כבלים מה היתרונות של כבל ללא סיכוך ??

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
השאלה מתייחסת לכל סוגי הכבלים...

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש הרבה יתרונות
  • יותר זולים
  • יותר קלים
  • יותר גמישים
  • יותר דקים
  • יותר קלים לחיבור לקונקטורים למיניהם
  • יותר נוחים לשימושים אחרים (כבלי כביסה למשל)
וכו'

רק שבאודיו כל הייתרונות בטלים לחלוטין יחסית לחסרון של אי-סינון הפרעות.

עמיר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש הרבה יתרונות

עמיר
האם ישנה ערובה לכך שסיכוך מסנן ?האם אין מצב שלפעמים סיכך סופח אליו כל מני?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
האם ישנה ערובה לכך שסיכוך מסנן ?האם אין מצב שלפעמים סיכך סופח אליו כל מני?
אין "ערובה". יש נושא כזה בפיזיקה ("כלוב פאראדיי").

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
גם את זה כתוב שם..."עבור כל מקרה מורכב יותר (לא אידאלי) ההתנהגות האיכותית של התופעה נשמרת, אך נוצרים אי-דיוקים בתופעות המתוארות במקרה הפשוט. בפרט, כתוצאה מכך ניתן לעתים למדוד בכל זאת השפעה של שדה חיצוני בתוך החלל העטוף על ידי המוליך"
משהוא שאני לא מבין?יש פה מישהוא שיבהיר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גם את זה כתוב שם..."עבור כל מקרה מורכב יותר (לא אידאלי) ההתנהגות האיכותית של התופעה נשמרת, אך נוצרים אי-דיוקים בתופעות המתוארות במקרה הפשוט. בפרט, כתוצאה מכך ניתן לעתים למדוד בכל זאת השפעה של שדה חיצוני בתוך החלל העטוף על ידי המוליך"
משהוא שאני לא מבין?יש פה מישהוא שיבהיר?
הכוונה, במגבלות הבנתי אותה, היא שאפקט ה"כלוב" אינו מוחלט, במיוחד כשהכלוב עצמו אינו מוחלט, או שהוא עשוי ממוליך לא אידיאלי, וכו'

בסיכוך של כבל יש "חורים" לפחות בשני קצותיו, כך שה"כלוב" אינו אידיאלי.

חוצמזה, לרוב מחברים את הסיכוך לאחד המוליכים, ולפעמים לא רק בצד אחד, מה שאולי גורע מיכולת ההגנה שלו.

במקרים הרגילים, כשאין טעויות בחיבורים, סיכוך אמור לשפר מאוד יחסית להיעדרו.
יתכן שקיימים מקרים מיחדים שזה לא כך.

עמיר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בוא נתחיל מזה שיש מליון תכנולוגיות לכבילה מכל סוג צבע וחומר יש המון סוגי סיכוכים וסוגי בידודים ..........
בגדול סיכוך מגביר תופע שנקראת סקין אפקט שגורמת לכיכלוך יותר מאשר מונעת . זה בכלליות מאוד
יש חברות שלו מסככות אלה מלפפות וקולעות צמות וכל מני שיטות שיוצרות סוג של קיבוליות דוחה רעשים .
מהנסיון הדל שלי כבל ללא סיכוך בדרך כלל ישמע יותר פתוח וצלול . ולפני שכולם יקפצו לא שמעתי אלפית מסוגי הכבלים ובטוח שיש גם וגם . הנסיון הדל שלי הוא עם מייפלשייד שבונים כבילה ללא סיכוך ובניה עצמית של אינטרקונקט ריבון שניצלי ללא סיכוך וכבל רמקול שבניתי גם בעזרתו של אלדר דומה לאנליזיס גולד ( סיכוך נחושת שקולף מכבל אנטנה אמריקאי ישן וצופה זהב . גם ללא סיכוך .
כמובן שכבלים כאילו צרכים לא לבוא או לחפוף כבלים אחרים .

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
יש הרבה יתרונות
  • יותר זולים
  • יותר קלים
  • יותר גמישים
  • יותר דקים
  • יותר קלים לחיבור לקונקטורים למיניהם
  • יותר נוחים לשימושים אחרים (כבלי כביסה למשל)
וכו'

עמיר

לגבי הנקודה הראשונה אני כלל לא בטוח.
לגבי הסיפא - התייחסות בהמשך..

בוא נתחיל מזה שיש מליון תכנולוגיות לכבילה מכל סוג צבע וחומר יש המון סוגי סיכוכים וסוגי בידודים ..........
בגדול סיכוך מגביר תופע שנקראת סקין אפקט שגורמת לכיכלוך יותר מאשר מונעת . זה בכלליות מאוד
יש חברות שלו מסככות אלה מלפפות וקולעות צמות וכל מני שיטות שיוצרות סוג של קיבוליות דוחה רעשים .
מהנסיון הדל שלי כבל ללא סיכוך בדרך כלל ישמע יותר פתוח וצלול . ולפני שכולם יקפצו לא שמעתי אלפית מסוגי הכבלים ובטוח שיש גם וגם . הנסיון הדל שלי הוא עם מייפלשייד שבונים כבילה ללא סיכוך ובניה עצמית של אינטרקונקט ריבון שניצלי ללא סיכוך וכבל רמקול שבניתי גם בעזרתו של אלדר דומה לאנליזיס גולד ( סיכוך נחושת שקולף מכבל אנטנה אמריקאי ישן וצופה זהב . גם ללא סיכוך .
כמובן שכבלים כאילו צרכים לא לבוא או לחפוף כבלים אחרים .

גם הנסיון שלי מראה כי כבל ללא סיכוך טוב יותר. (ואני מדבר על אינטרקונקטים (לדוגמא) במחירים סביבות 20Kש"ח אבל יש נסיון גם /בעיקר עם כבל רמקול ).
לדעתי , יצרן שאין לו את הידע/הטכנולוגיה/החומרים יהיה חייב לשים סיכוך .
הסיכוך בא "לתקן" את המוצר הערום ואז מקבלים כבל "סתום", כבל עם באס "בומי", כבל "איטי", כבל "צורח" בגבוהים או "מודגש" במיד...

באופן אישי אני ממליץ כשבאים לבחון כבילה במערכת להתחיל עם כבלים ללא סיכוך.
מאד יתכן שתגיעו למסקנה מהר מאד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למרות היותי בין אלה שמדמיינים שאכן יש הבדל בין כבלים, ושהשקיעו סכומים ניכרים בכבילה,
לא נראה לי שסיכוך מחוץ למוליכים משפיע על ה-skin effect שלהם,
ו/או שהוא עלול לקלקל משהו במוליכות שלהם.

עם זאת, כנראה שבכבלים הכל ייתכן, וחוקי הפיזיקה הרגילים לא חלים עליהם. קטונתי.

Eliel Saad

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
מרוב איכות כבל הוא משמיע כל פיפס שלילי הגיוני שהוא ישפיע גם את הדברים הלא טובים..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מרוב איכות כבל הוא משמיע כל פיפס שלילי הגיוני שהוא ישפיע גם את הדברים הלא טובים..

אני לא מדבר כעת על כבלי חשמל - אז בבקשה תסביר לי מה זה אומר "שהוא ישפיע גם את הדברים הלא טובים"
לא ברור לי מה זה אומר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה לי שייש כאן בעיות מתודולוגיות חמורות בהשוואות.

אם רוצים להראות שחוט בלי סיכוך עדיף על חוט עם, צריך להשוות בין כבלים מאותו יצרן, מסדרות מקבילות.
אחרת ייתכן שהחוט בלי סתם יותר טוב לכשעצמו, בלי קשר לסיכוך.

דבר נוסף -- ייתכן שההשוואות בין חוטים בלי סיכוך לעומת חוטים עם נעשו בסביבה שבה לא הייו הפרעות חמורות מהסוג שסיכוך פותר, ואז הסיכוך לא נתן שום יתרון, או יתרון קטן יחסית להבדל חוטים עצמם.

ודבר נוסף -- ייתכן שייתרונות/חסרונות החוטים עם/בלי הסיכוך תלויים גם בין איזה מכשירים הם מחברים, ואולי גם במאזינים.

ודבר נוסף -- כדי שלמסקנה תהייה משמעות סטטיסטית, צריך שהמדגם יהייה גדול.

כל זמן שייש בעיות כל כך מהותיות במתודולוגייה של ההשוואות, נראה לי שאין מקום לסמוך על המסקנה.

עמיר

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

כבלים טובים מעבירים יותר אינפורמציה שזה תמיד טוב,
אך אם יש חולשות למערכת הם יגלו ויעצימו גם את חושלות,
לכן יש לבחור כבל מתאים לרמת המערכת,
לחברת nbs יש טבלת המלצות לבחירת כבלים יחסית לעלות המערכת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כבלים טובים מעבירים יותר אינפורמציה שזה תמיד טוב,
אך אם יש חולשות למערכת הם יגלו ויעצימו גם את חושלות,
לכן יש לבחור כבל מתאים לרמת המערכת,
לחברת nbs יש טבלת המלצות לבחירת כבלים יחסית לעלות המערכת.
א. אם כבר "צריך" לבחור כל כבל שיתאים לחיבור בין המכשירים שאתם הוא מחבר, זו לאו דווקא פונקצייה של "רמת" המערכת

ב. זה טריק שיווקי נהדר של NBS להפנות אליהם קונים ולקחת לעמצם אחוד משווי המערכת. רעיון נהדר, אבל למה לקנות מהם דווקא ולא מחברות אחרות, כמו Purist, Vovox, Stealth, Siltech או מיליון אחרות?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
א. אם כבר "צריך" לבחור כל כבל שיתאים לחיבור בין המכשירים שאתם הוא מחבר, זו לאו דווקא פונקצייה של "רמת" המערכת

ב. זה טריק שיווקי נהדר של NBS להפנות אליהם קונים ולקחת לעמצם אחוד משווי המערכת. רעיון נהדר, אבל למה לקנות מהם דווקא ולא מחברות אחרות, כמו Purist, Vovox, Stealth, Siltech או מיליון אחרות?

זו היתה רק הצגת רעיון של nbs שיש תלות בין רמת מחיר המערכת לבין מחיר כבל מתאים,
אני לא שלחתי את שואל לקנות כבלים מאף אחד,
כמובן יש לבחור את הכבל המתאים במבחן שמיעה במערכת.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

(אני יודע שאני אצטער על זה...),

מכשירים הם חלק מהמערכת, כך שזה היינו הך להתאים כבלים למכשירים לבין המינוח להתאים אותם למערכת.

מה רע בטריק שיווקי?, מה עוד שיש הגיון ביצירת תלות וקשר בין רמת המערכת לבין רמת הכבלים המתאימים.
הקשר יכול להיות עלות כספית, גודל המגבר, גובה המאזין, צבע הרמקול וכו''.(אתה תבחר מה נוח לך ואילו מהשיווק יבחרו מה שמתאים להם)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
זו היתה רק הצגת רעיון של nbs שיש תלות בין רמת מחיר המערכת לבין מחיר כבל מתאים
מה עוד שיש הגיון ביצירת תלות וקשר בין רמת המערכת לבין רמת הכבלים המתאימים.
אם הייתה תלות ישירה בין מחיר הכבלים לאיכותם, הייה קשר בין רמת (המחיר) של המערכת לבין הכבלים.

העניין הוא שאין תלות כזו, והמצאת קשר כזה הוא טריק שיווקי שכדאי לשים לב לכך שהוא מטעה.

קשר שאולי כן קיים בין רמת המחיר של המערכת לבין הכבלים הוא שמי שייכול להרשות לעצמו מערכת יקרה, סביר שהוא יכול להרשות לעצמו לקנות גם כבלים יקרים יותר, אבל זה ממש לא אומר שזה מה שכדאי לו לעשות.

עמיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם הייתה תלות ישירה בין מחיר הכבלים לאיכותם, הייה קשר בין רמת (המחיר) של המערכת לבין הכבלים.

העניין הוא שאין תלות כזו, והמצאת קשר כזה הוא טריק שיווקי שכדאי לשים לב לכך שהוא מטעה.

קשר שאולי כן קיים בין רמת המחיר של המערכת לבין הכבלים הוא שמי שייכול להרשות לעצמו מערכת יקרה, סביר שהוא יכול להרשות לעצמו לקנות גם כבלים יקרים יותר, אבל זה ממש לא אומר שזה מה שכדאי לו לעשות.

עמיר
אני חושב (משוכנע) שבחברות הרציניות (כולל אילו שמייצרות כבלים) יש קשר מובהק בין אייכות המוצר למחירו.
האם NBS היא חברה רצינית, זאת שאלה נפרדת.
לכן הטריק אינו שיווקי, אלא פשוט הפשטת הדברים כדי להסביר אותם שיווקית לאודיופילים שאינם מעוניינים בדיונים ארוכים ועמוקים בפורומים ע"מ להחליט מה מתאים להם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תמיד טוב להיות משוכנעים בלי שייש לכך ראיות.

חוצמזה, לחברות "רציניות" -- ובעצם טפשי להכליל בלי נתונים -- לחברה "רצינית" אחת -- Purist Audio Design -- יש database עם סטטיסטיקות של מידת שביעות הרצון של לקוחות מתוצאת חיבור בין מכשירים ספציפיים.

כששאלתי מה החוט המומלץ לחיבור מגבר X לרמקול Y, הם לא המליצו על החוט הייקר ביותר שיכולתי להרשות לעצמי, אלא על סידרה נמוכה יותר.

כך שלפחות לפי המדגם הזה -- שגודלו 1 -- שאולי עדיף על מדגם שגודלו 0 -- זה לא עובד כפי שאתה משוכנע.

חוצמזה, הבחירה הראשונית היא לאו דווקא בין סדרות של חברה מסויימת, אלא בין חברות שונות.
יש חברות שהמודל הזול ביותר שלהן יקר יותר מהטופ של אחרות. איזה חוט עדיף?

עמיר

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ידעתי שאני אצטער....:בכי:
בסדר, אתה צודק (תמשיך לחפור ולערבב)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור