מצלמת ווידאו דיגיטלית - אחסון

מתרגל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב,

לפני שאתעניין בפרמטרים נוספים במצלמות ווידאו דיגיטליות, רציתי להכיר את אפשרויות השמירה השונות,
קראתי באתר wisebuy סקירה, וסיכמתי כאן את הנתונים (מופיע לאחר השאלות).

1. אינני יודע עד כמה האתר מעודכן, האם יש אפשרויות נוספות שלא הוזכרו באתר / תיקונים נדרשים בכתוב ?

2. האם כל הפורמטים (פרט לכרטיס זכרון) נאמנים למקור ? כלומר, לא מבצעים דחיסה ולא מאבדים מידע בזמן ההקלטה ?
(ואם כן, מה ההבדל בינהם לבין פורמט HD ?)

3. אני נוטה מאוד להעדיף צלמת ווידאו דיגיטלית עם דיסק קשיח, מכיוון שבכל מקרה אני מעביר את הסרט למחשב,
(גם לגיבוי, אולי מעט עריכה לעיתים, ואין לי בעיה להתעסק עם המרות ויצירת קבצים לניגון) - דיסק קשיח נשמע הכי נוח.
האם יש לדיסק קשיח יתרונות/חסרונות שלא מצויינםי בכתוב מטה ?

4. במידה ואוותר על הדיסק הקשיח, האם Mini DV זו הבחירה הטבעית, ושאר האופציות לא ממש פופולאריות ?

5. אני רואה שכל הפורמטים פרט לתקליטור HD הם ברזולוציה נמוכה (בין 400 ל 530 קווים), שדומים ל SDTV,
האם התוצר הסופי הוא איכותי ויראה טוב על פלזמה/LCD ?

6. במידה וחשובה לי האיכות, ואני מעוניין להסריט ב High Definition וגם להציג על מסך פלזמה/LCD תואם,
האם תקליטור HD זה הפורמטר היחיד ? מה עלות מצלמת ווידאו כזו ? האם אין אפשרל הקליט HD על גבי דיסק קשיח ?

Mini DV
רזולוציה של עד 530 קווים, סאונד של עד 4 ערוצים נפרדים, ניתן לשדר ישירות לטלויזיה/מחשב,
יש צורך להמירלניגון ב DVD, משך הקלטה של שעה.

DV
כמו ה Mini DV מבחינת נתונים, פרט לכך שהקלטות גדולות יותר פיזית, ומספיקה ל 3 שעות.

DVD-R
רזולוציה של 480 קווים, ניתן לשדר ישירות ל DVD, לא ניתן לבצע שינויים ע"ג הדיסק, 80 דקות הקלטה.

DVD-RW/DVD-RAM
בדומה ל DVD-R, עם יכולת הקלטה /עריכה חוזרת, לא כל נגני ה DVD תומכים בפורמט זה.

דיסק קשיח
אין צורך במדיה חיצונית, נתין לבחור איכות הקלטה, עד 35 שעות הקלטה בד"כ, רזולוציה של עד 500 קווים.

כרטיס זכרון
הקלטה דחוסה, אך כמעט ללא פגיעה באיכות, ניתן לבחור את איכול ההקלטה.

תקליטור HD
פורמט לאיכות גבוה של תמונה ושמע, נמצא במצלמות יקרות, מתאים לפלזמה/LCD.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כל מה שיש לו 500 קוים איננו HD, אתה חייב לפחות 1280X720
רוב מצלמות HD מגיעות עם מיני DV, יש גם עם כונן קשיח.
כל הפורמטים מבצעים דחיסה - כולל אלו של HD.
רק HD אמיתי יראה ממש טוב על LCD או פלזמה.

מתרגל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
1. האם יש סוג אחסון נוסף שלא הזכרתי ? האם יש דברים שכתבתי בתאור הסוגים שלא מדוייקים ?

2. אתה אומר שכל הפורמטים מבצעים דחיסה, כולל MiniDV ?

3. האם יש לדיסק קשיח יתרונות/חסרונות שלא כתבתי ?

4. כלומר, מצלמות ה HD יהיו עם דיסק קשיח או MiniDV בד"כ ?

5. מדוע רק HD אמיתי יראה טוב על פלזמה ? מכיוון שהרזולוציה גבוהה יותר ?

6. האם תקליטור HD זה הפורמטר היחיד ? מה עלות מצלמת ווידאו כזו ? האם אין אפשר להקליט HD על גבי דיסק קשיח ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור