מוסיקה מזרחית? בושה וכלימה!!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ביום שישי עלתה כתבה בשבעה ימים.

בכתבה הופיעו כמה אמנים {מכובדים, חוץ מאחת} שטענו כי המוסיקה המזרחית השתלטה על המדינה.

דידי הררי מגיב!

http://switch3.castup.net/cunet/gmp2.asp?plId=7052&ai=546&ak=null&ar=did2510091,did2510091

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פתחת את הלינק?

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
פתחתי, אני לא הולך להאזין ל- 11 דקות בשביל לחפש מה הוא אמר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז אתה מצפה ממני שאני אשכתב לך את מה שהוא אומר?:)

pixie

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
זכותם לחשוב שזהר ארגוב זו מוזיקה מזרחית יותר איכותית יותר מרוב המזרחית שיש היום. גם אני חושב כך.

קשה להשוות את "איך את מסננת אותי" ל"פרח בגני" או "בדד"...

אבל זה שהם תקפו את השמות משפחה ואת המזרחית בכלליות, יש פה מין הגיזענות.
חוץ מזה זכותו של כל אחד לשמוע מה שהוא רוצה והרדיו משמיע בד"כ מה שאנשים רוצים.
יש תחנות ייעודיות כמו 88.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכי קל להשוות "את מסננת אותי" אבל מי שמשווה מכיר רק את זה.

מה עם "צליל מיתר" של אייל גולן? ויש עוד ים שירים ים תיכוניים מדהימים עם מילים שמעט מאוד אומני רוק בכלל מודעים לקיומן.

ואם אתם רוצים לשמוע שיר עם מילים שמשאירות הרבה אומנים באפלה {גם מזרחיים} שמעו את ישי לוי בשיר "זירת חיי".

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
דידי הררי עוד קיים?
לא מאזין לרדיו.

pixie

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב תכל'ס אני באמת לא מכיר הרבה מוזיקה מזרחית עדכנית.

בכל מקרה מילים הגובלות בפיגור שכלי יש גם ברוק ופופ מערבי, אם הם רוצים להעביר ביקורת על התוכן במוזיקה המזרחית שיעשו השוואה סטטיסטית אמיתית באיזה ז'אנר יש יותר מילים כאלה.
בגדול מוזיקה פופולרית לפעמים זו מוזיקה קלה עם מילים פשוטות, לא תמיד זה רע.

ALMA

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בכתבה הזאת התגלה שמתחת למעטה הדקיק של נאורות תרבותית וחברתית לכאורה,
ישנו גרעין של אוטיזם ובורות שלא מסוגל להקשיב ולקבל את האחר.
עצוב.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בכתבה הזאת התגלה שמתחת למעטה הדקיק של נאורות תרבותית וחברתית לכאורה,
ישנו גרעין של אוטיזם ובורות שלא מסוגל להקשיב ולקבל את האחר.
עצוב.
בוקר טוב אליהו , התעוררת ? (shocked)אני שמח לשמוע (shocked). מה בדיוק אתה חושב המשמעות של צמד המילים הבא " פולטיקלי קורקט "?

לכול מגלגלי העניים למינהם , גזע האדם לא השתנה בכלל , הוא לא יכול להשתנות אלא אם כן הוא בוחר לגדול מבחינה נפשית , ואת זה 99% מהאוכלוסיה לא עושים . אי לכך ובהתאם לזאת כולם בוחרים להסתיר את זה בצמד מילים הקודם

גילוי נאות , אני לא אוהב מוסיקה מזרחית , אבל אני גם ככלל לא ממש אוהב מוסיקה ישראלית , אני משתדל מאוד למעט לשמוע אותה , כי תמיד נכנסת לי לראש התחושה שהמופיע הישראלי הוא כמו הכדורגלן ה"מקצועי" הישראלי , שניהם אולי בעלי כשרון , אבל הם לא מקצוענים , ואני לא אוהב חפיפניקיים שמסתירים את זה בכשרון ובPR

ALMA

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
בתוך עמי אני חי.
יחד עם זאת, הדבר מתמיה כל פעם מחדש כיצד האמנים המוכשרים האלה
שנהנו כל השנים מפירגון הן של הקהל והן של התקשורת לא מסוגלים לחלוק
את אותה אהבה עם דור חדש של זמרים מוכשרים, מי יותר ומי פחות.
פוליטקלי קורקט? לא מתרגש ואפילו תומך.
מה שעצוב הוא שבורותה של הגב' שעל שיריה גדלתי נחשפה ברבים ומראה
שאישיותה קטנה ביחס הפוך לגדולתה כזמרת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
התגובה המפורטת שלי!

כן. קצת הרגיז אותי לקרוא את הכתבה ההיא ביום שישי.

רוב האמנים המזרחיים {כפי שאמר דידי הררי} עבדו קשה על מנת לקבל את היחס/יח"צ שהם מקבלים עכשיו. אלה הפירות שהם קוצרים בעבור העשיה המרובה שלהם.

הבעיה העקרית במדינה הזו היא שהפילוג שנעשה אז נשמר עד היום ועובר לנו את האוזן בקלות. זמר מזרחי מול זמר עברי/ישראלי. מה עושה את חווה אלברשטיין יותר עבריה/ישראלית מזוהר ארגוב למשל? מדוע לא קוראים לשניהם מוסיקה עברית/ ישראלית?

שוב. הטביעו את התואר הזה לכל זמר ששם משפחתו. דידי הררי אומנם לא השתמש במילה הזו אך הוא בעצם מדבר על אפליה מתקנת, אז זהו שלא. הזמרים הים תיכוניים {שם עדין ופחות גזעני} עושים עבודה טובה יותר. הם כותבים, מתחדשים וכמובן מקליטים ומופיעים {בכל מקום לכל קהל} בעוד הזמר האשכנזי {אם יש מזרחי חייב להיות אשכנזי ... לא?} יושב עם האצבע בכוכבית ומחכה שיעשו הכל בשבילו.

על מנת להזמין היום את אייל גולן להופעה {שהוא אחד מהמובילים היום בזמר הים תיכוני והעברי בכלל} צריך להתקשר ל"ליאם הפקות" ושם תענה מהצד השני המפיקה האישית של אייל. בודקים אם התאריך פנוי שולחים פקס + מקדמה וביום האירוע הוא מגיע עם הלהקה ועושה שמח.

שלום חנוך לעומת גובה מחיר הזוי 290,000 ש"ח !!!!! ועוד יש לו דרישות מיוחדות שלא יגעו בו, לא יתקרבו אליו, לא יעלו על הבמה, לא מזכירים את שם החתן והכלה, לא אוכלים, לשתות אפשר אבל לא לעשות לחיים, וכמובן ששמח אסור שיהיה בשום פנים ואופן והכל בגלל "אהבת נעוריו" וכל זה רק אחרי שאישר שהקהל נאה בעניו!

בסופו של דבר זמר הים תיכני הוא זמר בעוד הזמר ה"ישראלי/עברי" הוא סלקטור!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המחיר של שלום חנוך הוא יוצא דופן ביחס לכולם, מזה להכליל על מוצא?
ואיך אתה יודע שהוא מאשר ש-"הקהל נאה בעיניו"?
יש גם דוגמאות לצד השני, למשל מרי מסיקה לא מוכנה אפילו לשקול הופעה מול קהל בחתונה, מזה תסיק על כל הזמרים ממוצא מזרחי?

יש כאן ענין של פרנסה, לא רואה כאן קשר הדוק למוצא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המחיר של שלום חנוך הוא יוצא דופן ביחס לכולם, מזה להכליל על מוצא?
ואיך אתה יודע שהוא מאשר ש-"הקהל נאה בעיניו"?
יש גם דוגמאות לצד השני, למשל מרי מסיקה לא מוכנה אפילו לשקול הופעה מול קהל בחתונה, מזה תסיק על כל הזמרים ממוצא מזרחי?

יש כאן ענין של פרנסה, לא רואה כאן קשר הדוק למוצא.

ליאור. חס וחלילה מוצא. אין שום קשר בין מה שהם אמרו למצא.
הרי מדובר על מוסיקה מזרחית שהיא כמובן לא מייצגת שום מוצא.
שלמי ברכה {משינה} אומר שפתאום צצו זמרים כמו משה פרץ, קובי פרץ, אבי פרץ כולם פרץ??
חווה אלברשטיין בכלל הלכה רחוק ודיברה על המוסיקה שלהם כמוסיקה לבנה והמזרחית היא מוסיקה שחורה.

כיון שאני מכיר את הנפשות הפועלות {מה לעשות?} הם בודקים היטב מי הקהל לפני ההופעה. חשוב להם שיהיה קהל "איכותי". בפעם האחרונה שעבדתי עם חברת ההפקות "שילוח" הבנתי למה הם מתכוונים "קהל איכותי".

מירי לא מוכנה להופיע בחתונות מפני שההופעה שלה לא מתאימה לחתונות. כיוון שהיא אינה מתאימה לחתונות {וזה די נכון האמת} אין טעם שתופיע שם.

מה שאתה לא יודע זה ש:

-מחיר האמנים {המחירים שהתפרסמו} אינם כוללים מערכת הגברה ואתה לא רוצה אפילו לחשוב מה המפרט טכני שלהם {תקפיץ בעוד 10K לפחות}.
-סידור כיסאות מול הבמה ולא סביב שולחנות.
-בלאנס נגנים לפני האירוע.
- במה גבוהה נפרדת מהתקליטן.
- שני מאבטחים מול הבמה שמה לא יבוא מגע בין הוד מלכותו לבין האזרח הקטן {שישלם בגדול}.

ליאור.
אני מכיר היטב את השוק, מכיר את האמנים, מכיר את המפיקים, מכיר את המחירים, מכיר את הדרישות ומכיר את הקפריזות שלהם.

כמה פעמים כבר סיפרתי לך למה אני לא מוכן לעבוד עם אמן שהוא לא מזרחי.
הסיבה היא {וכבר אמרתי לך את זה בעבר} היא בדיוק זו.

רובם {לא כולם} חבורה של פלצנים!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אז אתה מדבר למעשה על ענין של סטנדרטים.
זה שאמן דורש סידור כסאות מול במה ולא שולחנות זה לא נראה כמו ענין של פינוק. ומה רע גם עם בלאנס?
לא הבנתי מה זאת אומרת שמירי מסיקה לא מתאימה לחתונות? יש לה מוזיקה מהירח שמתאימה לחוצנים בלבד? זה הכי התנשאות שיש. אם היא היתה "מוזיקה לבנה", לא היית קורא לה "פלצנית"?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור , אם אמן מוכן להופיע בחתונה , אזי אם הוא חושב שאם משלמים לו , צריך גם להזיז את האורחים שבשבילם הוא היגיע , הוא תסלח לי פלצן ברמות .
כול זמר בעולם יודע שהוא פרפורמר , ואם הוא מוכן להופיע בחתונה , הוא יופיע והוא לא יחלום לומר להם לקום ולהסתדר אחרת כי הוא מופיע . אני עדיין זוכר שבסרט שהופק על חתונה של עבריין צמרת שבו הופיע פול אנקה , הוא הסתובב בין השולחנות .
אם אתה לא רוצה להופיע בחתונות כי יש לך בעיה עם קהל ו/או לא נוח לך שיאכלו כשאתה שר את השיר ה"מקודש" שלך , אל תופיע . אבל אם אתה מקבל כסף תעשה את זה להנאת הקהל ולא לפלצנות שלך

ואם אתה רוצה ראה תגובה שלי בפוסט הזה לגבי למה אני לא אוהב לשמוע משהו ישראלי ותבין ממה זה בא

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא יודע אם קראת את הכתבה שמדובר עליה כאן, אבל לרוב הזמרים יש דרישות לגבי הקהל, למעשה, רובם לא מוכנים שילעסו להם מול העיניים בזמן שהם שרים.
וזה בהחלט לגיטימי ונעשה בכדי לכבד את המעמד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז אתה מדבר למעשה על ענין של סטנדרטים.
זה שאמן דורש סידור כסאות מול במה ולא שולחנות זה לא נראה כמו ענין של פינוק. ומה רע גם עם בלאנס?
לא הבנתי מה זאת אומרת שמירי מסיקה לא מתאימה לחתונות? יש לה מוזיקה מהירח שמתאימה לחוצנים בלבד? זה הכי התנשאות שיש. אם היא היתה "מוזיקה לבנה", לא היית קורא לה "פלצנית"?

ליאור.

יש סטנדרטים ויש פלצנות.
לעשות בלאנס לפני החתונה זה כמעט בלתי אפשרי ואפילו לא מקובל. הזמר צריך לעלות לבמה ולהתחיל לשיר בזמן שהטכנאי עושה בלאנס בזמן אמת. אין מה לעשות זה אירוע וככה עובדים שם.

לדרוש סידור כיסאות {שכולם יתייחסו אליו} באולם אירועים זה הזוי מכמה סיבות.

1- האולם מסודר לאירוח סביב שולחנות. אף אחד לא יגלה מקום בשביל 400 כסאות נוספים מול הבמה.

2- אין מקום מול הבמה לכמות גדולה של מקומות ישבה. רחבה ממוצעת נועדה להכיל 150 איש בעמידה.

3- אף אולם לא יעמיד פי 2 כסאות מכמות האורחים אלא אם כן ישלמו עבור זה {מה שבסופו של דבר מוסיף למחירון הזמר}.

לגבי מירי מסיקה.
כל זמר יכול להחליט איפה הוא מופיע ואיפה לא. אצל מירי הבעיה היא מעט שונה. רוב השירים שלה שקטים והמקפיצים פחות מושכים את הקהל הצעיר הבוגר {גיל חתונה}.
אי לכך גם אם היתה מחליטה כן להכנס לשוק החתונות לא בטוח היו מזמינים אותה. אבל האמינו לי שמירי היא האחרונה שאפשר להגיד עליה פלצנית. מירי פשוט ריאלית.

ליאור.
גם לסטנדרטים יש סטנדרטים. במקרה הזה הסטנדרים שהאמנים שמתוסכלים דורשים הזויים בהחלט וגם המפרטים הטכנים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני עדיין לא מבין מה הבעיה עם קביעת סטנדרטים.
איך הגענו לקביעה "אמנים מתוסכלים"?

אני חושב שאתה עושה כאן טעות, אם אתה מדבר על בעיה בהגדרות של "מה היא מוזיקה ישראלית", אז אני מסכים שיש כאן בעיה.
אבל אין לזה קשר לתסכול שלך מדרישות סטנדרטים של אמנים זמרים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור