוני פלוס מחר, מחרתיים.
זהו מירוץ בלתי פוסק שהחברות מלבות כל הזמן, כדי שנמשיך להשוות של מי יותר גדול... ולקנות ללא הכרה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון שמצלמה טובה יותר תספק תמונה איכותית יותר.
אבל אין אני לא רואה שום הגיון בעולם לצלם מתחיל לקפוץ לרכוש מצלמה מאוד יקרה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור