נצילות והתנגדות של רמקולים

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שלום חברים
בהנחה שיש לי מגבר סטריאו עם הספק נתון של 2X50 וואט לצד
עם איזה רמקול המגבר יסתדר טוב יותר?

רמקול עם נצילות 87DB התנגדות 8 אום.
רמקול עם נצילות 91DB התנגדות 4 אום.

תודה.

נערך לאחרונה ב:

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
סליחה שאני שואל ?

שלום חברים

תודה.

אבל זה מובן אתה אומר שאתה משקיען ?(shocked) טוב אז התשובה ברורה זה רמקול עם התנגדות 8 אום כי קל לדחוף! לנצילות יותר גבוהה יותר טוב (Y)

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אבל זה מובן אתה אומר שאתה משקיען ?(shocked) טוב אז התשובה ברורה זה רמקול עם התנגדות 8 אום כי קל לדחוף! לנצילות יותר גבוהה יותר טוב (Y)

לא מדוייק, אם למגבר שלו יש אופציה לעבוד ב 4OHM העדיפות דווקא תהיה לרמקול עם נצילות 91DB התנגדות 4 אום.

*כך גם הרווחת באפשרות להזיז רמקול נציל יותר.:)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
ברוב המקרים,‏ מדידת הנצילות תיתן תוצאה גבוהה יותר לכאורה ברמקול בעל אימפדנס של 4‏ אוהם.‏ למה לכאורה? כי על פי רוב מדידת הנצילות לא נכונה! ‏
לפיכך התשובה הנכונה היא שמגבר עם הספק נמוך יתמודד טוב יותר עם רמקול בעל אימפדנס של 8‏ אוהם.

אבנר126

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ברוב המקרים,‏ מדידת הנצילות תיתן תוצאה גבוהה יותר לכאורה ברמקול בעל אימפדנס של 4‏ אוהם.‏ למה לכאורה? כי על פי רוב מדידת הנצילות לא נכונה! ‏
לפיכך התשובה הנכונה היא שמגבר עם הספק נמוך יתמודד טוב יותר עם רמקול בעל אימפדנס של 8‏ אוהם.

תשובתך ותשובתי מתבססות על נתונים יבשים [על הנייר], לא פעם הוכח שקיימת סטירה בין הנתונים היבשים שעל הנייר לבין התוצאה בשטח.

לפיכך, התשובה הנכונה ביותר היא - לנסות בפועל ורק אז להגיע למסקנות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
8 אוהם תמיד יהיה יותר קל למגבר

מאשר 4 אוהם, מבלי לקשור את זה לנצילות,
הנצילות היא בסה"כ מדד לעוצמה המקסימלית שתוכל להגיע עם המגבר,
אם המגבר שלך גיבור, הוא יתמודד בלי בעיה עם 4 אוהם ויספק שם 100 וואט בקירוב, אם הוא עייף
הוא יקרוס בנקודות בהן הרמקול מקשה עליו ללא קשר לעוצמה והצליל יהיה סתום.
כמו שיאיר ציין לא הייתי מסתמך על נתונים מוצהרים של רמקולים בבחירה כזו
רק לבדוק פיזית.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
לא מדוייק, אם למגבר שלו יש אופציה לעבוד ב 4OHM העדיפות דווקא תהיה לרמקול עם נצילות 91DB התנגדות 4 אום.

*כך גם הרווחת באפשרות להזיז רמקול נציל יותר.:)

הבעיה שמגברים סבירים מתאמצים יותר ב4 אוהם וזה מתבטא גם בצליל.

מנסיון שלי תמיד עדיף רמקול עם אימפדנס קרוב ל8 אוהם מאשר 4 אוהם שעובדים עם מגברים ממוצעים, הנצילות פחות חשובה במשוואה הזו (אלא אם מדובר במקרים קיצוניים)

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
רגע יעקב בקיצור ולענין אתה במטרה לקנות רמקולים ?

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63

שלום יהודה
לא הבנתי את מילותיך בקשר למשקיען.
מה הקשר לשאלה שלי?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני מקווה שיהודה לא מנסה שוב לשווק לך את הרמקולים שלו...

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
חבר משיקען אולי אחד שיודע במה מדובר ושואל שאלה של משיהו שלא בענין? תקן אותי אם אני טועה ? לא ליאור אני לא מנסה למכור לו אבל אני ממתין לקונה ב"ה יבוא

avi 1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
חבר משיקען אולי אחד שיודע במה מדובר ושואל שאלה של משיהו שלא בענין? תקן אותי אם אני טועה ? לא ליאור אני לא מנסה למכור לו אבל אני ממתין לקונה ב"ה יבוא
אין ספק שהבחור מיקנעם מוסיף הרבה צבע לאתרי האודיו....(lol)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
חבר משיקען אולי אחד שיודע במה מדובר ושואל שאלה של משיהו שלא בענין? תקן אותי אם אני טועה

אתה טועה.
התואר "חבר משקיען" ניתן באופן אוטומטי למי שמגיע ל 200 הודעות.
אין שום קשר בין זה לבין ידע.

ארז

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אכן לא תמיד יצרנים מציינים איך נמדדה הנצילות

ההגדרה של נצילות צריכה להיות כמה ד"ב SPL הרמקול מספק כאשר הוא מקבל חשמל של 1 ואט.
על רמקול 8 אוהם 1 ואט שוים ל- 2.83V בערך.

הרבה יצרנים שמייצרים רמקולים של 4 אוהם "אוהבים" לבדוק את הנצילות ב- 2.83V, ומקבלים כך ערך שגבוה ב- 3 ד"ב מהנצילות בפועל.

לכן אם כך נמדד אותו הרמקול של השואל, הנצילות בפועל שלו היא 88ד"ב, כמעט כמו השני.

אי לכך לגבי סתם מגבר ממוצע הכיוון שיאיר מצביע עליו עדיף, אלא אם זה מגבר תותח שמסוגל לספק הרבה זרם וכמעט 100 ואט על 4 אוהם.

מה שעדיף עוד יותר זה רמקול עם נצילות 91 או יותר של 8 אוהם.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים
גם אני מעדיף רמקולים נצילים , כך מגוון המגברים לבדיקה והתאמה גדול יותר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לשום רמקול עקבה של 8 אוהם, זאת עקומה תלויה תדר.
רצוי, שעקבה תהיה כמה שיותר יציבה לאורך ציר התדר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שלום חברים

תודה.

מה אתה מתכנן עכשיו קולומבו....?:D

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
הבנתי ארז תודה אחי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עוד 53 הודעות שלך וגם אתה תקבל תואר "חבר משקיען". ראה "הוזהרת"...(lol)

נערך לאחרונה ב:

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
עקרונית

הקטע של ההתנגדות של הרמקול הוא אך ורק מתוך אילוצי הנתונים של המגבר.
מי שמגדיר איזה עקבה טובה ביותר לשימוש היא ההתנגדות הפנימית של המגבר שנובעים מ שיקולי פיזור הספק אופטימליים בינו ובין העומס (הרמקול).
במצב אידאלי בו ההתנגדות הפנימית של המגבר (ביציאה שלו) הינה 8 אוהם לשם דוגמה, אם נשים לו ביציאה עומס בעל עקבה זהה פיזור ההספק יהיה חצי במגבר עצמו וחצי על העומס - וזה המקסימום הספק שנוכל להעביר לעומס בלי לפגוע בדרגת ההגברה האחרונה במגבר עצמו.
זה נכון שנוכל לחבר התנגדות נמוכה יותר למגבר אבל אז דרגת ההגברה במגבר למעשה מזרימה יותר זרם ממה שתוכננה ולכן המגבר עלול להישרף.
צריך תמיד לזכור שברמקולים משולבים (2WAY ומעלה - ולכן בעצם כל רמקול ביתי סביר ומעלה) יש קרוסאובר ולכן הרמקול כצרכן הוא בעל היתנגדות (עקבה) דינאמית. בד"כ ההגדרות של היצרנים להיתנגדות הרמול הינה התנגדות נומינלית ממוצעת לתווך התדרים שהוא יודע לעבוד.
לכן לדעתי בחירת הרמקול צריכה להתחיל בהתאמתו מבחינת עקבתו לזו של המגבר ולא משיקולי רגישותו/נצילותו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור