מישהו ניסה לשדרג

zionm

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
את הסאונד בפוקוס חדשה?
לא מבקש הרבה, רק להגיע למינימום הנסבל...המערכת המקורית מזכירה דברים ששכחתי לפני שנים. הרכב הוא רכב ליסינג.
לא החלטתי עדין מי יותר גרוע: הרמקולים או האלקטרוניקה.
בקיצור, האם לדעתכם החלפת רמקולים תוכל לשפר, או שהאלקטרוניקה היא הבעייתית וזה לא יעזור?
שוב, לא מתכוון להשקיע יותר מדי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני הייתי מתחיל ברדיו דיסק+מגבר קטן.
לרוב רמקולים מקוריים הם לא כ"כ נוראים אבל סובלים מהאלק'.

אם זה עדיין בחוסר, החלף רמקולים.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
לא כ"כ מדויק.

אם הוא יחליף את הרמקולים לסט קומפוננט נניח - אז הוא ירגיש המון הבדל.

אם הוא לא מחפש שדרוג רציני של איכות הסאונד ברכב, להחליף את הרדיו-דיסק המקורי לא ייתן לו את מה שהוא מחפש.

דווקא רמקולים זה הדבר הראשון שהייתי מחליף, ולסט קומפוננט. העוצמה של הרדיו-דיסק המקורי של הרכב תספיק לו בהחלט.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זו הנחה שגויה מיסודה.

מסלול הסיגנל מתחיל באלק'. ליתר דיוק בדיסק .

אם יש לנו דיסק שמקודד בינארי, הוא עובר פיענוח ע"י DAC , מה שנקרא בעברית מממיר אנלוגי לדיגיטלי.
לאחר ההמרה הזו ערך האות קטן מאוד.
אם האות לא איכותי, אפילו מהרגע הזה, שום אבל שום מגבר או רמקול לא ישפר אותו. בשום דרך שהיא.

לכן לפני הכל יש לדאוג למכשיר טוב שידע לעשות המרה לסיגנל טוב .

לאחר מכן ההגברה הראשונית של האות הזה. הPRE הראשוני. גם פה אם הוא לא איכותי, הוא ידפוק את הסיגנל בדרך וגם אז כל מה שיהיה לאחר מכן לא ישפר כלום.

עכשיו לחלק הבא: ההגברה.
מגבר או CD. מגבר תמיד טוב יותר. המתח שלו גבוהה יותר, יש לו עתודות כח של ספק נכון, הוא עומד טוב בהשתנות האימפדנסים וכו...

לCD לרכב טוב ואיכותי, יהיה מגבר לא רע. לא משהו, אבל לא רע.

ולבסוף הרמקולים.

רמקול ישפט רק לאחר שנתנו לו את האפשרות, כלומר התנאים הנכונים. לשפוט את החוליה החלשה והאחרונה בתהליך, כאשר מה שמניע אותו הוא דלק ירוד, זה בלתי מתקבל על הדעת.

לכן ומשום כך, אתה עושה טעות שהיא סה"כ מושטט על אי הסתכלות על התמונה הכוללת. הדבר הגיוני כי מעטים בעולמנו מסוגלים לעשות זאת.

לכן, רק לאחר שנתנו לרמקול, שהוא הרכיב הפסיבי היחידי במערכת את התנאים האופטימלים המינימלים, והוא עדיין איכזב אותנו, אז רק נחליף אותו.

עוד תיקון:
סט קומפוננט הוא יצור דרשן. יש לו קרוס אובר שאמנם מפרק את האות לרכיבים כמו שצריך, אך כיוון שהוא פסיבי הוא גורם לאיבודים רבים.
לכן, קומפוננט על רדיו דיסק מקורי ואפילו לא מקורי לא ינוצל, יתן רק "כאילו" של איכות, אך בעצם יעשה להפך.

הפתרון הנכון למצב כזה שאתה מדבר עליו , הוא רמקול 2WAY , עם קבל על הטוויטר שחותך כדי לא לשרוף אותו וכך אפשר לקבל הפרדה נעימה וטובה יותר של הסאונד.

בכל מקרה, עם שיפור הרמקולים הנכנסים לרכבים כאלו היום+ האקוסטיקה הטובה יותר , והבידוד רעשים הטוב יותר של הרכבים של היום, רמקול מקורי יכול להשמע טוב אם ניתן לו את האפשרות.

ואם אתה חושב שאני ממציא הכל, אני בעצמי, ועוד כמה אנשים שהמלצתי להם בזמנו על העניין עשו כך, ונסעו ככה הרבה זמן.

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
אנחנו יכולים לחפור חודשים על הפן האלקטרוני/טכנולגי, פענוח קידוד, מסלולי אות וכו' וכו'... בסופו של דבר, פותח השירשור לא מבקש להגיע להישגים או לשיאים כאלו או אחרים באיכות הסאונד ברכבו.

לכן, מנסיון, הדבר המיידי והראשוני שאני ממליץ עליו (בטח כשמדובר ברכב עם מערכת שמע מובנית, ובטח כשמדובר על רכב ליסינג) זה החלפת הרמקולים. ולא, לא לרמקול קואקסיאלי של 2WAY - אלא במפורש אני כותב סט קומפוננט. לא רק חיתוך והפרדת צלילים באמצעות קרוס-אובר - אלא הפרדה פיזית של התדרים ע"י שני רמקולים שמותקנים בנפרד (הטוויטר והמיד). במעשה כזה הוא ירגיש הבדל עצום!

עוד פעם - אם הוא לא מבקש להשקיע ולא להעצים את האיכות, אין גם שום טעם לרוץ ולהציע לו על מגבר. אתה בעצם ממליץ לו על החלפת האלקטרוניקה והוספת מגבר קטן - אבל להישאר עם הרמקולים המקוריים. בד"כ, רמקולים מקוריים לא מחזיקים יותר מ- 25-30 וואט RMS.
זה כמו לקנות פורשה, ועוד לשפר אותה מכנית אבל להרכיב לה גלגלים של פיאט אונו. בסופו של דבר הרמקולים הם הקשר הסופי שלך לאוזניים. ואנשים לא הכי מיומנים ומקצועיים לא ירגישו בהבדל של קידוד כזה או אחר עם מפענח כזה או אחר ברדיו-דיסק, אלא יחפשו את הסאונד הנקי יותר והברור יותר.

אני לא נכנס איתך לוויכוח. אל תגרור את השרשור הזה לשם. תודה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין וויכוח.
רמקול מקורי שיחזיק 25-30 יעבוד נהדר עם מגבר של 50 וואט RMS.
כידוע לכולנו אם רשום על המגבר כ 50 RMS לא מגיע הרבה מזה לרמקול עצמו.

שמעתי כבר כמה וכמה נסיעות את הרמקול שמגיע בפוקוס החדשה עם המערכת המקורית. זה לא כזה גרוע, פשוט כלום לא דוחף אותו.
מגבר קטן לדוגמא:
http://www.cheaper.co.il/Product.asp?ProID=622
או
http://www.nokout.co.il/Product.asp?Pid=B21502&Cat2Cat1ID=2&Cat2ID=2&aff=Zap&lang=HE
יתנו לו בתוסת רדיו דיסק נורמלי שיפור עצום.
המגבר האלו קטנים ופשוטים ואפשר אפילו להתקינם מקדימה, לא צריך להתחיל למשוך יותר מדיי חוטים אחורה, כל מתקין נורמלי יכול לעשות את זה , אפילו בלי לקבע את זה עם ברגים.

אם אחרי זה זה עדיין לא משביע רצון, אפשר להוסיף זוג קומפוננט פשוט, לדוגמת הליקס בלו, מורל פשוטים, וכו..

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור