מצלמה למתחיל

עקיבא אליסף

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני בטוח שכבר שאלו את זה פה הרבה פעמים אז סליחה על הטרחה מראש.
אני מתחיל ממש (עד עכשיו צילמתי מגי 4) ורוצה להתמקצע יותר בצילומי נוף. אני מטייל הרבה ברגל או על אופנוע וצריך המלצה על מצלמה טובה למתחיל שנוחה לנשיאה. והמלצה על איך לומדים זויות צילום, עדשות וכל זה אני לא מבין בזה כלום.. מישהו מוכן לעזור? תודה רבה ממש.

עקיבא אליסף

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כמובן לא משהו יקר מאוד שהרי אני מתחיל עד 3000 אלף אפשר גם ביד 2. אבל שתהיה עם אפשרות להתקדם למשהו יותר מקצועי..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוך הבא לפורום

מצלמה שאפשר להתקדם איתה, בדרך כלל זו מצלמת DSLR או מצלמה ללא מראה (מצלמה בעלת יכולת להחליף עדשות, אבל ללא עיינית אופטית ולכן גם ללא מראה שמעבירה את האור לעיינית).

למצלמות DSLR יש מגוון עדשות רחב וכן גם ציוד נוסף - כך שקל להתקדם איתה, הבעיה של מצלמה זו המשקל והגדול הפיזי

בכיוון הזה ניתן לרכוש מצלמה כמו ניקון D3300 עם עדשת ניקון 18-140, יש אפשרות לרכוש גם D5500 ביד שנייה, היא יותר גדולה וכבדה, אבל בעלת יכולות תפעול נוחות יותר (איכות תמונה ללר הבדל)
יש גם אפשרות של מצלמות קנון כמו 1200D או דגם יקר יותר 700D (דגם גדול וכבד יותר ובעל יכולות תפעול נוחות יותר אם איכות תמונה דומה) ואז בוחרים עדשת קנון 18-135
כמו שאתה יכול לראות ניקון קצת יותר יקרה יותר, אבל בעלת חיישן קמצ יותר טוב בנושא הטווח הדינמי.

למצלמות ללא מראה הקטנו והקלות יותר שמאימות יותר לקחת יש כאן יתרון, אבל מצלמה בתקציה הזה קצת קשה למצוא דגם עם עינית אלקטרונית - הפתרון היחיד עם עיינית זו מצלמות סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 ומקבלים כאן עדשה פחות טובה מאלו שאתה רוכש עם ה DSLR - איכות התמונה של הסוני מעולה ובעלת חיישן זהה לזו שיש במצלמות ניקון (ניקון בחלקן משתמשות בחיישני סוני). עדשה טובה יותר כמו גם ציוד נוסף עבור סוני הינו יקר יותר וגם יש פחות מבחר (מול ה DSLR)

אפשרות נוספות זו מצלמה ללא עיינית כמו פוג'י X-M1 או X-A2 כאשר X-A2 חדשה יותר, אבל החיישן של ה X-M1 טוב יותר.
אפשר לרכוש עם עדשת קיט 16-50 שנחשבת יחסית עדשת קיט טובה או עם עדשה 18-55 F2.8-4 שטובה יותר מהקיט
עדיין מדובר על עדשה עם טווח קטן ופוג'י גם כן לא בעלת מבחר עדשות גדול, אך מבחר העדשות שלה נחשב איכותי.
בקשר לאיכות התמונה לפגי חיישנים מדהימים ואיכות תמונה נהדרת.

אפשרות שלישית מצלמות ללא מראה עם עינית אך עם חיישן קצת יותר קטן מהמצלמות שציינתי קודם
אולימפוס OMD-EM-10 או פנסוניק GX7 אלו דגמים קצת ישנים, אבל מאוד מוצלחים בתקציב הזה ניתן לרכוש אותן עם עדשת קיט 14-42 ובעתיד לרכוש עדשות נוספות כאשר ניתן לחלוק עדשות של אולימופס ופנסוניק

כעת איזה כיוון נראה לך

עקיבא אליסף

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
סליחה על התגובה המאוחרת.
אני מודה שקצת הצלחת לבלבל אותי עם כמות האפשריות.. אשמח אם תוכל לתת לי המלצה יותר קונקרטית לגבי מצלמות טובות לצילום נוף שלא כבדות מדי ולא יקרות מדי. אני פשוט לא יודע מה ההבדל בין החברות ובין עם עדשה לבלי..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני יכול להגיד - לך על המצלמה X ואז מה, תרכוש את המצלמה בגלל שקיבלת המלצה בלי להבין.
היות ואתה גם שואל על זויות צילום וגם חושב להתקדם בנושא ואז כדי לך ללמוד את הנושא (יש קורסים בנושא) כך יהיו לך יותר כלים וידע לבחור מצלמה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה בכל אופן כן רוצה לחדד את האפשרויות אז ניקון D3300 עם עדשת ניקון 18-140 היא אופציה עם יכולות התקדמות הגדולות ביותר - מהצד השני סוני A6000 עם עדשת קיט היא קטנה עם חיישן לא פחות טוב ואיכות תמונה באותה רמה (אך, יכולות להתקדם יהיו קצת יותר מוגבלות)

עקיבא אליסף

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
רעיון מעולה. תודה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור