LCD מסך מחשב - 24 או 26 אינטש?

• פותח הנושא Ozen
  • פורסם בתאריך

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
היי כולם!

החלטתי שהגיע הזמן לקנות מסך חדש למחשב.

המסך ישמש למשחקים, סרטים, ובעצם כל שימוש אחר.

האם 26 יהיה גדול מדי לשימוש כמסך מחשב?
ניסיתי לראות מסכים שונים ונראה לי ש26 זה הגודל המקסימלי לשימוש כמסך מחשב (ישיבה במרחק מטר!) - האם אני מגזים?! :מה??????????:

24 גם היה טוב, אבל מותר להיות חמדן לפעמים...

ואם כבר, אילו מסכים מהירים (למשחקים) מומלצים יש (גם 24 וגם 26)? - התקציב הוא בסביבות ה2000 ש"ח.
ומה הסיפור של 16:10? זה נחשב מסך רחב?

תודה לכל העונים,
אורן.

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לך תמיד על הגדול. אני משחק עם "32.
16:10 נחשב יחס גובה-רוחב רחב אך פחות רחב מ16:9 שהוא היחס בHDTV. הבעיה היא שכל המסכים בגודל "26 מגיעים ב16:10 כלומר 1920X1200 ואז גם תכנים של 16:9 יצפו בשוליים שחורים מסוימים.
יש מסך אחד מוכר בגודל "26 של סמסונג שלאחרונה התחיל לככב בפרסומת של בזק וגם נעשתה עליו כתבת ביקורת באתר. למיטב ידיעתי זה המסך היחיד במחיר סביר שהוא בין השאר גם טלויזיה.
עוד דבר שאתה חייב להיות מודע לו הוא שמשחקים נראים טוב כאשר מכוונים אותם לרזולוציה הטבעית של המסך וכאשר הרזולוציה כלכך גבוהה(1920X1200) צריך כרטיס מסך מתאים כדי להנות.
ב"מהירים" אתה מתכוון לבעלי זמן תגובה נמוך? כל המסכים היום די זהים בעניין הזה. ההבדל בין 5MS ל2MS לא נראה בעין האנושית. זה בעיקר טריק שיווקי.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
היי רועי!

למען האמת כרטיס המסך שלי הוא HD4870 של ATI עם 1GB זיכרון - אני מעריך שהוא יחזיק בינתיים :)

רוב המשחקים החדשים תומכים במסך רחב היום, נכון? לא תהיה בעיה עם זה? עד היום הסתדרתי עם 19 אינטש לא רחב, אז אני קצת בור בעניין...

ואם כבר אני רואה את האבטר שלך, איך FALLOUT3 נראה במסך רחב?
זה המשחק האהוב עלי מאז שנות ה90, ואני כל הזמן חוזר אליו... (Y)

האם 32 אינטש לא גדול מדי לישיבה מקרוב? אני הרי משתמש במחשב לדברים אחרים גם כן...

tamir_ye

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני לפעמים יושב אפילו מטר ממסך 32 ובלי שאני שם לב לפעמים פחות ומאוד מומלץ! טלוויזיה אני רואה מרחוק ולרוב גם משחקים מרחוק אבל גם מקרוב זה כדאי מאוד. ב-2500 קניתי את פיליפס 3409 טלוויזיה מדהימה לכל מיני שימושים גם למשחקים אני משחק עם אקסבוקס.

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
המשחקים המובילים התחילו לתמוך במסך רחב כבר מ2007. במשחקי Shooter זאת חוויה אחרת.

למען האמת אם אתה שואל על Fallout - כשאתה בוחר יחס רחב המשחק עושה מן מתיחה פנורמית של ה4:3 והעצמים שנמצאים בצידי המסך נראים מעט מתוחים. זה עדיין נראה טוב ולא מאוד מורגש. בכל משחק אחר שיצא לי לשחק התמונה הייתה 16:9 אמיתי. 3 Fallout זה המשחק הכי מושקע וחסר גליצ'ים שיצא לי לשחק בחיים. הוא נראה מדהים על מסך רחב ברזולוציה של 1366X768. תאר לך איך הוא יראה ברזולוציה יותר גבוהה.
יש לי בעצם מסך מחשב רחב "24(שאני רוצה להחליף ליותר גדול) וטלויזיה "32 HDREADY. כשקיבלתי את הטלויזיה התחלתי לעבוד איתה כמסך מחשב ואכן ביום הראשון זה נראה לי גדול מדי אבל יומיים אחרי כבר התחלתי לחשוב איך יהיה לשחק על "50. זאת החזירות האנושית.
נכון להיום לעבודה עם טקסט ואינטרנט זה בכלל לא מרגיש גדול מדי. הבעיה היחידה שאני רואה היא הפגיעה הפונטנציאלית בעיניים. מסכי LCD בכל הגדלים מעייפים את העיניים מאוד לאחר שימוש קצר.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אם יש כאב עיניים, אולי 32 זה באמת גדול מדי? :p

נראה, כשאני אחזור לארץ אני אבדוק את הגדלים השונים ואראה אם זה נסבל...

העיקר הוא שאני יודע שהמשחק האהוב עלי עובד במסך רחב (Y)

אם כבר, איזה כרטיסי מסך יש לכם?

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
בוא נגיד שאם "19 לא גורם לך כאבי עיניים גם גדולים יותר לא יגרמו. זה אינדיבידואלי.
הכרטיס מסך שלי הוא Gigabyte Nvidia 9800 gt 1024mb ואני שונא אותו, במיוחד היום.

asafgolan

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המשחקים המובילים התחילו לתמוך במסך רחב כבר מ2007. במשחקי Shooter זאת חוויה אחרת.

למען האמת אם אתה שואל על Fallout - כשאתה בוחר יחס רחב המשחק עושה מן מתיחה פנורמית של ה4:3 והעצמים שנמצאים בצידי המסך נראים מעט מתוחים. זה עדיין נראה טוב ולא מאוד מורגש. בכל משחק אחר שיצא לי לשחק התמונה הייתה 16:9 אמיתי. 3 Fallout זה המשחק הכי מושקע וחסר גליצ'ים שיצא לי לשחק בחיים. הוא נראה מדהים על מסך רחב ברזולוציה של 1366X768. תאר לך איך הוא יראה ברזולוציה יותר גבוהה.
יש לי בעצם מסך מחשב רחב "24(שאני רוצה להחליף ליותר גדול) וטלויזיה "32 HDREADY. כשקיבלתי את הטלויזיה התחלתי לעבוד איתה כמסך מחשב ואכן ביום הראשון זה נראה לי גדול מדי אבל יומיים אחרי כבר התחלתי לחשוב איך יהיה לשחק על "50. זאת החזירות האנושית.
נכון להיום לעבודה עם טקסט ואינטרנט זה בכלל לא מרגיש גדול מדי. הבעיה היחידה שאני רואה היא הפגיעה הפונטנציאלית בעיניים. מסכי LCD בכל הגדלים מעייפים את העיניים מאוד לאחר שימוש קצר.

אפשר בFALLOUT לקבל מסך רחב ללא מתיחה או איבוד פרטים: http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=14798

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
(Y)
חבל שאני יודע את זה עכשיו אחרי שגמרתי את המשחק פעמיים.
לא ברור למה הם לא הכניסו את כל הרזולוציות האלה לתפריט המובנה.

tamir_ye

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני משחק בפולאוט על אקסבוקס ואצלי אין שום מתיחות של התמונה וזה נראה מצוין.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
הא, מעולה! זה אפילו מגדיל את שטח המשחק (Y) (Y) (Y)

ואפילו יש תמיכה ב16:10...

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
האקסבוקס מוציא את זה ב1280X720 והמסך עושה Upscale. זה משהו אחר.

deep

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1HC26LH20R
מצורף מסכים שמגיעים 16:9
http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1OWLC26TL
http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=JW26AV550
ויש עוד עשרות מסכים שמגיעים ב- 16 :9

16:10 נחשב יחס גובה-רוחב רחב אך פחות רחב מ16:9 שהוא היחס בHDTV. הבעיה היא שכל המסכים בגודל "26 מגיעים ב16:10 כלומר 1920X1200 ואז גם תכנים של 16:9 יצפו בשוליים שחורים מסוימים

Roi232 למה אתה ממשיך להמציא דברים ומטעה את השואלים בשטויות שלך
לא רק שלא כל המסכים מגיעים ב- 16:10 יש רבים 16:9 , למה אתה משקר ?

ב"מהירים" אתה מתכוון לבעלי זמן תגובה נמוך? כל המסכים היום די זהים בעניין הזה. ההבדל בין 5MS ל2MS לא נראה בעין האנושית. זה בעיקר טריק שיווקי.

שוב לא נכון מסך LCD עם זמן תגובה 2 או 5 MS נראה איטי ובסרטים בעיקר תראה מריחות צבעים ועוד תופעות לוואי גם זה גורם לכאבי עיניים וראש ולכן תעדיף זמן תגובה נמוך ככל שניתן
לאור זמן תגובה לא טוב של LCD

זה לא טריק שיווקי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אבקש לשמור על שפת כתיבה נאותה.

לגבי זמני תגובה, כל יצרן מודד בשיטות שלו ואי אפשר תמיד לבדוק את זה בפועל.
זמן תגובה (אמיתי) של 5ms לא אמור להראות מריחות בולטות לעין.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
טוב, היום ראיתי מסך 16:10 27 אינטש - נחמד מאוד, אבל אני לא שולל 32 אינטש :)

איזה מסכי 32 יש לכם או שאתם ממליצים עליהם? - אני מוכן להגדיל את התקציב עד 3000...

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הקישורים שDEEP הביא הם לטלויזיות שלא כולן יכולות לשמש כמסך מחשב בהכרח. אני דברתי על זה שמסכי מחשב "26 באים לרוב ברזולוציה של 1920X1200 שהיא 16:10. http://zap.co.il/models.aspx?Sog=C-Monitor&DB4147=4925
לגבי טלויזיה "32 - אם אתה רוצה להשתמש בה כתחליף מלא למסך מחשב אתה צריך לוודא שהיא תומכת בתכונת Native Rate דרך HDMI ואו VGA או שאחת הכניסות יועדה לחיבור מחשב. רצוי גם שהיא תהיה HDFULL כדי ששטח העבודה יהיה סביר לטקסט, לדפדן אינטרנט ולמשחקים. HDREADY הוא גם בסדר אבל במקומות מסוימים(לדוגמא: במשחקי אסרטגיה הסרגל בצד או בתחתית המסך תופס שטח גדול מדי מהמסך) הרזולוציה הנמוכה ביחס לגודל מתבלטת.
אני לא בטוח שבתקציב המדויק שהצעת תוכל למצוא טלויזיה כזאת.
אגב היום הייתי במגה וראיתי במחלקת המחשבים שם מסך מחשב "24 של סמסונג 16:9. זה דגם שנמכר גם בOffice Depot אבל משום מה אני לא מוצא אותו בזאפ. הוא נראה די טוב ויכול להיות שהגודל הזה יספיק לך. שווה לך ללכת לראות.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אני לא בארץ כרגע, ואני גם חושש לקנות מסך למחשב ממגה :p

לגבי המסך 25.5 אינטש של סמסונג שאותו סקרו באתר, האם הוא יכול להתאים לי (מבחינת הNR וכו')?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יכול להתאים.

Roi232

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לא המלצתי לך לקנות במגה(למרות שהשירות שם יותר טוב מברוב חנויות המחשבים באיזור שלי)...רק לראות! זה פשוט מסך 16:9 בעיצוב מינימליסטי בלי יותר מדי גלוס ופלסטיק.
הT260 שאתה מדבר עליו הוא קודם כל מסך מחשב(כולל כניסת DVI) ולכן NR לא רלוונטי כאן כמו שהוא לא רלוונטי במסכי מחשב אחרים. כניסת הHDMI תומכת בNR כמובן.
כניסות הטלויזיה הן רק בונוס וכמו שעולה מהביקורת באתר תכונות הטלויזיה במסך הזה די בסיסיות. אם לומר בעדינות הפאנל במסך הזה הוא לא מהמקצועיים ביותר.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
(Y) על העצה

(N) על השירות שאתה מקבל מחנויות המחשבים :(

אז כל העניין עם הNR זה רק במסכים שהם קודם כל טלויזיה? כלומר, אם יש לי DVI זה בכלל לא צריך להדאיג אותי? (אני חייב ללמוד עוד על מסכים :p)...

מבחינת הפאנל, אילו פאנלים יותר טובים יכולים להתאים לצרכים שלי (משחקים וסרטים)?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור