מה חשוב (מבחינה טכנולוגית) במצלמות וידיאו שרוכשים בשנת 2013

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום,
החלטתי להחליף את מצלמת הוידיאו שלי שרכשתי בשנת 1998 במסגרת "המכרז של המדינה" (זוכרים? היה כזה פעם (lol))

אני לפני טיול גדול בחול ואני שוקל לרכוש מצלמה בארה"ב , (NTSC).
מעניין אותי מה חשוב היום מבחינת הטכנולוגיה.
חשבתי לקנות את הדגם הזה של SONY. האם מדובר "במילה האחרונה" ?

http://www.bhphotovideo.com/c/product/909736-REG/sony_hdr_pj790v_b_96gb_hdr_pj790_hd_handycam.html

מה אתם אומרים ?

איתי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תכף ימליצו לך על RED
:)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
נראה מצלמה טובה, מה שחשוב במצלמות וידאו היום זה צילום ב 1080P 50/60 .
מכיוון שאני מתעסק גם בעריכות וידאו, אישית הייתי מעדיף מצלמה שמתאימה לארץ (50 פרימים בשניה - PAL)
אם אתה לא עורך וידאו ומשלב קטעים אז זה פחות חשוב...
הייתי מעדיף מצלמות של פנאסוניק, אבל זה עניין של העדפה אישית.
רצוי גם לבדוק את רגישות המצלמה לאור וצילום בתנאי תאורה קשים.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה[

אותי מעניין איזה פרוססורים נחשבים עדכניים ואילו נחשבים מיושנים
איזה טכנולוגיה של "יציבות התמונה" מקובלת היום וכד'.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
זה לא סמארטפון או מחשב שמשווים פרוססורים...
אין נתונים של הפרוססור במצלמה...
במקרה אני עוסק בתחום , בד"כ מצלמות הוידאו יש להם פרוססורים יחודיים של החברה המייצרת
המכילים גם דוחס וידאו , יש גם מצלמות וידאו בשוק שמשתמשים בפרוססורים יחודיים של חברות כגון AMBARELLA או MAGNOM המתמחים בתחום דחיסת וידאו.
בשוק יש 2 טכנולוגיות מובילות לייצוב תמונה - ייצוב דיגיטאלי או יצוב אנאלוגי (ג'ירוסקופ).
כמובן יצוב אנאלוגי (ג'ירוסקופ) יקר יותר , הייצוב שונה מדגם לדגם ואינו אחיד בין החברות, לכן יש לבחון נקודה זו ספציפית לדגם הנבחר ולקרוא ביקורות בנושא.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
זה לא סמארטפון או מחשב שמשווים פרוססורים...
אין נתונים של הפרוססור במצלמה...
במקרה אני עוסק בתחום , בד"כ מצלמות הוידאו יש להם פרוססורים יחודיים של החברה המייצרת
המכילים גם דוחס וידאו , יש גם מצלמות וידאו בשוק שמשתמשים בפרוססורים יחודיים של חברות כגון AMBARELLA או MAGNOM המתמחים בתחום דחיסת וידאו.
בשוק יש 2 טכנולוגיות מובילות לייצוב תמונה - ייצוב דיגיטאלי או יצוב אנאלוגי (ג'ירוסקופ).
כמובן יצוב אנאלוגי (ג'ירוסקופ) יקר יותר , הייצוב שונה מדגם לדגם ואינו אחיד בין החברות, לכן יש לבחון נקודה זו ספציפית לדגם הנבחר ולקרוא ביקורות בנושא.

תודה, אבל בכל זאת יש פערי מחיר לא קטנים בין דגמים שונים בכל חברה.
ממה הוא נובע ?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
יש גם משהו נוסף חשוב לבדוק לפני שרוכשים מצלמת וידראו איכותית, למשל בפאנאסוניק יש להם מצלמות יותר "זולות"בעלי CCD אחד , והיקרות בעלי 3 CCD , אחד עבור כל צבע -RGB
בנוסף לנ"ל יש כאלו שיש להם עינית (היותר יקרות) , שימושי מאוד כאשר רוצים לצלם מדוייק וכאשר יש אור יום על הצג שמפריע לראות את הפרטים הקטנים.
ליותר יקרות יש גם יותר זכרון פנימי ,וגם יותר פיקסלים לצילום סטילס.
ליותר יקרות גם אפשרות לחיבור מיקרופון חיצוני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור