מצלמה איכותית לטיול

orenp

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
שלום,

יש לי היום מצלמת Sony nex 5t עם עדשת kit
התמונות שיוצאות לא מדהימות
מחפש מצלמה עם איכות משופרת או שיפור משמעותי למצלמה לטיול שמוציאה תמונות טובות יותר וגם תמונות איכותיות בלילה.
ההתלבטות אם להחליף עדשה או לקנות מצלמה חדשה אולי Sony RX100 או Panasonic zs200
לא חשוב לי אפשרות להחליף עדשות, לא מתכננן לצלם פורטרטים פרחים וכו׳ יותר תמונות נוף תמונות בערים כולל בלילה
תקציב 3000 פלוס
מה אתם ממליצים להישאר עם מה שיש? לשדרג עדשה? מצלמה אחרת?

תודה

אורן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סוני NEX הן מצלמות עם חיישן APSC שהוא חיישן יחסית גדול מאוד (אומנם קצת ישן), הדגמים שרשמת הן דגמים עם חיישן יותר קטן של אינצ' בלבד. להסיר ספק, לגדול החיישן חשיבות רבה על איכות התמונה, נכון שיש עוד דברים חשובים לאיכות התמונה כמו עדשה טובה, וכן צילום נכון.
גם אם יש לך מצלמה מעולה ועדשה מעולה ואתה מצלם את המצב בצורה לא נכונה אתה יכול לקבל תמונה לא ברורה, בגלל זמו חשיפה ארוך מידי, ואז התמונה לא תיהיה חדה או זמן חשיפה קצר וערכי ISO גבוהיים ואז התמונה תיהיה עם רעש רקע.

בקיצור מה שאני אומר אם אתה יכול להעלות תמונה לדגומא ולהסביר למה לדעתך היא לא בסדר - אולי יעזור להבין מה לא עבוד לך

orenp

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
גודל תמונה הוא 4-8MB
לא הצלחתי לעלות פה כה גודל בלי לפגוע באיכות התמונה
זה לא שזה ממש גרוע, פשוט אין מספיק עומק והצבעים לא כל כך חיים לעומת השווואה למצלמה של חבר שלי שהחיא ממש מיקצועית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יכול להיות שעדשה טובה תשפר לך את הנושא, אבל השאלה היא, האם כדי להשקיע בעדשה יקרה עבור המצלמה הזאת.

אני לא בטוח בכך.
מצד שני אם אתה חושב על מצלמה חדשה, אני לא הייתי הולך על סוני היות ועדשת הקיט היא לא מדהימה ועדשות אחרות לא יהיו זולות.

המצלמה שתספק לך את איכות התמונה הטובה ביותר לכסף היא פוג׳י X-T100 עם עדשת קיט 15-45.

אם אתה מוכן לשלם קצת יותר אז אפשר לבדוק דגם יותר בכיר של פוג׳י כמו X-T20 עם עדשת קיט או הדגם החדש יותר שקצת יותר יקר ה X-T30 עם עדשת קיט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור