מצלמה- מה לקנות?

hagoosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,חדשה פה...יש לנו מצלמת CANON S2 שמאד מאד נהנינו ממנה ב 6 שנים האחרונות...בשנה האחרונה התחילה לגמגם (ואולי גם הצרכים השתנו)- למרות ששלחנו לתיקון ואמרו במעבדה שהכל תקין - והיא לא (זוללת בטריות בטירוף)..הגענו למצב שצריכים משהו אחר.אז רוצים קודם כל מצלמה טובה. לכמה שנים רבות יותר מהקודמת....מצלמים בעיקר בבית, טיולים וקצת בהופעות...שתהיה חצי אוטומטית וגם לתפעול אישי...שאפשר יהיה לצלם משהו במהירותאשמח לשמוע הצעות ומחשבות...מה אומרים על NIKKON L110?תודה רבה :בעד:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בחירה טובה ה L110 - אני אישית לא אוהב מצלמות עם סוללות AA הן אוכלות סוללות יחיסית למצלמות עם סוללה יעודית וניתן לקנות סוללה נוספת אם חוששים שתגמר הסוללה.
כדי לבדוק גם קנון SX230 (או את המחליפה שלה ה SX260)

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני עם כרמי.
מה התקציב +/-.
וברוכה הבאה!

hagoosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על תשובתכם

תודה כרמי- זה טיפ מעולה! לפחות עכשיו אני יודעת שבטוח לא אקנה מצלמה AA כי הן באמת נזללות בטירוףףףף
האם L110 זה לא AA?
אני אבדוק את הקנון שהצעת...
אורי- לגבי תקציב- לא יודעת... מעדיפה כמה מאות אם אפשר לא לעבור את קו ה1000 - זה ריאלי בכלל?
שבוע טוב:כל-הכבוד:

hagoosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה... הבנתי אותך

האם זה נכון שCANON יותר טובות מNIKKON- או שזה אגדה אורבנית שהעולם מתחלק לשניים...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לדעתי לקנון, ניקון, סוני ועוד חברות .... יש מצלמות מעולות

בדרך כלל הצלמים מתחלקים לאלו שיש להם מצלמה רפלקס של ניקון או קנון והרבה ציוד עבור המצלמה הזו ובגלל שהציוד יקר הם בדרך כלל לא עוברים לצד השני ו ....

hagoosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
יש לך המלצות נוספות מלבד ה CANON SX230, SX260?
מי משתיהן יותר טובה בעיניך?
תודה............
(ממש לקראת סיום ההצקה והתחקיר פה...:))

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
ואני אתעלק על השרשור ואשאל האם זה שבSX230 צמצם יותר גדול (מתחיל ב 3.1) לעומת הצמצם הקטן יותר דווקא בדגם החדש - 3.5 ב 260, משמעותי או משנה בצורה כלשהי?

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא יצא לי עדיין לבדוק את ה SX260, אבל היא נראת דגם משופר יותר מה SX230 בזכות מעבד חדש יותר וטווח זום גדול יותר - שעבור הרבה אנשים זה חשוב

אני לא חושב שההבדל בין הצמצם 3.1 ל 3.5 יהיה כזה משמעתי וכמו כן ה 260 יקרה יותר בגלל שהיא דגם חדש :)
למי שרוצה מצלמה עם איכות תמונה יותר טובה אני ממליץ לבדוק את קנון ה S95 או את ה S100 החדשה יותר שמספקות חיישן גדול יותר וכן עדשות עם צמצם גדול יותר.

כמובן שיש גם את GX1 שסקרו לא מזמן בכלל טובה עוד יותר :)
http://www.dtown.co.il/articles/2294.html

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
כן רק ששם (S95/100) עניין הזום קיצוני וצריכים להסתפק בזום מגוחך, הספקתי לקרוא כמה ביקורות על ה SX260 ובכלל איבדתי כיוון

כרגע אני מתלבט בין: SX230/SX260/HX9V/HX20V
כשהדרישות שלי הם: 1. איכות תמונה (כולל איכות עדשות,צילום בתנאי תאורה נמוכים ועיוותים בעדשה), איכות צילום וידאו, ביצועי מהירות ואחר כך כל שאר הפרמטרים

זום 14/16/20 לא משנה לי כל כך..., אבל פלאש שקופץ על האצבע (SX230) עדשה צרה SX230) דווקא כן

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חייב לחדד נקודה
זום גדול זה כיף עבור הרבה אנשים שמרגישים שהם יכולים לצלם ולהגדיל תמונה - אני יכול להבין את זה, אבל !
ככול שטווח הזום גדול יותר האיכות האופטית של העדשה יורדת (זה לא אומר שאי אפשר ליצר עדשה עם טווח זום קטן שהיא זבל ויש גם כאלו עדשות)
יותר מכך לצילום באיכות טובה צריך חיישן טוב והחיישנים במצלמות הקומפקטיות קטנים ובפחות איכותיים - אם רוצים לקבל תמונה טובה הנוסחה הכללית היא פשוטה חיישן יותר גדול ועדשה אכותית - כמבון שיש גם נושא של מעבד התמונה ונקדות נוספות.

סדרת ה S וה G של קנון מגיעה עם חישנים יותר גדולים מחיישן של רוב המצלמות הקומפקטיות (גם לחברות אחרות יש סדרות כאלו) וכן גם עדשות לא רעות.
כמובן שיש מצלמות לא קומפקטיות שבהן הנתונים האלו טובים עוד יותר.

ועוד חומר למחשבה, מהירות הצילום ויכולת צילום בתאורה חלשה - גם נקודות אלו מושפעות מהחיישן והעדשה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כרמי, החיישן ב S לא גדול משמעותית מזה שב 230, זה הבדל זניח לדעתי,
ורק ל GX1 יש חיישן גדול באמת, השאר זה כמו ב S.
אבל אני חושב שרוב האנשים לא נמצאים ב SCALE שלי ושלך בנוגע לאיכות...
כ"כ ה S100-95 עונה לצורך של צלמים קצת יותר מתקדמים שמפתחים את ה RAW.
אם מישהו לא יודע מזה RAW או לא מתכוון לעשות הכרות עם LIGHTROOM
לא הייתי ממליץ לו על מצלמות כאלה...
אפשר להוסיף את הפנסוניק G3 למי שרוצה לעלות באיכות מפוקט למשהו טיפה יותר טוב וזול מהקנון GX1.
אבל מה ששובר את האנשים זה הזום ה"מגוחך" במצלמות לא פוקט...

computer_fre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
בכל אופן, זה וודאי שאיכות התמונה בדגם החדש -260 תהיה טובה יותר מב-230?,
אני יודע שזה נשמע סביר שכן כי מדובר על דגם חדש, אבל בכל זאת, הם הקטינו את הצמצם ל3.5 (מ3.1) ועד 6.8 (מ5.9) לעומת זאת מעבד תמונה חדש שאולי יפצה על כך, בקיצור האם ה SX260 היא מצלמה טובה יותר מהקודמת שלה?
ואיך היא בהשוואה ל HX9V, קראתי שהמנגון ניקוי רעשים של סוני מורח את התמונה יותר מדי יחד עם פעולת ניקוי הרעשים

תודה

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא יצא לי לפגוש עדיין את ה SX260 וגם לא את הדגם של סוני כך שאני לא יכול לדעת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור