מוצרים ביד שניה

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
כתבת יפה, אבל זה לא אומר שרכשי יד ראשונה לא בודקים את הציוד - ראה מה שאמיר כתב, על ההתפשרות לרכישת מוצר יד שנייה.
תודה רבה כרמי, לא כתבתי שרוכשי יד 1 לא בודקים, אין לי ספק שהם כן שומעים בחנות בחלק מהמקרים, כאשר המוצר נמצא בתצוגה (הרבה פעמים הוא לא נמצא, במיוחד במוצרים היקרים יותר)
אבל --
היכולת לשמוע על הסט-אפ שלך ולבדוק סינרגיה איתו, כמעט לא קיימת, ובנקודה הזו יש יתרון אדיר לציוד משומש, בפרט כאשר קונים יד 2 ממישהו שסומכים עליו או מכירים אותו ו\או שהמוצר הוא בן פחות משנתיים-שלוש ובמצב מצויין.
בכל אופן, כל אחד והדרך שלו והכיס שלו וסדרי העדיפויות שלו.
העיקר המוסיקה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המוצר האחרון שקניתי זה הסטרימר ב 2,000 ₪, סכום לא גדול. ללא קשר, מעולם לא קניתי מוצר סטריאו חדש.
מי שאין לו בעייה כלכלית יכול לקנות מה שמתחשק לו, קונה חדש.
לי תמיד היו חסמים כלכליים וקניית ציוד חדש נראתה לי מהלך מטומטם.
תוך כדי כתיבה אני מסתכל על המערכת שלי ועושה חישוב של ערכה כחדשה:
פטיפון 15,000 שח לפחות עם הזרוע, הראש הפרפיקס וההיי קאפ.
נגן תקליטורים: 22,000 שח.
קדם מגבר עם שני הספקים הייקאפ 30,000 ₪.
מגבר הספק 250 22,000 ₪.
רמקולים 20,000 ₪.
מעמד בייס כ 10,000 ₪.

סה״כ: 110,000 ₪ אם לא טעיתי בחישוב.

בתור משומשת המערכת שווה בהערכה גסה 30,000 ₪.
מי שקונה חדש ב 30,000 ₪ במקום לקנות באותו הכסף בדיוק מערכת שאיכות הצליל שלה היא 110,000 ₪, מבצע לטעמי, טעות בלתי נתפסת.

אריה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
בעיה כאן שממש לא תמיד )אם בכלל) ביד 2 ישנם דברים ״אתה״ (כול אחד מאיתנו הכוונה) רוצה, במיוחד אם מדובר במוצרי היי אנד.
ובטח לא דברים ודגמים חדשניים.
יש כמובן כאלה שזה ממש לא חשוב והעיקר זה שדרוג ולאחר זמן מה שוב שדרוג ושוב וככה בלי בוף, כלומר אין איזה מטרה להגיע לאיזה צליל ״סוף״ ולעצור, במקרה כזה ללא שום ספק יד 2 זה שטח פתוח ואין סופי, אבל אם ״אתה״ נעול על מותג ספציפי ולא מוכן / רוצה ללכת לכיוונים אחרים - פתרון כמעט ויחידי זה לקנות חדש- וחלילה זה לא מטעים או לא עומד במיפייה - אכלתה אותה כי באים טורפים ואו שאתה נתקע או שנותן ״בחינם״ - מצב כזה די מעצבן , הורס ומעליב.

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
בעיה כאן שממש לא תמיד )אם בכלל) ביד 2 ישנם דברים ״אתה״ (כול אחד מאיתנו הכוונה) רוצה, במיוחד אם מדובר במוצרי היי אנד.
ובטח לא דברים ודגמים חדשניים.
יש כמובן כאלה שסה ממש לא חשוב והעיקר זה שדרוג ולאחר זמן מה שוב שדרוג ושוב וככה בלי בוף, כלומר אין איזה מטרה להגיע לאיזה צליל ״סוף״ ולעצור, במקרה כזה ללא שום ספק יד 2 זה שטח פתוח ואין סופי, אבל אם ״אתה״ נעול על מותג ספציפי ולא מוכן / רוצה ללכת לכיוונים אחרים - פתרון כמעט ויחידי זה לקנות חדש- וחלילה זה לא מטעים או לא עומד במיפייה - אכלתה אותה כי באים טורפים ואו שאתה נתקע או שנותן ״בחינם״ - מצב כזה די מעצבן , הורס ומעליב.
בדיוק בשביל זה יש יד 2..
ככה אין טורפים ואין עצבים, קנית ב 50% מריטייל מכרת ב 40% קנית ב 40% מכרת ב 35%, אולי אפילו ב 40% אם יש לך סבלנות ולפעמים גם ביותר ממה שקנית.
לא כעסת על אף קונה שעושק אותך ולא התבאסת שהפסדת כסף.
ובכלל אם יורשה לי, במקום להיות נעול על מותג אחד, הרי יש הרבה מותגים טובים, הולכים לשמוע קצת אצל המוכר יד 2
אם טוב אפשר לקנות, לנסות כמה חודשים, אולי תופתע ואם לא אז תגלגל הלאה, בדקת, למדת, הכרת עוד יותר טוב את הסט-אפ שלך, את האיכויות שלו, את המגבלות שלו, איפה הוא זקוק לשיפור.
כמו שאומרים "אורח לרגע רואה כל פגע" כך אפשר לומר גם על רכיב טוב שאתה מכניס לתוך הסט-אפ והוא שונה ממה שיש לך ופותח לך את האוזניים ואת בראש.
אין כמו יד 2 כדי ללמוד ולשפר סט-אפ

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
אתה צודק אנדריו וזה נכון לגבי יד 2, אך בעיה הינה במכירה במקרה של יד ראשונה - כאן ״הבאסה״ כי הלוואי היו מציעים את 50 % :) כאן באים ה״טורפים״ שרוצים לקחת מוצר אל במחיר ה״תחת״...
אני יכול להבין ירידה מתחת ל50% במקרה שדגם הוחלף , כאן ברורה הירידה (לטוב ולרע) אחרת... הזוי שמוצר בעלות 50K יעלה 25 גם אם הוא שנה-שנתיים ואין לו דגם מחליף ויש מאחוריו יבואן, למה בכלל? אני חושב שגם הורדה ב50 % זה מוגזם למכשירים כאלה ובטח לא מתחת... אמה מה, כן באים ומצעים 18- איך דבר כזה נקראה?

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
ככל שהמוצר יקר יותר כחדש
הרבה יותר קשה למכור אותו משומש.
ואם כבר מצליחים למכור זה
רבע מחיר במקרה הטוב.

ואם תלך לטרייד לא תקבל עליו
כמעט כלום.
ממש

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
מקווה שבעלי הממון בתחום הזה ירבו, יקנו וישדרגו כמה שיותר. כך זה יעזור ליבואנים לפרנסתם וגם יזין ויפריח את שוק יד2 עם ציוד טוב. אני מחכה כאן למטה להזדמנויות שיקרו... :מאזין: בינתיים שומע עם מה שיש לי

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
מקווה שבעלי הממון בתחום הזה ירבו, יקנו וישדרגו כמה שיותר. כך זה יעזור ליבואנים לפרנסתם וגם יזין ויפריח את שוק יד2 עם ציוד טוב. אני מחכה כאן למטה להזדמנויות שיקרו... :מאזין: בינתיים שומע עם מה שיש לי
זאות הניקודה - ״אני שומע עם מה שיש״ - למרות שאולי מזמן באה לך דבר אחר הרבה יותר משובך, ובמקום לתת למוכר מה שמגיע לו מנסה להוריד עד לאפס ואם אין הסכמה ממשיך להמתין. לדעתי זו לא דרך , לפחות לא שלי. אם באה לי ומחיר סביר. - למה לא לשלם? ככה גם יתייחסו גם אליך.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
זאות הניקודה - ״אני שומע עם מה שיש״ - למרות שאולי מזמן באה לך דבר אחר הרבה יותר משובך, ובמקום לתת למוכר מה שמגיע לו מנסה להוריד עד לאפס ואם אין הסכמה ממשיך להמתין. לדעתי זו לא דרך , לפחות לא שלי. אם באה לי ומחיר סביר. - למה לא לשלם? ככה גם יתייחסו גם אליך.
מסכים עם כל מילה, יש הורדה של ציוד יד 2 למחירי אבסורד, ומשום מה אני בכל קניות היד 2 שלי אף פעם לא התמקחתי ותמיד שילמתי מה שביקש המוכר,

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ותגיד לי בבקשה, כשרכשתה מיד 2 - האם הצעתה מחיר הרבה מתחת לחצי בליווי מילים ״אני חושב שזה אפילו יותר מידי״?
לא קניתי דברים משומשים בני שנתים כך שהשאלה פחות רלונטית : קניתי אקיופייז בן 30 ועשיתי טרייד וכן התמכחתי אבל לא גזרתי כי המחיר היה סביר .
הדבר השני הוא רמקול thiel cs7.2 שנרכש בידיעה שהוא תקול ודרוש תיקון לכן המחיר היה נמוך משמעותית ממחיר חול לרמקול כזה תקין.
אבל ביד 2 העסק הוא לגופו של עניין : עם משהו קנה מגבר סופר יקר מחברה קטנה ונישתית יהיה לו קשה לקבל מחיר נורמלי גם כי ביד 2 צריך להגיע עם הסכום במזומן
ותגיד לי בבקשה, כשרכשתה מיד 2 - האם הצעתה מחיר הרבה מתחת לחצי בליווי מילים ״אני חושב שזה אפילו יותר מידי״?
אני קניתי רמקול שמאוד רציתי והיה תקול לכן המחיר היה פחות מחצי ממחיר חול למשומש אותו דבר. כמובן שלקחתי בחשבון את עלות הרכיבים החדשים שנאלצתי להזמין וגם את אלמנט החוסר ודאות.
הכל זה עניני רק לביי אותו מוצר ספציפי : הגיל ,המצב ,המחיר כחדש ,מידת הנחשקות, מידת ההתאימות לציוד שלי , הסיכוי לתקלות ועלות תיקון...........

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
למה כולם כותבים שביד 2 חייבים מזומן? מכרתי רכיב די יקר ביד 2 למישהו שההרגשה שלי היתה שהוא בסדר והוא ביקש לפרוס ל3 צ׳קים, הסכמתי והכל עבר בשלום.
עסקים עושים עם אנשים ובד״כ אין בעיות במיוחד בשוק המצומצם של אודיופילים שדי מכירים אחד את השני...

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אתה צודק אנדריו וזה נכון לגבי יד 2, אך בעיה הינה במכירה במקרה של יד ראשונה - כאן ״הבאסה״ כי הלוואי היו מציעים את 50 % :) כאן באים ה״טורפים״ שרוצים לקחת מוצר אל במחיר ה״תחת״...
אני יכול להבין ירידה מתחת ל50% במקרה שדגם הוחלף , כאן ברורה הירידה (לטוב ולרע) אחרת... הזוי שמוצר בעלות 50K יעלה 25 גם אם הוא שנה-שנתיים ואין לו דגם מחליף ויש מאחוריו יבואן, למה בכלל? אני חושב שגם הורדה ב50 % זה מוגזם למכשירים כאלה ובטח לא מתחת... אמה מה, כן באים ומצעים 18- איך דבר כזה נקראה?
קפיטליזם, שוק חופשי..הוא לא עושה פוס-משחק כשהוא מגיע לשוק האודיו המשומש..
זה לא ממש משנה מה אני או אתה חושבים, או יוסי, או נמר.
זה שוק גלובלי, הוא מתנהל באון חופשי, המחירים גלויים לעיני כולם ב hifishark ואתרים אחרים, אין יותר מסי קניה בארץ ולכן המחירים כאן צריכים להיות זהים לכל מקום אחר.
אז מה שמקובל לשלם על יד 2 ברחבי העולם, תופס גם כאן, כקונים אנחנו מבינים את זה היטב וכמוכרים קצת פחות :)
וגם,
אף אחד לא קונה במחיר ריטייל וגם רוכשי היד שניה יודעים זאת, לכן כשמוכר שקנה את המכשיר חדש מבקש 50% מריטייל הוא מבקש בעצם 60-70% מהמחיר ששילם ולפעמים גם יותר, אז גם את זה צריך לקחת בחשבון..
אם אני, נטול קשרים לחלוטין, שילמתי על שני מוצרים חדשים שקניתי שהריטייל יבואן שלהם היה בסביבות 20,000 לאחד מבלי לנקוב בשמות כמובן, שילמתי אחרי הנחה, על אחד מהם 65% מהריטייל ועל השני 70% מהריטייל של היבואן, אז אפשר להניח שהרבה מאוד עיסקאות של מוצרים חדשים נעשו באופן דומה וקוני יד 2 לא טמבלים ורובם יודעים זאת היטב.
למעט חברות שמוכרות בשיווק ישיר, כמו ps audio באמריקה, benchmark' תדי פרדו מכאן ועוד שלא עושות הנחות בכלל, בתחום האודיו ובמיוחד במחירים היקרים יותר ניתנות הנחות מאוד גדולות לעומת הריטייל, אז 50% מהריטייל הוא לא מדד לכלום.
מי מאיתנו שבוחר לקנות מגבר ב 20,000 או 50,000 שח צריך לשמוח שיש לו את האפשרות ואולי לחשוב איך לעזור למי שבאמת צריך, אנחנו אף פעם לא עושים את זה מספיק (לצערי גם אני) ויש הרבה שנאבקים על היכולת לקנות מצרי יסוד או לשלם על חימום הבית או תרופות.
אז מה לנו כי נלין.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אין יותר מסי קניה בארץ ולכן המחירים כאן צריכים להיות זהים לכל מקום אחר
עדיין יש מע"מ, אז זה תלוי אם מחיר חו"ל כולל מע"מ מקומי בחו"ל או לא, ויש גם עלויות הובלה לארץ.

אף אחד לא קונה במחיר ריטייל
לא רק שזה לא נכון, יש מקרים שקונים במחיר מעל ריטייל. תלוי במוצר, ביצרן, ביבואן ובצורת הקנייה.
אם עושים trade in, לא תמיד מקבלים בנוסף גם הנחות.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
עדיין יש מע"מ, אז זה תלוי אם מחיר חו"ל כולל מע"מ מקומי בחו"ל או לא, ויש גם עלויות הובלה לארץ.

...וגם תשלום עבור תקן במכון תקנים , ותשלום נוסף עבור תקן למשרד התקשורת (כאשר מדובר במכשיר עם wifi ) וגם עלויות שחרור ממכס , וגם מימון עלות המוצר היקר שיושב בתצוגה , מתן אחריות, ועלויות תפעול עסק , וכו.

לגבי תקופת אחריות , רק לסבר לכולם פה את האוזן , עלות תיקון אצל טכנאי בארץ , אם וכאשר יזדקק הלקוח , חלה על היבואן ולא על היצרן !

כלומר כל אחד שמביא מוצר מחו״ל ומשלם עליו רק הובלה ומע״מ , לוקח בחשבון שאין לו אחריות , או החלפה
במקרה של דפקט או נזק .

צריך לקחת בחשבון הכל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
...וגם תשלום עבור תקן במכון תקנים , ותשלום נוסף עבור תקן למשרד התקשורת (כאשר מדובר במכשיר עם wifi ) וגם עלויות שחרור ממכס , וגם מימון עלות המוצר היקר שיושב בתצוגה , מתן אחריות, ועלויות תפעול עסק , וכו.

לגבי תקופת אחריות , רק לסבר לכולם פה את האוזן , עלות תיקון אצל טכנאי בארץ , אם וכאשר יזדקק הלקוח , חלה על היבואן ולא על היצרן !

כלומר כל אחד שמביא מוצר מחו״ל ומשלם עליו רק הובלה ומע״מ , לוקח בחשבון שאין לו אחריות , או החלפה
במקרה של דפקט או נזק .

צריך לקחת בחשבון הכל
רק כשמישהו בא לקנות יד 2, הוא מעדיף לא לקחת בחשבון שום דבר

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
147
נקודות
43
קפיטליזם, שוק חופשי..הוא לא עושה פוס-משחק כשהוא מגיע לשוק האודיו המשומש..
זה לא ממש משנה מה אני או אתה חושבים, או יוסי, או נמר.
זה שוק גלובלי, הוא מתנהל באון חופשי, המחירים גלויים לעיני כולם ב hifishark ואתרים אחרים, אין יותר מסי קניה בארץ ולכן המחירים כאן צריכים להיות זהים לכל מקום אחר.
אז מה שמקובל לשלם על יד 2 ברחבי העולם, תופס גם כאן, כקונים אנחנו מבינים את זה היטב וכמוכרים קצת פחות :)
וגם,
אף אחד לא קונה במחיר ריטייל וגם רוכשי היד שניה יודעים זאת, לכן כשמוכר שקנה את המכשיר חדש מבקש 50% מריטייל הוא מבקש בעצם 60-70% מהמחיר ששילם ולפעמים גם יותר, אז גם את זה צריך לקחת בחשבון..
אם אני, נטול קשרים לחלוטין, שילמתי על שני מוצרים חדשים שקניתי שהריטייל יבואן שלהם היה בסביבות 20,000 לאחד מבלי לנקוב בשמות כמובן, שילמתי אחרי הנחה, על אחד מהם 65% מהריטייל ועל השני 70% מהריטייל של היבואן, אז אפשר להניח שהרבה מאוד עיסקאות של מוצרים חדשים נעשו באופן דומה וקוני יד 2 לא טמבלים ורובם יודעים זאת היטב.
למעט חברות שמוכרות בשיווק ישיר, כמו ps audio באמריקה, benchmark' תדי פרדו מכאן ועוד שלא עושות הנחות בכלל, בתחום האודיו ובמיוחד במחירים היקרים יותר ניתנות הנחות מאוד גדולות לעומת הריטייל, אז 50% מהריטייל הוא לא מדד לכלום.
מי מאיתנו שבוחר לקנות מגבר ב 20,000 או 50,000 שח צריך לשמוח שיש לו את האפשרות ואולי לחשוב איך לעזור למי שבאמת צריך, אנחנו אף פעם לא עושים את זה מספיק (לצערי גם אני) ויש הרבה שנאבקים על היכולת לקנות מצרי יסוד או לשלם על חימום הבית או תרופות.
אז מה לנו כי נלין.
נשמע לי מאוד חריג ההנחות שזכית להן
דווקא מזדהה יותר עם עמיר AK1 למעלה, לרוב נדרשתי לשלם יותר מריטייל ואף מריטייל פלוס מע"מ

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113

לא רק שזה לא נכון, יש מקרים שקונים במחיר מעל ריטייל. תלוי במוצר, ביצרן, ביבואן ובצורת הקנייה.
כול מילה בסלע!

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
נשמע לי מאוד חריג ההנחות שזכית להן
דווקא מזדהה יותר עם אמיר AK1 למעלה, לרוב נדרשתי לשלם יותר מריטייל ואף מריטייל פלוס מע"מ
גם אני לא זוכר את עצמי שקניתי דברים פחות מריטייל מחיר חו״ל ומסכים עם אמיר - גם שיבואנים מקבלים הנחת יצרן (זה ברור אחרת כלל לא ניתן למכור מוצר במחיר סביר וקרוב או זהה למחיר חו״ל או איך שלא יהיה ועוד באיזה הנחה של ״ספורט ישראלי״ ) ויש את מכון המוזר הזה שקיים נראה לי רק כאן שיש להם יד חופשי לעשות כול דבר עם מכשיר גם במאה אלף - להרוס אותו בלי שום אחריות על מעסה- נו ועל מי יטיל ת׳מחיר יבואן? הירי נכון, זה קפיטליזם...
סבבה עם אנדריי מצליח להשיג גם מוצרים לטעמו ולפי רצונו וגם ב65% הנחה , כן ככה פחות כואב במחירה ביד 2 , לצערי אני אישית לא בר מזל שכזה...
ובכלל, נניח מוצר יד 2 נקנה חצי במחיר , נניח במקום 50 ב25, ומחר תרצו למכור - מה שוב כלל של חצי מחיר אמור להיות מוטל על זה? לי זה נראה פשוט הזוי (אני מתייחס כאן למכשירים עד שנתיים נניח שאין להם דגם חדש מחליף)

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43

ראשית, בכל המדינות יש מע"מ, זה לא רלוונטי.
כשקונים מארץ אחרת, לא משלמים את המע"מ שם ומשלמים רק פה, אז זה יוצא אותו מחיר ויש מקומות שהמע"מ יותר גבוה מאשר בישראל.
דבר שני, ריטייל זה מחיר קימעונאי למוצרים שנמכרים ביחידות בודדות.
אף אחד לא משלם יותר מריטייל, שכן זהו המחיר שדורש מי שמוכר ליחידים.
לכל מוכר הריטייל שלו, בכל ארץ, בכל מקום.
אני התכוונתי לריטייל מקומי.
אם התכוונתם לריטייל שהופיע בכתבה כלשהי מארץ אחרת, אז זהו הריטייל באותה ארץ, לא כאן.
נכון שהיום, אין שום סיבה למחירים שונים בישראל לעומת מדינות אחרות, כיוון שאין כאן יותר מסי קניה.
אבל בפועל יש כמה יבואנים שדורשים משמעותית מעל מחירים ממוצעים בחו"ל ומהם ומהמוצרים שלהם צריך להתרחק.
מי שמוכר מוצרים שנמכרו כיד ראשונה במחיר מופקע, שהוא משמעותית מעל מחירים מקובלים בעולם, מן הסתם לא יכול לצפות לקבל 50% מריטייל מקומי וגם לא 40% וצריך לקחת את זה בחשבון כשהוא קונה מוצר כזה חדש.
אם הוא מוכן לספוג את המחיר המופקע, אחלה, אבל ביד 2 זה לא יקרה, כי המחיר יהיה לא פרופורציוני להיצע האחר שקיים בשוק.
בכל מקרה בפוסט הקודם דיברתי על ריטייל\מחיר קמעונאי כאן, לא במקום אחר.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
779
נקודות
113
לא מדוייק שאין כאן מיסים מלבד המע״מ - למיטב ידיעתי על דאקים יש 12 % מס נוסף, לא כול דבר פתור ובעוד חצי שנה מיסים יכולים לחזור על דיגיטאל ורמקולים ואולי עוד דברים...
יש גם כזה דבר כמו rrp (recommended retail price)), אם יש מזל ואתה יודע אותו - זה יכול לעזור לרכישה , אך שוב זה מחיר בד״כ שלא כולל לא מיסים ולא דברים מסביב ואנחנו בארץ יקרה מאוד כלפי לקוח קצה מכול הבחינות לצערי...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור