כבלים מה היתרונות של כבל ללא סיכוך ??

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ידעתי שאני אצטער....:בכי:
בסדר, אתה צודק (תמשיך לחפור ולערבב)
  • אתה חפרת במידה זהה לשלי
  • אם כבר, אתה זה שעירבב בין דברים לא באמת קשורים.
  • זה די פתטי ללכלך על בן שיחך כשאין לך משהו ענייני לומר :נגד:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אחד האמירות המופלאות בכבלים , היצרן טוען :
״ תקבל את התוצאה הטובה ביותר אם כל הכבלים יהיו ממותג זהה״

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

ולמה זה לא נכון?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סטטיסטית זה עובד לטוב ולרע באותה מידה לאותו יצרן.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ולמה זה לא נכון?

נניח שהמקום הכי רגיש לתוצאה הכי טובה זה חיבור בין הממיר או נגן לקדם מגבר,
ונחבר עם כבל יקר siltech king הר של כסף,מה יהיה שאר הכבילה סילטק זול?
הייתה לי התנסות כזו קניתי כבל רמקול יקר ואינטרקונקטים זולים מאותה חברה,עם הזמן
החלפתי אותם לאחרים וגם מחברה אחרת,לא כדאי להתחיל לרקוד marry go around:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ולמה זה לא נכון?
כי אם למשל כבל מסויים קצת מנחית גבוהים, שימוש אחד בו (נניח בין הנגן לפרה) יכול לרסן צרחנות, אבל שימוש נוסף (נניח בין הפרה לפאוור) יכול לגרום לסתימוּת.

עמיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הכי טוב לערבב. (הרי היצרנים של הכבלים לא יודעים להוציא כבל טוב וצריך את AK פילוס ע"מ לאזן אותם)
בשביל מה להתעסק עם התאמת ופילוס כבלים...?
מנגנים דיסק של הבי ג'יס בצד ימין ודיסק של לאונרד כהן בצד שמאל - ויש אחלה מערכת מאוזנת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכי טוב לערבב. (הרי היצרנים של הכבלים לא יודעים להוציא כבל טוב וצריך את AK פילוס ע"מ לאזן אותם)
בשביל מה להתעסק עם התאמת ופילוס כבלים...?
מנגנים דיסק של הבי ג'יס בצד ימין ודיסק של לאונרד כהן בצד שמאל - ויש אחלה מערכת מאוזנת.
פתטי 2 :נגד:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מה שAK1 אומר זה בגדול היה אמור להיות האידיאל אבל זה לא קיים בעולם האמיתי כל חברה בוחרת קיו תיכנון אחד בדרך כלל . נדיר שיש חברות שמיצרות גם וגם .
אני מתבסס על נסיון שצברתי שברובו מדובר במוצרים במחירים סבירים כמו האינטר קונקטים של נאוטק 1001 משהו ועוד מס כבלים במחירים של 1000-2000 וגם מסתמך על הנסיון שאלדר צבר .
ברגע שחיברתי כבל בלי סיכוך ההפקט היה כאילו הזזתי סמיכה שכיסתה את הרמקול . יותר צלול ומפורט .
יש כתבות על הנושא ברשת . חברה אחת לא יקרה וטובה כותבת על הנושא מיפלשייד . כל הכבילה שלהם ללא סיכוך ובידוד אויר .( הכבל יושב בתוך שרבול נילון מסוג מסויים )

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם כך אתה אומר שלסיכוך יש בפרוש השפעה - השאלה האם היא טובה או לא זו שאלה אחרת

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה שAK1 אומר זה בגדול היה אמור להיות האידיאל אבל זה לא קיים בעולם האמיתי כל חברה בוחרת קיו תיכנון אחד בדרך כלל . נדיר שיש חברות שמיצרות גם וגם .
מה שכתבתי התייחס לאפשרות (או היעדרה) לבודד משתנים כשמשווים בין כבלים עם סיכוך לכבלים בלי.

בהינתן שייש אותו סוג הבדלים גם בין כבלים שונים ללא קשר לסיכוך, כדי שכל השוואה בודדת כזו תהייה רלוואנטית, צריך שההבדל הייחיד יהייה קיום הסיכוך או היעדרו.

זו ממש דרישת סף, למעט אם מספר ההשוואות בין הסוגים הוא גדול מאוד.

אני מתבסס על נסיון שצברתי שברובו מדובר במוצרים במחירים סבירים כמו האינטר קונקטים של נאוטק 1001 משהו ועוד מס כבלים במחירים של 1000-2000 וגם מסתמך על הנסיון שאלדר צבר .
מדגם בגודל 10 לא ממש רלוואנטי, מה גם שייש העדפה מראש לכיוון מסויים, מה שעלול להטות את התוצאה.

ברגע שחיברתי כבל בלי סיכוך ההפקט היה כאילו הזזתי סמיכה שכיסתה את הרמקול . יותר צלול ומפורט
זה מה שתמיד אומרים על ההבדלים בין כבלים.

אם הייה בזה ולו רק 1% מהאמת בכל המקרים, אזי במציאות לשמוע עם כבל פשוט יחסית לכבל משובח הייה שקול ללשמוע דרך מחיצה מבודדת אקוסטית.

עמיר

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
נראה לי שייש כאן בעיות מתודולוגיות חמורות בהשוואות.

אם רוצים להראות שחוט בלי סיכוך עדיף על חוט עם, צריך להשוות בין כבלים מאותו יצרן, מסדרות מקבילות.
אחרת ייתכן שהחוט בלי סתם יותר טוב לכשעצמו, בלי קשר לסיכוך.

כל זמן שייש בעיות כל כך מהותיות במתודולוגייה של ההשוואות, נראה לי שאין מקום לסמוך על המסקנה.

עמיר

אני לא מכיר יצרן שבייצור סידרתי מייצר את אותו הדגם מסוכך ולא מסוכך.
התוכל להצביע על יצרן כזה ?

תמיד טוב להיות משוכנעים בלי שייש לכך ראיות.

חוצמזה, לחברות "רציניות" -- ובעצם טפשי להכליל בלי נתונים -- לחברה "רצינית" אחת -- Purist Audio Design -- יש database עם סטטיסטיקות של מידת שביעות הרצון של לקוחות מתוצאת חיבור בין מכשירים ספציפיים.

כששאלתי מה החוט המומלץ לחיבור מגבר X לרמקול Y, הם לא המליצו על החוט הייקר ביותר שיכולתי להרשות לעצמי, אלא על סידרה נמוכה יותר.

כך שלפחות לפי המדגם הזה -- שגודלו 1 -- שאולי עדיף על מדגם שגודלו 0 -- זה לא עובד כפי
עמיר

התוכל לתת לינק לבסיס הנתונים האמור? תודה מראש.

כי אם למשל כבל מסויים קצת מנחית גבוהים, שימוש אחד בו (נניח בין הנגן לפרה) יכול לרסן צרחנות, אבל שימוש נוסף (נניח בין הפרה לפאוור) יכול לגרום לסתימוּת.

עמיר

זה כבל טוב? לדעתי לא. כבל שמרסן/מנחית/ מדגיש וכו' "פותר "בעיה וגורם לשתיים אחרות.

אם כך אתה אומר שלסיכוך יש בפרוש השפעה - השאלה האם היא טובה או לא זו שאלה אחרת

נכון!
אני אומר שלילית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא מכיר יצרן שבייצור סידרתי מייצר את אותו הדגם מסוכך ולא מסוכך.
התוכל להצביע על יצרן כזה ?
לא -- התייחסתי לזה כבר כאן -- לכן צורת הבדיקה הישירה עם בידוד משתנים -- שהיא הכי רלוואנטית כאן -- אינה ישימה, וייש צורך במדגם גדול של בדיקות עקיפות.

התוכל לתת לינק לבסיס הנתונים האמור? תודה מראש.
זהו מידע פנימי של החברה. צריך להתכתב עם המהנדס/הבעלים, Jim Aud.

הנה קטע מההתכתבות שלי איתו:
I keep a database from customer who use our cables and give me feedback, I have 42 customer with XXX amp and YYY speaker who use the Venustas and have given glowing reports. So it was easy to recommend this cable to you based on so many people liking it and no questionable comments

זה כבל טוב? לדעתי לא. כבל שמרסן/מנחית/ מדגיש וכו' "פותר "בעיה וגורם לשתיים אחרות.
נחמד בתיאוריה, אבל במציאות אתה לא בהכרח יודע מזה, אלא רק את זה שהכבל הנבדק נשמע יותר טוב מהאחרים ב-setup הזה... :(

נכון!
אני אומר שלילית.
זכותך לומר. זכות האחרים לפקפק, בצדק מסויים, מהסיבות האמורות, וזכותם להאמין, בצדק מסויים.
מבחינה תיאורטית/פיזיקלית (מה שכידוע לא עובד לגבי כבלים), הפיקפוק אמור להיות גדול מהאמונה.

ובכל מקרה זה לא מונע ממך ו/או מאחרים לפעול לפי דיעותיך.

עמיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון!
אני אומר שלילית.

כלומר עם סיכוך מוצלח יותר יכול להיות שנקבל צליל עוד יותר טוב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור