מצלמה ללא מראה לצלמת חובבנית - עד 3500 שח

שירן צ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב,

אני מתכנן לקנות בימים הקרובים לאשתי מצלמה עד 3500 (כולל עדשה אם אפשרי) מתנה ליומהולדת.
אשתי תשתמש במצלמה בעיקר בטיולים משפחתיים וכאלה. בעיקר תמונות אבל גם וידאו. בעקרון חשבתי על כמה דגמים, ואני לא יודע אם כדאי ללכת על מצלמה במודל חדש או מצלמה ישנה עם מפרט טוב יותר. חשבתי על אחת מהמצלמות הבאות:

* omd-em10 iii ראיתי ב3100 שח כולל 2 עדשות (14-42 + 40-150)
* Fuji xt-2 (יד 2)
* Fuji xt-20
* omd-em5 ii
* sony A6300 (יד 2)

תודה מראש,

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תבדוק מחיר הכללי של kit עם עדשות זום 24-70

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות ביד שנייה זה רעיון מוצלח בדרך כלל, אבל צריך לבדוק שיש לך גם עדשה, מצלמה ללא עדשה זה לא ניתן להשתמש בה. כמו כן לבדוק שהיא עובדת תקין ללא בעיות.

אני לא בטוח לגבי מתנה של מצלמה יד שניה ליום הולדת, יכול להיות שלאנשים מסוימים זה לא יתקבל בברכה- לא יודע.

מעבר לכך סוני a6300 מצלמה טובה מאוד ויש לקחת בחשבון שעשות נוספות פרט לקיט לא זולות.

פוג׳י מצלמות מוצלחות מאוד עם איכות תמונה מוצלחת וגם נראות נהדר, לא כל אחד אוהב את צורת התיפעול שלהן. עדשות לא תמיד זולות וה X-T2 מעולה, אבל כבר קצת גדולה וכבדה מול המתחרות כאן.

האולימפוס OND-EM10 III עושה הכול טוב, אולי לא הכי טוב, אבל שילוב נהדר יחד. ועם עדשת קיט היא יופי של בחירה ופתרון מאוד מוצלח

אם אתה רוצה פרוט נוסף על דגמים מסויים אשמח

שירן צ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התשובה המהירה וחג שמח.. :)

אני קראתי הרבה על ה EM10 III וראיתי שהיא לרוב מצלמה מאוד מומלצת, מה שהדאיג אותי היה בעיקר ג איכות התמונה בהשוואה לסוני ולפוגי, אבל בכל הקשור לוידאו יש כמה יתרונות כמו מייצב ו 4k אך אוטו פוקוס פחות מוצלח. אבל לא בטוח כמה עין לא מקצועית תשים לב להבדלים באיכות, כך שאני מניח שעם האולימפוס זאת תהיה אחלה התחלה. האם העדשות שכתבתי (14-42 + 40-150)יענו על צורך ראשוני לדעתך או שכדאי להוסיף\לשנות ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חשוב להבין שתמיד יש יותר טוב ותמיד ניתן לשאוף ליותר ויש את העיין התקציב.
מצלמות ללא מראה של פוג'י וסוני בעלות חיישן יותר גדול מזה של אולימפוס ובדרך כלל יש לכך יתרון באיכות התמונה -בעיקר בתאורה חלשה.

סוני יש חיסרון של מבחר עדשות מעולה אבל יקר, אם זה לא בעיה היא אופציה נהדרת ובכלל A6500 עם מייצב בחיישן אפילו טובה יותר עבור וידאו וכן בעלות פוקוס נהדר.

פוגגי גם מיצרות מצלמות מעולות, אישית לא התחברתי עליהן, אבל זה אישי, מעבר לכך יש להן מבחר עדשות איכותי, אם כי לא הכי זולות בפרוש אופציה טובה מאוד וה X-T2 בהחלט מאוד איכותית.

כאמור ה EM10 III היא פשרה, עושה הכל בסדר לא מצלמה הכי טובה בשום תחום ומערכת פוקוס טובה אם כי לא הכי מהירה - אם קונים אותה מתוך ידע ומוכנים לכך, אז עם סט העדשות הזה היא באמת יכולה לספק את הצרכים, למי שצריך ניתן בהמשך לרכוש עדשות טובות יותר לספק איכות תמונה טובה עוד יותר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אשתי שונאת להחליף עדשות, זה תהליך שמצריך הצטיידות בחומרי ניקוי וזהירות רבה.. ועדיין מלכלך את הסנסור.

תקנה לה זום קטן ואיכותי בשלב ראשון

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
פוגגי גם מיצרות מצלמות מעולות, אישית לא התחברתי עליהן, אבל זה אישי, מעבר לכך יש להן מבחר עדשות איכותי, אם כי לא הכי זולות בפרוש אופציה טובה מאוד וה X-T2 בהחלט מאוד איכותית.

לי יש אותה, אכן לקח לי זמן להתחבר אבל כעת אני מאד מרוצה ממנה.

שירן צ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה. מה לגבי OM-D E-M5 II לעומת ה a6300? אני חושב כבר להגדיל את התקציב לאזור ה 5,000 שקל. אתם יודעים לומר מבחינת מפרט וקלות שימוש מה יותר מתאים לשימוש חובבני?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
A6300 מצלמה מוצלחת אבל יהיה צרוך להוסיף לה עדשה כמו עדשת סוני 18-105 שעולה כ 2500 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

קצת מעבר לתקציב שלך.

אפשרות של אולימפוס OMD-EM5 II היא אופציה טובה, אבל לדעתי הפנסוניק G85/G80 טובה יותר בעיקר בתפעול ובנושא הוידאו.
https://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-G85-vs-Olympus-OM-D-E-M5-II

עדיין פוג'י גם יכולה להיות רעיון מוצלח עם עדשת פוג'י 18-55 F2.8-4
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=850082

https://cameradecision.com/compare/Sony-Alpha-a6300-vs-Fujifilm-X-T20

פוג'י וסוני עם חיישן גדול יספקו איכות תמונה טובה יותר, בעיקר בתאורה חלשה.
פוג'י וסוני מצריכות עקומת למידה גדולה יותר בתפעול המצלמה - סוני עם כמות פיקודים ונוחות הישמוש הפחות טובה
סוני ופוג'י מספקת שילוב הטוב ביותר של איכות תמונה ווידאו (4K)
פנסוניק ואולימפוס עם מייצב בחיישן (מוצלח מאוד גם לוידאו)
פנסוניק בעלת וידאו (4K) ומייצב
פנסוניק בעלת ממשק המשתמש הנוח ביותר
אולימפוס ופנסוניק יספקו את מבחר העדשות הגדול יותר (אבל למה זה באמת חשוב - אם יש את העדשות שצריך אז מה משנה שיש עם אחרות :) )

שירן צ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה לכולם ובמיוחד לכרמי על הסיוע, אתה מקצועי מאוד ואדיב אף יותר...
החלטתי להתפשר (כלשונך) על ה EM10 III 14-42 + 40-150
מקווה שיקנה לי כמה חודשים של שקט :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה,
יופי של בחירה, מאוד אוהב את המצלמה הזאת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור