מחשב מרעיש כשמחברים לרמקולים מוגברים

dt707

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי מחשב שמחובר דרך הכרטיס קול האון בורד שלו אל רמקולים פשוטים מוגברים שנשמעים טוב . חיברתי במקומם רמקולים מוגברים מסוג ימהה HS50M .
מייד שומעים מין המממממממממממ. שמקורו במחשב .
איך פותרים את הבעיה ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נשמע כמו בעיה של כבל או חשמל.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
זו בעיית הארקה.
ראשית יש לבדוק שגם הרמקולים וגם המחשב מוארקים,
ושניהם מחוברים לאותם שקעים על-מנת שההארקה תהיה זהה. אחרת עלול להיווצר Ground Loop.

dt707

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בדקתי את ההארקה

אני צריך לציין שהרמקולים המוגברים הם של 110 וולט ועוברים דרך טרנספורמטור.
בדקתי שההארקה שיוצאת מהטרנספורמטור מגיעה מהקיר ( עם רב מודד).
השקע בקיר מחובר לשוקולדה . מהשוקולדה יש יציאה גם למחשב וגם לטרנספורמטור של הרמקולים כך שכולם מחוברים לאותה הארקה.
ברמקולים הפשוטים שבהם אין בעיה לא קיימת הארקה בכלל יש להם כבל של שני פינים .

dt707

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
פתרתי את הבעיה. אין לי מושג מה ההסבר. מה שעשיתי זה ביטלתי את ההארקה של הרמקולים. בבת אחת כל הרעשים פסקו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה.

אז זו בעית חשמל {כמו שחשבתי}.
ברוב המקרים בעיות כאלה נובעות מכבל RCA דפוק או מחשמל.

כעיקרון {למרות שזה לא בטיחותי וזו לא המלצה} מספיק שהמחשב מחובר להארקה מפני שכל רכיב שמחובר אליו מקבל הארקה מהמחשב.

אצלי במערכת נניח רק הקדם מגבר מחובר להארקה וכל השאר נטולים.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
פתרתי את הבעיה. אין לי מושג מה ההסבר. מה שעשיתי זה ביטלתי את ההארקה של הרמקולים. בבת אחת כל הרעשים פסקו.
בפוסט הראשון, אמרת שמקור ההמהום הוא מהמחשב. מדוע חשבת כך? האם כאשר היית מנתק את הרמקולים מהמחשב כשעוד היו מוארקים, ההמהום היה מפסיק?

נכתב ע"י נמר:
כעיקרון {למרות שזה לא בטיחותי וזו לא המלצה} מספיק שהמחשב מחובר להארקה מפני שכל רכיב שמחובר אליו מקבל הארקה מהמחשב.
לא נכון.
זה נכון רק עבור התקנים שמחוברים עם חיבור הכולל הארקה, כלומר אינם צפים. להתקנים כאלה יש חיבור הארקה המקוצר להארקת המחשב. זה לא המצב במקרה המדובר. חיבור אודיו לבדו הוא כמעט תמיד צף, כלומר אינו כולל הארקה (רק פלוס ומינוס של סיגנל). אם תחבר מחשב לרמקולים באמצעות כבל אודיו בלבד, כבל האודיו לא יהווה נתיב להארקה מההתקן למחשב.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מכיוון שאינני בקיא בתחום המחשב אני מקבל את הערתך ועל הדרך למדתי עוד משהו.

בכל מקרה גם באודיו זו אינה המלצה בטיחותית אך משפר פלאים את התוצאה. ההבדל המשמעותי יהיה במיקרו דינמיקה ובנקיון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור