מצלמה טובה לטיול

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום
אני נוסע לחופשה של שלושה חודשים , יש ברשותי מצלמת nikon ישנה אבל כשהבנתי שהפלאפון שלי יכול לצלם תמונות טובות יותר החלטתי שאני מעדיף לשדרג לפני שאני נוסע או אולי לקנות בדיוטי או במזרח (אם אתם יכולים להמליץ גם על זה אשמח מאוד).
הבעיה היא שאני לא ממש מבין בתחום ולא ממש יודע
מה חשוב לבדוק.
מרפרוף קצר בפורומים פה ראיתי המלצות על הקנון s90/s100 וגם על מצלמות יקרות וטובות יותר.
מבחינת טיב אני מניח שDSLR זה הכי מוצלח אבל לי כרגע יש צורך במצלמה קטנה יותר וזולה יותר, גם כי אני לא מעוניין להיסחב עם מצלמה גדולה וגם מפחד שיגנבו אותה. האם אתם יכולים להמליץ לי על מצלמה שיש לה איכות תמונה טובה, שתפיק תמונות מוצלחות, ידידותית למשתמש ושתהווה תמורה טובה למחיר (גם דוקטורט זה עדיין סטודנט
smile.gif
)
.ראיתי לא מעט מצלמות זולות הרבה יותר השאלה היא האם הן בהכרח איכותיות הרבה פחות.
אם גם מישהו יוכל לחוות את דעתו לגבי הקנייה במזרח (תאילנד/קמבודיה/ויאטנם) אני אודה לו מאוד.
תודה רבה
starburst

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שתי המצלמות שציינת יכולות להתאים לך.
לטעמי, הפרשי המחירים קטנים יחסית (אין מכס על מצלמות), שווה להוסיף עוד סכום קטן ולקנות בארץ עם אחריות מקומית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אכן. מצלמה עדיף לקנות בארץ במידה והפער אינו גדול.

לגבי המצלמות.
מהו סוג הטיול?

האם אתה רוצה לצלם נופים, בעלי חיים, סתם תמונות של המשפחה בטיול?
כמה חשובה לך איכות התמונה ומהירות תגובת המצלמה?
כמה חשוב לך צילום איכותי באור חלש?

המצלמה לא תשמש אותך רק לטיול. קח בחשבון שהיא אמורה להיות שימושית גם ליום יום.

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התשובות
הטיול הוא טיול תרמילאי כך שאני רוצה לצלם בעיקר נופים ואנשים.
איכות התמונה חשובה לי מאוד
על מהירות התגובה אני מוכן להתפשר אם זה יבוא לידי ביטוי במחיר המצלמה.
צילום באור חלש זה משהו חשוב, אני מחפש מצלמה שלא תגרום לשריפה של הדמויות ותהיה מסוגלת להוציא תמונות באיכות טובה גם בסביבה חשוכה יותר.
האם הS100 עונה על הקריטריונים האלה?
האם יש מצלמה אחרת זולה יותר/טובה יותר שמומלצת יותר?

תודה שוב על התגובות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
בטיול תרמילאי יש לך איך למלא את הבטרייה כל ערב? לפי זה תחשב כמה סוללות ספייר תקח איתך.
זה אלף. בית, הרבה מצלמות יתאימו לך, כמו שנמר כתב, זה ישמש אותך גם אחרי הטיול. (או לא).
אני בעד מצלמה קטנה לטיול רגלי שכזה, פוקט בסגנון S100 זה טוב מספיק.
באותו הכסף תוכל לקנות DSLR משומשת כגון ניקון D70 (אולי קצת יותר) אבל זה כבר כבד וגדול ועלול להעיק.
תלוי כמה הצילום חשוב לך.
פשרה טובה אולי זו מצלמות ללא מראה, כמו הקנון GX1 (עוד לא הגיעה לארץ) או הסוני NEX5 או הפנסוניק GF/GH או אולימפוס PEN.
איכות זהה ל DSLR רק קטנות יותר, אבל לא זולות יותר.

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
איתי תודה על התשובה,
אז לפי מה שאני מבין ממך עם מתחשבים במחיר ובגודל יחד כדאי ללכת על הS100. מבחינת סוללה יהיה לי איפה להטעין כמעט כל ערב אני מקווה ובכל מקרה אני אקנה שם עוד סוללות כדי שאני בטוח לא אתקע בלי. השאלה היא אם לא עדיף לחסוך קצת בהוצאות ולקנות מצלמה קומפקטית ב500-1000 שקל שמבחינת ביצועים לא תהיה שונה בהרבה מהS100 אם יש כזו.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אין לי אייפון 4S, אבל שווה לבדוק אם מצלמת פוקט זולה אכן טובה ממנו, אם לא, אז תשאר עם האייפון?..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מצלמת פוקט היא מצלמה מוגבלת ביכולות שלה (להוציא את ה-dslr ללא מראה), במיוחד באור חלש. מצד שני היא קלה מאוד ואיכותית למדי באור יום. אני משער גם שתצלם על מצב אוטומטי ברוב הזמן (או בכל הזמן) משום שלא יהיה לך הרבה זמן ללמוד אותה טרם הטיול (בהנחה שהוא כנראה במועד הקרוב). מאידך יש לי הסתייגות קלה מרכישה של מצלמת כיס. אחרי הכל אתה מדבר על טול תרמילאים. דהיינו, לא טיול פינוק תענוגות או טיול קולינרי. כלומר, יש סיכוי יותר מסביר שעם או בלי מצלמה טובה תאלץ לסחוב לא מעט על הגב. טיול מהסוג הזה שתיעוד הוא חלק חשוב מאוד ממנו, כמעט ולא ניתן להיסתפק על פחות מ- dslr קטנה כמו ה-canon 1100d או ה-nikon d3100. אחרי הכל, עם עדשת הקיט או אפילו עם עדשת 18-125 (או 135??) זו אינה בומבה בלתי ניסבלת אם כי לא רחוקה ממצלמות דמוי slr ושוקלת בקרבתה. במצלמות הללו יהיה ניתן לצלם באור חלש בזכות פלאש שהוא חזק משמעותית ממצלמות הכיס, יכולת לצלם במהירות חשיפה גבוהה משמעותית, צילום מהיר שמתרחש ברגע הלחיצה ללא ההשהיה המוכרת מהמצלמות הפשוטות, וכמובן עמידות טובה יותר לתנאי השטח הללו. אז יש לך על הגב שק שינה, בקבוקי שתיה, אוכל, בגדי החלפה וכנראה ציוד נוסף שהוא מצרך חשוב לטיול תרמילאים + מצלמה איכותית על הצוואר. המצלמה הזו בהחלט תסייע לך לתעד בקלות את תרחישי הטיול החשובים. בנוסף לזה למצלמות הללו יתרון נוסף, הסוללה שלהם מחזיקה נצח לעומת מצלמות הפוקט שאחרי 100 חשיפות מודיעות לך שהן מוכרחות לישון.

עם רכישה כזו תקבל צ'ופר נוסף. הוא יורגש במיוחד אחרי הטיול, כשתבין מה ניתן לעשות עם מצלמה כזו לא תצליח להתאפק עד הטיול הבא, כנראה שהמצלמה שלך תהיה במרכזו וכנראה גם שטובה יותר ממה שאני מציע לך.

אני בעד dslr טובה וקטנה אך עדיין ה-canon s100 לא תהיה ממש טעות.

עכשיו אחרי שהשקענו בך בתגובות אנו מקווים שתפנק אותנו בכמה תמונות מעניינות מהטיול. (-:

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שוב המון תודה על התגובות
אז עכשיו אני עוד יותר מבולבל ממה שהייתי בהתחלה וחזרתי להתלבט. הבעיה היא שאני נוסע כבר ביום שני ואין יותר מידי זמן לבילבולים. אני אלך מחר לחנות ואנסה לראות שם ולקבל החלטה.
במקרה הכי גרוע אסע עם הניקון הישנה ועם הסמסונג (לא אייפון :) ), אבל אני בהחלט מקווה לצאת עם משהו קצת יותר מוצלח שיפיק תמונות הרבה יותר טובות.
בכל מקרה אני אעדכן ומבטיח לעלות תמונות כשאחזור או אולי מהדרך.
:)
starburst

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני במקומך הייתי שוקל מצלמה עם עדשות מתחלפות, ללא מראה. תבדוק את ה Sony NEX-5 או אחד הדגמים של פנסוניק עם מיקרו- 4/3. תצלם באיכות DSLR במשקל וגודל הרבה יותר קטן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהחלט פיתרון מעולה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לקחת בחשבון שמצלמות כמו S100 ובטח מצלמות ללא מראה (PEN, NEX, ..) וגם DSLR מגיעות עם סוללות מיוחדות למצלמה וכך הייתי שוקל רכישה של סוללה.

במכשירי הטלפון יש עדשות קטנות ולא ברמה של מצלמות קומפקטיות מודרניות - כך שלדעתי לא יספקו אותה איכות תמונה.
עדיין לא הבנתי מה גבול התקציב?

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
גבול התקציב נחצה מזמן :)
זהו קניתי את המצלמה (S100) אני מקווה שהיא תספק אותי. לא יכולתי להרשות לעצמי כרגע להוסיף עוד כדי לקנות את המצלמות ללא המראה והיה חשוב לי הגודל והמשקל. אני מקווה שאהיה מרוצה ממנה ושהיא תפיק תמונות טובות.
לגבי הסוללה אני אכן מתכנן לקנות בתאילנד לפני שאצא לדרך עוד אחת/שתיים כדי להבטיח שקט מהבחינה הזו.
תודה רבה לכולם על העזרה ואני אעלה תמונות במהלך הדרך שתוכלו להתרשם.
תודה וחג שמח

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש, יחסית למצלמות קומפקטיות, היא מתפקדת לא רע בכלל בלילה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש יופי של מצלמה ואשמח לראות תמונות

starburst

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זהו
חזרתי
תודה לכם על ההמלצות
המצלמה שירתה אותי מדהים, גיליתי שאני אוהב לצלם הרבה יותר מאשר כשהיתה לי את המצלמה הישנה שלי.
כרגע התמונות רק בפייסבוק
אבל בקרוב אני אעלה גם לפיקסה כדי לאפשר גישה רחבה יותר.
תודה שוב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור