מסע אלונקות אודיופילי(למטיבי לכת)

• פותח הנושא Sol
  • פורסם בתאריך

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מסע האלונקות האחרון שלי היה בבה"ד 1 איי שם בשלהי שנות ה-60 של המאה הקודמת לאורך של 22 ק"מ,שאת ארבעת הקילומטרים האחרונים סיימתי על גבי האלונקה עם 40 מעלות חום שכולי רועד וקופא מקור. ואולי זה ישמע לכם הזויי,אך לסחוב את האלונקה נראה לי אז קל יותר...

לפני כשנה חברי בועז פז הודיע לי רכשתי ראש חדש בא לשמוע,אני כבעלים זהה לפטיפון הנפלא שלו:
Michell Engineering GyroDec שאלתי באיזה ראש מדובר ? London Decca jubilee ענה בועז.

שמעתי עליהם בעבר ולפי הבלוגרים האנגליים זה אחד מראשי העל ב-MM.קבענו הגעתי ופשוט הייתי בהלם,לא האמנתי לאן פטיפון כזה מסוגל להגיע.מה מחיר הראש ? אני שואל ולפי התשובה קלטתי שמחירו כמחיר הפטיפון ואולי מעט יותר.

וכאן בועז הזהיר אותי, אם אתה הולך לכיוון הזרוע שיש לך אינה מתאימה לסוגי הראשים האלה,אתה חייב זרוע UniPivot אחרת התוצאה תהיה על הפנים,אבל לפני כל החלטה שלך כדאי שתקפוץ לבועז השני(רוזצוויג) יש לו ראש בדרגה אחת מתחת לשלי והוא נשמע מעט אחרת.אולי הוא יתאים לך יותר.

קבעתי עם בועז השני המערכת שלו די צנועה רמקולים של Harbeth-7 והגברה של Croft שאני מאוד אוהב.

איזה ראש זה ? London Decca super gold הבנתי,והפטיפון ? Nottingham Spacedeck והזרוע ? .graham phantom ii supreme

לא האמנתי לתוצאה שהייתה שם בחדר הקטן,בירור לגבי מחירי מרכיבי הפטיפון וכאן קלטתי שאם בשדרוג עסקינן אני בצרות...

אני יודע שלראשי ה-MM יש קסם מיוחד,אבל ישנה מגבלה עד להיכן אפשר להגיע.

והרי אנחנו משוגעים שלא אוהבים תקרות מעל לראשנו,הבנתי שהמחשבה חייבת לזוז הצידה.

את הפטיפון אני מאוד אוהב,אך בגלל היותו משוכך קפיצים יש מגבלה במשקל הזרוע שאפשר להציב עליו וכאן חייב לבוא שינוי.

אז קודם כל מחלפים פטיפון,אבל לאיזה ?

היו מספר קנדידטים,הראשון היה Oracle Delphi MK vi שגם מבוסס על שיכוך קפיצים,בביקורי אצל היבואן שמתי לב שהם משתמשים בזרועות של Origin Live אם מזכירים אותם אז פטיפון ה- Sovereign בא בחשבון,נזכרתי שערן הפריק חשב לייבא אותם,בירור קצר איתו ולמיטב הבנתו דאז כוונתו הייתה להתמקד בזרועות בלבד. בקיצור מה מחליטים הביקור אצל בועז רוזנצוייג ואצל שני חברים שלמה ונמר התחלתי לחשוב אולי Nottingham ?

שמעתי אותם בעבר כשהושמעו על ידי אייל פור ז"ל,ולא כל כך התחברתי לתוצאה.ולאחר שסיימתי את סבב הביקורים קלטתי עם שילוב נכון אפשר הגיע לתוצאה נפלאה.

חשבתי ללכת על ה-Dais אך הביקור אצל בועז והשכנוע של זבדה הוביל אותי ל- Hyperspace לטענת שניהם התוצאה תהיה כמעט זהה.עכשיו הגיע עניין הזרוע,שלושת הזרועות ששמעתי עם ה- Nottingham'sהיו של Graham Engineering.

לעניות דעתי הדלה אחת מהזרועות הטבות ביותר שנתקלתי בהן עד היום,המבנה החכם ואפשרות הכיוון הקלה הזכירו לי כיול של מיקרומטר.אך המחיר כמו של מכשיר מדידה XYZ.ובקיצור מחיר מעל כל הזרועות שעד עתה בדקתי.

כל אותה התקופה התכתבתי עם Tim מ- Divine Audio ולטענתו הפריטים החשובים ביותר במערכת אנלוגית הם שלושה ראש זרוע ופונו.

הם הגורם המכריע באופי הצליל,ברור שגם לפטיפון יש השפעה,אך שלושת אלה החשובים ביותר.

התקשרתי לזיו ההוא מאודיו זיפ(ראשי תיבות זיו פרלמן-או איזה זיפ נשתה היום)

אנו מכירים שנים לא מעטות,עסקים גדולים לא היו לנו.
שיחה של מספר דקות והוחלט ללכת על ה- Hyperspace עם זרוע Anna שהייתה עבורי מעט תעלומה,אבל זכרתי את המלצתו של אייל פור,זו זרוע נפלאה שערכה רב ממחירה.

טרם החלטתי ללכת על פונו,וזיו הודיע חגיגית אני אביא לך אחד שיהיה לבינתיים.

אני ממשיך לשמוע עם ה- GyroDec נהנה מכל רגע עם פונו ה-CROFT RIAA-R שעושה יופי של עבודה,ומה לי כי אלין.

עברו כשבעה שבועות,וזיו מצלצל הבחור הגיע,ומתי אתה רוצה לבוא ולהרכיב הערב,מה הערב ? הערב אני עסוק."אעיתאה" הוא אומר לי.

אני חוזר מהעבודה דיי רצוץ והאיש מבלי גינונים מיותרים מתייצב עם שני קרטונים ענקיים.תגיד זה הפטיפון או משאית,לא שני אופנועים עונה זיו.

האיש מתחיל לפרק את הקרטונים מוציא חלק,חלק,ומתחיל להרכיב...אני מכיר הברנש כמאוד תזזיתי,אך בעבודה הוא מתהפך,עובד לפי הספר ובודק כל דבר פעמיים.ניסיתי לשאול האיש שותק ולא עונה.קלטתי שאני כרגע מיותר,השקט שהיה אז שנים לא שרר במעוני הדל.

זיו מסיים,איפה הראש ? איזה ראש,תרכיב את הישן,התחלקת על השכל מה אתה רוצה לחזור לאחור ?

יצא לי לבקר חבר יקר(איתי.כ)עם אחת המערכות המושקעות בארץ בעל שלושה מקורות יקרים ביותר,לאיש היו גם מספר ראשי MC.

ובטוב ליבו הסכים להשאיל לי ראש אחד (Lyra Delos) כשיגיע הפטיפון תרכיב אולי תרצה לרכוש.

טוב אני עונה לזיו ראש בלירה שווה ? תביא נראה לאחר כבוד אני מוציא את הראש,זיו מתחיל להרכיב נתונים יש לך בבקשה ?

האיש מכוון,בודק פעם שנייה,משקל,אזימוט,יאללה תשמיע צליל.

רגע אין פונו סטייג' מתאים,אל תדאג הבאתי לך אחד לבינתיים Trichord Diablo או קיי תרכיב.
20161005_220329.jpg

משמיעים וזה עובד,מה זה עובד מרחף,איך נשמעים לך הנמוכים?מעולה,המיד?מעולה,הגבוהים,מעט בהיר אבל בוא נמשיך לשמוע.

הצעצוע חייב לסיים ברייק אין.

אני מקבל מספר הסברים,כיצד להפעיל,להתראות אומר זיו נהיה בקשר והולך.
השעה מאוחרת בלילה,רעייתי מזמן פרשה לישון ואני מת לחרוש תקליטים,אך אין ברירה מחר צריך להשקים לעבודה וחוץ מזה לא מאמין שהמערכת תברח בקרוב מבייתי.

כך בין לבין עברו שבועיים של הקשבה,כבר ידעתי להבחין מה הן כל הדקויות בין סוגי הז'אנרים השונים,כיצד הראש מתנהג ביחס לכל שאר חלקי האנלוג,ויצרתי לעצמי מספק קטעי רפראנס.

ישנו אלבום מעולה של יאשה חפץ קונצ'רטו לכינור של בראהמס.שבמשך הזמן לא אהבתי את קיטעי הקראשנדו שצרמו מעט לאוזניי.

אני מרים טלפון לשכני זבדה,יש לך אפשרות להקדיש לי 10 דקות על המערכת שלך,יש קטע מסוים שאני רוצה להקשיב לו אצלך.

תבוא עונה שלמה,אני לוקח את התקליט עובר שני בתים ומגיע אליו.

תתחיל עם קטע הפתיחה,מעניין לשמוע כיצד הוא נשמע כאן,האיש מניח את התקליט הכל נשמע כמעט זהה עד לקטע המפורסם.

שהיה רגוע ונעים יותר,זבדה פולט איזה תקליט טוב,תראה אותו רגע,אני הולך לרכוש אותו,חבל שהמצב בינינו לא היה הפוך...

משום שבאותו הרגע נפלה החלטה,אני הולך על הראש שמורכב אצלו shelter 9000.

שלמה הבהיר אתה מבין שגם הזרוע כאן משנה הרבה,אני יודע אך זה עצם לעתיד.

התקשרתי לזיו אני רוצה להזמין ראש,את השיבטה של אנה ? לא אנה יש לי כבר אחת(זרוע) אני הולך על ה- shelter 9000.

לאחר המתנה של מספר שבועות,הראש סוף סוף הגיע,ואני עדיין הפונו המעולה של קרופט,איתו הרי אפשר לשמוע רק ראשי MM.

שוב הורכב פונו זמני באדיבותו של זיו הפעם של Phasemation דגם 200 אמה קטן ככה ערס.
20161201_210435.jpg

זיו שואל ומה כך תישאר עם הערס המושאל,כן עד שיגיע ה- ASR Basis Exclusive HV מה יש לך אחד כזה ?

לא אני מזמין עכשיו,וואלה ? וואלה.

שוב המתנה של מספר שבועות,והחתן סוף סוף הגיע,זיו כרגיל מגיע עם שני ארגזים גדולים מתחיל לפרוק,מרכיב פותח את המכסה.

נשבע לכם תחנת כח,כבלים בגודל צנצנת לבניה(למי שזוכר) כבלי חשמל מסוככים כמו שיש במרכבה סימן - 4 עם חיבורים מהירים להזנת הסוללות,ששוקלות 26 ק"ג,וכל זה להגברת ראש ששוקל מספר גרמים...

לאחר הרכבת הראש ומספר כיוונים,החגיגה החלה.התחלתי לחוש בשינוי ממש מהרגע הראשון.המוזיקה התעופפה לה בחדר ובקיצור התחלתי להבין עד כמה הייתי רחוק מבחינת הבנת ראשי ה-MC.
20170208_204001.jpg

20170208_215913 - עותק.jpg

כך שמעתי להנאתי מספר חודשים,עד שהחלטתי שהגיע הזמן לממש את המשפט שאמרתי לשלמה זבדה(עצם לעתיד).

הוזמנה זרוע Graham Phantom iii Supreme זיו הזהיר יש סיכוי שזמן האספקה יהיה ארוך,האיש מזמין חלקים משוויץ ומרכיב בארה"ב.לא משנה הרי יש את ה-Anna,והיא טובה מאוד.

עברו חמישה שבועות,זיו מתקשר הזרוע הגיעה,אני בא היום להרכיב.יש לי אורחים היום,תגרש אותם אני בא להרכיב.

מזיזים את האורחים ליום אחר,זיו מגיע כרגיל עם קרטון בגודל הזוי,פותח בפנים זרוע שחלקיה מזכירים מיקרומטר(כבר כתבתי) שמשמעותם דיוק ואמינות.וכאיש טכני את זה אני מאוד אוהב.

התקנת הזרוע לוקחת מעבר למצופה,כרגיל זיו צולל לשעה מאוד מאוחרת,רעייתי פרשה לישון,רעייתו של זיו מזכירה שיש לו גם בית.

נאדה,עד שהוא לא מסיים לא עוזב.

לבסוף לאחר שההתקנה הסתיימה,שמענו טרק אחד שחירמן אותנו לעוד.

זיו מת מעייפות,אני כבר בקושי שומע את עצמי,להתראות אני אומר ומגרש את זיו מבייתי.

מאז ועד היום אני מתמוגג ממה שהצלחתי להרכיב.
20170622_222507.jpg

לומר לכם שזה סופה של השדרגת, מניסיוני המר והמתוק לא.היא תחזור,ועד למסע הבא תודה לכל אלה שנתנו כתף.

בראש וראשונה רעייתי שסובלת ממני לא מעט...

זיו פרלמן שהוצאתי את נשמתו עם כפית.

יגאל סבו

שלמה זבדה

נמר לוי

בועז פז

בועז רוזנצוויג

איתי.כ.החבר המסתורי

משה דימשטיין(אני חייב לך ביקור)

ערן פוגל

אלי קאשי

ועוד רבים שלא הזכרתי

הרכב המערכת לאלה שאינם יודעים:

הגברה - Pre+Power-AudioNet

רמקולים -izophone cassiano

Dac- dCS Debussy

סטרימר – Aurender N100H

פטיפון – Nottingham Hyperspace

מייצב מהירות - Nottingham Power Supply Upgrade

זרוע - Graham Phantom III Supreme

ראש - Shelter 9000

פונו סטייג' - ASR Basis Exclusive HV

כבל זרוע-synergistic research's tricon analogue 20th anniversary edition phono

כבילה-(אינטרקונקטים) ZenSati Authentica

כבילה-(רמקולים) ZenSati # 3
IMG_0008.JPG

תמונות מצורפות

• 20161005_220329.jpg
    20161005_220329.jpg
    KB 76 · צפיות: 1,237
  • 20161201_210435.jpg
    20161201_210435.jpg
    KB 83.1 · צפיות: 1,245
  • 20170208_204001.jpg
    20170208_204001.jpg
    KB 80.8 · צפיות: 1,167
  • 20170208_215913 - עותק.jpg
    20170208_215913 - עותק.jpg
    KB 98.9 · צפיות: 1,186
  • 20170622_222507.jpg
    20170622_222507.jpg
    KB 106.2 · צפיות: 1,182
  • IMG_0008.JPG
    IMG_0008.JPG
    KB 99.1 · צפיות: 1,183
נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אין על זיו בכל הקשור לאודיו אנלוגי. אחלה סיפור, תתחדש ותהנה.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
תתחדש ותהנה!
לא מבין איך שתינו פעם את הזיפ הזה...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,468
נקודות
113
תתחדש - כתוב יפה מאוד - מערכת מדהימה.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
פיני תתחדש אחלה מערכת !!!
:שתוי:

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
694
נקודות
113
פיני תתחדש
המון שעות של הנאה (ורד)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ראשית תתחדש, הרכבת מערכת ואנלוגית בפרט לא פחות ממדהימה.
נהניתי לקרוא על "המסע" שלך לנרוואנה הזמנית כמובן ;)

חייב לומר שתענוג לקרוא על איכות השירות שקיבלת לאורך הדרך, ראוי להערכה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יופי של סיפור ויופי של סט - האמת סט מדהים

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
פנחס תתחדש ............ :כל-הכבוד:(ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תענוג חביבי.

יופי של מסע, פטיפון מעולה והמערכת, בכלל קסם אחד גדול.

תהנה מלא...

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
תתחדש יא'פיני....באמת עברתה מסע ארוך בגזרת האנאלוג.זה כי אתה פרפקציוניסט ורוצה להגיע לתוצאה שתספק אותך.יש לך מע מושקעת,תהנה.(ורד)

boazro

אוהב את התחום
מעורבות
110
נקודות
43
פיני תענוג לקרוא.WOW איזה מערכת תצפה לביקור בקרוב
:כל-הכבוד:
בועז

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
תתחדש פינחס הרבה בריאות :שתוי::בעד:

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
כיף של מסע (ורד)

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אחלה פיני שבעולם!!!
אחלה פוסט! מותח כמו בסרט.
מאחל לך מכול הלב הנאה מרובה.
איך אמרת, עד לשיגעון הבא.:שתוי::כל-הכבוד:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
ראשית תודות לכל המברכים (ורד)
המסע הזה היה בן שנה ויותר,ועדיין לא הסתיים.
היפה באנלוג,שכל תזוזה הצידה גורמת לתוצאות שונות.
אני שומע פטיפון ברציפות עוד משנות ה- 60 של המאה הקודמת.
ועכשיו אני יכול לומר בבטחה,שהטכנולוגיות דהיום משפרות את התוצאה עשרות מונים.
מי שרוצה להיכנס לתחום יכול להשקיע סכום יחסית צנוע להגיע לתוצאות יפות מאוד.
אך אזהרה המדיה עצמה יקרה בטירוף,ואנו הרי משוגעים,לא ? ;)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
עכשיו נשאר לך רק להחליף את הרמקולים המעאפנים האלו ........ :p:שתוי:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור