רמקולים מיקום רמקולים בסלון

odedre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

אני בשלב מתקדם של בנית בית פרטי והגעתי לשלב בו עלי להחליט איפה למקם את הרמקולים בסלון על מנת שהחשמלאי יוכל לחצוב את התשתית.
הסלון שלי הוא לא כלכך סטנדרטי, מלבני (7 מטר אורך ו 4 מטר רוחב) והוא מקורה תקרת עץ (גג גושני) שמגיע בחלק הגבוהה שלו ל 5 מטר. כמו כן הסלון מקושר למטבח ושם הגג הוא שטוח בגובה 3 מטר.

אני מודה שאנני חובב מוזיקה מושבע ולכן אני לא מחפש פתרון מלא (5.1 או 7.1) שימלא את הסלון שלי ברמקולים מכל כוון. 2 רמקולים משני צידי הטלויזיה יספיקו לי.

אשמח אם תוכלו להכווין אותי איזה רמקולים לקנות (רצפתיים, שקועים או תלויים) ויותר חשוב הוא איפה למקם אותם ובאיזה גובה.

מצורף שרטוט של הסלון.

תודה מראש.

תמונות מצורפות

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    KB 135.3 · צפיות: 666

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוא נתחיל בהגדרת התקציב.

עכשיו קצת סדר.
חובב מוסיקה שומע בשני רמקולים (סטריאו).
חובב קולנוע שומע ב-5 רמקולים + סאב.

עכשיו בוא תגדיר למה תשמש אותך המערכת. קולנוע או מוסיקה או גם וגם?

odedre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אשתמש במערכת לשמיעת מוסיקה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה התקציב?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,765
נקודות
113
חובב מוסיקה שומע בשני רמקולים (סטריאו).
חובב קולנוע שומע ב-5 רמקולים + סאב.
אני מוחה!!!! :כועס::כועס:

אף אחד לא יכול להאשים אותי באי-אהבת מוסיקה, ואפילו לא באהבת קולנוע! :)

ועם זאת, אני מעדיף להאזין למוסיקה בסראונד, שזה יכול להיות בין 4 ל-5.1 ערוצים, כתלות בדיסק.
ויחס הזמנים בין מוסיקה לסרטים אצלי קטן בהרבה מ-1 ל-100.

אין אצלי אף דיסק מוסיקה שלא שמעתי אותו לפחות פעם אחת, וייש קבוצה שלמה של DVDs ו-Blu-rays שלא פתחתי אפילו, כולל כמה היצ'קוקים, או שפתחתי ועזבתי בשלב מוקדם, כולל כמה אופרות / קונצרטים וכאלה.

בקיצור, אני מוחה!!!!!!!!!!!!!!! :כועס::כועס:
עמיר

odedre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
בנית ביית הוא תהליך ארוך, אתה יודע איך אתה נכנס אליו אבל אין לך מושג איך תסיים אותו.
אני מעריך שהתקציב שלי הוא 4000-5000 שקל

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
שאלת השאלות - למה אתה הולך לחבר את הרמקולים?

טלויזיה?
מערכת שמע?
מערכת ק"ב?

נקודה למחשבה : אם סטריאו לא קריטי עבורך או שמעדיף לשמור על אסתטיות/מרחב פנוי , רמקולים שקועים
יכולים להוות פתרון טוב למקורות שמע כגון ק"ב/טלויזיה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,765
נקודות
113
בנית ביית הוא תהליך ארוך, אתה יודע איך אתה נכנס אליו אבל אין לך מושג איך תסיים אותו.
אני מעריך שהתקציב שלי הוא 4000-5000 שקל
גם אודיו "הוא תהליך ארוך, אתה יודע איך אתה נכנס אליו אבל אין לך מושג איך תסיים אותו" :)

אני מציע לשקול עד כמה חשובה לך איכות הסאונד לעומת שיקולים אסתיטיים:
  1. אם העיצוב חשוב יותר מכל, אתה יכול לקית רמקולים שקועים, שאין להם בעצם שום נוכחות בחדר, אבל איכויותיהם מוגבלות ושידרוג שלהם בעייתי ומוגבל יותר
  2. אם העיצוב חשוב מאוד אבל גם הסאונד קצת חשוב, אתה יכול לקחת רמקולים מדפיים, ואולי אפילו לצרף להם סאב (בלי סאב עלול להיות חסר באס, ועם סאב לא תמיד מגיעים לצליל רציף וקוהרנטי בין תחומי הצליל).
  3. אם הסאונד חשוב מאוד, אבל גם האסתיטיקה קצת חשובה, קח ריצפתיים, אבל העמד אותם צמוד לקיר (שאז אתה די רחוק מלהוציא מהם את מיטבם, לא משנה מה איכותם הבסיסית)
  4. אם הסאונד חשוב מכל, קח רצפתיים, והצב אותם במרחק מתאים מהקירות (יכול להיות שהמרחק האופטימאלי יהייה מטר ויותר, כתלות ברמקולים ובמקום הישיבה) -- שאז יכולה להיות להם נוכחות ממש מורגשת בחדר
באופציות #3 ו-#4 יש גמישות מסויימת -- אפשר שרוב הזמן הרמקולים יהייו לייד הקיר ולהזיז אותם קדימה רק כשרוצים להקשיב באופן מעמיק יותר.

קח בחשבון שייש כאן גם עניין Wife Acceptance Factor :)

בהצלחה!
עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,511
נקודות
113
אם שקועים או תלויים , עדיף תסתפק ברמקולים של הטלויזיה ,זה לא זה ,רק שתדע שיש רמקולים יותר יפים מכל מה שתכניס לסלון -לדוגמה בוא נראה אותך מוצא רהיט יותר יפה מזה-
index.jpg

תמונות מצורפות

• index.jpg
    index.jpg
    KB 6.3 · צפיות: 861

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,765
נקודות
113
התקציב הוא למגבר + רמקולים?
אם כן הייתי הולך על :
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=676322
+
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=808986
בפוסט המקורי כתוב רק רמקולים, לא?

אם שקועים או תלויים , עדיף תסתפק ברמקולים של הטלויזיה ,זה לא זה ,רק שתדע שיש רמקולים יותר יפים מכל מה שתכניס לסלון -לדוגמה בוא נראה אותך מוצא רהיט יותר יפה מזה-
צפה בקובץ המצורף 13188
זה במסגרת 4000-5000 שקל של התקציב?

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,511
נקודות
113
זה במסגרת 4000-5000 שקל

עמיר
זה קרוב, רק רושמים זאת כך 450000 ( סתם רציתי לומר שרמקולים יפים בסלון ,זה יותר יפה מאיזה מזנון של איקאה ,או של הנגר המומחה שלמה מיהוד)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,765
נקודות
113
זה קרוב, רק רושמים זאת כך 450000 ( סתם רציתי לומר שרמקולים יפים בסלון ,זה יותר יפה מאיזה מזנון של איקאה ,או של הנגר המומחה שלמה מיהוד)
אם ההבדל הוא רק 00, אז זה מתאים יותר לשירותים מאשר לסלון.

תביא דוגמה לפסל סביבתי כזה ב-4K-5K בשקלים. ואז נמשיך :)

עמיר

odedre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל תודה לכל המגיבים.

אני מתכנן לחבר את הרמקולים למגבר.

בעניין האסטטיקה אז יש מקום לפשרות על חשבון איכות הסאונד,
אז למעשה רמקולים שקועים מחוץ לתמונה.
נשארתי עם רמקולים רצפתיים ורמקולים תלויים.
אם אני הולך על רמקולים תלויים (בתוספת סאב) איפה כדאי למקם אותם על הקיר של הטלוויזיה? באיזה גובה? האם צמוד לפינות החדר או לא? האם צריך להביא בחשבון כשממקמים את הרמקולים את העובדה שיש בסלון חלל גדול וגבוהה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,511
נקודות
113
שמע אחי ,רד מתלויים ,תן בלטה מכל צד בשביל ריצפתי ,התלויים זה זבל ,תוכל לשמוע בהם רק את נתניהו בחדשות וגם את אווט ליברמן ,רוצה מוזיקה תשכח מזה ,לפי הסלון שלך הולך רק ריצפתי או מדפי גדול עם סטנדים בריאים ,חוץ מזה רמקולים תלויים זה יפה כמו חתול תלוי ,אם אתה אוהב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,765
נקודות
113
קודם כל תודה לכל המגיבים.

אני מתכנן לחבר את הרמקולים למגבר.

בעניין האסטטיקה אז יש מקום לפשרות על חשבון איכות הסאונד,
אז למעשה רמקולים שקועים מחוץ לתמונה.
נשארתי עם רמקולים רצפתיים ורמקולים תלויים.
אם אני הולך על רמקולים תלויים (בתוספת סאב) איפה כדאי למקם אותם על הקיר של הטלוויזיה? באיזה גובה? האם צמוד לפינות החדר או לא? האם צריך להביא בחשבון כשממקמים את הרמקולים את העובדה שיש בסלון חלל גדול וגבוהה?
אתה רוצה שהטוויטרים של הרמקולים ייהייו מכוונים לאזניים שלך כשאתה יושב בנוח בנקודת ההאזנה, ושהמשולש שכולל את הרמקולים ואת נקודת ההאזנה יהייה שווה-צלעות כאופטימום, או לפחות שווה-שוקיים כשהמרחק מנקודת ההאזנה לכל רמקול גדול (בכל מקרה לא בהרבה) מהמרחק בין הרמקולים.

גובה החדר לא חשוב, ורצוי שהרמקולים לא יהייו קרובים מדי לפינות.

בכל מקרה, אם אתה קונה רמקולים מדפיים ותולה אותם (ללא משפט?? :)), או בונה להם מדפים לעמוד עליהם, חשוב שהם יהייו סופר-יציבים כך שלא יירעדו בעצמם כשהם מנגנים, אז התלייה/מדפים צריכים להיות מאוד מעוגנים בקיר.

אפשרות נוספת ועדיפה לרמקולים מדפיים היא העמדתם על סטנד ייעודי, אבל אז אין להם ייתרון גדול על רצפתיים.

אני מציע:
  1. לדחות את הקנייה עד שהכל בסלון יהייה מוכן
  2. אחרי שתיכנסו לדירה, לארגן שיביאו אליך הבייתה שניים/שלושה זוגות רמקולים, עדיף ריצפתיים, ותוכל לשמוע איזה מהם משתלב בצורה המיטבית באקוסטיקה של החדר
ההעדפה המאוד-מובהקת שלי לרצפתיים היא כי:
  1. הם ייתנו לך את הצליל הקוהרנטי ביותר (ללא שאלה של התאמת סאב)
  2. הם אינם דורשים הכנה מוקדמת של מיקום ספציפי
  3. גם ניתן להזיז אותם קדימה כשרוצים לכייף ממש, מה שבכלל לא אופצייה עם תלויים או על מדפים (כן על סטנדים).
  4. אפשר להנות אותם אליך (toe-in) כך שהטוויטרים יפנו ישירות לאוזניים שלך ולא במאונך לקיר. רק בצורה זו הרמקול באמת מתפקד כפי שתוכנן (מה שנקרא reference axis).
שים לב -- יש שיטות שונות: יש כאלה שלא אוהבים toe-in בדיוק אליהם, יש כאלה שלא אוהבים משולשים שווי צלעות, וכו' -- אלה ההעדפות שלי ולפי נסיוני וטעמי, לא "האמת".

בכל מקרה, בתקציב הנתון לא תוכל לקנות רמקולי-ענק שתהייה להם מי-יודע-מה נוכחות מאסיבית בחדר.

בהצלחה!
עמיר

נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
חברים, לא בטוח שהבנתם את הבחור.
אם הבנתי אותו נכון, הוא רוצה להחביא את הכבלים והחוטים בקירות.
החשמלאי שלו צריך להגיע ולחצוב לו תעלות שבהן יונחו צינורות. הוא צריך כנראה לדעת היכן בקיר לבצע חור דרכו ייכנסו כבלי הרמקולים שיוצאים מהמגבר,
והיכן בקיר שמאל וימין יצאו הכבלים הללו – כלומר היכן ימוקמו הרמקולים.
זו השאלה, אם הבנתי אותה נכון.

והתשובה תלויה במיקום הספה או הכורסא עליה תשבו להאזין למוזיקה (ולצפות בטלוויזה).
כפי שהוסבר כאן, מדוד את המרחק בין הקיר לכורסא ובנה משולש שווה צלעות דמיוני.
הרמקולים צריכים להיות ממוקמים בקצה הצלע שלאורך הקיר. שם, בכל צד, אתה צריך את יציאת התעלות שלך.
במידה ואתה לא הולך על סטלייטים (אל תלך על זה!) אתה לא חייב את יציאת הכבלים בדיוק בגובה שבו יחובר הרמקול.
אתה יכול להוציא את הכבלים בגובה של כחצי מטר מהרצפה, שלא יהיו נמוכים מידי ולא גבוהים מידי, וכך תהייה חופשי להציב בעתיד רמקולים מוניטורים על סטנד, או רמקולים ריצפתיים, שגם אני ממליץ לך לרכוש כאלה – יסבו לך הרבה יותר הנאה.
נקודת הכניסה של הכבלים לקיר תהייה מן הסתם מתחת לטלוויזיה, היכן שתבחר למקם את המגבר, ובגובה של הסטנד/כוננית עליה יונח המגבר.

קח בחשבון שאצלנו הס מלהזכיר הכנסת כבלים לקירות. אבל ברמת ההשקעה שלך אני מניח שזה לא כל כך משנה. בעתיד, כשתקנה מערכת מוקפדת יותר, תעביר את הכבלים בחוץ.
בהצלחה בבנייה. קח הרבה אוויר.

odedre

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לכולם, אני אשמע לעצתכם ואלך על רמקולים ריצפתיים.

שמחתי להתארך בפורום שלכם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה.
תעדכן אותנו.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור