מה ה"הפלופים" שלכם ברכישות?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רובנו משתפים בד"כ רשמים ברכישות מוצלחות, אבל אני מאמין שלכל אחד מאיתנו היה אי שם איזה פלופ (נפילה), כלומר רכישה שבסופו של דבר התחרטתם על הרגע בו רכשתם את המוצר.

הפלופ שלי, רמקולים mission 734, רמקולים לא רעים, בטח לא לקטגוריית מחירם אבל מהרגע הראשון שהרכבתי אותם בחדר השינה (הייתי חייל משוחרר שעדיין גר אצל ההורים) עודף הבאס בחדר וחוסר יכולת למקמם חירב את השמחה שברכישתם. אגב, עד שעברתי לגור לבד הם הפכו להיות רמקולי סראונד, כך שמעולם לא יצא לי לשמוע אותם כפי שצריך בסביבה שלי :rolleyes:

רכישה מיותר הרבה יותר עדכנית, הנגן אוניברסלי של מרנץ' אותו רכשתי עם שאר סטאפ הק"ב, מעולם לא השתמשתי בו אבל אני מסרב להיפרד ממנו מהסיבות הבאות:

א. אולי יום אחד ארכוש איזה BD (סיכוי קלוש)
ב. יש לי אוסף SACD ועוד מספר DVD AUDIO - אין לי אומץ להישאר ללא יכולת לנגן אותם, למרות שמעולם לא טרחתי לשמוע אותם בנגן הנוכחי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כל מה שהתברר לי שאיני מסוגל יותר לסבול את ביצועיו לאחר תקופה קצרה ומכרתי\טרייד בהפסד כואב.
בד"כ אחרי רכישה בליינד, וכשהייתי צעיר יותר משיכנועו של איש מכירות חלקלק או מחוסר ניסיון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
פלופים שלי בקולנוע ביתי.. או שאולי זה טבעי שציוד מתישן אחרי שנתיים

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
הנפילה שלי הייתה כשהחלפתי פייאונר LX85 ב-89 כי מאוד אהבתי את 85 והייתי בטוח ב89 יהיה לפחות אותה רמה רק אם אטמוס שלשם רציתי להגיע אך זה לא קרה כלל וגם אחרי חצי שנה יצאה 901 שבכלל היה דבר מעצבן ביותר כי ברור שמחיר של 89 נפל מייד למרות ש89 יצאה חצי שנה קודם...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כל מה שהתברר לי שאיני מסוגל יותר לסבול את ביצועיו לאחר תקופה קצרה ומכרתי\טרייד בהפסד כואב.
בד"כ אחרי רכישה בליינד, וכשהייתי צעיר יותר משיכנועו של איש מכירות חלקלק או מחוסר ניסיון.

אומרים כי ניסיון לומדים מאחרים או משלמים עליו.
מקווה שלא תראה עוד "פלופים".

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פלופים שלי בקולנוע ביתי.. או שאולי זה טבעי שציוד מתישן אחרי שנתיים

עד לזמן האחרון בק"ב הציוד התיישן די מהר, בייחוד רסיברים ופרוססורים.
ריבוי השיטות, הפרוטוקולים השונים והצגת טכנולוגיות חדשות בקצב מהיר הביא לפחת מזורז מגזרה זו.
לדעתי זה אחד הגורמים שעזרו לשוק האודיו הדו ערוצי לחזור ולפרוח - לציבור נשבר מהמרדף אחר הפורמט האחרון.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הנפילה שלי הייתה כשהחלפתי פייאונר LX85 ב-89 כי מאוד אהבתי את 85 והייתי בטוח ב89 יהיה לפחות אותה רמה רק אם אטמוס שלשם רציתי להגיע אך זה לא קרה כלל וגם אחרי חצי שנה יצאה 901 שבכלל היה דבר מעצבן ביותר כי ברור שמחיר של 89 נפל מייד למרות ש89 יצאה חצי שנה קודם...

ה LX 85 בהחלט היה מכשיר מצויין, המרדף אחר פורמטים חדשים שרובם קשה לישום בחלל משפחתי גרם ללא מעט תיסכולים אצל לא מעט אנשים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113

דווקה עשה טוב
שנפטרת מהפיוניר הנ"ל.

לפחות קדם אותך לאיכות הגבוהה ביותר שאפשר לקבל ב-ק"ב איכותי במחיר בהחלט שפוי.
מעבר, זה כבר סכומים אחרים לגמרי.
ועיקר השינוי בעיקר באיכות ה RoomCorrection.
ומה שקיים אצלך שום מיינסטרים מגוחך כזה או אחר יקח לך.

השאיפה להעלים לחלוטין את שילוב המילים - רמקול + חלל ולהגיע ל "הולוגרפיה" מיטבית במערך רב ערוצי,
וניתן להגיע לשם אך המחיר בהתאם.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
דווקה עשה טוב
שנפטרת מהפיוניר הנ"ל.

לפחות קדם אותך לאיכות הגבוהה ביותר שאפשר לקבל ב-ק"ב איכותי במחיר בהחלט שפוי.
מעבר, זה כבר סכומים אחרים לגמרי.
ועיקר השינוי בעיקר באיכות ה RoomCorrection.
ומה שקיים אצלך שום מיינסטרים מגוחך כזה או אחר יקח לך.

השאיפה להעלים לחלוטין את שילוב המילים - רמקול + חלל ולהגיע ל "הולוגרפיה" מיטבית במערך רב ערוצי,
וניתן להגיע לשם אך המחיר בהתאם.
ללא ספק איתי, זה קידם אותי פלאים לתוצאה מדהימה (לטעמי) אך אם באתה תקופה הייתי חושב על חברה אחרת או יותר נכון על קידום לרמה גבוהה יותר - הייתי חוסך לא מעט.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
פטפון רגה פלנר 3 וזרוע rb300 ,לא שונה במאומה מטורנס 160 ,הנירוונה הגיע עם הלין lp12 וארמגדון, זרוע של ניים.
כל פטפון שניראה כמו מפלצת ,לא גורם לי לרצות להחליפו.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
אצלי זה דווקא הדברים שמכרתי/מסרתי עם השנים...בדיעבד זו הייתה טעות,, רשימה חלקית: פטיפון טורנס, טרנספורט (מעולה) של מטרונום, פאוור מנורות 12 וואט של Audio innovation....פונו מנורות והיו עוד...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצלי זה דווקא הדברים שמכרתי/מסרתי עם השנים...בדיעבד זו הייתה טעות,, רשימה חלקית: פטיפון טורנס, טרנספורט (מעולה) של מטרונום, פאוור מנורות 12 וואט של Audio innovation....פונו מנורות והיו עוד...

רשימה מכובדת, בני מזל אלו ש"העברת" אליהם את הציוד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
פטפון רגה פלנר 3 וזרוע rb300 ,לא שונה במאומה מטורנס 160 ,הנירוונה הגיע עם הלין lp12 וארמגדון, זרוע של ניים.
כל פטפון שניראה כמו מפלצת ,לא גורם לי לרצות להחליפו.

יפה לשמוע :בעד:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ה LX 85 בהחלט היה מכשיר מצויין, המרדף אחר פורמטים חדשים שרובם קשה לישום בחלל משפחתי גרם ללא מעט תיסכולים אצל לא מעט אנשים.

גיא

קצת סדר לגבי פיוניר, ובכלל.
פיוניר LX-85 יצא רסיבר כושל, כך שהדגמים הבאים אחריו מוצלחים יותר בכל פרמטר.
לגבי המרדף אחרי פורמטי האודיו החדשים ובכלל, בשנתיים האחרונות חלק נכבד מהחברות עצרו את מחול השדים בכל הקשור להחלפת דגמי הרסיברים שברשותם.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא

קצת סדר לגבי פיוניר, ובכלל.
פיוניר LX-85 יצא רסיבר כושל, כך שהדגמים הבאים אחריו מוצלחים יותר בכל פרמטר.
לגבי המרדף אחרי פורמטי האודיו החדשים ובכלל, בשנתיים האחרונות חלק נכבד מהחברות עצרו את מחול השדים בכל הקשור להחלפת דגמי הרסיברים שברשותם.

"התגרשתי" מפיוניר אחרי ה VSX-D906S THX (סוף שנות ה 90 של המאה הקודמת), הרסיבר האחרון שרכשתי, מאז סטאפ ק"ב אצלי מגיע בחלקים נפרדים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
עד לזמן האחרון בק"ב הציוד התיישן די מהר, בייחוד רסיברים ופרוססורים.
ריבוי השיטות, הפרוטוקולים השונים והצגת טכנולוגיות חדשות בקצב מהיר הביא לפחת מזורז מגזרה זו.
לדעתי זה אחד הגורמים שעזרו לשוק האודיו הדו ערוצי לחזור ולפרוח - לציבור נשבר מהמרדף אחר הפורמט האחרון.

נכון, צריך לזהות את התקופות של "מהפך" ולא להיות early adopter. אחד הדברים ההזויים שקניתי הייתה פלזמה פוג'יטסו ב-2002 במחיר הזוי לגמרי. ומצבינו הכלכלי של הזוג צעיר עם ילד קטן היה לא הכי. לא יודע למה ואיך. לא נראה לי שהיום אני מוכן להוציא מעל 20K על מסך. ויש לי ממון..פשוט לא הגיוני לבזבז על משהו שלא יהיה שווה חצי אחרי שנה בלבד. עדיף עוד רולקס.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נכון, צריך לזהות את התקופות של "מהפך" ולא להיות early adopter. אחד הדברים ההזויים שקניתי הייתה פלזמה פוג'יטסו ב-2002 במחיר הזוי לגמרי. ומצבינו הכלכלי של הזוג צעיר עם ילד קטן היה לא הכי. לא יודע למה ואיך. לא נראה לי שהיום אני מוכן להוציא מעל 20K על מסך. ויש לי ממון..פשוט לא הגיוני לבזבז על משהו שלא יהיה שווה חצי אחרי שנה בלבד. עדיף עוד רולקס.

מיכאל, שמח לגלות חבר נוסף לתחביב נוסף :)
אגב אותה פלזמה של פוגיטסו, אני כמעט רכשתי את הפלזמה שלהם באותה שנה, לשמחתי בסוף התעשתתי על עצמי והמתנתי עוד מספר שנים כדי שהמחיר ירד והאיכות תעלה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איזה הייטקיסט אתה, גיא... יא אללה.
פלופ עאלק.

טוב שלא שאלת על איזה רכיבים היה ROI שלילי.

במקרה שלי זה היה dynaudio confidence c5 שהיה ועודנו רמקול מאד מיוחד אבל קשה מאד מאד מאד מאד להוציא ממנו תוצאה. רק פוטנציאל (הוא מזכיר לי אותי כשהייתי בן 7. רק פוטנציאל. אבל כמה שלא השקיעו בי, לא היתה תוצאה).

אחרי שידרוג מגבר, החלפת מגבר והחלפת רמקול, הדברים התחילו קצת להירגע.

אני לא חושב שיש פלופים כ"כ אלא יותר רכישות שלא תוכננו כראוי. למשל, המקרה הקלאסי של שידרוג רמקול וההבנה שצריך מיד לשדרג הגברה. למרות שאני חייב לציין שאם כבר פלופים, אז בתחילת הדרך, אי-שם לפני איזה 20 שנה, אני חושב שעשיתי הרבה יותר מהם מאשר היום. (למשל, מוניטור אודיו 202 שעד עצם היום הזה מנסים להוציא מהם סאונד איפשהו)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איזה הייטקיסט אתה, גיא... יא אללה.
פלופ עאלק.

טוב שלא שאלת על איזה רכיבים היה ROI שלילי.

במקרה שלי זה היה dynaudio confidence c5 שהיה ועודנו רמקול מאד מיוחד אבל קשה מאד מאד מאד מאד להוציא ממנו תוצאה. רק פוטנציאל (הוא מזכיר לי אותי כשהייתי בן 7. רק פוטנציאל. אבל כמה שלא השקיעו בי, לא היתה תוצאה).

אחרי שידרוג מגבר, החלפת מגבר והחלפת רמקול, הדברים התחילו קצת להירגע.

אני לא חושב שיש פלופים כ"כ אלא יותר רכישות שלא תוכננו כראוי. למשל, המקרה הקלאסי של שידרוג רמקול וההבנה שצריך מיד לשדרג הגברה. למרות שאני חייב לציין שאם כבר פלופים, אז בתחילת הדרך, אי-שם לפני איזה 20 שנה, אני חושב שעשיתי הרבה יותר מהם מאשר היום. (למשל, מוניטור אודיו 202 שעד עצם היום הזה מנסים להוציא מהם סאונד איפשהו)

מתן,
הרגת אותי עם הסיפתח, תודה לך על השיתוף. :אצבע מורמת

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
פותח השרשור,
אתה דורך כאן על הרבה יבלות,
ביניהם שלי,
כך שלפעמים יש "נפילות לא נעימות",
גם השקעת ממון רב,
ולא קיבלת ערך להשקעה...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור