מה עם סינון ה-DC ברשת?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
למה אין משהו מוחלט ,משהו כעין פילטר על שמסנן גם RF ,גם DC ,גם מיצב המתח, גם מיצר סינוס טוב,מגן נגד ספיקים,לא מגביל את הדינמיקה,ומבטל את הצורך בכבלים יקרים והתאמתם, למה אני צריך לשבור הראש בין כל מיני יצרנים,אחד מסנן את זה ,השני דבר אחר,איך לא נהיה עצבניים.

יכול להיות ש- Power Conditioner כמו זה של בורמייסטר, או אולי אחד האחרים, עושה את כל הדברים האלה ביחד.

שנאי מבדל מתוכנן נכון ובנוי נכון, הכולל מסנן רעשים בתדרים גבוהים (תדרי רדיו) והגנה בפני קפיצות מתח, יעשה את מרבית העבודה, מבלי לפגום בדינאמיות של ציוד השמע ומגברי השמע.

מאידך, שנאי כזה לא יכול לבטל את רכיב המתח DC שעל מתח הרשת.

בנוסף, גם שנאי מבדל איכותי, הכולל מסנן וגם Power Conditioner איכותי לא יבטלו לחלוטין את הצורך בכבלי מתח איכותיים יותר מכבל קומקום רגיל – משום שעדיין יש צורך לדאוג לכך שמתח הרשת לא יעבור בהשראה מכבלי המתח לכבלי החיבור (אינטרקונקט) – אם כי, לצורך זה בלבד יספיקו כבלי מתח איכותיים שמחירם אינו בשמיים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עכשיו אתה כבר אומר דברים שמסתדרים לי,בדיוק, שטויות במיץ.
אם מכשירי HIGH END, לא בנויים עם מחשבה יתרה על תכנון הספק, סלח לי, קיבינימט כל התחום הזה.

בפירוש לא שטויות במיץ עגבניות, אבל גם לא דברי אלוהים חיים.
במרבית מכשירי ומגברי השמע אין בכניסה סינון רעשים בתדרי רדיו החודרים למכשירים דרך מתח הרשת.
נעלה מבינתי מדוע במכשירים שעלותם לצרכן עשרות אלפי דולרים חוסכים במסנן כזה שעלותו היא כמה דולרים בודדים. אני באמת ובתמים לא קולט את העניין הזה. בעיני, זה אבסורד וזלזול תהומי בלקוחות.

אני בהחלט מסכים אתך שיש כמה דברים מקוממים ביותר בתחום הזה של שמע High End – ונושא ספקי המתח הוא לא הדבר היחיד המקומם.

אם זה חסר למישהו, אין דבר שמונע ממנו להשתמש במוצרים קיימים לכך, או לבנות בגרושים.

בייצור המוני, מסנן רעשים לתדרי רדיו אמור לעלות מספר דולרים בודדים.
בייצור כמויות בודדות, כמו בבניה עצמית, עלותו של מסנן כזה תהיה בוודאי כמה מאות שקלים, כאשר עיקר העלות הוא מחיר הקופסא המיוחדת. מחיר רכיבי הסינון עצמם אמור להסתכם בכמה עשרות שקלים, גם כאשר רוכשים סלילים מוכנים.

שנאי מבדל איכותי, בתוספת מסנן רעשי איכותי, בבנייה עצמית – להערכתי מחירו יהיה כמה אלפי שקלים בודדים. הערכה מקורבת יותר תהיה לי לאחר שאסיים את התכנון ואבקש הצעות מחיר. עדיין, זה יהיה הרבה יותר זול מאשר שנאים מסחריים איכותיים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
OK, מצאתי עוד קצת אינפורמציה מאתר אחר של סוכן,
מי שמתעמק, אולי ימצא בזה עניין, (וכמה טענות מעניינות..).
תמונות פנים המכשיר כלולות בסוף הטקסט.

The quality of the AC current coming out of the wall outlet has become ... [FONT=굴림,Helvetica].Power Conditioner 948[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]The quality of the AC current coming out of the wall outlet has become without a doubt one of the weakest links in every high-end music system. Due to the many switched-mode power supplies in PCs, TV sets, microwave ovens and light dimmers the 60Hz AC power line is polluted with high-frequency noise and direct current. Spot-occurrence of DC makes normally quiet transformers suddenly hum. It is also responsible for baffling variations in the sound quality, where from one day to the next or at different times of day the stereo image suddenly loses focus and the musical sparkle vanishes. Burmester Audiosysteme was the first to fully recognize this problem and to search for a solution.[/FONT]
    [FONT=굴림,Helvetica]Our Power CoNDITIONER 948 actively suppresses any direct current content and its electrical design has already received worldwide patent protection. Besides suppressing DC the 948 also offers very efficient high-frequency filters for AC power lines. A total of eight highest-quality AC outlets, star-connected and remote-controlled by the preamp, make the 948 the ideal power line conditioner for any high end audio system.[/FONT]

• [FONT=굴림,Helvetica]
    A quote from "Image HiFi":
    "Good Power Amplifiers have no difficulty in making the subtle effects of clean AC power known to the listener: The background is quieter, small musical details are more clearly perceived, tonal colors have more sparkle, in short, the musical reproduction has a higher degree of naturalness. Also, we know from experience that fluctuations in sound quality over time, specifically between listening sessions by day or late at night, are rooted in the quality of AC power."
    [/FONT]

• [FONT=굴림,Helvetica]
    To avoid exposing the clean power from the 948 to renewed pollution with high-frequency noise and direct current we recommend using our triple-shielded AC cord BURMESTER-POWER to connect various system components like power amps etc. to the Power Conditioner 948.

[/FONT]

• [FONT=굴림,Helvetica]Three functions:
    Active DC suppression
    High-quality AC filter
    High-performance multiple outlet, remote controlled
    [/FONT]

• [FONT=굴림,Helvetica]The first Power Conditioner on the world market which filters out not only high-frequency interference but also DC current[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Active DC compensation (patented) eliminates low-frequency power line noise, which causes sudden transformer hum or sporadically distorts the sound.[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]DC compensation effects all power outlets and works in parallel with the AC supply, thus causes no unwanted damping in the power lines[/FONT]

• [FONT=굴림,Helvetica]Eight AC outlets to hook up a complete high-end audio system. Power amps which draw more than 10A should be plugged directly into the wall outlet parallel to the Power Conditioner 948[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]AC line connection of the 948 with triple-shielded Power Cord BURMESTER-POWER[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Two line filters can be assigned to different AC outlets of the 948 to enable separate hook-up of digital and analog system components[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]The remote capabilities of the 948 enable the user to centrally switch power on and off, either to the complete system or only to selected components[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Digital front panel display can be switched between readout of power voltage or DC offset[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Display can be switched off[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Extremely simple operation[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Front panel options:
    Silver anodized, thin chrome panel or thick (6mm) chrome panel
    [/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Weight : app. 13 kg[/FONT]
  • [FONT=굴림,Helvetica]Dimensions (W x H x D):
    450 x 155 x 400 mm
    [/FONT]
power-conditioner-948-back-big.jpg
power-conditioner-948-detail2-big.jpg

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
טריטון,
זה שיש רעות חולות (למערכת שמע) על מתח הרשת – זה ידוע. אין כאן שום חידוש.
ללא כל ספק, Power Conditioner – במידה והוא מתוכנן היטב ובנוי היטב, זה הפתרון העדיף.
העניין הוא שצעצועים כאלה יקרים מאד, לפחות עבורי.
שנאי מבדל בתוספת מסנן – מתוכננים ובנויים היטב אמורים לפתור את מרב הבעיות של מתח הרשת.
שנאי מבדל כזה הוא בהישג ידי, לא שום פתרון מסחרי איכותי.
זה סוף הסיפור מבחינתי.
את התיאוריות אני מכיר היטב.
אני גם יודע מהו הפתרון המעשי היחיד הזמין לי.

אגב, המכשיר שהראית למעלה משתמש בספק מתח ממותג.
אמנם בפרסומת שלהם הם כותבים מילים יפות ונכונות, אבל יש לי ספק באשר להשפעתו של המכשיר הזה על איכות השמע במערכת שמע. כמובן, לפני ששומעים לא יודעים. עם זה, העובדה שהם ממליצים להשתמש בכבלי מתח איכותיים ביותר ויקרים עם המכשיר שלהם אומרת דרשני.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ידידי יהושע, זה הבורמסטר, אין צורך להסביר לי, את דבריי שלי.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תגידו, מישהו מכם מדד אי פעם את רכיב הDC ברשת החשמל?
המקסימום שאני מדדתי אי פעם היה 0.2 וולט בבית, 0.6 וולט בסביבה תעשייתית כבדה ורועשת חשמלית.
לשנאי של הציוד שלכם יש מספיק טולרנס לא להכנס לרוויה במתח גבוה יותר ממתח הרשת AC של הרבה מעבר ל10% אחרת היה נכנס לרווייה בגלל שינויי מתח הרשת שחברת החשמל מספקת.
אני מעריץ את החברות האלה כמו בורמייסטר על יכולת השווק, כושר ה"המצאה" והמעוף.
במאה ה21 מספיק להמציא בעיה שאינה קיימת כדי למצא לה פתרונות ולמכור במחירים מופקעים.
ויש מי שזה באמת עוזר לו. זה תופעה די דומה לאפקט הפלצבו ברפואה. טבע האדם מופלא מעניין ובילתי מובן... לפחות לי.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תגידו, מישהו מכם מדד אי פעם את רכיב הDC ברשת החשמל?
המקסימום שאני מדדתי אי פעם היה 0.2 וולט בבית, 0.6 וולט בסביבה תעשייתית כבדה ורועשת חשמלית.
לשנאי של הציוד שלכם יש מספיק טולרנס לא להכנס לרוויה במתח גבוה יותר ממתח הרשת AC של הרבה מעבר ל10% אחרת היה נכנס לרווייה בגלל שינויי מתח הרשת שחברת החשמל מספקת.
אני מעריץ את החברות האלה כמו בורמייסטר על יכולת השווק, כושר ה"המצאה" והמעוף.
במאה ה21 מספיק להמציא בעיה שאינה קיימת כדי למצא לה פתרונות ולמכור במחירים מופקעים.
ויש מי שזה באמת עוזר לו. זה תופעה די דומה לאפקט הפלצבו ברפואה. טבע האדם מופלא מעניין ובילתי מובן... לפחות לי.

ואיך דיטר יקנה מייבך.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
ואיך דיטר יקנה מייבך.

אכן כך :) ,
Ohne all dies kann Dieter nicht kaufen, die Maybach
אז אנחנו נקנה את הבורמייסטר, כי יש סיבה.
הוא ייתן לנו את ההרגשה הנהדרת שאנחנו שייכים לאלפיון העליון שיש לו את הדבר הזה ונחוש כמובן בשיפור הדרמטי בסאונד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור