מה החשיבות של הפיוז במכשיר מבחינת הסאונד?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי אתה מבלבל את המוח

תנסה ותחזור עם מסקנות....עד אז עדיף שתקשיב לאלו שכן ניסו

משתמשים בזהב משום שהוא לא מתחמצן. המגע בין הנתיך לבין תושבת הנתיך נוטה להתחמצן.

נתיך שהמגעים שלו לא מחומצנים אינו מוריד את המתח למגבר.

מר ג'וזי, בדקת את מה שאמרתי? לא. עשית מחקר על זה? לא. אז איך אתה שולל במחי יד?

מה יושע, זהב לא מתחמצן נכון. אז? עדיין המוליכות שלו נמוכה מנחושת וכסף.
כמו כן השאלה היא מה קורה במגע שלו עם חומרים אחרים.
לכל שני חומרים בטבע כאשר הם באים במגה יש שינוי שלהם בהולכת החשמל שם.
אני לא מדבר על מגע לא או כן מחומצן. אני מדבר על האפשרות של פגיעה באיכות החשמל בכניסה למגבר לאחר הכנסת הפיוז.

אם לא, אנא ספקו לי איזה הסבר נורמלי . הרי הכל מבוסס לא?

ניסיון של :"שמעתי" הוא חסר טעם מבחינתי כמו "ראיתי יצורים מהחלל".

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא הבנתי את הקשר לנושא הפיוז? אם פיוז יכול לשפר או לא סאונד - איך זה קשור לנקודה שלך?

אני רק רוצה להבין..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

יש שתי אופציות.
להסתכן ולהחליף את כל הכבילה במגבר {מה שעלול להוביל לבעיות הלחמה} ולקבל אחלה שיפור.
להחליף פיוז {נטול סיכון ויותר זול} ולקבל פחות אחלה של שיפור אבל ביחס למחיר - אחלה שיפור.

מה אתה מעדיף?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי עם הציוד שלך אתה סופר שם. אולי רק הקדמגבר יזדקק לשידרוג, אבל עם המגברים והרמקולים שלך אתה שם בהחלט.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מה יושע, זהב לא מתחמצן נכון. אז? עדיין המוליכות שלו נמוכה מנחושת וכסף.
כמו כן השאלה היא מה קורה במגע שלו עם חומרים אחרים.
לכל שני חומרים בטבע כאשר הם באים במגה יש שינוי שלהם בהולכת החשמל שם.
אני לא מדבר על מגע לא או כן מחומצן. אני מדבר על האפשרות של פגיעה באיכות החשמל בכניסה למגבר לאחר הכנסת הפיוז.

אם לא, אנא ספקו לי איזה הסבר נורמלי . הרי הכל מבוסס לא?

קיבלת הסבר, אבל לא קלטת אותו.
לנחושת טהורה רמת מוליכות סגולית גבוהה יותר מאשר לזהב טהור.
העניין הוא שבמרחקים קצרים רמת המוליכות הסגולית של זהב, למרות שהיא נמוכה מזאת של נחושת, היא גבוהה יותר מהנדרש כדי לא ליצור מפל מתח.
הכיפות המוליכות בנתיכים רגילים וכן בתי הנתיך הרגילים עשויים מפח ברזל, או במקרה הטוב, מנחושת.
בין אם הם עשויים מברזל ובין אם מנחושת – הם מתחמצנים על פני השטח שלהם – המקום בו יש מגע בין בית הנתיך לנתיך.
כאשר יש כבל או חוט העשוי מנחושת – מה שמתחמצן זה פני השטח, או ההיקף של החוט. החוט עצמו, בפנים, ממשיך לשמור על רמת מוליכות גבוהה.
המצב משתנה כאשר יש מגע בין בית נתיך לבין נתיך.
פני השטח – הן של בית הנתיך והן של הכיפות המוליכות בנתיך – מתחמצנים. התחמצנות זאת יוצרת מגע גרוע, בעל מוליכות חשמלית נמוכה מאד. זאת הבעיה בבתי נתיך ובנתיכים רגילים.
הפתרון הטוב ביותר שהמדע יודע, נכון להיום, לשמור על מוליכות גבוהה במגע שבין בית הנתיך לנתיך הוא שהם יהיו עשויים מזהב, או מצופים זהב.

פעם נוספת – הבעיה העיקרית במגע בין שני משטחים שונים האמורים להעביר דרכם זרם חשמלי היא התחמצנות אפשרות – לא המוליכות הסגולית של החומרים.

כאשר יש חוט, או כבל, באורך של כמה מטרים, אם ניקח שני חוטים בקוטר זהה, יש לנחושת יתרון קל על פני זהב. לעומת זה, שטח המגע בין בית הנתיך לנתיך הוא מספר מילימטרים, לא מספר מטרים. לכן, במקרה זה, למוליכות הסגולית של החומרים אין שום משמעות. הדבר לו יש משמעות רבה הוא קיומה, או העדרה, של התחמצנות בקטע המגע.

אם עדיין לא קלטת – יש לך בעיית קליטה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הפיזים אינם מזהב! חלקם מצופים בזה וחלקם לא, הגיד המוליך הוא מכסף או נחושת תלוי המודל,

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זה מה שאני זכרתי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
א. תודה לשניצל.

ב. יושע תודה על ההסבר, שהוא אגב סוף סוף הסבר אמיתי ומלומד. חבל רק שאתה חייב להכנס לאנשים בקרביים בכל סוף פוסט.
על מי אתה כ"כ כועס בעולם הזה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ב. יושע תודה על ההסבר, שהוא אגב סוף סוף הסבר אמיתי ומלומד. חבל רק שאתה חייב להכנס לאנשים בקרביים בכל סוף פוסט.
על מי אתה כ"כ כועס בעולם הזה?

בהודעה מס' 14 כתבת דברים שחלקם לא רלוונטיים וחלקם לא נכונים.
בהודעה מס' 20 קיבלת ממני תיקון הבהרה והסבר.
לא קלטת את ההסבר ושאלת שוב בהודעה מס' 21 .

יתר-על-כן, בהודעה זאת (מס' 21) ביטלת מכל וכל התנסויות מבוססות האזנה.
זאת גישה אשר נוקטים בה טכנוקרטים, אשר שוללים כל דבר שאין לו הסבר המקובל עליהם. העניין הוא שהידע של מרבית אותם אנשים באלקטרוניקה ובפיסיקה הוא מוגבל ביותר. כך, מתוך ידע מוגבל כזה מועלים טיעונים כמו "נתיכים מורידים את המתח במגבר" וכתוצאה מכך "המגבר מעוות".

אני לא כועס על אף אחד כאן. גם אין לי עניין "להיכנס" באף אחד. זה פשוט מעייף לחזור על הדברים שוב ושוב ועוד פעם. נראה לי שיש מקום שלפחות אנשים שהם וותיקים מאד בפורומים כאן יקלטו את הקשרים וההקשרים בין הסברים טכניים חלקיים לבין איכות נשמעת לאוזן – או, לפחות שלא ינסו שוב ושוב להביא "הסברים" המעוגנים בידע טכני, חלקי מאד בחלקו ושגוי בחלקו.

yol

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
בהודעה מס' 14 כתבת דברים שחלקם לא רלוונטיים וחלקם לא נכונים.
בהודעה מס' 20 קיבלת ממני תיקון הבהרה והסבר.
לא קלטת את ההסבר ושאלת שוב בהודעה מס' 21 .

יתר-על-כן, בהודעה זאת (מס' 21) ביטלת מכל וכל התנסויות מבוססות האזנה.
זאת גישה אשר נוקטים בה טכנוקרטים, אשר שוללים כל דבר שאין לו הסבר המקובל עליהם. העניין הוא שהידע של מרבית אותם אנשים באלקטרוניקה ובפיסיקה הוא מוגבל ביותר. כך, מתוך ידע מוגבל כזה מועלים טיעונים כמו "נתיכים מורידים את המתח במגבר" וכתוצאה מכך "המגבר מעוות".

אני לא כועס על אף אחד כאן. גם אין לי עניין "להיכנס" באף אחד. זה פשוט מעייף לחזור על הדברים שוב ושוב ועוד פעם. נראה לי שיש מקום שלפחות אנשים שהם וותיקים מאד בפורומים כאן יקלטו את הקשרים וההקשרים בין הסברים טכניים חלקיים לבין איכות נשמעת לאוזן – או, לפחות שלא ינסו שוב ושוב להביא "הסברים" המעוגנים בידע טכני, חלקי מאד בחלקו ושגוי בחלקו.

מסכים,חוצמיזה שאף אחד כלל לא דיבר על הקיבוליות הפרזיטית שמערך הפיוז/בית פיוז על כל השילובים הכימיים (זהב/כסף/נחושת/אחר) מוסיף ואם בכלל עדיף להשתמש בנתיך חופשי (FREE AIR) מולחם/תפוס ישיר וכו' ... את הסוף לעיניין כל אחד ישים לעצמו...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מסכים,חוצמיזה שאף אחד כלל לא דיבר על הקיבוליות הפרזיטית שמערך הפיוז/בית פיוז על כל השילובים הכימיים (זהב/כסף/נחושת/אחר) מוסיף ואם בכלל עדיף להשתמש בנתיך חופשי (FREE AIR) מולחם/תפוס ישיר וכו' ... את הסוף לעיניין כל אחד ישים לעצמו...

הקיבול הפרזיטי של הנתיך, בית הנתיך והחיבורים אליו הוא בסדר גודל של חלקי פיקופרד, או פיקופרדים בודדים. לקיבול כזה אין שום השפעה כאשר הוא במעגל הזנת המתח, או בטור לרמקולים.

למגע בין חומרים שונים אין קיבול. התנגדות המגע, כל עוד אין התחמצנות, היא בסדר גודל של מאיות או אלפיות אום – אין לה שום משמעות. לעומת זאת, כאשר יש התחמצנות, למגע יש התנגדות גבוהה – וגרוע יותר – התנגדות משתנה.

להלחמה ישירה של הנתיך יש שתי בעיות עקרוניות.
האחת היא שהטמפרטורה הגבוהה של ההלחמה עלולה לפגוע בחוט הדקיק הנמצא בתוך הנתיך.
השנייה היא שבמקרה כזה החלפת נתיך דורשת מסירת המכשיר למעבדה – לאנשים שאינם מיומנים בהלחמות.

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
היי
קבלו את התנצלותי ובהמשך למה ששניצל אמר
הפיוז הוא אכן שילוב של זהב וכסף, אחרי חקירה ברשת נודע הדבר
קבלו את התנצלותי (Y)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
למה רק פיוזים?
למה לא להחליף את כל הכבלים הפנימיים במכשיר? (אגב, זה מה שחלק מן ה-modders המסחריים עושים)

האמת היא שהחלפת הכבלים המעופשים ברוב המכשירים תעשה רק טוב,http://www.cryo-parts.com/cryopartscu.html
הכבל הזה לדוגמה ישפר הרבה מאוד כמעל כל מכשיר, ישמע כאינטרקונקט טוב יותר מכבל באלפי דולרים ,אפילו נראה כמו כבל של מנורת לילה,
בקיצור מי שמחפש משהו אמיתי שיחפש לו /UP-OCC COPPER

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האמת היא שהחלפת הכבלים המעופשים ברוב המכשירים תעשה רק טוב,http://www.cryo-parts.com/cryopartscu.html
הכבל הזה לדוגמה ישפר הרבה מאוד כמעל כל מכשיר, ישמע כאינטרקונקט טוב יותר מכבל באלפי דולרים ,אפילו נראה כמו כבל של מנורת לילה,
בקיצור מי שמחפש משהו אמיתי שיחפש לו /UP-OCC COPPER

כוונתך לשימוש ככבלי אינטרקונקט, או להחלפת החיווט בתוך מגברים?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

בואנה, פתחו את הקישור הזה ושימו לב למחירים.
לקח לי זמן לא קצר להבין שהם לא מתלוצצים.
אין ספק, השוויצרים האלה חיים בבועה משלהם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר - בהמלצתך הזמנתי את החיווט הנ"ל, יש כבר זוג אינטרקונקט מוכן בהרצה כרגע.:D

אעדכן בתוצאות או אגיע אליך להשוואה.(Y)

,תוכל להזמין לי באותה הזמנה 50 פיט נוספים, וגם את הסט(4 )של קונקטורים RCA של פורוטק עם הברגים FP106(ללא הלחמות), באם כן יעביר לך כסך במהלך החג.
חיבור של אלו עם סיכוך שאני אתן לך באם תרצה. עלול לעשות הכבל בין הטובים ביקום.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור