מה לא נכתב על המערכת של רן....

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
וכעת ישנו גם פוסט של עמיר על רכישת הטרינוב והתוצאה שהוא מקבל.אז מה שתקראו כאן ,נוגע כנראה גם אצל עמיר....
אני מזה כשנתיים לא הלכתי לשמוע מערכות אצל חברים.המערכת שלי עבדה לסרוגין בערך פעם בחודשיים שלושה ע"מ שלא תשכח איך עובר החשמל אצלה...
בעקבות הביקור של שניצל ורן אצלי,
החלטתי שאני הולך לשמוע על מה מדובר בתא אצל רן.
ביתו של רן מהוקצע כמו הפרקט בסלון,מסביר פנים,מלא פרטים ןחשוב מכל ,אנרגיות טובות..
המערכת מתאימה את עצמה לאווירה ,קוים ישרים,נקיים קומפוננטים איכותיים ביותר.
על הכל מפקד כנראה מכשיר הטרינוב שהוא למעשה פרה מחשב שיודע לכוון את הסאונד לפי רצונו של בעל הבית...נשמע פשוט אבל ממש לא.הדבר הראשון החשוב הוא שבעל הבית יבין מהוא סאונד טוב,נכון.
ואת זה רן מספק במאת האחוזים.
הדבר שתפס אותי יותר מהכל הוא תצורת הסאונד.
אתה תמיד יושב בשורה הראשונה,או בשולחן הראשון במועדון,הופעה...
וכל ההיתרחשות לפניך ובשבילך.
אתה מקבל הכל כלול...תזמורת,הרכב ג'אז ,מקום טוב באולם,ויסקי משובח,
סאונד ברמה גבוהה מאוד ,מנעד צליל רחב ביותר מהצליל הנמוך ביותר הגם שלא שמעתה אז הרגשתה.לצלילל הגבוהה ביותר בצורה מעודנת ללא שום רעשי הרש וכל מני...במה רחבה ,נגנים מפוזרים,נקיון ללא שכבות של אבק וילונות..תענוג.
אוקצור...מערכת רפרנס.
לא מתפלא כלל וכלל שעמיר רכש טרינוב...מאחל גם לעמיר בהצלחה בכל מה שקשור לעניני המדידות.
(ורד)(ורד)(ורד)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
וכעת ישנו גם פוסט של עמיר יל רכישת הטרינוב והתוצאה שהוא מקבל.אז מה שתקראו כאן ,נוגע כנראה גם אצל עמיר....
...
לא מתפלא כלל וכלל שעמיר רכש טרינוב...מאחל גם לעמיר בהצלחה בכל מה שקשור לעניני המדידות.
(ורד)(ורד)(ורד)
תודה רבה!!! (ורד)(ורד)(ורד)

ואכן הטרינוב עושה מהפכה שלמה בסאונד אצל רן, ובפירוש מפצה על זה שהחדר, שכל כך נעים לשהות בו ומעוצב לעילא, אינו אופטימלי עבור מערכת סאונד מבחינת המבנה והפתחים. ההבדל בין "בלי" ל"עם" הוא בין לא כל כך טוב, למרות שהרכיבים מעולים, לבין מצויין.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שמח שנהנת , במיוחד שמח על התקשורת המחודשת איתך ,ְהשתנו הזמנים , שומע לאחרונה מערכות חלומיות , רן , דורון , אביעד , מערכות למות ..... ( למרות ששלי מפרקת את כולם :)) סתאםםםם ! אבל אלו מערכות כולם עצומות ועולות מלא כסף , זה לא איזה מוניטור עם אינטגריטיד , מה לעשות , סלונים 45 מטר , רמקולים עצבניים , ממירים סוף העולם , מגברים מהקצפת העולמית , בסוף אם יש מזל גם עובד , אני לא בטוח עדיין שהרומקורקשיין רצוי למרות שיש לי , חבר שלי -פבריציו מאיטליה אומר שאוכל כל חלקה טובה , אבל אני ורן משתמשים , גם רן לוי יש להם ,תבוא איזה יום ! תזמין את נמר גם אם יוכל להתגבר על הגועל לפגוש את הזבל הזה המכונה שניצל , בכייף תבואו !

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נראה מה תגידו , דווקא אשמח להתלכלכות היסטרית ,כבר אין איגו ,אין טסטוסטרון , נשארה רק אהבת אדם לאדם

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נראה עם מחזיק סימפוניה מרובת כלים .... ) או אם הסימפוניה מחזיקה :ישן:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
השתגע שניצל אני חושב , מלא ארעק ובורקס

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
אלדר הכל בסדר? :)

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
שמחתי לארח שלמה, ממש מספר ימים לאחר שאירחת אותי ביחד עם אלדר והקשבנו למערכת מצוינת!

ותודה כמובן על המילים החמות, אכן טרחת לומר את הדברים לכל אורך הביקור ואפילו עצרת אותי ממש בתחילתו של השיר השני ואמרת ש....הבנת..:)

בכל אופן, החלל אצלי הוא לכאורה מעולה, בכל הקשור ליכולת של הסאונד להתפזר והעובדה שמקום הישיבה נמצא רחוק מהקיר האחורי, למרות זאת, מדובר בחלל שהוא רחוק מלהיות אידיאלי מהבחינה האקוסטית.

ולכן, צודק עמיר שהמצב של OFF לעומת ON של מערכת הכיול של ה Trinnov הוא בהחלט דרמתי.

עם זאת ,ההבדלים הללו (כמובן שלא באותה איכות..) באו לידי ביטוי ברגע שהכניסו לחלל מערכות תיקון אלקטרוניות אחרות ולאו דווקא טרינוב.

השינוי המהותי בחלל יבוא לידי ביטוי גם עם מערכת בסיסית כדוגמת אודיסי וכמובן שהאיכות עלתה משמעותית, כאשר התנסיתי בחלל עם דירק ולאחר מכן עם לינגדורף ולבסוף התיקון הנוכחי של טרינוב.

עם זאת, ראוי לזכור ואמרתי זאת מספר פעמים, ש-טרינוב לחלוטין לא שווה לטרינוב, קרי: טרינוב במקום אחד, גם אם המערכת תכיל את אותם רכיבים בדיוק, יהיה שונה בהכרח מטרינוב אחר, עם אותם רכיבים בדיוק.

וזאת מהטעם הברור של :

1. ההבדל בין חלל לחלל , אבל יותר חשוב;

2. ההבדלים שיגיעו כתוצאה מכיולים שונים ומיקסום שונה של המערכת המורכבת הנמצאת במכשיר הזה.

בהחלט שמעתי טרינובים, כמו ששמעתי לינגדורפים, שנשמעו מאוד בינוני ואתה יוצא מהחדר (אפילו בתערוכות..) ואומר לעצמך..מה באמת...זה טרינוב? נשמע מאוד בינוני...

לכן, צריך לקחת את זה טוב טוב בחשבון לפני שנכנסים לסיפור כזה.

רן

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לאביעד אין טרינוב , מערכת חולנית , תלוי בהרבה דברים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר הכל בסדר? :)
לא התמוטטות עצבים , זה מה שצריך בעולם האודיו , מה איכפת לי , עד שלא מקבל מדליה לא מפסיק :eek:

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
תודה רבה!!! (ורד)(ורד)(ורד)

ואכן הטרינוב עושה מהפכה שלמה בסאונד אצל רן, ובפירוש מפצה על זה שהחדר, שכל כך נעים לשהות בו ומעוצב לעילא, אינו אופטימלי עבור מערכת סאונד מבחינת המבנה והפתחים. ההבדל בין "בלי" ל"עם" הוא בין לא כל כך טוב, למרות שהרכיבים מעולים, לבין מצויין.
לדעתי היתרון אצל רן זה שהרמקולים תחומים בין שני קירות מה שגורם לאקוסטיקה טובה יותר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לדעתי היתרון אצל רן זה שהרמקולים תחומים בין שני קירות מה שגורם לאקוסטיקה טובה יותר.
דומני שהמצב של קירות משותף לכל המערכות הביתיות :)

אצל רן אין סימטריה: מצד ימין יש קיר לכל האורך, ובצד שמאל יש פתח ענק לשאר הבית.
מבחינה זו, זה לא חלל אופטימלי, למרות שיש לצליל הרבה לאן להתפזר.

ולמרות זאת, עם הטרינוב שומעים נהדר.

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
למרות שמצד שמאל ישנו פתח גדול עדיין הרמקול נמצא באזור הסגור שזה משמעותי.

אצלי למשל החלל פתוח (סלון ומטבח) ובצד של המטבח אין לי קיר וגם עם הטרינוב זו בעיה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראה לי שכבר אמרתי מזמן שהתוצאה את רן פנומינלית.

שמח שסוף סוף מישהו בפורום הזה מסכים איתי. ;)

Martin Logan

אוהב את התחום
מעורבות
26
נקודות
28
מהו ההבדל בין טוב, למעולה/מצוין ?
כאחד שהיה אצל רן מספר לא מועט של פעמים אנסה להמחיש בעזרת דוגמא מדוע לדעתי זה נשמע כמו שנשמע.
כדי שספורטאי נניח(יכול להיות בעל מקצוע אחר) יוזכר ברשימה של הגדולים בהסטוריה בתחומם,האם יספיק לו הכישרון הטבעי והפיזי שהוא נולד איתו, או שהמון עבודה קשה ופיתוח מתמיד של האומנות שלו ?
לעניות דעתי התשובה ברורה והיא הסיפא של השאלה.
חלל ההאזנה של רן להלן: "הכישרון הטבעי פיזי" הוא די נדיר ויחודי במובן זה שמתקיים בו יחס זהב אקוסטי, דהיינו יחס רצוי בין אורך רוחב וגובה של החלל, מאז שהפסל היווני פידיאס תכנן את הפרתנון על פיו לא הרבה התגלה בתחום למרבה הפלא.
ביקרתי בהמון בתים בארץ ולצערי קשה למצוא דירה כזאת, אלא אם כן בנית חדר ייעודי להאזנה כמו עמיר קסנר.
רוב חללי ההאזנה שלנו נמצאים בסלון, ורוב הסלונים בדירות הקבלן הסטנדרטיות הן אסון אקוסטי.
מצד אחד החלל של רן הוא לא שלמות אקוסטית כמו שציינו אחרים- בצידו האחד יש זכוכית בצד השני הוא נפתח לחלל הבית, מאידך היחס שווה באיזור הרמקולים ולא פחות חשוב וקריטי ישנו חלל פתוח ולא קיר מאחורי הספה/המאזין.
רן שהאסתטיקה של ביתו לא פחות חשובה לו, ולפיכך ובידיעה ברורה הבין שלא יוכל להשיג שלמות אקוסטית החליט למטב את "הכישרון הטבעי פיזי" -החלל , ב-"עבודה קשה ופיתוח מתמיד".
אתה לא מגיע לאן שרן הגיע במקרה ! כמות שעות עצומה של השוואה בין הפרוססורים הטובים בעולם והבחירה בטרינוב שהתאימה לחלל שלו, משם המשיך
להזמנת מכיילים שהובאו במיוחד מחו"ל בעלי שם עולמי בכיול של טרינוב,
בחינה ממיטב הגברות היי אנד יקרים יותר ופחות , כיבוי והדלקה של המכשירים עם החלפה מתמדת בין כבלי רמקולים , קריאה לאינספור חברים בעלי ניסיון שיחוו דעתם שמא אוזניו הטעו אותו מתוך האזנה ארוכה או הטיה פסיכולוגית של המותג היקר שאותו בחן.
לא אגזים אם אומר שמדובר במאות שעות ויותר של תהליך סיזיפי ואף כואב(תשאלו מה קרה לאוזניו), הבחור גם עוסק בעריכת דין במקצועו אזי הפסיד זמן וממון מעבר לציוד היקר שאותו רכש לבסוף.
בלתי נלאה.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,101
נקודות
113
תודה רבה יוסי על המילים החמות.

כפי שאתה באמת יכול להעיד ממקור ראשון וממספר לא מועט של ביקורים, בהם האזנת לתיקונים של לינגדורף ובשלב מאוחר יותר ל-כיולים של הטרינוב, על ידי בעלי מקצוע ו- בחינה בו זמנית בחלל של הגברות שונות ומשונות ולבסוף בחירה ב Nagra, זה אכן תהליך ארוך וסיזיפי שדורש הרבה סבלנות, אנרגיה לימוד וממון.

וכן, במהלכו גם נזקקתי ל מנוחה מוחלטת של מספר ימים, על מנת לתת לאוזניים שלי לבצע refresh בליווי טיפות מיוחדות להרגעת הכאבים.

בגלל שאני מודע לתהליך, לקושי הכרוך בו, אני דואג גם לכתוב עליו וגם להסביר את זה לעשרות האנשים שהיו כאן, על כך שהתהליך לא מתאים לכל אחד, סופו לא תמיד יהיה מוצלח והוא בוודאות לא מתאים לאנשים שבוחרים ציוד שגוי לחלל שלהם ו/ או יתקלו בהנהלות קשיחות, שלא יאפשרו להם לכייל, להתנסות ולמקסם את המוצר הזה...

יזהר הקונה.

רן

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אצלי למשל החלל פתוח (סלון ומטבח) ובצד של המטבח אין לי קיר וגם עם הטרינוב זו בעיה.

בעיה עם כיול אני מניח?
זה layout טיפוסי, ו-Dirac מטפל בזה מצוין

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יפה אריק , הפכת להיות סנטימנטלי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור