מיקום הטוויטר. שאלה לי

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
שלום לכולם,
מה עומד מאחורי הרעיון של טוויטר שנמצא
בתוך המיד?
ברוב הרמקולים הטוויטר מעל המיד והבאס.
חלקם באמצע, חלקם אפילו ממש מתחת.
ישנן יצרניות שמאוד מאמינות בקטע הזה,
כמו למשל kef וטאנוי.
זה אמור ליצור דיוק טוב יותר?
תמיד זה סיקרן אותי.
תודה למגיבים

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כפרה עליך, נשמה, עיניים.
מזכיר לי אותי כשהייתי בן 4 והייתי שואל את אבא שלי כל הזמן למה העצים זזים אחורה כשאנחנו נוסעים קדימה. ממש מיני איינשטיין.

הרעיון מאחרוי דרייברים קואקסיאליים (שבהם הטוויטר בתוך המיד) הוא שמקור הצליל יצא ממקום אחד, ולא שניים.
היות ותדרים שונים מתפזרים בחלל עם מאפיינים שונים, כולל כיווניות שונה (ככל שהתדר גבוה יותר, כך אלומת הפיזור שלו צרה יותר), המחשבה היא לייצר דרייבר שיוציא את גלי הקול מאותו מקור. יש לזה מספר יתרונות, כולל תבנית התאבכות גלים פשוטה יותר - בגלל שהם יוצאים מאותה נקודת מרכז, אין התבאכויות הורסות בין הגלים שיוצאים מהטוויטר ומהוופר, ולכן, זה מהווה יתרון משמעותי בשיפור איכות הצליל.
כמובן שהשיטה לא חפה מחסרונות, מבניות בעיקר - אני מניח - כמו מגבלות של חומרים שניתן לשים אחד על השני וכו', אבל פה אני מבין עוד פחות מהתאבכות אז לא אתיימר אפילו לנסות להעמיק.

או בשורה תחתונה, לאחר שסיפקנו את סקרנותנו האקדמאית - למחצה או יותר מכך - אפשר לחזור לטיעון האלמותי, על פיו התוצאה נקבעת לא ע"י הטכנולוגיה אלא המימוש שלה. או במילים אחרות, רמקול קואקסיאלי לא בהכרח יישמע טוב יותר לאוזניך מאשר רמקול בקונפיגורציית דרייבים "רגילה".

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
כל חברה והגימיק שלה.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
כל חברה והגימיק שלה.
זה לא גימיק, והיישום המכני מורכב ויקר יותר.

כפי שכתב "מתנוש" יש יתרון מבחינת "פיזור צליל" והשילוב בין הטוויטר למיד, אבל זו תכונה אחת בלבד מתוך המכלול שיש לרמקול טוב..

(ורד)
R

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור