מי אמר שהמחירים באולטרא היי אנד לא יורדים?

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אולי זו סנונית ראשונה בטירוף הכללי, ואולי זהו רק חיסול מלאי של דגמים שיוצאים מייצור משום שיוחלפו בקרוב בדגמים חדשים. אבל - מרטין לוגאן, היצרן המוביל באוזניי של רמקולים אלקטרוסטאטיים הכריז בתחילת החודש על מבצע שיימשך עד 31 ביולי 2023 שבו תינתן רשמית הנחה של 10 אחוז לשלושת הדגמים היקרים יחסית בסדרה האלקטרוסטאטית. הדגמים שמוזלים הם רנסנס 15 שיורד בארה״ב מ-29 אלף דולר לזוג ל-26100 דולר, אקספרשיין 13 יורד בארה״ב מ-18 אלף דולר לזוג ל-16200 דולר ואילו אימפרשיין 11 יורד מ-12 אלף דולר לזוג ל-10800 דולר. יש להדגיש ששלושת הדגמים הללו הם ותיקים מאוד ויצאו לשוק כבר ב-2016 לפני כשבע שנים.

ולידיעתו של שניצל: דגם חלומותיו, מוצר הדגל של מרטין לוגאן, ניאוליט, לא מוזל ונשאר ב-120 אלף דולר לזוג.

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מרטין לוגן זה רמקול שהקשר בין הוופר שלו לפאנל האלקטרוסטטי מקרי בהחלט, לא משתלב ולא דומה בטונליות. הפאנל עצמו מאוד נעים, מלטף, נותן תחושה של במה עמוקה אבל לא מפורט בלשון המעטה. הצורך בחיבור הרמקול לחשמל מוסיף עוד שני כבלים למערכת דבר שמאוד הציק לי ולא תמיד יש שקע קרוב לרמקול. אחרי שהיה לי כזה שרכשתי בלי לבדוק כמו שצריך אין שום ספק שלא אחזור למוצר הלא אפוי הזה…
סורי, היי אנד זה אולי רק במחיר פחות ברמקול עצמו…

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ML תמיד הייתה חברה עממית עם מחירים שפויים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
אפשר לומר שכיום מוצרי האודיו נחלקים לשניים, ציוד זול ברמת כניסה וציוד היי אנד יקר, קטגוריית האמצע כמעט ונמחקה בשנים האחרונות.
לגבי מוצרי היי אנד, אלה פונים לקהל שאינו מושפע ממיתון, אינפלציה ותהפוכות כלכליות.
מי שמצפה לראות ירידת מחירים במוצרים אלו כנראה שיתבדה' לא היו כאלה במשבר של 2008 ולדעתי גם לא יהיו עכשיו.

נערך לאחרונה ב:

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
מרטין לוגן זה רמקול שהקשר בין הוופר שלו לפאנל האלקטרוסטטי מקרי בהחלט, לא משתלב ולא דומה בטונליות. הפאנל עצמו מאוד נעים, מלטף, נותן תחושה של במה עמוקה אבל לא מפורט בלשון המעטה. הצורך בחיבור הרמקול לחשמל מוסיף עוד שני כבלים למערכת דבר שמאוד הציק לי ולא תמיד יש שקע קרוב לרמקול. אחרי שהיה לי כזה שרכשתי בלי לבדוק כמו שצריך אין שום ספק שלא אחזור למוצר הלא אפוי הזה…
סורי, היי אנד זה אולי רק במחיר פחות ברמקול עצמו…
בזה אנחנו חלוקים. מה שאתה כותב היה נכון חלקית בעבר הרחוק. מאז 2005 מייצרת מרטין לוגאן את רוב הדגמים האלקטרוסטאטיים שלה עם וופר אקטיבי - מוגבר שפעילותו ניתנת לשליטה ע״י כמה כפתורים (בדור הראשון של החידוש). מהדור השני וכולל השלישי (דגמי 15, 13 ו-11 שנמצאים במבצע ההנחות) נוספה לכפתורי הכיוונון גם מערכת כיול אקוסטית אקטיבית בשם ARC, כיום נמצאת מערכת הכיול הזו כבר בדור השלישי ששמו ג׳נסיס. זה הפך את הקשר הטונאלי בין הוופר לפאנל לכמעט חסר תפר. אני לא אומר שלא קיים תפר בכלל, אבל הוא מאוד מינורי בהשוואה לדגמי העבר שלהם. לגבי כבלי החשמל - אם אתה מעדיף לשמוע בכבלי חשמל ייעודיים צריך לחשב היטב את המרחק של המפצל או של השקע בקיר מכל רמקול, ואז להצטייד בכבלים באורך המתאים. קצת תכנון מראש, והבעייה נפתרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור