מוזיקה ממחשב - האם אני אמור לצפות ליותר?

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
שלום חברים,
הייתי מבקש לשמוע את דעתכם וללמוד מניסיונכם...

אני לא אודיופיל בהגדרה, זה לא התחביב שלי אבל אני כן אוהב להאזין למוזיקה מגוונת באיכות קול טובה.
המחשב שלי סיפק לי שמע באיכות שלא סיפקה אותי.
לכן הצטיידתי לאחרונה בשני אביזרים שעל פי הביקורות שקראתי עליהם היו אמורים לשפר לי את איכות השמע לפחות ביחס לאיכות שמע סטנדרטית מלאפטופ:

אזניות Sony wh-1000xm4
מגבר אוזניות ו - DAC מסוג Fiio E10k TC

כמו כן, קראתי דרככם שאין טעם להאזין לקבצי Mp3 מקומפרסים כי שום דבר לא יעזור להם, ויש להאזין לקבצים מסוג Looseless.
לכן, הורדתי כמה קבצי Flac לשם הניסיון מהרשת.

נפעם ונרגש לקראת החוויה האודיופונית האיכותית חיברתי את המיכשור , שמתי את האוזניות עלי והפעלתי את הנגן.

והתאכזבתי עד עמקי נשמתי.

לא שמעתי שום שיפור ביחס לשימוש ב - Mp3 ללא המגבר.

מה דעתכם?
האם שמתי את כספי על קרן הצבי?
האם אני מפספס פה משהו?
האם יש קונפיגורציות מסוימות שאני צריך לוודא שמתקיימות?
אשמח לתגובותיכם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תוכל לפרט מה הייתה קונפיגורציה של המחשב?

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
על פי הבנתי, כרטיס השמע הוא מסוג Realteck Audio גירסת דרייבר 6.0.9391.1

תמונות מצורפות

• ra.png
    ra.png
    KB 8 · צפיות: 41

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
1. כרטיס השמע שמנגן לאוזניות אמור להיות ה DAC, לא ה REALTEC.
2. לא ציינת בן כמה אתה ואיזה התעללות אוזניך עברו (שירתת במקרה בתותחנים? עשית מטווח ללא אטמי אזניים? אתה קבוע בפסטיכאסח והופעות מרובות דציבלים ללא אטמי אזניים?)
3. אחרי שחיברת את ה DAC, ישנן אפשרויות בחלונות לקבוע מה הרזולוציה וקצב הדגימה של ה DAC, לדוגמא אצלי:
Screenshot 2022-11-01 172635.png

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
על פי הבנתי, כרטיס השמע הוא מסוג Realteck Audio גירסת דרייבר 6.0.9391.1

זה לא כרטיס, זה מעגל על לוח אם. אם יש לך יציאה אופטית, תוכל להוציא אודיו דיגיטלי, אחרת או בכל מקרה המלצה לעבוד עם USB

אבל השאלה הייתה לגבי שאר רכיבי המערכת

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אצלך אמור להופיע כרטיס קול חדש כמו בתמונה המצורפת
Screenshot 2022-11-01 174143.png

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
1. כרטיס השמע שמנגן לאוזניות אמור להיות ה DAC, לא ה REALTEC.
2. לא ציינת בן כמה אתה ואיזה התעללות אוזניך עברו (שירתת במקרה בתותחנים? עשית מטווח ללא אטמי אזניים? אתה קבוע בפסטיכאסח והופעות מרובות דציבלים ללא אטמי אזניים?)
3. אחרי שחיברת את ה DAC, ישנן אפשרויות בחלונות לקבוע מה הרזולוציה וקצב הדגימה של ה DAC, לדוגמא אצלי:
צפה בקובץ המצורף 60927

חחח
אני בן 53 , ג'ובניק לשעבר, הולך להופעה אולי פעם בשנתיים שלוש ובלי בעיות שמיעה שידועות לי.

אכן, ברור שלאחר שחיברתי את ה DAC באמצעות USB למחשב חיברתי אליו מהצד השני את האוזניות.

באפליקציה של ה - DAC שהתקנתי מצוין כך:

FiiO USB DAC-E10
Sample Rate 44100 Hz
Otput 2 channels, 32bits
Preferred ASIO Buffer size: 512 samples
Safe mode

ASIO Status
Input latency 556 samples (12.61ms)
Output latency 595 samples (13.49ms)
ASIO not active

מקווה שזה עוזר

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
זה לא כרטיס, זה מעגל על לוח אם. אם יש לך יציאה אופטית, תוכל להוציא אודיו דיגיטלי, אחרת או בכל מקרה המלצה לעבוד עם USB

אבל השאלה הייתה לגבי שאר רכיבי המערכת

האם הצילומים שהעלתי למעלה רלוונטים? האם אתה צריך נתונים אחרים? אשמח אם תדייק אותי לגבי מה בדיוק אתה רוצה שאציג.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
האם הצילומים שהעלתי למעלה רלוונטים? האם אתה צריך נתונים אחרים? אשמח אם תדייק אותי לגבי מה בדיוק אתה רוצה שאציג.

לא, זה לא רלוונטי, אסור לנגן דרך Windows
קח אפליקצית אודיו מסוג foobar2000 או JRiver או Roon ותבחר את הממיר שלך על בסיס ממשק ASIO או WASAPI
אם זה WASAPI תוודא כי אתה עובד ב-exclusive mode

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אחלוק על ידידי מעלי ואכן הצילומים רלוונטיים.
אוזניות טובות ישמעו שונה אם תקשיב אפילו לפרסומות מעצבנות ביוטיוב כשתחבר אותן ישירות ליציאת הצליל של לוח האם (ותבחר ב Realtek) לעומת איך שהן ישמעו דרך ה FIO. עוד לפני השפעת ה DAC, מעגל ההגברה ברוב לוחות האם לא מדהים בלשון המעטה ומעביר לא מעט רעשים מוגברים מהלוח עצמו.

תהנה:

עריכה:
לגבי קצב הדגימה שציינת, תעלה... יש מספרים יותר 'מעניינים' מ 44100hz :)

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
לסוני יש דאק ומגבר אוזניות מובנה.

איך הן נשמעות מחוברות בבלוטות' לפלאפון עם טידאל לעומת עם כבל ודאק חיצוני?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
MEDIA=youtube]Gl9GtO_vQxw[/MEDIA]

עריכה:

אתה מבלבל אותו, זה לא רלוונטי ההגדרות האלה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אהלן,
לעניות דעתי, אתה צריך לכייל מחדש את הציפיות שלך.

ההמלצות (הנכונות, בלי קשר) שקיבלת, לא יביאו אותך לשמוע שיפור משמעותי בהאזנה דרך הDAC היעודי. ז.א., לא עם האוזניות האלה, שכבודן במקומן מבחינת היותם פתרון סינון רעשים, נוחות (בד"כ), ניידות ומלוטשות מבחינת תפעול. אחלה אוזניות לעלות איתן על מטוס, פתרון סבבה למחשב למי שלעתים מזנק באגרסיביות מהכסא (קצת בעייתי עם כבלים) - שוב - עניין של ציפיות.

ראשית - לא כל יציאת אודיו של מחשב היא ח*א באותה מידה. חלקן רועשות יותר, חלקן פחות, חלקן חלשות מדי (תלוי אוזניות), חלקן חזקות (השערה לא מבוססת- בניידי גיימינג היציאה חזקה יחסית). מה שאומר שגם לאוזניות יש חלק בהצפת ההבדל (עם/בלי הדאק).

2 - לסוני יש דאק/מגבר (פנימי) כך שבמצב אלחוטי אתה משתמש בו בודאות. במצב חוטי - תלוי.
לא לגמרי ברור איזה מצבים השוות וזה מוביל ל-

3 - הסוני מתנהגות שונה מאוד כאשר הם במצב פסיבי (חוטי, כבויות) או אקטיבי (דלוקות, חוטי/אלחוטי). כאשר הן דלוקות מופעל EQ פנימי שמתקן לא מעט את ההיענות שלהן לתדר. בלי ה"תיקון" הזה, הסאונד אעפס, לא משהו.

אם (ורק אם) אתה מחפש שיפור משמעותי, אני ממליץ לך בחום - תשאיר לך את הסוני למשימות ההאזנה ה"שימושיות" - טיסה/רכבת/משרד רועש וכיו"ב והצטייד באוזניות חוטיות טובות (אותן תחבר לדאק שרכשת). יש כאלה ממחיר של כמה מאות וצפונה (עד האופק). אם זה רלוונטי, נריב בינינו בכיף מה להמליץ לך :p.

נ.ב
בשימוש האלחוטי, מומלץ לודא שאתה משמיע דרך codec של סוני שנקרא LDAC. אני לא זוכר כרגע איפה ההגדרה ב-PC, אציץ כשאגיע הביתה, יש לי (גם) זוג כאלה...
נ.ב2
אני מקווה שדייקתי לגבי כך שה-EQ הפנימי מופעל במצב on ולא נדרש מצב anc. גם את זה אוכל לודא מאוחר יותר.

בהצלחה
רועי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא כ"כ ברור לי. הדגם של האוזניות שלך הוא אלחוטי, BT.
אתה משתמש בהן עם כבל?

לי יש אותן גן. הסאונד שלהן אטום, מפוצץ בס, ובאופן כללי בינוני למדי. מה גם שהציוד שה- DAC/מגבר שלך הוא גם לא חוד החנית.

זה מה שקורה שקונים ציוד דרך קריאה בפורומים.

יהיה בסדר. תשתמש בהן לדברים אחרים. כמו שאמר האדמו"ר רכ"ע (רועי כפרה עליו) מעלי - הן אחלה לטיסות.

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
לא כ"כ ברור לי. הדגם של האוזניות שלך הוא אלחוטי, BT.
אתה משתמש בהן עם כבל?

לי יש אותן גן. הסאונד שלהן אטום, מפוצץ בס, ובאופן כללי בינוני למדי. מה גם שהציוד שה- DAC/מגבר שלך הוא גם לא חוד החנית.

זה מה שקורה שקונים ציוד דרך קריאה בפורומים.

יהיה בסדר. תשתמש בהן לדברים אחרים. כמו שאמר האדמו"ר רכ"ע (רועי כפרה עליו) מעלי - הן אחלה לטיסות.

כן, אני משתמש בכבל.

אני יודע שהציוד שלי הוא לא state of the art. מה לעשות, לתקציב יש מגבלות.

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אהלן,
לעניות דעתי, אתה צריך לכייל מחדש את הציפיות שלך.

ההמלצות (הנכונות, בלי קשר) שקיבלת, לא יביאו אותך לשמוע שיפור משמעותי בהאזנה דרך הDAC היעודי. ז.א., לא עם האוזניות האלה, שכבודן במקומן מבחינת היותם פתרון סינון רעשים, נוחות (בד"כ), ניידות ומלוטשות מבחינת תפעול. אחלה אוזניות לעלות איתן על מטוס, פתרון סבבה למחשב למי שלעתים מזנק באגרסיביות מהכסא (קצת בעייתי עם כבלים) - שוב - עניין של ציפיות.

ראשית - לא כל יציאת אודיו של מחשב היא ח*א באותה מידה. חלקן רועשות יותר, חלקן פחות, חלקן חלשות מדי (תלוי אוזניות), חלקן חזקות (השערה לא מבוססת- בניידי גיימינג היציאה חזקה יחסית). מה שאומר שגם לאוזניות יש חלק בהצפת ההבדל (עם/בלי הדאק).

2 - לסוני יש דאק/מגבר (פנימי) כך שבמצב אלחוטי אתה משתמש בו בודאות. במצב חוטי - תלוי.
לא לגמרי ברור איזה מצבים השוות וזה מוביל ל-

3 - הסוני מתנהגות שונה מאוד כאשר הם במצב פסיבי (חוטי, כבויות) או אקטיבי (דלוקות, חוטי/אלחוטי). כאשר הן דלוקות מופעל EQ פנימי שמתקן לא מעט את ההיענות שלהן לתדר. בלי ה"תיקון" הזה, הסאונד אעפס, לא משהו.

אם (ורק אם) אתה מחפש שיפור משמעותי, אני ממליץ לך בחום - תשאיר לך את הסוני למשימות ההאזנה ה"שימושיות" - טיסה/רכבת/משרד רועש וכיו"ב והצטייד באוזניות חוטיות טובות (אותן תחבר לדאק שרכשת). יש כאלה ממחיר של כמה מאות וצפונה (עד האופק). אם זה רלוונטי, נריב בינינו בכיף מה להמליץ לך :p.

נ.ב
בשימוש האלחוטי, מומלץ לודא שאתה משמיע דרך codec של סוני שנקרא LDAC. אני לא זוכר כרגע איפה ההגדרה ב-PC, אציץ כשאגיע הביתה, יש לי (גם) זוג כאלה...
נ.ב2
אני מקווה שדייקתי לגבי כך שה-EQ הפנימי מופעל במצב on ולא נדרש מצב anc. גם את זה אוכל לודא מאוחר יותר.

בהצלחה
רועי
1. תודה רועי על התשובה הארוכה המנומקת ואדיבה, וכמו כן על כיול הציפיות :)

2. מה זאת אומרת מצב פסיבי ואקטיבי. הרי אני צריך להדליק אותן בכדי להשתמש בהן, לא?. אשמח אם תסביר.

3. אודה לך אם תוכל לפרט מה מצאת בבדיקות שאמרת שתוכל לעשות.

4. אם יש דאק פנימי, האם הוא מייתר את הצורך בחיצוני?

5. האם תוכל להמליץ על אוזניות חוטיות טובות בסביבות ה - 1000 ש"ח?

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
לא, זה לא רלוונטי, אסור לנגן דרך Windows
קח אפליקצית אודיו מסוג foobar2000 או JRiver או Roon ותבחר את הממיר שלך על בסיס ממשק ASIO או WASAPI
אם זה WASAPI תוודא כי אתה עובד ב-exclusive mode

בנתוני הדאק ששמתי באחד הפוסטים למעלה מצוין "ASIO is not active".
מה זה אומר?
אפשר להפוך אותו ל - active?
איך?

TalTen1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
אחלוק על ידידי מעלי ואכן הצילומים רלוונטיים.
אוזניות טובות ישמעו שונה אם תקשיב אפילו לפרסומות מעצבנות ביוטיוב כשתחבר אותן ישירות ליציאת הצליל של לוח האם (ותבחר ב Realtek) לעומת איך שהן ישמעו דרך ה FIO. עוד לפני השפעת ה DAC, מעגל ההגברה ברוב לוחות האם לא מדהים בלשון המעטה ומעביר לא מעט רעשים מוגברים מהלוח עצמו.

תהנה:

עריכה:
אז אתה בעצם אומר שחיבור האוזניות ישירות ללוח האם עדיף על חיבור דרך הפיו?

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בנתוני הדאק ששמתי באחד הפוסטים למעלה מצוין "ASIO is not active".
מה זה אומר?
אפשר להפוך אותו ל - active?
איך?

תיקח אחת האפליקציות שהזכרתי ותעבוד עם DAC שלך דרך ASIO

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור