מחשב ביתי שיהיה טוב למוסיקה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים,
אני מתכוון לרכוש מחשב לפטופ לשימושים שונים של המשפחה בעקבות המצב הנוכחי, עבודה ולימודים מהבית, שיחות zoom וכו'
האם יש תכונות של מחשב כזה, או אולי אפילו דגמים שמומלצים, שיעזרו לו להיות טוב יותר לשמיעת מוסיקה?
כיום אני שומע מוסיקה במחשב לפטופ רגיל מחובר ל DAC, שומע ב tidal, אבל זה לא המקור המרכזי שלי. אם יש דרך לשפר את זה במחשב החדש אשמח לדעת
תודה, ובריאות לכולם בימים אלה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לפ טופ בהגדרה הוא לא מחשב טוב למוסיקה.
סביבה רועשת - חשמלית וסונית.

שקול לפטופ אם תצרוכת חשמל נמוכה (מעבד מסדרות T, אאל"ט), בשאיפה בלי מאוורר אם יש דבר כזה.
שקול ממשק USB חיצוני איכותי, שימיר USB ל- SPDIF. היה כזה בתערוכה ליד הסטנד של פוקאל, הדגימו אותו עם LAVRY, לא זוכר את השם. עשה הבדל ניכר.
שקול DUAL BOOT, כאשר בגרסה של האודיו יש לך מע' הפעלה נקיה לחלוטין.
שקול להכין ספק לינארי עם מאפיינים זהים לספק שבא עם המחשב, לא יודע אם זה ניתן לביצוע בקלות. מניח שכן.
שקול להפעיל את הלפטופ בלי הבטריה כשהוא מנגן אודיו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לפ טופ בהגדרה הוא לא מחשב טוב למוסיקה.
סביבה רועשת - חשמלית וסונית.

שקול לפטופ אם תצרוכת חשמל נמוכה (מעבד מסדרות T, אאל"ט), בשאיפה בלי מאוורר אם יש דבר כזה.
שקול ממשק USB חיצוני איכותי, שימיר USB ל- SPDIF. היה כזה בתערוכה ליד הסטנד של פוקאל, הדגימו אותו עם LAVRY, לא זוכר את השם. עשה הבדל ניכר.
שקול DUAL BOOT, כאשר בגרסה של האודיו יש לך מע' הפעלה נקיה לחלוטין.
שקול להכין ספק לינארי עם מאפיינים זהים לספק שבא עם המחשב, לא יודע אם זה ניתן לביצוע בקלות. מניח שכן.
שקול להפעיל את הלפטופ בלי הבטריה כשהוא מנגן אודיו.
היית כבר אומר שקול סטרימר טוב;)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היית כבר אומר שקול סטרימר טוב;)
ללא ספק.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסותכם
האם יש לכם הערכה מאיזה תקציב של השקעה ב סטרימר הוא יעלה מבחינת איכות הסאונד על מחשב כפי שהציע matanoosh או מחשב מאד מינימליסטי כמו nuc שהציעו לי?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה על התייחסותכם
האם יש לכם הערכה מאיזה תקציב של השקעה ב סטרימר הוא יעלה מבחינת איכות הסאונד על מחשב כפי שהציע matanoosh או מחשב מאד מינימליסטי כמו nuc שהציעו לי?

אני לא אוהב nuc, הוא דחוס מדי.
סטרימר ומחשב להשוות זה כמו תפוזים ותפוחים, הבחירה היא לפי הרבה פרמטרים, בין החשובים זה תפעול, חיבור למקורות שונים של הזרמה למשל, תמיכה של היצרן, שדרוגים, פונקצויות מיוחדות למשל room correction, ..

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
במקרה הזה לשניהם יש אותה מטרה (יחידה) להזרים מוזיקה.
כך ששניהם תפוחים.
מעניין שרוב האנשים שדיברתי איתם בנושא, והיה להם גם מחשב וגם סטרימר, העדיפו באופן מוחלט את הסטרימר מבחינת אייכות הסאונד.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מעניין שרוב האנשים שדיברתי איתם בנושא, והיה להם גם מחשב וגם סטרימר, העדיפו באופן מוחלט את הסטרימר מבחינת אייכות הסאונד.
תוסיף גם אותי...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בטח שאלת את יאיר תמם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מי זה?
מצטער , לא מכיר את האיש.

נו, לפחות אתה מכיר אותי :)

יאיר תמם הוא CTO של מג'יקו, אחת הפיגורות המשמעותיות באודיו עולמי. הוא גם היה יבואן בארץ. בקיצר, מבחינתו מחשב זה המקור (אם כי גם אצלו יש ניואנסים - הוא לא אוהב USB) .. כמובן מפרספקטיבה של סאונד, הרי רמקולים שלהם עולים.. עולים

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63

יאיר תמם הוא CTO של מג'יקו, אחת הפיגורות המשמעותיות באודיו עולמי. הוא גם היה יבואן בארץ. בקיצר, מבחינתו מחשב זה המקור (אם כי גם אצלו יש ניואנסים - הוא לא אוהב USB) .. כמובן מפרספקטיבה של סאונד, הרי רמקולים שלהם עולים.. עולים

הי מיכאל
מה האלטרנטיבה ל usb?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תודה על התייחסותכם
נכבדת.
לדעתי אלפי דולרים ומעלה.
אבל זה לא רק איכות האזנה אלא גם נוחות.
לסטרימר אתה לא צריך לעשות בוט. סטרימר הוא נקודת קצה שנשלטת ע"י ליבה שיכולה להיות בכל מקום אחר בבית. מדליקים, מחברים, וזהו. כל הבלבולי מוח של להדליק מחשב, להריץ את הרון ושאר הדברים, אתה לא צריך לעשות בסטרימר, אתה עושה זה במקום אחר.
מצד שני, כמו שאמר האדמו"ר מיכאל 123וביץ, סטרימר הוא קופסה סגורה עם שידרוגים יותר קשים, ככל הנראה ללא פיצ'רים כמו RC.
מצד שלישי, אפשר את הדברים האלה לעשות בצד המזרים אל הסטרימר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

אז מה זה אומר לך? אתה חושב שמזה אפשר להסיק שהמחשב הכי טוב הוא הדרך הנכונה ביותר להזרים? כמו שאתה בעצמך אמרת, ישנם שיקולים שבהם מחשב לוקח, כמו יכולת מניפוליצה של הסיגנל ע"ע RC, אקולייזרים או עיבודים אחרים, שאני בטוח שתמם צריך הרבה יותר בעבודתו מאשר עוד ניואנס אלהי שסטרימר אלהי יכול לתת.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
נכבדת.
לדעתי אלפי דולרים ומעלה.
אבל זה לא רק איכות האזנה אלא גם נוחות.
לסטרימר אתה לא צריך לעשות בוט. סטרימר הוא נקודת קצה שנשלטת ע"י ליבה שיכולה להיות בכל מקום אחר בבית. מדליקים, מחברים, וזהו. כל הבלבולי מוח של להדליק מחשב, להריץ את הרון ושאר הדברים, אתה לא צריך לעשות בסטרימר, אתה עושה זה במקום אחר.
מצד שני, כמו שאמר האדמו"ר מיכאל 123וביץ, סטרימר הוא קופסה סגורה עם שידרוגים יותר קשים, ככל הנראה ללא פיצ'רים כמו RC.
מצד שלישי, אפשר את הדברים האלה לעשות בצד המזרים אל הסטרימר.

לשלם אלפים בשביל איכות אפשר אולי להבין, אבל אלפי דולרים בשביל לחסוך בוט זה לא מצדיק, לדעתי לפחות. אצלי המחשב הוא קופסה שחורה לא עושה בוט ולא יורד אף פעם אלה מבחירה , כל השליטה באמצעות הטלפון , עלות המחשב היה 400₪
אם התקציב מוגבל ובכל זאת מעדיפים סטרימר אז ה- bluesound הוא אחלה חלופה למחשב

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אז מה זה אומר לך? אתה חושב שמזה אפשר להסיק שהמחשב הכי טוב הוא הדרך הנכונה ביותר להזרים? כמו שאתה בעצמך אמרת, ישנם שיקולים שבהם מחשב לוקח, כמו יכולת מניפוליצה של הסיגנל ע"ע RC, אקולייזרים או עיבודים אחרים, שאני בטוח שתמם צריך הרבה יותר בעבודתו מאשר עוד ניואנס אלהי שסטרימר אלהי יכול לתת.

נכון.

אני לא אוהב כשאנשים מביאים את ההעדפות שלהם כתורה מסיני

אז שאלו שני מומחים שמעדיפים סטרימר
אני יכול להביא עוד כמה "בעלי שם" שעובדים עם מחשב (שאלה גם איזה..)

הכל קשקוש

CD טוב יותר מהיי-רז? באופן גורף, מבחינה טכנולוגית?
Give me a break

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
https://ksp.co.il/mob/item/33457
יענה לך על כל הצרכים.

overkill , הייתי ממליץ שוב לא ללכת על מעבד חזק.
גם כי לא צריך וגם מעבד חזק ״רועש״ יותר
זה עושה את העבודה בצורה מושלמת

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/71275/intel-nuc-kit-dc3217iye.html

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה זה מעבד רועש יותר?
מעבד של 45w tdp .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור