מצלמת סוני לתיקון האם כדאי?

• פותח הנושא shiran23
  • פורסם בתאריך

S

shiran23

אורח
שלום,
רציתי את עזרתכם באמת מקווה שיש כאן מישהו שקצת מבין מעבר לצילום
יש לי מצלמת סוני דגם DSC-W150 קניתי אותה לפני כ4 שנים בערך (בזמנו עלתה לי בערך 1200 שח)
לפני כחודשיים בערך המצלמה נפלה לי וככה הזום נתקע הוא לא התעקם אלה רק נכנס פנימה וככה נשר מן הסתם גם לא רואים טוב במסך בגלל זה.
לקחתי אותה לבדיקת ייעוץ שם אמרו לי שצריך לעשות ניקוי וצריך להחליף כמה חלקים כדי לסדר את הזום.
המחיר נע בין 480ל550 ש"ח.
יש לציין שהמצלמה עברה לא מעט אם זאת היא מאוד חשוב לי
השאלה אם באמת שווה את ההשקעה הזאתי , יכל להיות שכיום היא עולה יותר זול אני לא יודעת
אשמח לתשובה בהקדם
תודה ושנה טובה! ;)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אישית לא הייתי משקיע 550 ש"ח על מצלמה שעלתה 1200 ש"ח שגם קיבלה מכה חזקה - אף אחד לא מבטיח שהיא תמשיך לעבוד עוד כמה שנים טובות ללא תקלות אחרות.

כמו כן מצלמות היום מוצלחות יותר מאלו שהיו לפני חמש שניים באותו מחיר ואם יש את הכסף להשקיע סכום זהה יש אופציות טובות מאוד במחיר הזה.

S

shiran23

אורח
זהו שהיא לא קבלה מכה כל כך חזקה אולי לקחת אותה לעוד ייעוץ?
אין לי כרגע סכום כזה להשקיע למצלמה אבל בהחלט אני רוצה מצלמה טובה ואיכותית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כך, אני חושב כבר עדיף לך רכוש מצלמה חדשה כמו
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=786711
שהיא יותר טובה ממה שיש לך שעולה כמו התיקון :)

m27x4

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני אישית לא הייתי משקיע 550 ש"ח על מצלמה שעלתה 1200 ש"ח שגם קיבלה מכה חזקה - אף אחד לא מבטיח שהיא תמשיך לעבוד עוד כמה שנים טובות ללא תקלות אחרות.

כמו כן מצלמות היום מוצלחות יותר מאלו שהיו לפני חמש שניים באותו מחיר ואם יש את הכסף להשקיע סכום זהה יש אופציות טובות מאוד במחיר הזה.

מסכים ולא מסכים.
להשקיע כ-500 שקלים בתיקון מצלמת פוקט פשוטה זה אכן לא כדאי. יש היום מבחר של מצלמות P&S נחמדות וזו גם הזדמנות מצוינת להגיד "שלום ולא להתראות!" ל-memory stick של סוני.
דווקא סידרת ה-W נחשבת למוצלחת יותר מסידרת ה-S הפשוטה (שומר נפשו ירחק מהאחרונה - תמונות זוועתיות).

אבל, לא כל המצלמות היום יותר מוצלחות מאלו שהיו לפני 5 שנים ויותר.
גודל חיישן ממוצע ב-P&S פשוטה הוא כ-"1/2.5 ופעם היו מצלמות פשוטות עם חיישן בגדול "1/1.6 (כמו הסוני P100/150/200 שעולות כ-50$ ב-ebay), טרם עידן המרוץ לפיקסלים (שתודה לאל, נראה שנרגע קצת בתקופה האחרונה).
היום החיישן הגדול יותר הוא נחלתן של מצלמות קומפקטיות הפונות לפלח השוק של הצרכן המתקדם יותר (ע"ע סידרת ה-G של קנון, או ה-LX של פנסוניק) ומחירן נע באזור ה-4 ספרות.

לגבי דגמים עדכניים, אהבתי את התוצאות בסידרת ה-EXR של פוג'י, למרות שזה ענין של טעם ועדיף לנסות טרם הקניה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסבר יפה, אבל לא מתאים לבחור שלא רוצה השקיע סכום גדול כעת - ראה כמו כן את ההמלצה שלי כאן ל
[h=1]Sony CyberShot DSC-W530[/h]במחיר התיקון

S

shiran23

אורח
אז מה אתם מציעיםן? אשמח לעוד הצעות
פשוט שתיים שכל אחת הפוכה מהשניה לא כל כך עוזר אלה רק מבלבל:משתומם: תסלחו לי

m27x4

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז מה אתם מציעיםן? אשמח לעוד הצעות
פשוט שתיים שכל אחת הפוכה מהשניה לא כל כך עוזר אלה רק מבלבל:משתומם: תסלחו לי

דווקא היתה תמימות דעים שאין טעם לשקיע סכום כה מכובד על תיקון מצלמת פוקט פשוטה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור