מה אורך החיים של ראש MM

אריה

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
האם לראש MM יש אורך חיים? האם ראש שהיה ללא שימוש כ 10 שנים יכול עדיין לתפקד?

הראש דנן הינו Shure V15. שאלתי אינה מכוונת למחט עצמה שהיא כמעט חדשה אלא לחלקים אחרים המרכיבים את הראש

תודה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תלוי היכן אוחסן, וכיצד אוחסן.

לא אמורה להיות בעיה אם הראש היה עטוף במקום יבש.

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
היה לי מצב דומה

קיבלתי ראש שור V-15 דגם 3 שהיה ללא שימוש קרוב ל-20 שנה.
באדר המליצו לזרוק את הראש,כי הוא כבר לא שווה,כן בטח.....
באחת החנויות המליצו לשים טיפת שמן סיליקון על הגומיה העוטפת את המחט,בכדי להחזיר גמישות שאולי נפגמה,למרות שלמראית עין,הגומיה הייתה שלמה ללא קרעים וללא יובש.
לאחר הטיפול הנ"ל,לא היה הבדל של לפני ואחרי,הראש הנ"ל אצלי קרוב ל-4 שנים ודי נהנה ממנו.
תהנה גם אתה :)
אורך חיים של ראש תלוי באופן וזמן השימוש,אם תקליט ששמעת פעם נשמע מצוין ולאחר זמן מה נשמע גרוע,ולא בגלל לכלוך בתקליט או על המחט או חוסר כוון,ייתכן ששחיקת המחט היא זו שנתנה תוצאה גרועה.בדרך כלל חוסר עומק בצליל,ביחס לצליל בתחילת חיי המחט,מורה על שחיקה.
המחט בראש הנ"ל עשויה מברליום (אם אני זוכר נכון ),חומר קשה מאוד שנשחק לאחר זמן ממש ארוך.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
למעשה כמעט ואין מגבלה לאורך החיים של הראש עצמו. אין בו כלום למעט הסלילים. יש לי V15 דגםIV שקניתי ב1978...
לגבי המחט, הקנטילוור של המחט עשוי בריליום והמחט עצמו יהלום. אם משהו יכול ללכת זה המשכך הקפיצי שעשוי נאופרן/גומי שמחזיק את המחט, אבל גם זה נראה שיש לו אורך חיים נכבד.
אבל אצלך המחט חדשה אז זו לא שאלה בכלל.
תהנה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור