קולנוע ביתי

מחיר גבוה לסרוור/סטרימר - למה?

הנושא בפורום 'אודיו דו ערוצי' פורסם ע"י genvirt, ‏27/6/19.

1. מאסטרו אודיו

מאסטרו אודיו עוסק בתחום

לייקים:
    42
    דאק זה רכיב סופר מסובך גם בתחום האודיו וגם בכלל בתחום האלקטרוניקה.
    ההבדלים בין ממירים הם עצומים. גם בסאונד וגם בטכנולוגיה.

חוצמזה ולא פחות חשוב, ממיר טוב חייב ספק כוח טוב. ממיר הי אנד קצה חייב ספק כוח הי אנד קצה.
    איכות ספק הכוח קובעת 1:1 את נקיון הצליל (בכל רכיב אודיו) וזה לב העניין באודיו. כמה שאתה
    הולך אחורה ברכיבים לכיוון המקור כך הספק יותר חשוב (הכי חשוב בפונוסטייג' שם פקטור ההגברה
    הוא ענק. כל עיוות מוגבר פי אלפים). גם אם הממיר עצמו בטכנולוגיה של חללית ללא ספק כוח בהתאם
    לא יהיה צליל נקי ברמת קצה.
    ספקי כוח זה תחום שלא קשור רק לאודיו. זו התמחות ומעט יצרני אודיו שמים יד על ספקי קצה.

on the record
    זה קשור גם להשוואה בין אנלוג ודיגיטל. ממיר טוב עם ספק קצה שניזון ממקור טוב מביא את
    הדיגיטל לרמה שלא נופלת מאף סט אנלוגי.

pruym אוהב/ת את זה.
  2. ronensud

ronensud חבר משקיען

לייקים:
    408
    מעניין מה שאתה כותב לגבי הממירים. אותי מסקרן כמה התוצאה מושפעת מהצ'יפ וכמה במימוש שלו כלומר האם ניתן להסיק שממירים עם צ'יפ זהה ישמעו דומה?
    אני שואל כי שמעתי את הt2 של לומין שקנה חבר והוא הדבר הכי טוב ששמעתי עד כה ומעניין אותי כמה קרוב לדאק של הלומין ישמע דאק שמבוסס על אותו צ'יפ.

3. ronensud

ronensud חבר משקיען

לייקים:
    408
    מה הבעיה לחבר לנוק hd plex ?
    האם הוא נופל מאלה שיש בסטרימרי קצה?

4. genvirt

genvirt חבר משקיען

לייקים:
    161
    אומנם לא אותי שאלתה אך לדעתי hd plex ספק מצויין אך במכשירי ״קצה״ השקעה בספק הרבה יותר רצינית ועלות שלהם הרבה יותר גבוהה.
    ספק hd עם מה מחובר למכשיר? כן עם חוט מסכן בכלל, וספק חיצוני של ממיר/סרוור ״קצה״ - יש בזה גל חלק לא קטן באיכות.

5. מאסטרו אודיו

מאסטרו אודיו עוסק בתחום

לייקים:
    42
    HDPLEX זה ספק ליניארי שמחליף ספק ממותג של מחשב.

6. ליאור

ליאור אוהב את התחום

לייקים:
    47
    @ronensud
    לא נשמע סביר. הצי'פ הוא רק פרמטר אחד במחיר. יש הרבה שמתרחש בסטייג' האנלוגי, דיגיטלי, התוכנה ..

ronensud אוהב/ת את זה.
  7. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,196
    אני לא ממש אוהב להיכנס לוויכוח בנושאי עלות אבל כמה גבוה (מחיר), זה מספיק?

על פי מחיר ציוד אודיו (אודיופילי) ניתן לחשוב שמדובר בטכנולוגיות אקזוטיות המתקיימות בפלנטה אחרת.
    אני לא מתכחש שלרוב סטאפ יקר יותר נשמע טוב יותר (בהינתן חלל נכון), אבל לדעתי בנוגע לתמחור, מדובר בשוק המזין את עצמו, יצרנים הבינו שיש בעולם מספיק כסף ולקוחות שישלמו את המחיר המבוקש (בדומה למה שקורה אצלנו כשמחיר הירקות והפירות עולה, כולם מתלוננים וקונים).

לייצר פורשה 911 לעומת דגם הקיימאן לא באמת עולה כפול (עבור הייצרן ההבדל בעלות הייצור בין השתיים זניחה), עדיין אחת מהם מתומחרת יקר יותר - ההבדל במחיר תוצאה של מיתוג, מיצוב ויצירת ביקוש אצל הלקוח.

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/19
    menahem, TakeOne ו-genvirt אוהבים את זה.
  8. michael123

michael123 חבר משקיען

לייקים:
    813
    אתה ניסחת את השאלה בצורה כזאת, שאתה אומר בעצם כי אין צורך לשלם יותר, ואם כן, אז זה בשביל "הפוזה".
    אתה לא לבד פה, חלק מן האנשים פה שהיום קנו סטרימרים עם ריטייל של 6000-8000$ עבדו עם איזה מחשב מצ'וקמק ב-3000 שקל. אני לא יודע למה אצל אנשים מצטיירת תמונה בראש כי מחשב זה משהו שחייב להיות זול, אבל על קופסת פח שבא מיצרן "מוכנה" פתאום מוכנים לשלם פי 10. ואז לקנות לאותה קופסה כבל חשמל שעולה כמו המחשב.

אהה, זה נשמע טוב יותר. הבנתי :)

בקיצר, גיא ענה לך חלקית, זה עניין של פסיכולוגיה.
    כמו שאמר אחד החברים שלי "אנחנו רוצים דברים יקרים בזול"

genvirt אוהב/ת את זה.
  9. hornless

hornless חבר משקיען

לייקים:
    219
    התנסתי השבוע בסטרימר חמוד שלא עולה מליונים. ה-LIME TREE של LINDEMANN. הכוונה ל-BRIDGE שמשמש כטרנספורט לקבצים וניגון מהרשת.

יכול לחיות איתו בכיף ומתכנן לעשות זאת ברגע שאמכור המכשיר המשולב שלי.

10. genvirt

genvirt חבר משקיען

לייקים:
    161
    דווקא אני לא רוצה דבר יקר בזול - אבל אני לא רוצה לקנות דבר יקר שהוא לא יקר בגלל הפוזה או איזה שם מפורסם אלה בגלל האיכות
    לא אמרתי ולא זלזלתי במחשב - הצליל הכי כיפי שיצאה לי זה היה בניסיון להשתמש ב מערכת הפעלה יעודית למוזיקה של Euphony שישב על מחשב לנובו מיני שלי- היתה בעיה שלא הצלחתי להתגבר עליה וגם חבריי מהחברה לא , אולי בהמשך יסתדר.
    אני רוצה לקנות מוצר איכותי ואין הוא עולה - אזי שיעלה אבל אכן פרות וירקות מתייקרים ואנחנו ממשיכים לקנות - כן...

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/19
  11. ronensud

ronensud חבר משקיען

לייקים:
    408
    יש בדיגיטל עוד עניין והוא מהירות ההתיישנות.
    רמקול מצויין בן שנתיים יהיה מצויין תמיד.
    אותו דבר הגברה, אותו דבר אנלוג.
    בדיגיטל, כמו במחשבים ומקרנים, המוצר מאבד את רוב ערכו בזמן קצר יחסית מכיוון שהטכנולוגיה מתקדמת מהר ואתה מוצא את עצמך עם מוצר מיושן בזמן קצר שיהיה שווה רבע כשתרצה להתיישר עם הטכנולוגיה החדשה.

12. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,196
    נקודה למחשבה, ההתפתחות הטכנולוגית בתחום הדיגיטל מהירה יותר מברוב התחומים, בכל זאת לא חסרים ממירים (רובם עלו יד ורגל) מלפני מספר שנים הנשמעים טוב גם היום, הבעיה - תמיכה בפורמטים חדשים.

הדברים מהווים בסיס למחשבה שאולי עתיד הדיגיטל נמצא במכשירים מבוססי FPGA הניתנים לתכנות ושדרוג או במכשירים מודולרים דוגמת ברינקמן בו יש יכולת להחליף את ה"מוח" הדיגיטלי ובכך להישאר עדכני.

genvirt אוהב/ת את זה.
  13. michael123

michael123 חבר משקיען

לייקים:
    813
    מה שאמרת זה בדיוק סטרימר, למחשב דווקא יתרון גדול כאן על "מוצר מוגמר"

- אתה יכול לשדרג אותו, אם כי באודיו אין ממש צורך. טכנולוגיה לא זזה לשום מקום, אלא אם כן מדברים על סטרימר משולב ווידאו. אבל אפשר למשל להכניס כרטיס USB חדש דוגמת JCat2 מה שעשה חברינו א'
    - חופש לבחור תוכנה, ולהיות תמיד מעודכן
    - גמישות אינסופית מבחינת התקנה ושילובים, למשל Dirac או Roon או Tidal או הכל גם יחד ללא צורך בהחלפת ציוד וא להמתין לרחמים של היצרן שיעדכן את התוכנה בסטרימר
    - למעשה מחשב הוא הרבה יותר חזק מכל סטרימר. סטרימר לא יתמוך בתיקון אקוסטי בקצב דגימה מלא, בגלל כוח עיבוד מוגבל תמיד יעשה downsampling

ולגבי סאונד, ראו לינק ל-baetis למעלה.

ronensud ו-exupgh12 אוהבים את זה.
  14. genvirt

genvirt חבר משקיען

לייקים:
    161
    FPGA
    זה בהחלט לאחרונה נכנס חזק - אין תלות בצ׳יפ, עדכונים מיידיים.
    אך כול הסאונד של מוצר מסויים כולו תלוי בדמיון ותפיסת העולם של היצרן.
    מחשב זה פתרון הכי טוב אך לא לכולם מתאים כי יש מליון פרמטרים וכיוונים האפשריים ואם יש כאלו שמוכנים בלי סוף לשחק בזה ולשנות ולשנות - אין יותר טוב , אחרת עדיף מה שהוא מקו פג מראש עם אופציה להחליף. וכאן יש תלות מלאה ביצרן.
    שאלה עד כמה מכשיר מבוסס תוכנה נשמע יותר טוב מהמכשיר מבוסס צ׳יפ:) ונתחיל חלילה:)
    טוב, לא נתחיל

15. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,196
    מיכאל, כל מילה :כל-הכבוד:
    מחשב מביא עימו גמישות ואפשרות אין סופית לעדכניות.
    איזה DAC מחובר למחשב שלך?

michael123 אוהב/ת את זה.
  16. michael123

michael123 חבר משקיען

לייקים:
    813
    Metronome C6 plus

TakeOne אוהב/ת את זה.
  17. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    גם אני חושב ש2500 דולר לסטרימר זה יחסית זול.
    למרות שיש גם מכשירים ב1200$ טובים .
    המחשב שלי עלה7000 למי שרכשתי אותו ממנו כולל כרטיס usb אודיופילי מארז שקט וכל מיני ציפויים לחומרה למניעת רעש.
    לזה יש להוסיף שנאי hdplex ופיקו עוד אלפייה.
    ממיר usb/spdif רקלוקר ורגנרטור עוד 2500 במבצע.
    2 כבלי usb כל אחד אלפיה.
    אבל נשמע בן יונה

18. MeniBI

MeniBI אוהב את התחום

לייקים:
    17
    יש לי Auralic Aries, שהוא גם סרבר ותומך בהכל,
    לדעתי כ סטרימר בלבד, (אם הריפ נעשה בצורה איכותית),נותן סאונד שלא נופל מאחלה טרנספורט ועברו אצלי מספר טרנספורטים היי אנד,
    מרק לוינסון 31, קלאסה אומגה,
    מנגן רק קבצים שיושבים אצלי, לא משתמש בשום שירותי הזרמה

19. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    לדעתי ליצרנים אין עניין לפתח מוצרים שניתנים לשדרוג לאורך זמן.
    עכשיו הfpga זו הצעקה האחרונה , סמוך עלי עוד 4-5 שנים יהיה הדבר הגדול הבא.

20. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,196
    צחי, אתה מפספס בגדול, עבור יצרנים FPGA או כל פלטפורמה פתוחה אחרת שתבוא הם בגדר חלום רטוב - אין שינויים למעט כתיבת תוכנה, מלאי קבוע של רכיבים שאינו משתנה (תחשוב כמה כאב ראש זה חוסך בתמיכה בלבד), שלא לדבר על זה שמלבד אריזה חדשה אחד לכמה שנים הם לא באמת צריכים לעשות פיתוח אמיתי של רכיבים ועדיין יכולים לשפר את התוצאה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!