מצלמה מומלצת

מוריה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב!
מחפשת מצלמה לצילום יומיומי של המשפחה. חשובה לי איכות תמונה מצויינת, תמונות חדות ויפות. כמו שהיה יוצא להורים שלנו עם מצלמות הפילם הישנות והטובות.. עדיפות למצלמה בלי יותר מדי התעסקויות עם עדשות..

כבר קניתי בעבר מצלמה שהומלץ לי עליה בחנות צילום והתאכזבתי קשות מאיכות התמונה.

התקציב הוא 2000 ומטה אבל אשמח לשמוע מה המצלמה שתיתן לי את המענה הטוב ביותר במחיר הנמוך ביותר גם אם חורג מ 2000

אשמח מאד לעזרה והכוונה

תודה והמשך יום נפלא

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שקנון g9 x גרסה 2 תתאים לך.
היא קטנה עם חיישן יחסית גדול שמביא איכות תמונה טובה. כמו כן מצלמות קנון הכי נוחות לשימוש ודגם זה גם כך והיא גם בתקציב שלך
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
חשובה לי איכות תמונה מצויינת, תמונות חדות ויפות.

בדר"כ אין ארוחות חינם ובדר"כ מצלמה שמאפשרת החלפת עדשות תתן תוצאות טובות יותר.
אני מציע לך לשקול לרכוש בתקציב האמור, מצלמת ניקון 3400 בתוספת עדשת הקיט החדשה ולהסתפק כעת גם בעדשת ניקון הטובה והזולה 55-200 המיוצבת. מעבר לזה שתקבלי טווח גדול יותר, יהיה הבדל די משמעותי באיכות ויהיה לך בסיס להתקדמות בעתיד.
כהמחשה, למרות שאני לא חושב שההבדלים יהיו עד כדי כך באור יום, להלן ציוני DXO למצלמות:
הניקון האמורה ציון 86 [אגב הסולם שם כרגע הוא עד 102]
הקנון האמורה ציון 65.
מה שנקרא לשיקולך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עמי גם מצלמת FF תספק תוצאות טובות יותר ובטח מצלמת פורמט בנוני - אבל זה לא לכל אחד וכך גם DSLR זה לא לכל אחד שרוצה מצלמה לצילום יומיומי של המשפחה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אלי, אני מציע חלופה איכותית יותר במחיר דומה ושכל אחד יחליט מה טוב עבורו מבין החלופות.
[ברור ש FF ופורמט בינוני הם לא בתקציב ולא ממין העניין]

מוריה

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה!
באמת מה שחשוב לי זה איכות התמונה שאוכל לפתח ולשים באלבום כיסים..
אני מתלבטת כי עם הקנון אני קונה מצלמה וזהו בלי התעסקויות ולניקון אני צריכה לקנות עדשה בנפרד.. מצד שני עם הניקון כפי שכתבתם יש אפשרות בחירה והתפתחות גדולה יותר.. מצד שלישי אני לא יודעת אם בא לי להתחיל להתעסק עם עדשות, לקנות עדשה אחת ואז לקנות עדשה אחרת כי הראשונה לא ענתה על הצרכים..
מה אתם -בתור אמא לילדים שרוצה שבעוד 15 שנה יסתכלו על האלבום ויתמוגגו- הייתם עושים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי מצלמת DSLR היא לא הפתרון המתאים לך,
מצד אחד חשוב להבין שאיכות תמונה זה לא הכול , DSLR אם היא לא תיהיה נוחה לך לשימושף היות והיא גם מצריכה צורת צילום שונה עםצילום דרך בעיניית בלבד (לא יהיה טבעי עבורך ומצריך שיוני בצורת הצילום שאת רגילה עליו) - לדעתי איכות תפעול והיכולת לקחת מצלמה (קטנה וקלה, ללא שתי עדשות או יותר) אלו נקודות חשובות מאוד. גם אני מוצא את עצמי לפעמים מעדיף לא לקחת את ה DSLR שלי, בהרבה מקרים, כי לא נוח לקחת אותה איתי (כאמור זה כבד יותר ותופס יותר מקום - בחופשה האחרונה לא לקחתי את ה DSLR שלי והיא מצלמת מדהים ולקחתי מצלמה יטותר פשוטה) ואני רואה את עצמי חובב מתקדם שגם יודע לתפעל DSLR.

יש אפשרות לרכוש מצלמות ללא מראה, (יכולת להחליף עדשות, אבל ללא עינית אופטית כמו ב DLSR ) עדיין עם חיישן גדול יותר (שמביא איכות תמונה טובה מאוד), אבל קלה יותר ונוחה יותר לשימשו מ DSLR, יש אפשרות כמו פוג'י X-A10 עם עדשת 16-50, עם חיישן בגדול של DLSR, ואיכות תמונה בהתאם - זו מצלמה שיוצאת בפחות מ 2000 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938055

אם את מוכנה לעלות במחיר (כ 2500 ש"ח) יש מספר פתרונות נוספים כמו סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 איכות נהדרת (חיישן בגדול של DLSR) וקטנה - פתרון מאוד מוצלח (איכות תמונה נהדרת וקלה וקטנה) אבל מעל התקציב שלך
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869797

לדעתי איכות התמונה של G9 X II היא טובה ומספקת - נכון שאפשר לקבל איכות טובה יותר, אבל זה בא על חשבון הגודל ובנוחות כאמור, אם את יכולה לעלות בתקציבסוני A6000 תיהיה מוצלחת עבורך- בבקשה הבדלי גדלים של המצלמות שדיבנו עליהן:

https://camerasize.com/compact/#697,535.360,695.421,681.36,ha,t

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מוריה, כפי שעדשה יכולה שלא לענות על הצרכים כך גם הקנון האמורה יכולה שלא לענות על הצרכים.

בהנחה שהתכוונת למה שכתבת בתחילה לפיו את מחפשת איכות תמונה מצוינת בתקציב הנתון המלצתי תקפה לחלוטין.
לדעתי כרמי טועה כשהינו מכליל את המצלמה שלו ששוקלת 980 גרם למצלמה 3400 ששוקלת 395 גרם.
אלו שתי חיות שונות לחלוטין מבחינת נוחות סחיבה.
מעבר לכך, צילום בעינית אופטית לאחר שמתרגלים [וזה קורה מהר מאוד] הוא צילום נכון יותר ומביא לתוצאות טובות יותר מבחינת היציבות.
בנוסף צורת האחיזה במצלמה המומלצת נוחה הרבה יותר למרבית האנשים מצורת האחיזה בקנון האמורה.
אני אישית גם לא אוהב את העינית האלקטרונית המופיעה בחלק מהמצלמות שכרמי המליץ עליהם למרות שהסוני וגם הפוגי מצלמות טובות, אבל פחות טובות מהניקון האמורה והעדשות שם יקרות יותר.

בקיצור כל מה שתחליטי, שיהיה בהצלחה ושתוכלי להתמוגג מהתמונות בעוד 15 שנה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עמי כמה תיקונים,
א) אני לא טועה, אני פשוט חושב שונה ממך- בבקשה שים לב לשפה שלך.
ב) מצלמת ניקון עם עדשת קיט לא מספקת איכות תמונה טובה יותר מזו של ה a6000 שהיא בעלת אותו חיישן ובטח לא יותר טובות מול ה x-a10 בעל חיישן מוצלח ועדשה קיט טובה באופן מפתיע.
ג) נוחות עבודה וצילום האישית עבורך, היא לא צדק אוניברסלי שמתאים לכולם, לרוב האנשים צילום ב dslr הוא לא טבעי ופחות נוח וגם הגודל פיזי הוא לא יתרון.
ד) בהקשר של משקל יש לקחת בחשבון את משקל המצלמה עם העדשות מול 200 גרם של מצלמה כמו g9 x I.

להסיר ספק אני אוהב מאוד לצלם עם dslr, אבל אני לא חושב שזה מתאים לכל אחד, כמו שאני אוהב גלידה וניל ואחרים מעדיפים טעם אחר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
להסיר ספק אני אוהב מאוד לצלם עם dslr, אבל אני לא חושב שזה מתאים לכל אחד, כמו שאני אוהב גלידה וניל ואחרים מעדיפים טעם אחר.

תתקדם כבר למשהו טוב יותר :) מגיע לך.

נ.ב. אני אוהב גלידת פיסטוק

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אלי, כל מה שאמרתי הוא לדעתי בלבד , כלומר איך אני נכנס ל"עורו" של השואל\ת, מבין את צרכיו ומה לדעתי הכי נכון וטוב עבורו, כתוצאה מכך.

יתכן ומקבלים את דעתי ויתכן שלא, בדיוק כפי שיתכן שאני טועה ויתכן ולא, כל עוד הכל נעשה בהגינות , בכבוד וללא שיקולים זרים, הכל בסדר.

אני לא אוהב ויכוחים בכלל ובטח לא כאלה שאינם מקדמים את העניין, לכן גם לא אתפלפל אתך כעת, ולא אוסיף.

אין לי גם שום בעיה שהמילה שלך תהייה הראשונה והאחרונה, זה ממש בולשיט עבורי [אני חשבתי שדעה נוספת מוסיפה ידע ושיקול דעת לשואל] , לכן לאור הרגישות והחפירה בתגובות, אני מפנה לחלוטין את הבמה עבורך ולא אתייחס יותר לשום שאלה בנושא.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור