מצלמה Nikon D7100 עבור מתחילים

Ron87

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שלום לכל חבריי הפורום,
אשתי ואני דיי חדשים בתחום הצילום,
ואנו מעוניים לרכוש מצלמת DSLR , יש לי בעבודה מישהו שמוכר את שלו (בת שנה וחצי) ב-2000 ש"ח כולל עדשה של 18-140 רציתי לדעת מה דעתכם לגבי המחיר והאם היא טובה וכמובן ידידותית עם מתחילים :)

כמו כן אשמח להבין את נושא העדשות כי הלכתי לאיבוד ...

האם 18-140 עדשה שנחשבת טובה לצילום בעיקר תינוקות וילדים :)

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם המצלמה והעדשות במצב טוב אז מדבר בסט יפה מאוד במחיר טוב. המצלמה עולה כ 3800 שח כחדשה והעדשה כ 1100 שח כחדשה.

היום כבר יש מחליפה לדגם המצלמה הזו וגם היא לפני החלפה, אבל עדיין מדובר על מצלמה טובה מאוד.

עדשת 18-140 היא עדשה טובה שמספקת טווח אופטי יפה מאוד בשילוב עם איכות אופטית טובה. זו אחת העדשות שאני אוהב להמליץ עליהן.

כך שהמחיר הזה אני חושב שזו רעיון לא רע בכלל להיכנס לתחום עם הציוד הזה.

לאחר שאמרתי זאת אני חייב כמה מילים נוספות:
מדובר על מצלמת dslr בעלת גוף גדול וחזק וקל לתפעול, אבל היא לא קטנה ולא קלה. יש שמעדיפים לרכוש ציוד יותר קל וקטן כמו מצלמות ללא מראה, מצלמות שניתן להחליף להן עדשות אבל ללא עינית אופטית (לחלקן יש אלקטרונית) וללא מנגנון המראה לעלות את האור לעינית. לדוגמא סוני a6000 עם עדשת קיט 16-50 בכ 3000 שח. איכות התמונה תיהיה באותה רמה אבל מדובר על סט עם עדשה שגם בעלת טווח זום קטן יותר וגם פחות טובה אופטית. יותר מכך עדשות טובות לסוני לא ממש זולות.
אני מעלה את הנקודה הזאת היות וברגע שבוחרים במצלמה ומתחילים לרכוש עדשות זו הפלטפורמה שנשארים איתה ובדרך כלל לא מחליפים.

אני מקווה שאני עוזר יותר משאני מבלבל :)
בכל אופן את אתם חושבים עדיין על dslr מגובר על אחלה סט.

Ron87

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
מחר אקבל את המצלמה והעדשה ואוכל להתרשם - כי לפי דבריו של החבר המצלמה בקושי הייתה בשימוש.
תודה רבה על מהירות התגובה ועל ההסבר המפורט :)

Ron87

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
בוקר טוב ,
ראיתי את ה-D7100 נראת במצב טוב (מלבד כמה מכות קטנות על גוף המצלמה).
עדשת ה-18-140 דיי מלוכלכת.

אשתי דיי רוצה לקנות מצלמה חדשה ולא יד 2 רציתי לדעת האם קיים הבדל משמעותי בין ה-7100 ל-5500 מבחינת איכות התמונה והוידאו בהתחשב בעובדה ששתי המצלמות עם עדשת 18-140

תודה רבה והמשך יום טוב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתם חושבים על וידאו אז מראש dslr הוא לא הכיוון הנכון. אני מאמין שפוקוס אוטומטי בוידאו יהיה חשוב לכם ואת זה יהיה קשה לקבל במצלמות הכניסה של ה dslr. הדגם הזול ביותר שמאפשר אוטו פוקוס בוידאו הוא קנון 750d והמחיר של הגוף יהיה מעבר ל 2000 ₪ ו זה עוד לפני שדיברנו על עדשות stm שצריך אותם עבור לאוטו פוקוס לוידאו.
להסיר ספק גם ניקון d7100 לא תספק פתרון לכך.

אם וידאו הוא נקודה חשובה עבורכם, הייתי ממליץ לבדוק מצלמות ללא מראה (כמו DSLR עם איכות תמונה מעולה ויכולת להחליף עדשות, אבל קטנות יותר וקלות יותר)

כעת בקשר לשאלה שלך- אז ניתן לרכוש מוצלמות DSLR שונות עם עדשות שונות אם אתה לא רוכש את הסט מהחבר, אני לא בטוח שהייתי בוחר בעדשת 18-140 עבור השימוש שלך - עבור כך עדשת 17-50 עם צמצם גדול F2.8 מבית טמרון או סיגמא תתאים יותר. היא אומנם בעלת טווח זום קטן יותר, אבל היא טובה אופטית ויש לה יכולת לצמצם גדול שמאפשר צילום בזמן חשיפה מהיר יותר, צילום עם עמוק שדה רדוד (שבו האוביקט שבפוקוס מובלט הרקע שלא בפוקוס) - כחדשה העדשות האלו צריכות להיות בטווח המחיר של 18-140.

סדרת ה D5XXX הינה סידרה נמוכה יותר מסדרת ה D7XXX ולכן הגוף שלה יהיה קטן יותר וקל יותר פחות חזק ובעל יכולת תפעול פחות נוחות. היות ו D5500 יותר חדשה מה D7100 צריך להיות לה חיישן יותר חדש שמספק יכולת טבות יותר, באופן מעשי אני לא בטוח שתצליח להרגיש בהבדל באיכות התמונה בשימוש שלך. כמו כן יש גם דגם קודם D5300 שניתן שיהיה אפילו זול יותר מה D5500 שבטח יספק אותך מעל הראש. (להסיר ספק ל D7100 יש יכולות ויתרונות שלא יהיו ב D5500 שעבור צלם מתקדם לבטח יקסמו, אני לא בטוח שלך יהיה צורך בכך)

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
אני מאד מסכימה עם כרמי. לי יש את ה7100 ואני מאד מרוצה ממנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור