נקודת הפתיחה בעולם הצילום... היכן?

samotz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב,
אני צלם חובב+ שרוצה לקנות את הDSLR הראשונה שלו ומשם לזרום..
המליצו לי על הD3200 או D5100 וגם על ה1100D. חשבתי שזה עניין פשוט כמו ללכת למכולת אבל מסתבר שזה לא:O
אני רוצה ללמוד לצלם פורטרטים ומאקרו, אבל מתקשה להבין מאיפה צריך להתחיל? כדאי לקנות את אחת מהן עם עדשת 18-55 או לארגן משהו בעצמי? באינטרנט קראתי שעדשת 50מ"מ 1.8 מתאימה לצרכים שלי אבל במצלמות של מתחילים צריך לפקס אותה ידנית.. זה יבלבל צלם מתחיל או שזה לא ביג דיל?

בנוסף האם קורס יסודות צילום יכול לעזור לי, או שהחומר באינטרנט מספיק כדי להגיע לתוצאות יפות? (אני חייל משוחרר ותפרן)

בתודה מראש, הסמ"ץ:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
טוב בו נעשה קצת סדר, מצלמת DSLR זו באמת כיוון טוב מי שרוצה ללמוד לצלם
קורס זו מחשבה מוצלחת וכן ניתן ללמוד היום הכול ברשת (עניין אישי מה נוח לך) למרות שגם לימוד עם מורה אישי זו אופציה אפשרית ואני לא בטוח שזה יוצא יותר יקר.

בקשר למצלמות צריך לשים איזה מגבלת תקציב - היות ומאוד קל לקפוץ במחיר (ככל שעולים במחיר מקבלים ציוד טוב יותר :) ).

ציוד בסיסי של גוף DSLR ועדשת קיט ניתן לרכוש בסביבות 1800 ש"ח כמו קנון 1100D עם עדשת קיט 18-55 או ניקון D3100 עם עדשת קיט 18-55. בכל מקרה מודבר על מצלמות כניסה לתחום ה DSLR ועדשות הקיט הן גם עדשות כניסה מבחינת מהירות פוקוס ואיכות התמונה. בעתיד תמיד ניתן לרכוש גוף טוב יותר וכן עדשות טובות יותר לאחר שמקדמים בתחום הן בהבנת התחום והצרכים.

הנקודה שברגע שבחרת בציוד ניקון או קנון העדשות יתאימו רק לחברה שבחרת וניתן יהיה להתקדם באותה חברה - לשתי החברות האלו יש מגוון של עדשות וגופים להתקדם וכל בחירה באחת מהן היא מוצלחת.

בקשר לדגמים שציינת
ה D3200 היא דגם יותר חדיש מול ה D3100 ועולה יותר בהתאם ה D5100 דגם עם גוף מוצלח יותר מסדרת ה D3XXX ומגיע כבר עם מסך מפרקי המחליפה של דגם זה כבר כאן (ה D5200) ןלכן כעת ה D5100 במחיר יחיסת זול ומשתלם.

להסיר ספק יש גם מבחר של דגמי קנון כאשר עולים קצת במחיר, כמו D600 ו D650 וגם הוכרזה כעת (אבל עוד לא נמכרת) מצלמת DSLR קנון קטנה יותר מה D1100 ה D100 - אם עוד לא התבלבלת :)

בקשר לעדשות רוב העדשות שתפגוש (בטח כל עדשות קנון וניקון שנמכרות היום) מגיעות עם מערכת פוקוס אוטמטי (כן יש עדשות ללא פוקוס אוטמטי, אבל מדובר בדגמים מיוחדים של חברות קטנות או דגמים ישנים של ניקון). חלק מהעדשות כמו 50 F1.8 לא מגיעות עם מייצב תמונה (אולי על זה דיברו) שהוא נושא הרבה פחות חשוב מהפוקס ומאיכות התמונה שעדשה עדשה זו (50 F1.8) מספקת איכות תמונה מעולה למחירה וכן יתרונות אחרים - אבל אני זולג למידע נוסף ...

היות ואתה קצר בתקציב (כמו רובנו) הייתי הולך על סט עם עדשות קיט ב 1800 ש"ח של קנון או ניקון - מחר תמיד תוכל להתקדם

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלום רב,
אני צלם חובב+ שרוצה לקנות את הDSLR הראשונה שלו ומשם לזרום..
המליצו לי על הD3200 או D5100 וגם על ה1100D. חשבתי שזה עניין פשוט כמו ללכת למכולת אבל מסתבר שזה לא:O
אני רוצה ללמוד לצלם פורטרטים ומאקרו, אבל מתקשה להבין מאיפה צריך להתחיל? כדאי לקנות את אחת מהן עם עדשת 18-55 או לארגן משהו בעצמי? באינטרנט קראתי שעדשת 50מ"מ 1.8 מתאימה לצרכים שלי אבל במצלמות של מתחילים צריך לפקס אותה ידנית.. זה יבלבל צלם מתחיל או שזה לא ביג דיל?

בנוסף האם קורס יסודות צילום יכול לעזור לי, או שהחומר באינטרנט מספיק כדי להגיע לתוצאות יפות? (אני חייל משוחרר ותפרן)

בתודה מראש, הסמ"ץ:)

איזו מצלמה יש לך היום?

samotz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
W650 של סוני (קומפקטית)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הייתי מתחיל דווקא עם מצלמה יד 2.

samotz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אהלן, חג שמח!
נכון לעכשיו זה הדיל שאני רוצה לעשות
http://camera.co.il/p19466/מצלמה דיגיטלית מקצועית רפלקסית מתקדמת של ניקון nikon d5100 קיט

רציתי לשאול אם העדשה הזאת תתאים אם אני החליט לקנות אותה בהמשך
http://camera.co.il/p19706/עדשת ניקון nikon 50mm f/1.8 d af

בקשר למצלמה יד שניה, אני לא יודע מה נחשב סביר במצלמות. עם כל החלקים הקטנים והרגישים איך אפשר לדעת שהיא לא תתקלקל אחרי יומיים?

בתודה מראש.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חג שמח גם לך
זה המחיר למצלמת ניקון D5100 עם עדשת קיט
למה הדיל הזה? מה טוב בו?

יש גם אפשרות לרכוש במקומות אחרים, כמו
http://www.cameramia.co.il/מוצר-406,1339-Nikon-D5100-Kit-18-55-VR.aspx

בקשר לעדשת ה 50 היא בהחלט תתאים והיא גם רכישה מוצלחת לעתיד - אבל יש גם עדשות אחרות שאפשר לחשוב עליהן בעתיד, אולי נשאיר את העתיד לעתיד :)

בקשר למצלמות יד שנייה זו בעיה עבור מתחיל היות ואתה צריך למצוא מצלמה ולהגיע עם חבר שמבין - למי שחדש בתחום זה קשה יותר

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
כרמי, כשקניתי משם את המצלמה שלי אמרתי להם למה הקיט עולה יותר יקר מאשר לקנות בנפרד? האם יש משהו שונה?
הם אמרו לי שלא ושאני צודק =)
1950 לD5100 גוף בלבד.
http://www.cameramia.co.il/מוצר-405-Nikon-D5100-Body.aspx
1335 לעדשה 18-105
http://www.cameramia.co.il/מוצר-1473-Nikon-AF-S-DX-Nikkor18-105mm-f-3-5-5-6G-ED-VR.aspx
וחסכתי 114 שקל =)
אבל זה לא ככה בעדשת הקיט הרגילה.
לדעתי במקרה של עדשות אפשר אפילו לקנות יד שניה.
עדשות קיט נמכרות בזול ממש בגלל שהרבה אנשים קונים אותם ואז משתדרגים מהר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור