מי צריך מערכת בכלל?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אתמול הצלחתי להשחיל לסדר היום שני קונצרטים, של שתי מקהלות מומלצות:

בשעה 6 הגענו (חבורה) לכנסיית סנט אן שבעיר העתיקה בירושלים (ליד שער האריות). מבנה אבן מדהים, גבוה מאוד ורחב ידיים, עם אקוסטיקה שמי שלא שמע כמותה, לא יבין על מה אני מדבר כאן. משהו שקשה להסביר במילים. הופיעה שם מקהלת האוריטריו מירושלים, בניצוחו של רונן בורשבסקי. יש מי שאומרים שהיא הטובה במקהלות ישראל. מה אגיד ומה אומר....כשאתה יושב שם באולם אתה מבין שעם כל הכבוד לכל יצרני האודיו, אין מצב לשחזר כזה דבר.
בלי הגברה ובלי כלים מוזיקלים (למעט קטע אחד בליווי פסנתר) מכל פינה באולם נשמעה המוזיקה הזו, חודרת לעצמות ומרגשת עד דמעות. היו קטעים שהמקהלה סיימה לשיר שורה והמתינה במן פאוזה עדינה, עד שהצליל שנשאר נוכח באולם ייעלם, ורק אז הם המשיכו לשיר. מישהי מהחבר'ה שישבה לידי אמרה לי שזה עושה לה צמרמורת... בקטעים מסויימים המקהלה נעה באולם, עמדה מסביב לקהל ושרה, או שנעמדה באחד מהקירות הצדדיים, וקהל של מאות אנשים ישב שם נרגש ונפעם.
חוויה מדהימה ומומלצת.

כשהסתיימה ההופעה בשבע וחצי בערב, דילגנו במהירות עם הרכבים, חתכנו דרך הכפר עיסוואיה ועקפנו את העיר העתיקה לכיוון הסינמטק. שם, מעליו ובסמוך לשכונת אבו-טור, שוכנת הכנסייה הסקוטית. גם כן מבנה אבן, אם כי קטן משמעותית ו"קומפקטי" ביחס למבנה המדהים של כנסיית סנט אן, אבל עדיין, האקוסטיקה.... הגענו קצת לפני שהחלה ההופעה של מקהלת 'קולות השדה' מהרדוף. סגנון אחר אמנם ממקהלת האוריטריו, אבל בהחלט מקהלה מרשימה עם תוכנית עשירה שהתמקדה בחומרים שעניינם חיבור לאדמה, לשדה ולטבע. שירים יפאניים עתיקים, שירים אינדונזיים, אירופאים, וכמובן שירה עברית, בביצועים עדינים ומרשימים. אחרי שעה וחצי נוספות של שכרון חושים, יצאנו לאויר הירושלמי הנקי.

היה מי שהציע שאולי נספיק ליהודית רביץ והפילהרמונית, יריקה משם, בבריכת הסולטן. אבל החויות היו חזקות מידי ועמוסות מידי והחלטנו שלא נשתגע. ניתן לדברים לשקוע לאט, לאט.

עד היום לא שמעתי מערכת שהצליחה לתת לי חוויה כזו בחדר רגיל או מטופל. אבל הייתי מת לנסות לשים בכנסיות האלה את המערכת שלי ואולי עוד כמה סט אפים, ולבדוק..... :)

נערך לאחרונה ב:

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
וואללה חכם אתה .

רוצה להיתנחם על בטוח שהמערכת שלך משחזרת טוב יותר את המוזיקה מהופעה .
לך לברבי או לרידינג 3 להופעת מטאל . כשתחזור הבייתה תבין שהמערכת שלך מוצלחת מאוד .
מכיוון שמה שקורה שם בהופעות האחרונות שהייתי ממש ביזיון בלתי מוסבר של הסאונדמן.

חוץ מזה אין אבל אין כמו ירושלים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קח אחד.

אני מסכים ולא מסכים.

מסכים עם זה שהחוויה בקונצרט חי היא שונה לחלוטין מהחוויה בהאזנה למערכת.
אבל המערכת מצליחה להעביר כמה דברים נוספים שקונצרט חי אינו מצליח להעביר.

1- מיקרו דינמיקה.
2- תמונת סטריאו.
3- פרטים.
4- שקט ואוויר בין הכלים.

לגבי הברבי והרידינג.
אני מנסה לשכנע אותם כבר יותר משנה להחליף מערכת. אולי הגיע הזמן שיקחו את העניין לתשומת ליבם.
הסאונדמן לא אשם. הוא מגיע לשם, סובל בדיוק כמוך, מתעצבן על בעל המקום, נשבע שלא יבוא לשם לעשות סאונד יותר והולך הביתה עצבני.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
ומה עם איכות הביצועים ( הקלטות לעומת קונצרט חי)??

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא קשור.

ביצוע טוב הוא ביצוע טוב. בלי קשר לאיכות ההקלטה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור