מה אתם אוהבים , מערכת משקל כבד או לחליפין מערכת זריזה ומפורטת

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
רוב/כל הנתונים שאינם ספינורמה ואינם קשורים להתאמה חשמלית או לעוצמת ההאזנה אינם אומרים הרבה, אם בכלל, כך שאפשר להתעלם מהם בלי בעיה. אבל לספינורמה בהחלט שווה להתייחס, כי זה לא מדד שהומצא משיקולים טכניים, כמו מינימום ריבועי הסטיות מהממוצע (THD), אלא נגזר ממבחני האזנה double-blind מוקפדים, ויש התאמה ברורה בין התוצאות לבין העדפות של אנשים אמיתיים.

רצוי שהמקור לספינורמה יהיה אמין, אבל צריך לקחת בערבון מוגבל גם תלונות והשגות לגבי נתונים. התלונות עלולות להיות יותר מפוקפקות מהנתונים.

גם אם הייתה לך גישה לחדר אנאקואי, לא הייה לך הרבה מה לעשות איתו והיית צריך לקבל את המדידות של אחרים, אלא אם אתה יודע למדוד ספינורמה ויש לך גם גישה לציוד המתאים. חוצמזה, כיום בהרבה מקרים בכלל לא משתמשים בחדר אנאקואי אלא ב-Klippel.

כמו שאמרת, עצם השימוש בחומרים "מתקדמים" לא מבטיח איכות צליל, צריך לתכנן נכון את השימוש בחומרים, ומהנדס טוב יכול להוציא מחומרים "רגילים" יותר ממה שמוציא מהנדס פחות טוב מהחומרים ה"מתקדמים" ביותר. גם איכות בניה לא משפיעה על איכות הצליל אלא אם היא איומה במיוחד.

כך שנראה שאתה מתייחס לדברים שאתה עצמך אומר שאינם ערובה לכלום, ו(כמעט?) תמיד מתעלם מהנתון החשוב ביותר, בהסתמך על טענות לזיופים בחלק מהמקרים, כשאולי גם חלק מהטוענים לא יותר אמינים.
חוזר בי. מבחינתי מוצר הבנוי ברמת בניה גבוהה מהווה בסיס עבורי להתחיל ממנו.
נראה לי שהמדידה באמצעות קליפל ריאלית יותר ונכונה יותר מאשר ה"חדר המושלם". לא התייחסתי בדבריי אך ורק לרמקולים אלא גם לאלקטרוניקה
אגב קליפל

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
רוב נתוני הספינורמה - מקבלים מצד ג׳.
חברות שמפרסמות תמיד עומדות בזה - כי הם יש מעט מאוד כאלה והן מזמנות בדיקת מעבדה / חוץ במידה והם מפרסמים .
לא נתקלתי בסתירות לעניין זה .
מדידה בחוץ למי שאין קליפל .
הרבה מפרסמים את זה .
מאגזינים שמודדים וכו .

אין פה זיופים .
גם הרוב דיי גרוע ….

מה שכן נתון מטעה הוא הפרסום המסורתי של :
עכבה
נצילות
מגבר מומלץ
תגובת תדרים של רמקול שאף
פעם לא החדר אנאקואי אלא ״ בחדר טיפוסי ״ .

אין מה לעשות עם הנתונים האלה .

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
למדו את השיטה נותנים נתונים ונתונים ונתונים והכל נעשה במדידות מיוחדות שאף אחד באמת לא יכול להגיע לנתונים האלה, ובשביל לסגור את הפלומבה סופית אומרים לך תמיתין יש ברייק-אין של ימים/שבועות/חודשים .... כאילו במילים אחרות, אם זה לא נשמע כמו שחשבת, תמתין וככה עובר לו הזמן עכשיו ככל שהרמקול יותר יקר ככה יותר זמן תמתין, כלומר יש קשר ישיר בין המחיר לזמן, זה באמת מעניין ... (אחרת חצי מההזמנות היו חוזרות), נו בחייאת, זו גאונות הריי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למדו את השיטה נותנים נתונים ונתונים ונתונים והכל נעשה במדידות מיוחדות שאף אחד באמת לא יכול להגיע לנתונים האלה, ובשביל לסגור את הפלומבה סופית אומרים לך תמיתין יש ברייק-אין של ימים/שבועות/חודשים .... כאילו במילים אחרות, אם זה לא נשמע כמו שחשבת, תמתין וככה עובר לו הזמן עכשיו ככל שהרמקול יותר יקר ככה יותר זמן תמתין, כלומר יש קשר ישיר בין המחיר לזמן, זה באמת מעניין ... (אחרת חצי מההזמנות היו חוזרות), נו בחייאת, זו גאונות הריי.
מרוב זה שאתה מודאג שמא ירמו אותך, לא תישאר לך אפשרות ליהנות משום מוצר חדש, אלא אם תפרק אותו לגורמים ותעשה עליו מחקר אקדמי באינטרנט. לא חבל?

למה בעצם חשובה האפשרות להגיע לנתונים, ומה זה אומר "להגיע"? מה היית עושה אם היית יכול "להגיע" לנתונים, או לתוצאות מדידות?
הרי לכל נתון או תוצאת מדידה ייתכן שמרמים, וגם ייתכן שהמדידה לא מבוצעת נכון, או שמכשיר המדידה מקולקל, או יש בעיה סביבתית כלשהי שמשפיעה.

ובקשר לברייק-אין, לגבי כל המכשירים האלקטרוניים שאינם כוללים רכיבים מיכאניין, יש חילוקי דיעות אם בכלל יש משמעות לברייק-אין, או שהאוזן מתרגלת לצליל, אבל לגבי מכשירים עם רכיבים מיכאניים, ובראש ובראשונה רמקולים, גם הספקנים "מודים" שיש משמעות לברייק-אין, והשאלה היא רק כמה זמן. אז עוד כמה שעות או פחות כמה שעות, וזה לא שאם הברייק-אין ה"רשמי" יהיה 100 שעות במקום 200, פתאום יחזירו חצי מהרמקולים.

ולגבי רמקולים -- ברור שבכל מקרה הרמקול שתשמע אצלך בבית, בין אם אחרי מינימום של נגיד 10-20 שעות או אחרי ברייק-אין מלא, לא ישמע כמו אותו רמקול באקוסטיקה אחרת -- החדר מתעלל בתוצאה במידה משמעותית עד כדי כך שאפילו מתכנן הרמקול עלול שלא לזהות אותו בסביבה אחרת. אז זה לא שצריך להמציא תירוצים כמו ברייק-אין כדי להצדיק הבדלים משמעותיים. אין ספק שההבדל שעושה ברייק-אין יחד עם ההבדלים שעושים שאר רכיבי המערכת, אם הם שונים, זניחים ביחס להשפעת החדר השונה. אם יש RC בשני המקומות שבהם שמעו את הרמקול, ייתכן שההבדלים יהיו קטנים במידה ניכרת, אבל עדיין קיימים, וגדולים מהבדלי הברייק-אין שלאחר המינימום.

אז לא נראה לי שיש כאן בהכרח איזושהי גאונות של רמאים, אלא סתם מציאות שקשה לשנות, גם אם לא מרמים, וייתכן שכן מרמים, אבל לא בהכרח וסביר מאוד שלא תמיד.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
הכסף השחית את התחום.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
לגבי המדידות - 99.9 מהחברות לא מספקות.
אנו רואים אותן בבדיקה של צד ג' - מאגזין לדוגמא .
אילו שכן מספקות - גם נבדקות באותה צורה - ואכן תמיד יש התאמה לאילו שפורסמו על ידי היצרן.

לגבי הברייק - מה זה קשור לעניין ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכסף השחית את התחום.
זה כבר תלוי בהגדרה של "שחיתות".

למשל בלדרוש עובר מוצר סכום שאין קשר בינו לבין העלויות אני לא רואה "שחיתות". כל אחד יכול לדרוש כמה שהוא רוצה עבור המוצר שלו, ומי שלא רוצה, לא ישלם. אם מישהו חושב שהסכום הנדרש שווה עבורו, יכול לקנות. ואל תשכח שיש לא מעטים כאלה שעבורם $10,000 או $100,000 זה כמו עבורך $10, ומבחינתם זה לא סיפור לקנות מוצרים יקרים ככך שיהיו.

לעומת זאת, להצהיר שלמוצר יש תכונות שאין לו זו כבר רמאות.

ויש את התחום האפור, לפעמים אפור כהה, של מוצרים שייתכן שיש בהם אפקט פלסבו, כמו כבלים, רזונטורים, וכל מיני גאג'טים. אין בעיה אם מישהו אומר שהמוצר שלו בנוי מחומרים אקזוטיים ויקרים/נדירים ו/או שהוא נשמע נפלא, אבל יש בעיה אם למשל מישהו טוען שרזונטור קטן יכול לפתור כל בעיה אקוסטית בכל חדר -- זו כבר שרלטנות של ממש.

אז זה לא שכל התחום מושחת, אלא שיש בו שרלטנים ורמאים, אולי יותר מפעם, אבל בטח לא כולם, רחוק מזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רק את התחום הזה? את הכל.
Money, so they say, is the root of all evil today
שרו פינק פלויד לפני 50 שנה.
מאז ומעולם היו כאלה שחשבו שכסף משחית הכול והוא שורש כל הרע.

כנראה שכדאי שנערים בגיל העשרה -- ואולי גם מבוגרים -- יקראו את "כמעיין המתגבר" ו"מרד הנפילים" של איין ראנד כדי לקבל צורת הסתכלות אחרת על העניין.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
171
נקודות
43
א. כסף משחית זה היה תמיד ויהיה תמיד.
ב.תחום האודיו אינו שונה גם כאן יש ויש .
ג.בשוק קפיטליסטי האחריות היא על הצרכן וכוחות השוק.
ד.היום כל המידע ברשת ובהחלט אפשר לקיים החלטה מושכלת ולרוץ לאורך שנים עם אותו הסט.
ה.קיימים השפעות לחצים מבחוץ , ע"י שופוני , ע"ע תחרות רצוי להימנע מזה ויפה שעה אחת קודם.
ו.אם אנשים היו קונים "סאונד בלבד" 80% מהחברות לא היו יכולות להחזיק את עצמן והיו נעלמות.
ז.לאלו יש כסף לקנות את מוצרים בפיסגה , הם לא יושבים לכתוב בפורומים או מבצעים בדיקות האזנה ממשוכות , שם אפק העדר עובד יפה.

אני מציע לדווקא לקרוא דברים אחרים

הספר הקטן שמכה את השוק בגדול! - ג'ואל גרינבלטה
כדור השלג- וורן באפט

פרספקטיבה מעולם תוכן שונה

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבר או קליל, מפורט ומהיר או איטי ושמנמן. אני לא בעד אף אחד מהם. אני בעד שקיפות. כי בסוף יש הקלטה וההקלטה היא שקובעת. הקלטה מלאה ובריאה צריכה להשתקף דרך המערכת, גם כזו שאינה מוקפדת. וזה בדיוק הקטע, כי אחרי שהמערכת מוקפדת ושקופה, צריך להמשיך במסע החיפוש אחרי הקלטות.

מינימליזם? אני בעד כי אני עצלן ולא בגלל שזה יותר או פחות טוב. אין לי את העצבים לשבת ולחבר, לנתק, לבדוק ולשמוע. אני רוצה לבחור היטב בין כמה שפחות רכיבים. אצלי האלקטרוניקה בנויה מארבעה רכיבים חשמליים. מגבר - קדמגבר - פונו סטייג׳ ומנוע פטיפון. שם זה נגמר, קל לי מאוד להגיע למה שאני רוצה עם מעט חלקים. אם היו יותר, מסע יותר ארוך ויותר יקר. הבעיה היא שלפעמים הוא גם מעייף מספיק בשביל שנשכח לשמוע מוסיקה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
כבר או קליל, מפורט ומהיר או איטי ושמנמן. אני לא בעד אף אחד מהם. אני בעד שקיפות. כי בסוף יש הקלטה וההקלטה היא שקובעת. הקלטה מלאה ובריאה צריכה להשתקף דרך המערכת, גם כזו שאינה מוקפדת. וזה בדיוק הקטע, כי אחרי שהמערכת מוקפדת ושקופה, צריך להמשיך במסע החיפוש אחרי הקלטות.

מינימליזם? אני בעד כי אני עצלן ולא בגלל שזה יותר או פחות טוב. אין לי את העצבים לשבת ולחבר, לנתק, לבדוק ולשמוע. אני רוצה לבחור היטב בין כמה שפחות רכיבים. אצלי האלקטרוניקה בנויה מארבעה רכיבים חשמליים. מגבר - קדמגבר - פונו סטייג׳ ומנוע פטיפון. שם זה נגמר, קל לי מאוד להגיע למה שאני רוצה עם מעט חלקים. אם היו יותר, מסע יותר ארוך ויותר יקר. הבעיה היא שלפעמים הוא גם מעייף מספיק בשביל שנשכח לשמוע מוסיקה.
לפני כעשור, התגלגלתי כמעט במקרה למעין ערב אודיופילי בניכר (בעיירה מפונפנת בואלי). ציוד של הביוקר, טיפוסים הארד-קור של התחביב. לאחר האזנה, פיטפוטים והויכוחים הרגילים, השיחה קיבלה טוויסט סביב השאלה הבאה:
אילו האזנת לסט-אפ המושלם, מה היית חווה?
לאחר התברברות קלה סביב "האם אפשרי מושלם, מה זה מושלם ועבור מי" נעקף איכשהו המוקש הבלתי פתיר - נניח שמושלם, עבור X, חדרו, טפו ומקנהו.

אז התחיל להיות מעניין -
האם נחווה התרוממות רוח יוצאת דופן?
האם נשים לב בכלל שאנחנו "שם"?

לא אלאה אתכם (חחח בעיקר כי אני לא זוכר) בכל הדעות והתובנות ולא שמשהו שם "נפתר" אבל הייתה תמימות דעים לגבי עניין אחד:
לטוב ולרע, בסוף נשארים עם ההקלטה שאינה מושלמת, אינה יכולה להיות ואינה צריכה להיות.
שווה לזכור את זה, בשביל הפרופורץ :cool:.
רועי

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
לפני כעשור, התגלגלתי כמעט במקרה למעין ערב אודיופילי בניכר (בעיירה מפונפנת בואלי). ציוד של הביוקר, טיפוסים הארד-קור של התחביב. לאחר האזנה, פיטפוטים והויכוחים הרגילים, השיחה קיבלה טוויסט סביב השאלה הבאה:
אילו האזנת לסט-אפ המושלם, מה היית חווה?
לאחר התברברות קלה סביב "האם אפשרי מושלם, מה זה מושלם ועבור מי" נעקף איכשהו המוקש הבלתי פתיר - נניח שמושלם, עבור X, חדרו, טפו ומקנהו.

אז התחיל להיות מעניין -
האם נחווה התרוממות רוח יוצאת דופן?
האם נשים לב בכלל שאנחנו "שם"?

לא אלאה אתכם (חחח בעיקר כי אני לא זוכר) בכל הדעות והתובנות ולא שמשהו שם "נפתר" אבל הייתה תמימות דעים לגבי עניין אחד:
לטוב ולרע, בסוף נשארים עם ההקלטה שאינה מושלמת, אינה יכולה להיות ואינה צריכה להיות.
שווה לזכור את זה, בשביל הפרופורץ :cool:.
רועי
כמה זה נכון.
ובסוף הרצון/שאיפה שהקלטות ישמעו מושלמות - הוא הכל - חוץ מאודיופיליה ( מתחבר לדברים של נמר - מבקשים מהמערכת להיות לא שקופה).
אז יבואו ויגידו - רוצים לשמוע "טוב ונעים" - שזב בסדר - כל אחד שיעשה מה שטוב לו.
אבל עבורי אישית, הטוב והנעים הזה גורם לכל ההקלטות להישמע אותו דבר (בערך) וזה בדיוק מה שאני לא רוצה ממוזיקה -כך אני לא מרגיש שאני מתחבר למה שהמשורר התכוון ומרגיש לא מעורב -שלא לדבר על שעמום אין סופי מחוסר הדינמיקה ו "ההפתעות" שמצפות לי מהסט.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כמה זה נכון.
ובסוף הרצון/שאיפה שהקלטות ישמעו מושלמות - הוא הכל - חוץ מאודיופיליה ( מתחבר לדברים של נמר - מבקשים מהמערכת להיות לא שקופה).
אז יבואו ויגידו - רוצים לשמוע "טוב ונעים" - שזב בסדר - כל אחד שיעשה מה שטוב לו.
אבל עבורי אישית, הטוב והנעים הזה גורם לכל ההקלטות להישמע אותו דבר (בערך) וזה בדיוק מה שאני לא רוצה ממוזיקה -כך אני לא מרגיש שאני מתחבר למה שהמשורר התכוון ומרגיש לא מעורב -שלא לדבר על שעמום אין סופי מחוסר הדינמיקה ו "ההפתעות" שמצפות לי מהסט.
לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר , במקרה קרה וטעמנו זהה אך לך תלחם בטייפון שמגיע מנגד ("יכול להאזין שעות בלי להתעייף ") . מי שכותב ככה חסרה לו דינמיקה ופרוט הנדרשים , והשעות בלי עייפות הן שעמום אחד גדול ,
עוד פעם סליחה ,מוקדם בבוקר בשבת ונגמרו לי הסיגריות .(פעם כוניתי "חבר עצבני " ולא חבר משקיען)

Tuta

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
18
מאז ומעולם היו כאלה שחשבו שכסף משחית הכול והוא שורש כל הרע.

כנראה שכדאי שנערים בגיל העשרה -- ואולי גם מבוגרים -- יקראו את "כמעיין המתגבר" ו"מרד הנפילים" של איין ראנד כדי לקבל צורת הסתכלות אחרת על העניין.
גם אני גדלתי על הרומנטיקה של איין רנד. היום כבר ברור איזה עולם אכזרי היא בראה - אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לחיות בעולם כזה. התשובה האמיתית היא איזונים - כשהעולם מאוזן בין צרכים ודעות הוא הרבה יותר טוב. זה גם במוסיקה וגם בחיים האמיתיים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גם אני גדלתי על הרומנטיקה של איין רנד. היום כבר ברור איזה עולם אכזרי היא בראה - אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לחיות בעולם כזה. התשובה האמיתית היא איזונים - כשהעולם מאוזן בין צרכים ודעות הוא הרבה יותר טוב. זה גם במוסיקה וגם בחיים האמיתיים
נראה לי שהעולם שהיא מתארת כמצב הקיים לפני שהסופר-גיבורים שלה משנים אותו -- עולם שחסרי יכולת מושחתים מנהלים אותו -- ושהעולם המציאותי של היום הולך ונהייה דומה לו יותר ויותר -- הוא הרבה יותר גרוע.

כנראה שאף אחד ממצבי הקיצון אינו אידיאלי, ועדיף קצת איזון, אבל עדיף עולם דומה לאידיאל שלה מאשר למצב הקיים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אמרו מינימליזם וזה מאוד נכון

גם אצלי

- מגבר
- קדם יעודי מאותו יצרן וליגה
- ממיר יעודי
- סרבר יעודי

לא מאמין בריבוי קופסאות, משחק אין סופי, כאב ראש, חוסר נחת וחיפוש אין סופי.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
171
נקודות
43
אמרו מינימליזם וזה מאוד נכון

גם אצלי

- מגבר
- קדם יעודי מאותו יצרן וליגה
- ממיר יעודי
- סרבר יעודי

לא מאמין בריבוי קופסאות, משחק אין סופי, כאב ראש, חוסר נחת וחיפוש אין סופי.
אבל זה בדיוק ההגדרה של ריבוי קופסאות. :)
אם אתה מוסיף את עניין הכבילה יש לך משוואה עם אין סוף נעלמים.

מצחיק "מינימליזם" סובייקטיבי.
מינימליזם זה nad m33 , Devialet, AVM INSPIRATION AS 2.3,Hegel 600

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אבל זה בדיוק ההגדרה של ריבוי קופסאות. :)
אם אתה מוסיף את עניין הכבילה יש לך משוואה עם אין סוף נעלמים.

מצחיק "מינימליזם" סובייקטיבי.
מינימליזם זה nad m33 , Devialet, AVM INSPIRATION AS 2.3,Hegel 600

:)
טוב יש כמה סוגים של "מנימאליזם"

הכוונה שלי או במקרה שלי
מנימאליזם בכל הקשור ל separates.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור