נדוש , נדוש אבל כל פעם מפתיעה מחדש כבלים כבלים.....

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
רק משהו קטן מעניין לטכנוקרטים שנזכרתי.
פעם היתה נציגות בארץ לחברת מייפל שייד.
הם ערכו ביקורי בית והדגמה עיוורת.
הם שיווקו משחת כסף ! כסף שנתכן לגרגרים מיקרוניים מעורבב עם חומר משחתי.
הם תענו שבמגעים של מתכת למתכת יש המון רווחים מקרוסקופיים שגורמים לסערה חשמלית שיוצרת ליכלוך בסאונד.
מריחה קלה של המשחה בכל מגע ובום שיפור משמעותי בנקיון גם עם המערכת המצוקמקת שהיתה לי אז.
אז יש משמאות לאיכות המגעים ויש משמעות לרמת ואיכות הסיכוך והבידוד למניעת הפרעות מבחוץ וסקין אפקט מבפנים .
ויש חשיבות לרציפות הקריסטאלית של החומר בדיוק כמו לחשיבות המגעים.
ויש חשיבות או משמעות לשזירה (כל שזירה יוצרת קיבוליות שונה והתנגדות להפרעות מבחוץ שונה.
גם יש הבדל בתמהיל המתכות כי כל מתכת נשמעת שונה ( אקולזציה או טונאליות איך שתקראו לזה כסף נשמעה שונה מנחושת.
ויש חשיבות למבנה הגיד כי יש תדרים שרצים יותר בקליפה ויש שיותר בליבה .
מהונדס או לא יש כבלים צלולים יותר סתומים יותר רזים יותר שמנים יותר.........
לילה טוב

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אם הנגרות על הרצפה (אהבתי) וקרובים אל הרמקולים, תעשה כבל רמקול לבד, הכי קצר והכי עבה שאפשר. תבדוק מול המסחריים אולי תופתע.
אני בניתי אחד, נראה מעפאן אבל בפנים חומרים אש, סינגל קור שעבר טיפול קריו, מלופף בצורת סלסלה על ידי גידי נחושת ג'נה וגידי נחושת מצופה כסף. בין כל שכבת מוליך הכנסתי בידוד. מרימי הכבלים כבר בילט אין.
אצלי כמעט כלום לא עקף את זה, חוץ מכבל שמפחד לשאול כמה הוא עלה, וגם אם עקף, עקף בקושי ;)
כתבתה את זה אחרי הבלוויני או לפני...סתם סתם:)
מה זה הכבל הכחול חשמל הזה?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אם הנגרות על הרצפה (אהבתי) וקרובים אל הרמקולים, תעשה כבל רמקול לבד, הכי קצר והכי עבה שאפשר. תבדוק מול המסחריים אולי תופתע.
אני בניתי אחד, נראה מעפאן אבל בפנים חומרים אש, סינגל קור שעבר טיפול קריו, מלופף בצורת סלסלה על ידי גידי נחושת ג'נה וגידי נחושת מצופה כסף. בין כל שכבת מוליך הכנסתי בידוד. מרימי הכבלים כבר בילט אין.
אצלי כמעט כלום לא עקף את זה, חוץ מכבל שמפחד לשאול כמה הוא עלה, וגם אם עקף, עקף בקושי ;)
תקנה שרוול מתכווץ (בחום), או רגיל או זה עם האפוקסי בפנים וזה גם ייראה מדהים...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא, לא, לא מר ארז !!! ........אני אמדוד כבל תחנה מרכזית שלי מול כבל שפוי ב 10,000 דולר, אני אגיד ששניהם מבחינת המדידות זהים ואני רוצה לראות שמישהו ישמע הבדלים ביניהם.

אתה רשאי לעשות מה שבא לך.
העניין הוא שאתה מחפש כל הזמן להוכיח אבל את אחרים ה"הוכחות" שלך לא מעניינות.
לא מעניין אותי איך הכבל נמדד אלא רק איך הוא נשמע.
וממש לא מעניין אותי אם הכבל "הונדס" או לא.
מצידי שיהונדס כאילו היה מדובר בקדם מגבר.
כבל זה רכיב בסטאפ ואם הוא יכול לשדרג לי את ההנאה אז מבחינתי זה קביל לא פחות מהחלפת מגבר.

עכשיו גם אתה מודה שייתכנו הבדלים שמיעים אלא שאתה אובססיבי "להוכיח".
שיהיה לך בהצלחה במציאת פרטנרים לאובססיה.
ארז

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
לא רק, בעייני כל כבל שלא מציג FR Flat בין 20-20000 הוא כבל מהונדס......באשר הוא, עם מניפולציות מכל סוג שהוא- קופסאות, שזירה מטורפת, מוליכים בעובי חצי שערה וכו'.
ושוב, אם הוא Flat שיעשו בכבל איזה מניפולציה שרוצים.
עכשיו הבנתי אותך.
אבל אין FLAT. כולם יודעים שאין. המטרה היא בדיוק להגיע קרוב לזה (לפחות בכבל חשמל)
גם הבייבי שלך ב 20 שקל לא כזה
בכבל רמקול ואינטרקונקט אני בכלל לא בטוח שתרצה FLAT כשתשמע מה שיוצא
הרי גם לטרנזיסטורים וממברנות יש צורת עבודה לא FLAT וצריך דרך כלשהי "לתקן" את זה.
זאת העבודה שכבל צריך לעשות
זאת הסיבה שמערכת יותר מדוייקת תהיה יותר קשה בבחירת הכבלים

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תן לי למדוד אותם ואם אכן הם נמדדים שונה אז עם אקווילייזר פרמטרי אני הופך את כבל "התחנה מרכזית שלי" לכבל שלך.....אני בעצם סוג של "משכפל" את הכבל שלך.

ה"הבטחות" שלך לא מחזיקות מים.
הכל בתיאוריה....
אם היית רציני היית רוכש כמה כבלים פופולריים סופר יקרים , מודד אותם עד צאת נשמתם ומציע שירות תחליפי לרכישת הכבל בעשירית המחיר וכל הצדדים היו יוצאים נשכרים.
אבל מהתיאוריה לפרקטיקה יש מרחק שנמדד בשנות אור....

אם אתה חושב שאת ההבדלים בין הכבלים ניתן לשחזר באמצעות אקולייזר אז אין לך מושג ירוק.
זה כמו שכימאי ימדוד את ההרכב הכימי של יין משובח ויטען שבאמצעות תבלינים (להלן אקולייזר) הוא יכול לקחת כל יין פשוט מהסופר ולהביא אותו לרמת היין המשובח.
עובדה שעד היום זה לא קרה...הכיצד אף אחד לא עלה על הסטרטאפ הפשוט הזה ?
ארז

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@ארז_וחני

"דבר אל העצים והאבנים" ........להערכתי במהלך "היכרותנו בשלשת הפורומים" התייחסנו אולי 200-300 פעמים זה לפוסטו של זה - זה נידון לכישלון !!! .....משני הכיוונים.......וכמסקנה מהאמור קבל (ורד) לכבוד הסוף שבוע ובכלל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עכשיו הבנתי אותך.
אבל אין FLAT. כולם יודעים שאין. המטרה היא בדיוק להגיע קרוב לזה (לפחות בכבל חשמל)
גם הבייבי שלך ב 20 שקל לא כזה
בכבל רמקול ואינטרקונקט אני בכלל לא בטוח שתרצה FLAT כשתשמע מה שיוצא
הרי גם לטרנזיסטורים וממברנות יש צורת עבודה לא FLAT וצריך דרך כלשהי "לתקן" את זה.
זאת העבודה שכבל צריך לעשות
זאת הסיבה שמערכת יותר מדוייקת תהיה יותר קשה בבחירת הכבלים
כל כבל שפוי הוא FLAT מהתחנה המרכזית ב 7 שקל עד ה-50,000 דולר או יורו או דרכמות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
פעם באחת התערוכות טדי פרדו נתן הרצאה על חשמל בכניסה למכשירים איך נראות ההפרעות שרוכבות על הכבל , איזה הפרעות עוברות את השנאים , מה עושים מעגלי תיקון..........
נושא החשמל זה ממש לא רק המדידה של מה שיוצא
כמו שהדיגיטאל זה לא רק אפס ואחד.
צריך גם להבין שלא כל מערכת מסוגלת לתרגם את השיפור בנקיון ודיוק החשמל לתוצאה הפיזיקלית של תנודות ממברנה מדויקות יותר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
היי, היי.....אין אצלך "הזדמנות שניה" ? .......קרא את הפוסט שלי למעלה #83 הכולל את:
"המדריך התמציתי" למצטרף החדש, הטכנוקרטי, לפורום "דו ערוצי" .
לא טכנוקרטי ולא נעליים.
רוברט, אמרתי לך כבר פעם, מכל האנשים פה בפורום שאני מכיר, אתה הוא הכי חוויתי מכולם.
החוויה שלך זה לעצבן אותנו ולקבל סיפוק עצום מהקטע הרפטטיבי של ילד שצועק כל הזמן המלך הוא עירום.
לא בכל הודעה שקשורה או לא קשורה אתה צריך לקפוץ עם פוזת אנוסי ספרד יענו אני הטכנוקרט הגדול אבל אסור לי להתבטא ויש לי המון מה להגיד אבל אני לא אגיד וכן הלאה.
מה אני אגיד לך, זה גם לא לכבודך.
מה אתה אומר שתנסה לשחרר את הקיבעון הזה, תשכח לאיזה חודש שאתה טכנוקרט ותתרום ותעשיר גם בנושאים אחרים? אני בטוח שיש לך המון מה לתרום.
(אייקון של פרח)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מסייה @DavidGil , תבדוק במהלך השנים את תרומתי לפורום מעבר לדיוני כבלים ו"התחדשתי" ואז תחזור עם התנצלות ....ועליך אני לא חוסך....לא (אייקון של פרח) אלא (ורד)אמיתי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
מסייה @DavidGil , תבדוק במהלך השנים את תרומתי לפורום מעבר לדיוני כבלים ו"התחדשתי" ואז תחזור עם התנצלות ....ועליך אני לא חוסך....לא (אייקון של פרח) אלא (ורד)אמיתי.
לא אמרתי שלא. בדיוק להיפך. ולכן אין לי גם על מה להתנצל.
כל שאמרתי הוא שבגלל שאתה מגה חוויתי אז אתה מתעל את הידע שלך למשהו כנראה יותר מעניין וחוויתי מסתם אינפורמציה וזה לעצבן את חלקנו.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
ה"הבטחות" שלך לא מחזיקות מים.
הכל בתיאוריה....
אם היית רציני היית רוכש כמה כבלים פופולריים סופר יקרים , מודד אותם עד צאת נשמתם ומציע שירות תחליפי לרכישת הכבל בעשירית המחיר וכל הצדדים היו יוצאים נשכרים.
אבל מהתיאוריה לפרקטיקה יש מרחק שנמדד בשנות אור....

אם אתה חושב שאת ההבדלים בין הכבלים ניתן לשחזר באמצעות אקולייזר אז אין לך מושג ירוק.
זה כמו שכימאי ימדוד את ההרכב הכימי של יין משובח ויטען שבאמצעות תבלינים (להלן אקולייזר) הוא יכול לקחת כל יין פשוט מהסופר ולהביא אותו לרמת היין המשובח.
עובדה שעד היום זה לא קרה...הכיצד אף אחד לא עלה על הסטרטאפ הפשוט הזה ?
ארז

עזוב כבל יקר
שיקח כבל של 5 שקל למטר ושיצליח להעתיק כבל של 10 שקל למטר.
אבל שבסוף הכבל יהיה עם אותו fr , קיבוליות, מוליכות, השראות והתנגדות.
בהצלחה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא אמרתי שלא. בדיוק להיפך. ולכן אין לי גם על מה להתנצל.
כל שאמרתי הוא שבגלל שאתה מגה חוויתי אז אתה מתעל את הידע שלך למשהו כנראה יותר מעניין וחוויתי מסתם אינפורמציה וזה לעצבן את חלקנו.
שחררני נא

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עזוב כבל יקר
שיקח כבל של 5 שקל למטר ושיצליח להעתיק כבל של 10 שקל למטר.
אבל שבסוף הכבל יהיה עם אותו fr , קיבוליות, מוליכות, השראות והתנגדות.
בהצלחה
כאן אתה טועה, שום תכונה לא מעניינת מעבר ל FR !!! ........כי בסופו של יום זו התוצאה של כל ה R-L-C שלו -סוג של "שורה תחתונה".

לכבל אין עיוותים, יחס אות לרעש (*) וכו' מהיותו "מערכת לינארית" (פאסיבי לחלוטין - אין הגברה שתעוות את הסיגנל).

------------------------------------------------------------------
(*) אלא אם כן האינטרקונקט הוא לא מסוכך ואז עלולות להיות הפרעות מהסביבה (במידה והסביבה רועשת חשמלית)

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
@ארז_וחני

"דבר אל העצים והאבנים" ........להערכתי במהלך "היכרותנו בשלשת הפורומים" התייחסנו אולי 200-300 פעמים זה לפוסטו של זה - זה נידון לכישלון !!! .....משני הכיוונים.......וכמסקנה מהאמור קבל (ורד) לכבוד הסוף שבוע ובכלל.

בזה אתה צודק.
כמו לתאר את ההבדל בטעם של קולה לטעם של פפסי למי שלא חש בהבדל....
בגלל שאתה לא חש בהבדלים אתה לא מסוגל לייצג סאונד שמתקבל מאינטרקונקט משובח עם אינטרקונקט חוט ברזל + אקולייזר.
אין לך פשוט מושג מה הטעם של זה (איך זה נשמע ) ונדמה לך שההרכב הכימי (מדידות) נותנות את כל התשובות. זה נכון במקרה של קולה ופפסי אבל לא נכון במקרה של יינות.
כאשר יינן מתאר ומבחין ב"עפיצות" למשל, יש לזה ביטוי בהרכב הכימי ?
מה הבעיה להעסיק כימאי שיחקה יינות יקרים עם יין זול + תוספים ?
זה לא קורה כי כנראה זה לא מצליח...

אני מבין שאין לך רצון להיכנס לזה כי בסופו של דבר נחזור לפער הבלתי ניתן לגישור בין התיאוריה לבין הפרקטיקה.
אם אתה דורש הוכחה לקיומן של הבדלים אז באותה מידה נידרשת הוכחה לתיאוריה שלך שבאמצעות כבל פשוט + אקולייזר ניתן לייצג סאונד של כבל אחר (שנמדד שונה).
נאה דורש, נאה מקיים...
בהצלחה.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@ארז_וחני , כל מילה עברית

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני רוצה רגע לחזור לעניין ולסכם !
לחדול רגע את מלחמות הטכנוקרטים בעובדי שמן הנחשים.
אחרי שביליתי עם הsine סוטרה וקנטון בכל קונפיגורציה אפשרית וב2 מערכות שונות שלי ושל יוסי ויויד.
אני מרגיש שאני יכול לסכם די במדויק את המעלות וחסרונות של הכבלים האילו.
אני אקדים ואומר : לא מעניין אותי עם כבל זה אקולייזר ממתכות וכל שאר העניינים.
אותי מענינת התוצאה נטו .
הקנטון והסוטרה כבלים סופר צלולים ונקיים עם יתרון לסוטרה בחשיפת הרמוניות וביצירת תמונה הולוגרפית .
הקנטון מצוייד בגידים כסף סוליד קור ונחושת לעומת הסוטרה שהכסף אצלו הוא רק בציפוי של הגיד נחושת ככזה הוא חושפני מאוד בגבוהים צלול מאוד אך מדגיש פחות את המיד בס בס . לדעתי יהיה שילוב מצויין למערכות שמנמות ועגלגלות שסובלות מגבוהים ישנונים ובס מרוח.
הסוטרה לעומת זאת נהנה גם מהצלילות והשקט שיש בקנטון אפילו קצת יותר אך יותר מאוזן טונאלית . לקח את הפרה ממיר שלי למקומות שלא חלמתי .
השוואתי את הכבלים של sine לדברים אחרים שיש לי לדוגמה הכבל הבחיר של אקרולינק מנחושת n7 יפנית סינגל קריסטל הטהורה ביותר שיש . האקרולינק היה מצויין על מגברים שעברו אצלי אבל על הפרה ממיר ועל הספק של המחשב נפילה : ביחס לsine מעורפל סתום מלוכלך....
כך שלא מעניין אותי כל התאוריות קונספירציה שרצות פה התוצאה מעולה .
הסוטרה זה הרכיב שלקח לי הכי פחות זמן להחליט עם לרכוש או לא למרות שהיה ממש כבד עלי .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור