מספר שאלות לגבי חיבור COMPONENT

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קניתי LCD 32 אינץ ויש לי מספר שאלות:

1. אין לי חיבור S-VIDEO או SCART בטלוויזיה וכרגע אני מחובר לממיר על ידי 3RCA-3RCA. האם יש הבדל ניכר בין composite לחיבורים האחרים (מדובר על ממיר HOT רגיל, דוקסיס) ששווה לרכוש בגללו טרנסקודר של RCA TO COMPONENT?

2. למען הסר הספק, האם חיבור SCART מהממיר לRCA בLCD יהווה שיפור מ3RCA-3RCA

3. האם חיבור של 3PIN COMPONENT - 3PIN COMPONENT איכותי כמו scart to scart (כשהוא מוגדר כCOMPONENT)?

בתודה מראש.

נערך לאחרונה ב:

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
1. כן. אני לא יודע כמה יעלה טרנסקודר אבל אני מניח שיהיה יותר זול להצטרף לHD של הוט/יס ולקבל גם ממיר שמוציא קומפוננט וHDMI וגם ערוצי HD באותו המחיר.
2. לא.
3. איכותי וחד באותה מידה.

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
לא הבנתי כלום מהשאלה
איזה דגם מסך יש לך ? ממיר דגם ?

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
יש לי מסך LG 32LH22R
וממיר HOT רגיל.

בכל מקרה החלטתי שכרגע אני לא הולך להשקיע מאות שקלים בשביל חיבור יותר טוב כי כרגע התמונה מספקת אותי בהחלט אבל תודה רבה על העזרה.

נערך לאחרונה ב:

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
http://shops.nrg.co.il/Prod/52259

רשום שיש לך כניסות RGB , RF, Component , Composite, HDMI

היום אתה יכול לקבל חינם מ-HOT ממיר HD חינם +2 ערוצים HD חינם
הממיר מגיע עם קומפוננט +HDMI כך שאתה לא צריך לקנות שום דבר !

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
http://shops.nrg.co.il/Prod/52259

רשום שיש לך כניסות RGB , RF, Component , Composite, HDMI

היום אתה יכול לקבל חינם מ-HOT ממיר HD חינם +2 ערוצים HD חינם
הממיר מגיע עם קומפוננט +HDMI כך שאתה לא צריך לקנות שום דבר !

איך בדיוק אני יכול לקבל בחינם? ראיתי אצלהם באתר שזה עולה לא מעט

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יש להם כרגע "מבצע" שהכותרת שלו היא ממיר HD אחד חינם.
האותיות הקטנות אומרות שאתה צריך להיות באחד משלושה מסלולים (או לשדרג אליהם) כדי לקבל את ההטבה.
http://www.dtown.co.il/articles/870.html
מבחינת תשלום אם אתה לא נמצא באחד מהמסלולים האלה לא יהיה שום יתרון בהטבה הזאת ואפילו להפך. יהיה לך עדיף להצטרף לHD ללא שום קשר למבצע.

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
תגיד ל- HOT שקיבלת מבצע מדהים מ- YES
על HD MAX
ואיכות שידור H264 HD
בעוד HOT משדרת MPEG2 בשידורי HD
ואתה חושב לעבור אליהם ואז תקבל את ממיר HD
בחינם
אל תפחד לומר שאתה רוצה ניתוק אם לא נותנים לך חינם ללא כל עלות ממיר HD +2 ערוצים

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
השידורים של HOT HD הם 1080i? כי אני לא בטוח אם המסך שלי תומך

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הסדרות משודרות ב720p והסרטים ב1080i. בתפריטי הממיר יש לך אפשרות לבחור במצב AUTO שנותן לממיר לשנות את הרזולוציות בהתאם למה שמשודר ואתה יכול לבחור ב720p כלומר לגרום לכך שהאות יצא תמיד כ720p.

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקי תודה.

אני לא סגור אם המסך שלי תומך ב1080i/p , בכל אופן זה רע שהוא לא תומך? או שלגודל מסך כזה זה לא קריטי/נחוץ

ואפשר הבדל ממש בקצרה מה זה 1080i, 1080p, 720p

ושאלה לא קשורה מה זה NR? ראיתי את הקיצור הזה באיזה דיון אבל אין לי מושג מה זה אמור

תודה רבה.

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
720p הוא קיצור של הרזולוציה 1280X720. רזולוציה ביחס 16:9. 16 שורות פיקסלים אופקיות על כל 9 רוחביות. בשידורי כבלים HD הרזולוציה הזאת משמשת בעיקר בסדרות. בסרטים היא תופיע בעיקר בקונטיינר MKV שניתן להורדה באינטרנט. בעוד שסדרות אכן מגיעות ב1280X720p במקרה של סרטים היה יותר נכון לקרוא לרזולוציה 1280p היות ורוב הסרטים הם ביחס 21:9 ומכילים כ550 שורות אבל מה שמתקבע מתקבע. הרזולוציה הזאת משויכת לרוב לטלויזיות HDREADY למרות שחלקן מסוגלות לרזולוציה גבוהה יותר.
1080i הוא קיצור של הרזולוציה 1920X1080i. גם רזולוציה ביחס 16:9. זו רזולוציה HDFULL. בשידורי HD היא משמשת בעיקר בסרטים ובהופעות חיות.
משמעות הP היא Progressive ומשמעות הi היא Interlaced. אלה הם תארים להגדרת שיטות עיבוד הפריימים. קישור להסבר על השיטות ועל ההבדלים ביניהן באתר http://www.dtown.co.il/articles/126.html.
גם אם הטלויזיה שלך מסוגלת להציג לכל היותר 1366X768 זה לא אומר בהכרח שהיא לא תוכל להציג אות 1080i או 1080p שמגיע אליה. לרוב הטלויזיות שיוצרו מ2008 ומעלה אם לא לכולן ואפילו לישנות יותר יש יכולת להמיר את כמות הפיקסלים הגבוהה לכמות הפיקסלים שלהן. הן בעצם ממירות את 1080 שורות הפיקסלים ל768 ואת 1920 שורות הפיקסלים ל1366 שורות. הן בונות מחדש את התמונה. רבות הטלויזיות שעושות זאת בצורה טובה מאוד.
כמו שאמרתי לפני כן גם אם הטלויזיה שלך לא תומכת בהמרה זאת אתה יכול לגרום לממיר להוציא בצורה מלאכותית אות שכולו 720p.

NR = NATIVE RATE/NATIVE RESOLUTION
הרזולוציה הטבעית/הנטיבית של מכשיר תצוגה מסוים(במקרה שלנו טלויזיה) או במילים אחרות כמות הפיקסלים שהמכשיר מסוגל להציג. לדוגמא: טלויזיות HDFULL מכילות 1920X1080 פיקסלים ולכן זאת היא הרזולוציה הטבעית שלהן, הNative Rate שלהן.
טלויזיות נוצרות בעיקר להצגת וידאו ולעיבוד האות שמתקבל כדי להציג תמונה יותר טובה.
מסכי מחשב הם חסרי כל מעבדי תמונה ומציגים כל פיקסל שמייצר כרטיס המסך על פיקסל שלהם(בהנחה שאתה בוחר ברזולוציה הכי גבוהה האפשרית בלוח הבקרה).
כשאתה מנסה לחבר מחשב לטלויזיה בכניסת הHDMI או הVGA תקבל תמונה זהה לתמונת מסך מחשב רק אם הטלויזיה תאפשר לך לבטל לחלוטין כל מעבד תמונה ותבצע סריקה מדויקת של האות(סמסונג למשל מתכננת את כניסת הVGA ואת אחת מכניסות הHDMI בטלויזיות שלה לעבודה עם מחשב וברגע שהטלויזיה קולטת אות מכרטיס מסך היא מנטרלת אוטומטית כל עיבוד תמונה) שכרטיס המסך מוציא. במידה והטלויזיה לא תומכת בפעולה זאת תקבל תמונה מטושטשת ומרוחה היות והטלויזיה רואה את האות מכרטיס המסך כ"עוד אות וידאו" שעליה לעבד.
כשטלויזיה מתוכנתת לביטול מעבדי התמונה ולהצגת פיקסל 1:1 ממקור האות בכניסה מסוימת ניתן לומר שיש תמיכה בNR דרך אותה כניסה.
ההגיון אומר שכאשר קיימת כניסת VGA בטלויזיה שהיא כניסה הקיימת במסכי מחשב ומיועדת בעליל לחיבור מחשב אותה כניסה תתמוך תמיד בNR. הגיון לחוד ומציאות לחוד. הרבה חברות טלויזיה מסרבות להבין שהטלויזיה היא מזמן לא רק כבלים וDVD ולכן אם אדם מסוים יודע שהוא רוצה להשתמש בטלויזיה כמסך מחשב לכל דבר הוא חייב לוודא שהיא תומכת בNR.

מקווה שהייתי ברור.

נערך לאחרונה ב:

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היית ברור, תשובה תכליתית ומצוינת.
שני שאלות:
1. 1080i ישודר רק על ידי FULL HD? (הבנתי שHD READY יכולים להמיר את זה לדוג' ל720p)
והאם בטלווזיה 32 אינץ יהיה הבדל משמעותי בין 1080i ל720p?

2. יש דרך להמיר קובץ MKV למשהו אחר? הDVD שלי לא מצליח לקרוא את הקובץ

3. מה עדיף בעצם כשמחברים את המחשב, חיבור VGA או DVI TO HDMI? במידה ושניהם אכן תומכים בNR?

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
1080i ישודר רק על ידי FULL HD? (הבנתי שHD READY יכולים להמיר את זה לדוג' ל720p)
1080I יראה ב- FHD וגם HDR

והאם בטלווזיה 32 אינץ יהיה הבדל משמעותי בין 1080i ל720p?
תלוי בכבלים מקור חומרה , מסך ועוד ..

יש דרך להמיר קובץ MKV למשהו אחר? הDVD שלי לא מצליח לקרוא את הקובץ
יש דרך להרוס את האיכות של הקובץ כדי שתראה את זה ב- DVD
מה הטעם ? להרוס
תחבר מחשב ותראה MKV

3. מה עדיף בעצם כשמחברים את המחשב, חיבור VGA או DVI TO HDMI? במידה ושניהם אכן תומכים בNR?
עדיף HDMI או DVI לפי ראות ענייך וחומרה מתאימה

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
1. בגדול - 1080i הוא פתרון דל-רוחב פס ודי גרוע. הLCD/פלזמה עובדים בשיטת Progressive וכאשר הם מקבלים אות Interlaced הם ממירים אותו לשיטה הנ"ל אבל ההמרה גורמת לתמונה להיות פחות חדה ומפורטת.
התוצאה הסופית אחרי ההמרה שמתקבלת בטלויזיות HDREADY די דומה לתוצאה שמתקבלת בHDFULL היות ושתיהן צריכות ליצור תמונה מלאכותית מהאות. לפיכך אתה יכול להבין שאות progressive 720 אמיתי עדיף , גם בטלויזיות HDFULL מאשר 1080 interlaced. אם תרשה לי להוסיף עוד תיקון אחד של טעות נפוצה שמרגיז אותי - HDFULL היא לא כפולה מHDREADY. היא בעצם 50% יותר.
2. הDVD שלך לא יכול להוציא אות HD. ארבע הדרכים הנפוצות לצפיה בHD הן - PC/HTPC, מזרימדיה, נגן בלוריי וכבלים. אתה יכול להמיר את הMKV לתיקיית VIDEO_TS כלומר למעין DVD עם תפריטים וכתוביות שאתה בונה אבל בStandart Resolution.
3. עקרונית עדיפים HDMI/DVI שהם מחברים דיגיטליים. כרטיס המסך מעביר אות דיגיטלי והטלויזיה היא דיגטלית ואם אתה משתמש בVGA שמעביר אות אנאלוגי יש המרה כפולה. המרה מהאות הדיגיטלי של הכרטיס לאנלוגי בVGA ואז בכניסה לטלויזיה המרה חזרה לדיגיטלי. ההמרה הזאת תאורטית אמורה לפגוע באיכות. אם הטלויזיה שלך באמת תומכת בNR דרך HDMI אתה אמור לקבל תמונה מעט יותר חדה מאשר VGA אבל בשטח זה לא תמיד נכון.

amirf

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תחילה, אני חייב לציין שאני ממש מעריך את העזרה שלכם, מענה מקצועי ומפורט, שאפו.

ולבעיה נוספת שהתגלתה, אני ירכוש, ככל הנראה, כבל VGA אבל שהרצתי איזה SAMPLE של קובץ MKV הוא היה איטי/בדיילי, שיחקתי קצת בהגדרות של התוכנה כדי לאפשר הצגת כתוביות ובשל הצורך בVMR9 או haali's video converter להצגתם (אגב נסיתי עם שניהם) זה מאט לי את הסרט.
התוכנה שהפעלתי איתה הייתה MPC ואף ניסיתי להתקין מספר דרייברים שהמליצו עליהם ברחבי האינטרנט, כלום לא עזר.

אגב פרטי המחשב שלי:
p4 2.6 ghz (regular,no dual core) z
radeon x1600pro
512mb memory

יש לכם אולי פתרונות?

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לפי פרטי המחשב שלך אני מסיק שהוא מה שנקרא Low-end.
יש כאן מדריך להגדרת מחשבים ברמה זו לניגון קונטיינר MKV ובעצם כל קובץ HD שניתן לניגון במחשב.
http://www.hometheater.co.il/article00973.%D7%A0%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%A7%D7%91%D7%A6%D7%99-1080p-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99-Low
אם משהו לא ברור אתה מוזמן להשאיר כאן הודעה ואו לשלוח לי הודעה פרטית.
http://www.hometheater.co.il/article00973.ניגון-קבצי-1080p-על-מחשבי-Low

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
1080i הוא פתרון דל-רוחב פס ודי גרוע

האדם שעונה לך מעתיק חלקים מאתרים אחרים וכדאי שתזהר מ- Roi232
1080I הינו האיכות המקסימלית שיש ל- HD בארץ ומשודרת ע"י כבלים + YES
מומלץ לכוון את המכשיר כלפי הרזולוציה הנ"ל .

הLCD/פלזמה עובדים בשיטת Progressive וכאשר הם מקבלים אות Interlaced הם ממירים אותו לשיטה הנ"ל אבל ההמרה גורמת לתמונה להיות פחות חדה ומפורטת

שוב שטויות פלזמה ו- LCD מקבלים Interlaced ומשדרים אותה ולא ממירים כלום
פלזמה ו- LCD שמקבלים Progressive משדרים Progressive

וכאשר הם מקבלים אות Interlaced הם ממירים אותו לשיטה הנ"ל
למה להם להמיר לשיטה הנ"ל אם הם מקבלים את האות בשיטה הנ"ל
כאן אתה רואה שהכותב ממציא לך מושגים בלי קשר למציאות .

התוצאה הסופית אחרי ההמרה שמתקבלת בטלויזיות HDREADY די דומה לתוצאה שמתקבלת בHDFULL היות ושתיהן צריכות ליצור תמונה מלאכותית מהאות. לפיכך אתה יכול להבין שאות progressive 720 אמיתי עדיף

שוב לא נכון
הטלוויזיות באות של שידור טלוויזיה לא צריכות ליצור אות מלכותי , הם לא ממציאות אותות , הם מקבלות שידור ומשדרות אותו .
אות progressive 720 - עדיף שהשידור מגיע ב- 720P ( כידוע בארץ משדרים 1080I ולכן זה האות העדיף לך לראות
המסך שלך לא ישנה אותות )
ומי שאומר לך דבר כזה שיביא לך אישור מהיצרן שהטלוויזיה שלך משנה אותות וממציאה פיקסלים )

עקרונית עדיפים HDMI/DVI שהם מחברים דיגיטליים. כרטיס המסך מעביר אות דיגיטלי והטלויזיה היא דיגטלית ואם אתה משתמש בVGA שמעביר אות אנאלוגי יש המרה כפולה. המרה מהאות הדיגיטלי של הכרטיס לאנלוגי בVGA ואז בכניסה לטלויזיה המרה חזרה לדיגיטלי. ההמרה הזאת תאורטית אמורה לפגוע באיכות.

בכניסה בחיבור VGA בטלוויזיה לא משנה שום אות לדיגיטאלי הוא משדר את האות כפי שהוא ,לכן יש בטלוויזיה חיבור VGA
שיזהה ויקיר את האות האנלוגי , אם הוא הופך את האות לדיגיטאלי לא היה צריך אות או חיבור אנלוגי ,רק דיגיטאלי .

אם הטלויזיה שלך באמת תומכת בNR דרך HDMI
כל טלוויזיה או מסך בעולם בעל NR (רזולוציה טבעית )
ואם יש למסך HDMI היא תעבוד לפי הרזולוציה הטבעית של המסך

radeon x1600pro- לא תומך ב- HDMI אין לא יציאות HDMI רק DVI +VGA
אם העונה לך Roi232 היה מבין על מה כותב היה יודע לומר לך זאת , אבל
שהוא ממציא לך תשובות ומעתיק חומר מאתרים אחרים ,אתה מקבל מידע לא נכון .
( אתה יכול למצוא מחבר HDMI ל- DVI אך עדיין יעביר רק DVI ולא HDMI וגם אז יהיו בעיות תאימות )

לשואל הנכבד
התשובות שקיבלת מעותק ע"י העונה לך
וחוסר ההבנה שלו עולה עד השמיים .

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור