מפגש אנלוגי אצל זיו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
- חזק חזק ביותר. יצירה קלאסית (לא זוכר איזה, זיו בחר לבקשתי יצירה מורכבת)
- יש מספיק בשביל שזה יהיה מורגש
- דיברנו על העניין. הסברתי שיש פתרונות ברמת המדיה שבעצם לא חורטים קרוב לסוף התקליט. במקרה הזה, כל התקליט מנוצל עד תום.
- 180 גרם
- נקי אבל משומש
- מכוון היטב. במילים אחרות מכוון נכון. כבר טענתי בעבר שברוב המקרים הבעיות בצליל באנלוג נובעות מכיוון לקוי.
- אני ועוד 15 אנשים. בטוח לאחד מאיתנו שמיעה סבירה
- מערכת מצויינת. מגבר איכותי ויקר, רמקולים שאני מכיר היטב (אפוס אפיק 5) וכבילה של xlo.
- שמענו התחלה (בהדגמה הראשונה) אמצע וסוף.
- שבבי אבק לא קשורים לנושא. התקליטים והמחט נקיים. הצרידות והאיכות שנוחתת בגלל אבק מתרחשת כבר בתחילת התקליט.

בכל מקרה.
עופר כץ מתאר הבדלים דרמטיים. משהו שלא ניתן להאזין לו. זה הרי לא נכון. אולי זה נכון מנסיונו אבל אם משהו לא מסתדר לאחד זה לא אומר שכולם סובלים מאותה בעיה.

יש הבדלים בין אמצע לסוף תקליט. אבל כשמדובר על מערכת אנלוגית מכוונת ותקליטים טובים, ההבדלים זניחים והחסרון הזה אינו משפיע על חווית ההאזנה.
אני חושב שזה מאוד תלוי-תקליט, ושאי אפשר להסיק ממידגם של שני תקליטים שום דבר לגבי הבעייה הכללית.

שבבי אבק ושאריות ויניל בהחלט רלוואנטיים לנושא, ותלויים בזמן הנגינה.
נגינת קטעים מההתחלה ומהסוף, במקום ברצף, מקטינה את מימדי הבעייה.

ציוד חדיש וכיוון קפדני עוזרים מאוד, אבל זה לא הכל, במיוחד כשהתקליטים כבר אינם חדשים, ו/או כשלא נוקו לפני ההאזנה.

זה ממש לא אומר שייש בעייה אקוטית עם כל התקליטים וכדאי לברוח מאנאלוג בגלל זה, אבל גם אולי לא כדאי להכחיש/למזער/להתעלם מזה. זה שם, בתלות בהרבה גורמים, וזה לא סוף העולם.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא משהו בסגנון ג. יפית בדקה ומצאה..
דווקא יש מצב שאם ג. יפית תבדוק, היא לא תמצא... :)
לא בטוח עד כמה היא מבחינה בין צרוד לצלול :)

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שזה מאוד תלוי-תקליט, ושאי אפשר להסיק ממידגם של שני תקליטים שום דבר לגבי הבעייה הכללית.

שבבי אבק ושאריות ויניל בהחלט רלוואנטיים לנושא, ותלויים בזמן הנגינה.
נגינת קטעים מההתחלה ומהסוף, במקום ברצף, מקטינה את מימדי הבעייה.

ציוד חדיש וכיוון קפדני עוזרים מאוד, אבל זה לא הכל, במיוחד כשהתקליטים כבר אינם חדשים, ו/או כשלא נוקו לפני ההאזנה.

זה ממש לא אומר שייש בעייה אקוטית עם כל התקליטים וכדאי לברוח מאנאלוג בגלל זה, אבל גם אולי לא כדאי להכחיש/למזער/להתעלם מזה. זה שם, בתלות בהרבה גורמים, וזה לא סוף העולם.

עמיר

אם כך זה בעיה של תקליט ולא של משהוא אחר

taniani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מצטרף לתגובות החמות - האירוע היה מלמד, חוויתי ומפתיע (ההשפעה של ספייקים ב-30 שקלים על איכות הסאונד).

תודה רבה על האירוח, הארגון וכמובן להרצאתו המצויינת של נמר.
חזי.

נ.ב
אולי זה רק אני, אבל מאותו יום שישי בצהריים ועד עכשיו, סוליטוד לא יוצא לי מראש...:מאזין:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אם כך זה בעיה של תקליט ולא של משהוא אחר
מממ.... זו קצת קפיצה למסקנות, לא?

אם אומרים לך שמשהו תלוי ב-X, ב-Y וב-Z, האם תקפוץ לסמן את X באדום ולהכריז שאם כך זה תלוי רק ב-X ולא במשהו אחר? :)

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

אם אומרים לך שמשהו תלוי ב-X, ב-Y וב-Z, האם תקפוץ לסמן את X באדום ולהכריז שאם כך זה תלוי רק ב-X ולא במשהו אחר? :)

עמיר

אתה בפרוש אומר שבתקליטים מסוימים זה יכול להיות ובאחרים זה לא יקרה - מה אתה מצפה ממני לחשוב?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

עמיר

ציינת שהבדיקה שעשינו לא מספיק טובה כי לא בדקנו מפסיק תקליטים, היות ואתה אומר שבתקליטים מסוימים זה יכול להיות ובאחרים זה לא יקרה - מה אתה מצפה ממני לחשוב?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ציינת שהבדיקה שעשינו לא מספיק טובה כי לא בדקנו מפסיק תקליטים, היות ואתה אומר שבתקליטים מסוימים זה יכול להיות ובאחרים זה לא יקרה - מה אתה מצפה ממני לחשוב?
לא אמרתי שהבדיקה לא טובה, אלא רק שממדגם של שני תקליטים אי אפשר להסיק שום דבר לגבי הבעייה הכללית.

זה כמו שאם מישהו הייה אומר שייש בעולם אנשים עם שיער ארוך, ואנחנו שנינו היינו נפגשים, מסתכלים על עצמנו וזה על זה ואומרים -- מה הם מקשקשים?! אין בעולם בני אדם עם שיער ארוך! :(

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא אמרתי שהבדיקה לא טובה, אלא רק שממדגם של שני תקליטים אי אפשר להסיק שום דבר לגבי הבעייה הכללית.

זה כמו שאם מישהו הייה אומר שייש בעולם אנשים עם שיער ארוך, ואנחנו שנינו היינו נפגשים, מסתכלים על עצמנו וזה על זה ואומרים -- מה הם מקשקשים?! אין בעולם בני אדם עם שיער ארוך! :(

עמיר

זה בסדר אנחנו אנשים מבריקים :)

אני ממשיך את כיוון המחשבה שלך, זה לא קיים בכל התקליטים זה קיים (לפי מה שאתה אומר) רק בחלק מהתקליטים . אני ממשיך לזרום איתך, אז בעצם אתה אומר שיש תקליטים שהתופעה לא מורגשת איתם כלל כלומר אתה בעצם מסכים שבתקליטים מסוימים לא שומעים את הבעיה.

אז השאלה באיזה אחוז מהתקליטים זה קיים לדעתך? על איזה אחוז זה לא הסכמו :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בשורה התחתונה, אם זה קורה אז משהו מקולקל, בין אם זה תקליט לא תקין או מערכת לא תקינה. זה לא צריך לקרות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זה בסדר אנחנו אנשים מבריקים :)

אני ממשיך את כיוון המחשבה שלך, זה לא קיים בכל התקליטים זה קיים (לפי מה שאתה אומר) רק בחלק מהתקליטים . אני ממשיך לזרום איתך, אז בעצם אתה אומר שיש תקליטים שהתופעה לא מורגשת איתם כלל כלומר אתה בעצם מסכים שבתקליטים מסוימים לא שומעים את הבעיה.

אז השאלה באיזה אחוז מהתקליטים זה קיים לדעתך? על איזה אחוז זה לא הסכמו :)
אין לי מושג ורוד :(

מבחינתי זו תופעה מוכרת, שאינה מושכת תשומת לב, בין אם כשהיא נמצאת (פרט למקרים קיצוניים) וכמובן כשהיא לא, מה גם שזה לא שחור/לבן, יש או אין.

לדעתי כל העניין וכל הדיון בו נופח מהרגע הראשון הרבה מעבר לחשיבותו. כבר מראש זה התחיל כקריטריון פוסל לקניית פטיפון בכלל, על סמך איזו דוכמא ספציפית של הקלטה שמראש אינה מבריקה באף פורמאט, והפך למין ויכוח פומבי ושאלה של מי צודק.

זה לא כזה סיפור -- זה קיים, יש מקרים קיצוניים שזה מגעיל, אבל הם לא רבים, ואולי הם שאלה של ניקוי וכאלה, וברוב המיקרים או ששמים לב לזה קצת או שלא. כבר עצם מודעות-הייתר לזה מזיקה יותר ממועילה, כי אנשים עלולים להתחיל לחפש צרות ופגמים במקומות שקודם לא שמו לב אליהם ולא הפריעו להם -- אין בזה שום תועלת/יתרון.

אני מציע להפסיק לחפור בעניין.

עמיר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
וואלה צודק.

wood

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
18
פעמיים כי טוב!!!
מעבר לכיף הגדול להיות נוכח במפגש הנ"ל (לא יצא לי עד כה להגיב בשל אילוצים כאלו ואחרים), לפגוש את האנשים ולדבר איתם, האירוח של זיו והבדיחות של נמר יצא עוד משהוא חיובי מאוד.
מאחר ואני ה"צעיר" היחיד במפגש, לא בגיל אלא מעצם העובדה שכל הנוכחים במפגש הם בעלי פטיפון מלבדי (למרות שיש לי כמה עשרות תקליטים, אם כי לא כולם נושאים מוסיקה לטעמי), אריה שנכח במפגש (ואיני יודע מה כינויו בפורום), הציע לי את אחד הפטיפטונים הותיקים שלו :משתומם:
ברור ששמחתי מאוד ואתמול הוא הודיע לי ששיפצר וסידר את הפטיפון המיועד. הרבה שמחה הכניס בי לקראת החג ואני מקוה להתחיל להנות ממנו בערבים בזמן שהזאטוטים מתפנים לחלומות :ישן:
כהכנה להכנסת החתן המיועד הביתה, אני מחפש מקום בו אוכל (גם אם בתשלום), להעביר את התקליטים ניקוי "מוסמך".
יש למישהוא המלצות היכן אוכל לעשות זאת?
וכמובן, שנה טובה, מאושרת, מהנה, בריאה ומוזיקלית לחברים כאן :שתוי:

ולאריה, שוב תודה :בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה יופי.

אריה הוא אדם מקסים. מאוד לבבי וחיובי. היה כייף לשמוע שככה, בלי להסס (הייתי נוכח במקום וברגע ההצעה), הציע לך פטיפון במתנה. האמת, ממש עשה לך יופי של חג.

מה שנותר הוא להעלות לנו כמה תמונות ומילים על הפטיפון החדש שלך.

שנה טובה, שמח שנהנת, מקווה שנראה אותך באירועים האנלוגים והדיגיטלים הבאים.

wood

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
18
ברור , אם אספיק הרשם בזמן ולעלות בגורל :)

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
היי WOOD
גם אני הייתי במפגש , ואפילו נוכח בזמן ההצעה של אריה :כל-הכבוד:!!!, אם אני לא טועה דיברתם גם על רמקולים של JBL וינטג' ?
בכל מקרה, יש לי מכונה לניקוי תקליטים ואשמח לעזור לך בהכנת השטח לכלה החדשה.
אני מפ"ת.
חג שמח לכוווולם
ארי
0544756126

wood

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
18
תודה רבה ארי על ההצעה (יתכן ואעשה בה שימוש בעתיד :בעד:)
הכלה (או החתן) בידי. היה לא פחות מעניין לראות את המבחר של אריה ולשמוע ממנו דגימה.
הכלה ל שדוגמה על ידי אריה, השתלבה יפה בבית וכמה תקליטי ילדים כבר עשו עליה סיבוב.
התכנון שלי כרגע ולאחר שקיבלתי כמה טיפים, הוא לנקות את התקליטים המיועדים להשמעה בעצמי ובעדינות, לדאוג להם לשרוולים הגונים מבעוד מועד (דרך זיו/זיפ).
אפילו הספקתי לרכוש בינתיים עוד תקליט כפול של מלחמת העולמות (1978).

מצ"ב הכלה

חתימה טובה לכל הזכאים :משתומם:

תמונות מצורפות

• CEC.jpg
    CEC.jpg
    KB 88.8 · צפיות: 431
נערך לאחרונה ב:

wood

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
18
שכחתי לציין שאפילו אשתי ההדיוטה, ציינה משום מקום שהצליל מהפטיפון נשמע יותר "חם".
הרמתי גבה (אפילו שתיים) והתחלתי לחשוד שלא שמתי לב וקרה משהוא...
שאלתי אותה לפשר המינוח והיא טענה שזה התיאור הראשון שעולה לה לראש לאיך שזה נשמע.
אתם חושבים שאפשר לקבוע שהיה כאן מבחן עיוור? (lol)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש איש יקר.
קיבלת מתנה מדהימה ונדיבה מאוד.
נראה שמור ביותר.

מה שנותר הוא רק להינות ולשמוע המון מוסיקה. מכונת ניקוי תקליטים היא ההשקעה הבאה שלך חביבי. :כל-הכבוד:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור