ניקוי תקליט בעזרת דבק עץ לבן - שיעמם לי :)

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
היות ואני אוהב לנסות כל מיני דברים חדשים, פטנטים וכו.....
היום היה התור של ניקוי תקליט בעזרת דבק עץ(ראיתי ביוטיוב), לקחתי את הפטיפון Yamaha הישן שלי, הנחתי על הפלטה את התקליט המיועד(שלא היה אכפת לי שילך)הפעלתי את הפטיפון במהירות 45 ולאט לאט שפכתי דבק ועם שפכטל פלסטיק מרחתי בצורה שווה על התקליט תוך כדי סיבוב. לזירוז הייבוש השתמשתי בפן ביתי מרחוק.
לאחר ייבוש מוחלט הדבק מתקלף בקלות ללא שאריות, על גבי הדבק המקולף מתגלה כל הלכלוך שנדבק. לאחר קילוף מושלם ניקוי נוסף בעזרת IPA מעורב עם נוזל ניקוי חלונות, ייבוש קל של התקליט ויאללה ל- Rega.
התוצאה לא פחות ממדהימה!! כל התיקים, רעשים למיניהם נעלמו.
התהליך ארוך כמובן אבל בהחלט מעניין ואם תוצאות בסוף.....

דרך אגב עכשיו אני יוצא לשבוע חופש, נראה מה יהיה :)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
וואללללה...

האמת, נשמע רעיון לא רע בכלל, ומכסימום, זה דבק שנמס במים.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
לא רעיון שלי, ראיתי ביוטיוב והלכתי על זה.
עשיתי את הצד השני של התקליט, וקילפתי בפעם אחת את הדבק והסתכלתי על הצד שהיה מודבק על התקליט, כמה ג'יפה שזה מוציא, ממש רואים את כל הלכלוך והאבק על הדבק.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
נראה לי שאפשר עם פלסטלינה ומים.
כמו שעושים לווקס על הרכב.

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
האם נכון כך לנקות?

האם הדבק שמכיל חומרים כימיים מסוימים אינו פוגע בויניל?
ואם לא,אפשר לנסות את השיטה המשלימה הנ"ל,לאחר שנעשה ניקוי רטוב עם אלכוהול,סבון ומים מזוקקים,וייבוש כהלכה.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
האם הדבק שמכיל חומרים כימיים מסוימים אינו פוגע בויניל?
ואם לא,אפשר לנסות את השיטה המשלימה הנ"ל,לאחר שנעשה ניקוי רטוב עם אלכוהול,סבון ומים מזוקקים,וייבוש כהלכה.

אני עושה את מה שהצעת אחרי קילוף הדבק. לאחר שיטוטים ברשת וקריאה לא מועטה של איזה חומר ניקוי "ביתי" הכי טוב, אז בסופו שח דבר הגעתי ל-IPA שמורכב מאלכוהול+מים מזוקקים, והחומר השני שאני מערבב יחד איתו הוא נוזל לניקוי חלונות(כן,כן) היחס הוא 50% IPA ו-50% נוזל חלונות - עובד פנטסטי.......
עד שיהיה כסף ל-VPI לניקוי ויניל :D

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור