מיקום רמקולים בתקרה

cimcim

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אני נמצא כרגע לפני יציקת תקרה ומעוניין לדעת האם מומלץ למקם רמקולים בתקרה.

מהו המקום האידיאלי למיקום רמקולים ראשיים וכל היתר

חשוב לי להכין תשתית בזמן היציקה ע"י קופסאות ביטון

אשמח להמלצות

תודה וגמר חתימה טובה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש רמקולים שבנויים לכך - גם למורל וכדי לבדוק איתם אתה הנושא.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ברוך הבא.
קודם כל אם אתה מוכרח אז תקנה רמקולים המיועדים להשקעה בקירות.
אישית ההמלצה היא לרמקולים רגילים, כאשר במקרה הפחות טוב תתלה אותם.

אם עדיין הינך מעוניין, לכל רמקול גודל משלו. עלייך קודם כל ללכת ולהאזין מה אתה אוהב, ולקבל כאשר תקנה מהמוכר ו/או ע"י החוברת שבאה עם הרמקול את המידות שיש להכין לו בקיר.

לכן אינך יכול לעשות זאת לפני אלא אם אתה יודע בדיוק איזה אתה קונה ומה המידות שלהם.

כל הרמקולים הנ"ל באים עם מידות.

אם תרצה המלצות, אנה הוסף :"תקציב,גודל חדר,ואיזה מגבר ישמש אותך"

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
cimcim היקר,

רמקולים בתקרה יכולים אולי לתת אפקטים סוריאליסטים מעניינים :), אבל (כמעט?) כל ההקלטות שייש בנוייות לשמיעה מרמקולים בקדמת/מסביב למאזין, ועדיף שהטוויטרים שלהם יהייו בגובה האזניים, פלוס או מינוס.

אל תשכח שרמקולים שאתה יוצק לתקרה קשים יותר להחלפה (אם לא ימצאו חן בעיניך או אם תרצה פעם לשדרג), למכירה ולטיפול במקרי תקלות. גם קשה (בלתי אפשרי?) להזיז אותם למקום/זווית בהם הם נותנים את מיטבם, וכו'.

אז, להערכתי, אם אין סיבה ממש ממש טובה שלא סיפרת עליה, עדיף לא להתעסק בזה.

בהצלחה בכל מקרה!!!
עמיר

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתם מפספסים שהשרשור הזה נמצא בפורם רב ערוצי ולא הדו ערוצי
וסביר שהוא מדבר על רמקןלים אחוריים ולדעתי זה פתרון אפשרי - לא המועדף אבל אפשרי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה מפספסים.
אני מתכוון בדיוק למערכת סראונד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתם מפספסים שהשרשור הזה נמצא בפורם רב ערוצי ולא הדו ערוצי
וסביר שהוא מדבר על רמקןלים אחוריים ולדעתי זה פתרון אפשרי - לא המועדף אבל אפשרי
א. כל ה"פיתרונות" אפשריים, אבל אם הוא הייה שואל על מיקום בריצפה (אפשרי אך לא פראקטי), לא היית שולח אותו ישר למורל לבדוק את הנושא :)

ב. מבחינת סאונד, זה פיתרון לא כל כך מומלץ לאחוריים ולצדדים :), וממש לא מומלץ לקדמיים. אחוריים וצדדיים בתקרה עלולים להרוס את ה-image ולברבר את כל העניין big-time

ג. מהבחינות הפראקטיות שציינתי בפוסט קודם, הפיתרון ממש לא מומלץ.

ד. שיקול פראקטי נוסף -- אם הרמקול מגיע פגום ושומעים את זה רק אחרי ההתקנה, המוכר לא יקבל אותם חזרה אם הם התלכלכו/נשרטו או כל דבר הכי קטן שמראה שהם לא חדשים מהקופסה, וסביר שזה יהייה המצב.

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לי חבר שבונה בית עם סלון ענק והרמקולים האחוריים צריכם להיות ממוקמים במרכז החדר (שם נמצאת גם הספה שלו) והוא לא מוכן להוריד רמקולים מהתקרה וברור שהוא לא רוצה להעביר חוטים מתחת לריצפה. במקרה כזה אני המלצתי לו על רמקולים בתקרה - פרט לנושא של מקרן קול (שלא יתאים לו - חלל פתוח מידי) אני לא מכיר משהוא אחר. כך שאם יש לכם הצעות גם אני אשמח לשמוע על כך.

החבר שלי הולך להשקיע הרבה מאוד כסף (טוב הוא בונה בית) וגם העיצוב מאוד חשוב לו (ובעיקר לאישתו), הרבה יותר מאיכות הסאוד - אבל הוא עדיין רוצה קולנוע ביתי.

קשה לבוא להגיד לי שאני מתפשר על הסאונד שלי עם המפלצות שלי בסלון (ואני מדבר על המונובלוקים של המנורות ולא רק על הרמקולים :) ), אבל עדיין אני מבין שלא כל אחד כמוני בנושא.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש לי חבר שבונה בית עם סלון ענק והרמקולים האחוריים צריכם להיות ממוקמים במרכז החדר (שם נמצאת גם הספה שלו) והוא לא מוכן להוריד רמקולים מהתקרה וברור שהוא לא רוצה להעביר חוטים מתחת לריצפה. במקרה כזה אני המלצתי לו על רמקולים בתקרה - פרט לנושא של מקרן קול (שלא יתאים לו - חלל פתוח מידי) אני לא מכיר משהוא אחר. כך שאם יש לכם הצעות גם אני אשמח לשמוע על כך.

החבר שלי הולך להשקיע הרבה מאוד כסף (טוב הוא בונה בית) וגם העיצוב מאוד חשוב לו (ובעיקר לאישתו), הרבה יותר מאיכות הסאוד - אבל הוא עדיין רוצה קולנוע ביתי.

קשה לבוא להגיד לי שאני מתפשר על הסאונד שלי עם המפלצות שלי בסלון (ואני מדבר על המונובלוקים של המנורות ולא רק על הרמקולים :) ), אבל עדיין אני מבין שלא כל אחד כמוני בנושא.
זה מזכיר לי בדיחה לא לגמרי politically correct:
למישהו פעם נחתך בתאונה חלק חשוב בגוף. הלך לרופא, וזה אמר שהוא יכול להתאים לו קונסטרוקצייה חדשה, אבל לא בזול: $10,000 לכל אינטש. הרופא הציע שיילך הבייתה, יחשוב, יתייעץ עם אשתו וכו'. למחרת הבנאדם מתקשר והרופא שואל: נו, החלטתם? אז הבנאדם עונה: כן, אנחנו קונים מטבח חדש!

לכל אדם (ואישתו) יש עדיפויות משלו. אם הוא רוצה קולנוע ביתי בלי שייהייו שם פיסית רמקולים, אז שיישים אותם בתקרה או בתוך הספה בצדדים או בכל מקום מטורף אחר. אם כבר, עדיף בתוך הקיר הצדדי/האחורי -- יש רמקולים ייעודיים לזה. נראה לי עדיף לתלות satellites קטנים במיקום אופטימאלי (110 מעלות יחסית לקו האמצע מנקודת הישיבה, בגובה האוזניים) ולהעביר את החוטים שלהם בקירות. לפחות כאלה אפשר לשדרג/לתקן/להחליף ו/או להחליף מיקום.

קצת קשה לתת פתרונות רציניים בלי פרטים, תכנית החדר, מידות וכו' ולשמוע מהבנאדם מה קביל עליו ועל הנהלתו ומה לא. זה כמו לתת ייעוץ רפואי בהתכתבות...:)

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תודה על הבדיחה - לא היכרתי אותה

בקשר לרמקולים בקירות צדדים ברור שזה עדייף ואז גם ניתן לחבר רמקולים מדפיים שם - אבל מה לעשות אם אין קירות צדדים. כמו כן אני לא דיברתי על רמקולים שיורדים מהתקרה, אני דברתי על רמקולים בתוך התקרה כמו שיש רמקולים בתוך הקיר ויש רמקולים לא רעים כאלו (לדוגמה רמקולים של PMC).

כמו שאמרתי זה לא הפתרון האוטפימלי, אבל למי שמחפש פתרון וחשוב לא לא פחות נושא העיצוב - מה ניתן לעשות עבור רמקולים אחוריים (להוציא חוטים הריצפה ולשים רמוקלים מדפיים על סטנד - זה לא פרקטי למרות שיעשה עבודה טובה יותר, אבל לא פגשתי עוד אף אחד להסכים לעשות זאת :) ).

מה שקורה כאן זה שבן אדם מחפש תשובות ובמקום לעזור לו - יש כאן דיון כמה שזה לא טוב. אני חושב שאת הנקודה שזה לא הכי טוב ולא הכי מומלץ כבר מיצינו וגם אני מסכים כך, אבל צריך לעזור כאן למשהוא שמחפש פתרון לאחר שהנקודות הנ"ל הוזכרו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה שקורה כאן זה שבן אדם מחפש תשובות ובמקום לעזור לו - יש כאן דיון כמה שזה לא טוב. אני חושב שאת הנקודה שזה לא הכי טוב ולא הכי מומלץ כבר מיצינו וגם אני מסכים כך, אבל צריך לעזור כאן למשהוא שמחפש פתרון לאחר שהנקודות הנ"ל הוזכרו.

כפי שכתבתי, קצת קשה לתת פתרונות רציניים בלי פרטים, תכנית החדר, מידות וכו' ולשמוע מהבנאדם מה קביל עליו ועל הנהלתו ומה לא. זה כמו לתת ייעוץ רפואי בהתכתבות...:)

לי אישית קשה לדמיין מהתיאורים איך החדר וסביבתו נראים, איך קורה שאין קירות צדדיים וכו'. האם אפשר לסרוק את התכניות או סקיצה כללית של כל החדר וסביבתו, כולל מידות בערך?

ע

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כפי שכתבתי, קצת קשה לתת פתרונות רציניים בלי פרטים, תכנית החדר, מידות וכו' ולשמוע מהבנאדם מה קביל עליו ועל הנהלתו ומה לא. זה כמו לתת ייעוץ רפואי בהתכתבות...:)

לי אישית קשה לדמיין מהתיאורים איך החדר וסביבתו נראים, איך קורה שאין קירות צדדיים וכו'. האם אפשר לסרוק את התכניות או סקיצה כללית של כל החדר וסביבתו, כולל מידות בערך?

ע

(Y)

.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור