LCD מקסום הסט אפ - Samsung Q900RB 8K + PC + DOLBY ATMOS

• פותח הנושא SHZO
  • פורסם בתאריך

SHZO

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום!
התחדשתי בTV של סמסונג מדגם (Q900RB 8K (2019.
הייתי שמח לדעת איך למקסם את היכולות של הטלויזיה, אשמח לעזרה אפילו בשאלה אחת מתוך מספר השאלות.
1. נכנסתי לנטפליקס דרך המערכת הפעלה של הטלויזיה, רואים נהדר, אך לא הצלחתי למצוא איפה יש תכנים ב8K.
אם לא בנטפליקס, היכן כן ניתן למצוא תכנים באיכות הנ"ל? (מצאתי כמה ביוטיוב, אבל נראה שדרך הממשק של הטלויזיה הוא קורא אותם כ-4K).
2. איך אני שולט על האפסקייל של הטלויזיה? חיפשתי בהגדרות ולא ממש מצאתי, אולי אני מפספס משהו.
.
3. יש ברשותי 2 לפטופים חזקים (שנת 2020):
א. Surface book 3, I7, 32GB RAM, 1TB, Quadro RTX 3000 Design
ב. DELL XPS 7390, I7, 32GB RAM, 1TB, INTEL IRIS PLUS
באופן מאוד מוזר, על אף שלסרפייס יש כרטיס מסך חיצוני, הדל הצליח להריץ תכנים מהיוטיוב ב-4K 60HZ HDR באופן חלק יותר משמעותית.
החיבור נעשה באמצעות כבל HDMI 2.1 מה-ONE CONNECT למתאם במחשב דרך החיבור טייפ C
(שיתכן ומשנמך ל-2.0. איך אוכל לשמור על ה-2.1?).
שני המחשבים לא מזהים את הTV כ-8K אלא כ-4K בלבד.
הTV מזהה רק את הדל כ-PC בעוד שאת הסרפייס לא מזהה.
גם ה-ONE CONNECT וגם הלפטופים מחוברים לאינטרנט בכבל רשת קווי (הנותן מהירות של 200-300 מגה, ובימים טובים גם חוצה את ה400).
ל-ONE CONNECT של 4 כניסות HDMI, כאשר HDMI 3 תומך ARC (לא eARC), ו-HDMI 4 תומך 2.1.
למרות שה-PC מזהים את ה-TV כ-4K, האם כאשר אני צופה ביוטיוב בסרטון ב-8K, אני באמת מקבל 8K?
איך אוכל לבצע את החיבור בצורה האיכותית ביותר?
.
4. הטלויזיה נקנתה במסגרת עודפים, כיצד אוכל לדעת כמה שעות עבדה לפני שהגיעה אליי?
5. מעוניין לממש את אופציית הדולבי אטמוס, אך מקריאה באינטרנט הבנתי שה-TV אכן תומכת דולבי אטמוס (וזה גם מופיע איפשהו בהגדרות שלה) אך נטולת חיבור eARC, והדרך היחידה היא דרך החיבור HDMI ARC.
שמתי עין על הסאונד בר SONOS ARC שתמוך בדולבי אטמוס. איך יהיה נכון לחבר ביניהם וגם לקבל תמונה טובה ממקור חיצוני (PC, קונסולה וכו')
6. האם נדרשת הרצה כלשהי? בינתיים השתדלתי להשתמש בא ללא תוכן סטטי (סרטוני יוטיוב ללא חתימות).
-----
השימושים העיקריים הם:
1. שימוש כמוניטור PC (בתקווה ב-8K כדי לאפשר המון פרטים במסך אחד במקביל - EXCEL, מצגות, כרום)
2. צפייה ביוטיוב ונטפליקס (נטפליקס דרך האפליקיה המובנת ויוטיוב דרך ה-PC)
3. מעט גיימינג (שמתוכנן בעיקר דרך הסרפייס בוק 3, שכן תומך ב-XBOX WIRLESS, ויכול להתחבר לכל בקר XBOX ללא תלות בבלוטוס').
-----
יתכן ויש עוד דברים שאפשר להפיק מהטליזיה שאני עדין לא לגמרי מודע לגביהם, אם עולים לך כאלה, אשמח שתאירו את עיניי.
תודה רבה!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור