מצלמה כדי לצלם אובייקטים קטנים מאוד

חדוי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על המאמר המושקע והמוסבר היטב!
רציתי רק לשאול אני בדילמה - אני צריכה מצלמה כדי לצלם אובייקטים קטנים מאוד - מאקרו. אך אני מעוניינת שהיא תשמש גם כמצלמה ביתית לכל שאר התמונות. מה לקנות? [בתקציב של 1600 ש"ח בערך]
הציעו לי 2 אפשרויות. 1. 1300d או sx60
אשמח מאוד להיעזר בך
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון SX60 וה EOS 1300D הן שתי חיות שונות מאוד.

ה EOS 1300D היא מצלמה DSLR גדולה עם אפשרות להחליף עדשות וכלי נהדר למי שרוצה להתקדם בתחום הצילום, עבור מאקרו נדרשת עדשה/עדשות מיוחדות שיצאו לך יקר מהתקציב ואני חושש שהיא ממש לא מתאימה לצרכים שלך מהרבה סיבות (כמו חוסר פוקוס בוידאו, צורך במספר עדשות, גדולה וכבדה ...)

ה SX60 הקרויה דמי SLR היא מצלמה עם חיישן מאוד קטן (יש טלפונים עם חישן גדול יותר) ועם עדשה בעלת זום גדול (אבל בעלת איכות אופטית בנונית) - את יכולה להבין שאני ממש לא אוהב מצלמות כאלו, כך שאני גם לא ממליץ על המצלמה הזאת.

בהקשר של מאקרו יש כמה נקודות לקחת בחשבון - צילום אוביקט קטן מאוד בהגדלה, צילום אוביקט מאוד מקרוב.
בהקשר של הגדולה זום גדול זה נחמד, אבל לא ממש צריך זום ענק למאקרו, בהקשר של צילום מקרוב לא תמיד ממש ממש קרוב זה נדרש.

למה אני אומר זאת - יש מצלמה נהדרת קנון G9 X II שעולה כ 1700 ש"ח עם חיישן בגדול של 1'' שזה יחסית גדול (וכן יש לזה משמעות באיכות התמונה), אבל היא מסוגלת לפקס במרחק מנימאלי של 5 ס"מ ויש לה זום רק כפול 3 - האם זה יספק אותך זו השאלה.
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

אפשרות אחרת זו מצלמה כמו קנון SX720 אומנם חיישן קטן יחסית, אבל עדשה עם זום כפול 40 ויכולת לפוקוס מנימאלי של 1 ס"מ - איכות התמונה תיהיה טובה, אבל פחות טובה מזו של G9 X II

כן - אין מצלמה מושלמת להציע לך :)

חדוי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על העזרה
רציתי רק לשאול האם זה שהמצלמה יכולה לפקס רק במרחק של 5 ס"מ אומר שאין אפשרות לצלם אובייקטים קטנים מאוד.
אם אין לי אפשרות כזו לא ארכוש אותה
כמו"כ האם המצלמות האלו שהמלצת עליהם אכן טובות יותר ועדיפות לי על פני הsx60
ושוב תודה רבה על היעוץ

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדרך כלל שאנחנו מצלמים אוביקטים קטנים אנחנו מצלמים יחסית מקרוב ואז המגבלה היא מרחק הפוקוס המינימאלי.
לדוגמא יש לי עדשות למצלמה שלי שהן מסוגלות לפקס ממרחק מינימאלי של מטר וחצי - הן לא יהיה טובות לצלם פרטים קטנים מקרוב, טוב הן מתאימות לסוג צילום אחר :)

מעבר לכך פרט לנושא הפוקוס - לא צריכה להיות בעיה לצלם אוביקט קטן - להסיר ספק המצלמות האלו הרבה יותר עדיפה מה SX60

חדוי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודרה רבה על היעוץ עזרת לי המון!!!
רכשתי את המצלמה sx720 כהמלצתך.
רציתי לשאול קיבלתי רק הוראות באנגילת האם ידועה לך אפשרות להשיג את ההוראות בעברית?
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא שאני יודע,
בדרך כלל רק מי שרוכש דרך קרט מקבל חוברת בעיברית

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור